Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 22.09.2017
В КРИМУ ГРУБО ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В ТА КРИМСЬКИХ ТАТАР

Ситуац╕я на територ╕╖ тимчасово окупованого Рос╕╓ю Криму у сфер╕ компетенц╕╖ ЮНЕСКО продовжу╓ пог╕ршуватися. Про це йдеться у допов╕д╕ Генерального директора Орган╕зац╕╖, п╕дготовлен╕й на виконання р╕шення Виконавчо╖ ради ЮНЕСКО «Мон╕торинг ситуац╕╖  в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим (Укра╖на)». Документ оприлюднено на оф╕ц╕йному сайт╕ Орган╕зац╕╖. Пов╕домля╓прес-служба укра╖нського дипломатичного в╕домства.
«У документ╕ наголошу╓ться на грубих порушеннях з боку окупац╕йно╖ влади прав укра╖нц╕в та кримських татар у сфер╕ осв╕ти, використання р╕дно╖ мови та забезпечення свободи ЗМ╤», – зазначають у в╕домств╕.
У цьому контекст╕ МЗС Укра╖ни нагадало про р╕шення М╕жнародного суду ООН в╕д 19 кв╕тня 2017 року, який зобов’язав Рос╕ю утриматися в╕д збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарсько╖ сп╕льноти збер╕гати сво╖ представницьк╕ ╕нституц╕╖, а також забезпечити доступ до осв╕ти укра╖нською мовою.
Також в оприлюдненому документ╕ наголошу╓ться на необх╕дност╕ налагодження ефективного м╕жнародного мон╕торингового механ╕зму ситуац╕╖ в окупованому Криму та пов╕домля╓ться про консультац╕╖ м╕ж Укра╖ною та Секретар╕атом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого мон╕торингу у сфер╕ компетенц╕╖ Орган╕зац╕╖.
Допов╕дь Генерального директора буде розглянута на 202-й сес╕╖ Виконавчо╖ ради ЮНЕСКО, що в╕дбудеться з 4 по 18 жовтня 2017 року у Париж╕.

ЗА СИТУАЦ╤╢Ю В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ БУДУТЬ СПОСТЕР╤ГАТИ ЕКСПЕРТИ ЮНЕСКО

Експерти ЮНЕСКО зд╕йснюватимуть прямий мон╕торинг ситуац╕╖ у тимчасово окупованому Криму у сферах компетенц╕╖ орган╕зац╕╖. Про це заступник генерального директора ЮНЕСКО Ер╕к Фальт пов╕домив п╕д час зустр╕ч╕ у штаб-квартир╕ орган╕зац╕╖ 20 вересня, по╕нформували УН╤АН у прес-служб╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни.
За словами Фальта, що Секретар╕ат орган╕зац╕╖ у вза╓мод╕╖ з Укра╖ною вийшов на завершальний етап консультац╕й щодо вироблення параметр╕в механ╕зму прямого мон╕торингу ситуац╕╖ в Криму в сферах компетенц╕╖ ЮНЕСКО. Також в╕н п╕дтвердив незм╕нну п╕дтримку ЮНЕСКО суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Представник Оф╕су верховного ком╕сара ООН з прав людини Марк Боян╕ч та заступник кер╕вника французького оф╕су м╕жнародно╖ правозахисно╖ орган╕зац╕╖ Amnesty International Анн Кастаньос-С╓н навели конкретн╕ факти порушень прав людини та утиск╕в прав нац╕ональних меншин, свободи в╕роспов╕дання, свободи преси та вираження погляд╕в, безпеки журнал╕ст╕в, доступу до осв╕ти р╕дною мовою в Криму.
Пост╕йний представник Укра╖ни при ЮНЕСКО Олег Шамшур привернув увагу до посилення тенденц╕╖ до придушення рос╕йською окупац╕йною владою в АРК та м. Севастополь демократ╕╖, а також порушення прав укра╖нц╕в та кримських татар у сферах осв╕ти, культури, свободи висловлювання.
У заход╕ взяли участь 120 акредитованих при ЮНЕСКО представник╕в пост╕йних м╕с╕й кра╖н-член╕в та ╕нституц╕йних партнер╕в орган╕зац╕╖. Зустр╕ч в╕дбулася на виконання р╕шень 194-201-╖ сес╕й Виконавчо╖ ради ЮНЕСКО «Мон╕торинг ситуац╕╖ в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим (Укра╖на)». Допов╕дь генерального директора ЮНЕСКО з цього питання розглядатиметься п╕д час 202-╖ сес╕╖ Виконавчо╖ ради ЮНЕСКО (4-18 жовтня 2017 року, м. Париж).
www.unian.ua

В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ ЗНИЩУЮТЬ ╤СТОРИЧН╤ ПАМ’ЯТКИ

РФ проводить незаконн╕ розкопки та бур╕ння скел╕, на як╕й знаходиться пам’ятник нац╕онального значення палац "Ласт╕вчине гн╕здо".
Про це пов╕домля╓ прес-служба М╕н╕стерства з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни, посилаючись на зв╕т ЮНЕСКО.
У зв╕т╕ зазнача╓ться, що рос╕йська окупац╕йна влада продовжу╓ проводити та територ╕╖ Криму незаконн╕ археолог╕чн╕ досл╕дження та розкопки, на як╕ укра╖нська влада не давала дозволу.
Бур╕ння скел╕ п╕д "Ласт╕вчиним гн╕здом" розпочалось ще на початку червня цього року.
Тод╕ окупац╕йна влада анексованого Криму заявляла про те, що ╕сторичну пам’ятку закрили на реконструкц╕ю ╕ "рятувати" ╖╖ будуть "кращ╕ ╕нженери Рос╕╖".
За допомогою бур╕ння планувалось "провести д╕агностику скел╕" аби "спец╕ал╕сти" визначили, як саме проводити реконструкц╕ю, яка ма╓ розпочатись наступного року.
Укра╖нська влада та представники ЮНЕСКО вважають под╕бн╕ д╕╖ протиправними ╕ такими, що можуть нанести непоправну шкоду для ╕сторично╖ пам’ятки.
"У зв╕т╕ ЮНЕСКО наголошу╓ться, що будь-як╕ заходи РФ в окупованому Криму, спрямован╕ на зм╕ну юрисдикц╕╖ стосовно об’╓кт╕в культурного, промислового ╕ техн╕чного спадку Укра╖ни, ╓ прямим порушенням суверенних прав Укра╖ни та загальновизнаних норм та принцип╕в м╕жнародного гуман╕тарного права", - йдеться в пов╕домленн╕ М╕н╕стерства ТОТ.
Також в документ╕ зазнача╓ться, що з кв╕тня поточного року под╕бн╕ роботи проводяться на територ╕╖ м╕ж Цементною слоб╕дкою ╕ автотрасою Керч-Феодос╕я, у зв’язку з буд╕вництвом п╕д’╖зних дор╕г до майбутнього Керченського мосту. В результат╕ цих розкопок були знищен╕ фрагменти стародавнього Т╕р╕такського оборонного валу, який окупац╕йна влада плану╓ зруйнувати повн╕стю.
Загалом, в 2017 роц╕ М╕н╕стерство культури Рос╕╖ видало 13 дозвол╕в на проведення археолог╕чних розкопок в Криму ╕ два дозволи на проведення роб╕т на територ╕╖ Севастополя.
"Це ╓ грубим порушенням Гаазько╖ конвенц╕╖ 1954 р. про захист культурних ц╕нностей у випадку збройного конфл╕кту. Конвенц╕я ╕ Перший протокол до не╖ (1954 р.) забороня╓ проведення будь-яких археолог╕чних розкопок на окупован╕й територ╕╖, а також будь-як╕ зм╕ни культурних ц╕нностей", - наголошу╓ прес-служба укра╖нського в╕домства.
«Укра╖нська правда»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19067

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков