Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 03.11.2017
ВБИВСТВО АМ╤НИ ОКУ╢ВО╥: ЯК НАМ ЖИТИ, КОЛИ В╤ЙНА НАВКОЛО

Увечер╕ 30 жовтня автомоб╕ль добровольц╕в АТО Ам╕ни Оку╓во╖ та ╖╖ чолов╕ка, колишнього командира м╕жнародного миротворчого батальйону ╕мен╕ Джохара Дуда╓ва Адама Осма╓ва обстр╕ляли на зал╕зничному пере╖зд╕ б╕ля Глевахи (Ки╖вська область). Ж╕нка загинула. Чолов╕к отримав поранення. За фактом вбивства Оку╓во╖ заре╓стровано крим╕нальне провадження з попередньою правовою квал╕ф╕кац╕╓ю, передбаченою п. 11 ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене на замовлення) Крим╕нального кодексу Укра╖ни.
***
В╕йна ведеться не лише на Донбас╕ – ╖╖ рос╕йськ╕ спецслужби розмазують пост╕йними диверс╕ями по вс╕й кра╖н╕. Як д╕яти сусп╕льству?
Той веч╕р багатьом вр╕зався у пам'ять траг╕чною новиною про вбивство Ам╕ни Оку╓во╖. Авто, в якому вона знаходилася разом з╕ сво╖м чолов╕ком Адамом Осма╓вим, розстр╕ляли з автомата, що пол╕ц╕я квал╕ф╕кувала як замовне вбивство. Мабуть, що у б╕льшост╕ укра╖нц╕в одразу промайнула згадка про под╕╖ минулого тижня – вибух б╕ля оф╕су телеканалу «Еспресо», що квал╕ф╕кувався замах на нардепа ╤горя Мосейчука, в результат╕ чого загинули дво╓ людей.
До цього на початку вересня у центр╕ Ки╓ва на Бесарабц╕ було п╕д╕рвано авто чеченця ╕ грузинського громадянина Тимура Махаур╕, який загинув, але постраждали ще дво╓ людей - Натал╕я Целовальникова з донькою, як╕ знаходилися в автомоб╕л╕.
У вс╕х трьох випадках укра╖нськ╕ правоохоронц╕ орган╕заторами диверс╕й називають рос╕йськ╕ спецслужби. Таку ескалац╕ю напруженост╕ у наш╕й кра╖н╕ з боку ФСБ ми спостер╕га╓мо мало не щом╕сяця, а тепер ╕ щотижня – в╕дбуваються все нов╕ п╕дриви, замахи, вбивства... У такий спос╕б в╕йну, яка територ╕ально ведеться на Донбас╕, «розмазують» по вс╕й Укра╖н╕, все вище п╕д╕гр╕ваючи напружен╕сть в укра╖нському сусп╕льств╕. В╕йна яка ╓ всюди, к╕нця як╕й не видно, до яко╖ вс╕ звикли, як до щоденного зла – це як хрон╕чний запальний процес, в╕н – послаблю╓ ╕мун╕тет, здатн╕сть орган╕зму чинити спротив. Схоже, саме на це ставить наш ворог. В╕н вдарив Укра╖ну напряму – ми встояли на ногах, тод╕ в╕н чекав роки, щоби нас виснажила в╕дкрита в╕йна. Не дочекався ╕ тут. Зараз, схоже на те, намага╓ться поширити «зону бойових д╕й», спод╕ваючись хоч тепер, хоч так домогтися свого – повернути Укра╖ну в ст╕йло гнило╖ ╕ аморально╖ Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖…
«Укр╕нформ» поц╕кавився у людей, до сл╕в яких прислухаються укра╖нц╕, - ╕сторика Ярослава Грицака та громадського д╕яча, л╕дера нац╕онал╕стично╖ парт╕╖ «Братство» Дмитра Корчинського, як ма╓ д╕яти сусп╕льство, а також держава у так╕й ситуац╕╖?
Ярослав Грицак, ╕сторик:
Коли впали цензура ╕ ╕золяц╕я, ми потрапили у широкий св╕т, який н╕коли не був безпечний
«Завдання Рос╕╖ – максимально дестаб╕л╕зувати ситуац╕ю в Укра╖н╕, ╕ нема╓ тако╖ ц╕ни, яко╖ б вона не була готова за це заплатити. Для мене головний спос╕б захист у наш╕й кра╖н╕ – це проведення реальних реформ, а передус╕м – реформи суду, установ, як╕ займаються розсл╕дуванням ╕ покаранням. Це ключова реформа, яка стосу╓ться не т╕льки безпеки укра╖нц╕в, а й загального добробуту. Щодо почуття безпеки – то вона залежить ╕ в╕д того, наск╕льки швидко розкриваються так╕ злочини ╕ чи справедливо вони караються. Корупц╕я, яка ╓ в наш╕й кра╖н╕, ╓ ще одним фактором небезпеки. Якщо злочинн╕сть розум╕╓, що може бути захищена пол╕тичними зв’язками чи грошима, то вона майже впевнена, що не буде покарана за злочини.
Що робити сусп╕льству? У районах, де п╕двищений р╕вень злочинност╕ треба влаштовувати neighbour watch, тобто коли сус╕ди об’╓днуються ╕ умовно кажучи регулярно чергують, дбаючи про безпеку сво╖х д╕тей. ╢диний спос╕б захиститися – полювати паркани довкола себе, щоб той, хто хоче завдати нам шкоди, мав якнайб╕льше перешкод. На жаль, який би не був р╕вень достатку кра╖ни, в╕дчуття незахищеност╕ не зникне, абсолютно╖ безпеки просто не бува╓. Ще варто пам’ятати, що коли п╕дпада╓ш п╕д таку загрозу, головне не мовчати, а бути якнайб╕льш голосним в прямому ╕ переносному сенс╕.
Взагал╕ ж сусп╕льства, як╕ мають високе в╕дчуття небезпеки, н╕коли не будуть багатими. Це акс╕ома. Тому боротьба за безпеку, це не т╕льки боротьба за ф╕зичне виживання кожно╖ людини, а й за майбутн╓ кра╖ни. Одне з головних завдань ╕ виклик╕в для нашо╖ кра╖ни – вийти з системи виживання ╕ перейти в систему нормального життя. Небезпека ╕ тод╕ безперечно залишатиметься, але люди не будуть на н╕й зосереджен╕. Б╕льш╕сть кра╖н мають той самий р╕вень небезпеки, як Укра╖на, але вони мають б╕льший р╕вень захищеност╕.
Як ╕сторик, скажу, що ми вступа╓мо в такий глобальний св╕т, який ╓ нест╕йким ╕ дуже небезпечним. Ми мали «благословення», коли дуже довго перебували в ╕золяц╕╖, а наш╕ мас-мед╕а тривалий п╕дпадали цензур╕, тому ми менше знали про так╕ под╕╖. Це давало почуття в╕дносно╖ безпеки. Коли ж впали цензура ╕ ╕золяц╕я, ми потрапили у широкий св╕т, який н╕коли не був безпечний. У св╕т╕ нема╓ жодно╖ точки, починаючи в╕д власного двору, зак╕нчуючи овальним каб╕нетом у Б╕лому дом╕, де людина може в╕дчувати себе в безпец╕».
Дмитро Корчинський, громадський д╕яч, л╕дер нац╕онал╕стично╖ парт╕╖ «Братство»:
Потр╕бно припинити таке безпроблемне ╕снування «п’ято╖ колони»
«По-перше, як не прикро це визнавати, така атмосфера напруження певною м╕рою корисна сусп╕льству, оск╕льки воно намага╓ться не пом╕чати, що в кра╖н╕ йде в╕йна. У Ки╓в╕ багато киян ╕гнорують те, що в╕дбува╓ться на Донбас╕, намагаються про це забути. В╕дтак ╖м корисно згадати, що це все ╖х стосу╓ться напряму.
По-друге, громадяни мають в╕дчувати ╕ розум╕ти, що треба тиснути на органи державно╖ влади, щоб вони убезпечували нашу державу. Адже проблема в тому, що тут можуть д╕яти рос╕йськ╕ спецслужби абсолютно з таким же комфортом, як ╕ в Москв╕. Для того, щоб у них цього комфорту було менше, треба, щоб передус╕м був перекритий кордон ╕ не було транспортного сполучення. Потр╕бно також, щоб проводилися репрес╕╖ стосовно «п’ято╖ колони» ╕ не було ╖╖ пост╕йного пропагандистського накручування, на що ╕ опираються рос╕йськ╕ спецслужби.
Орган╕зувати теракт неможливо без сп╕льник╕в – це велика робота. Прим╕ром, щоб розстр╕ляти машину Адама ╕ Ам╕ни, потр╕бно було за ними стежити, а для цього – знаходити квартири, у яких можна в╕дсиджуватися, орган╕зувати доставку збро╖ тощо. Тобто потр╕бн╕ були сп╕льники, як╕ вербуються у «ватному» середовищ╕ Укра╖ни. Оск╕льки це «ватне» середовище н╕як не в╕дстежу╓ться, а його дух пост╕йно п╕дтриму╓ться каналами на кшталт «╤нтера», рад╕останц╕ями, купою рос╕йських гастролер╕в тощо, то вербування в╕дбува╓ться легко. Тому потр╕бно припинити таке безпроблемне ╕снування «п’ято╖ колони». Прийнято вважати, що терору важко протид╕яти, але п╕сля того, як американц╕ почали особливо стежити за безпекою, то крупн╕ теракти з боку ╕слам╕ст╕в там майже припинилися. У нас же державна пол╕тика ╕ нин╕шня ситуац╕я лише заохочу╓ терор».
Юл╕я Горбань

***
Правоохоронц╕ в╕дпрацьовують к╕лька верс╕й убивства чеченсько╖ в╕йськовослужбовиц╕-добровольця Ам╕ни Оку╓во╖ ╕ вже встановили, в який спос╕б к╕лери змогли залишити м╕сце злочину. Про це в коментар╕ заявив прокурор Ки╖всько╖ област╕ Дмитро Чиб╕сов. За його словами, нараз╕ трива╓ операц╕я ╕з затримання зловмисник╕в, а сл╕дство в╕дпрацьову╓ к╕лька верс╕й вбивства. "Встановили, як ц╕ особи в╕дходили, й нараз╕ в╕дпрацьову╓ться дек╕лька верс╕й. Основн╕ з них – це д╕╖ рос╕йських спецслужб, ╕нш╕ верс╕╖ – що це ско╓но групою, яка причетна до вчинення злочину щодо нардепа Мос╕йчука. Операц╕я (╕з затримання - УН╤АН) ще трива╓, б╕льше того, залучен╕ ╕нш╕ п╕дрозд╕ли ╕ сили для розкриття злочин╕в. Проводимо низку техн╕чних заход╕в, по яких ми вже отримали ╕нформац╕ю, ╕ проведен╕ в╕дпов╕дн╕ огляди м╕сцевост╕, в╕дпрацьован╕ св╕дки, територ╕я, камери спостереження", - заявив в╕н.
Стало в╕домо, що по автомоб╕лю, в якому перебували Оку╓ва ╕ Осма╓в, випустили п╕втора десятки куль, п'ять з них влучили в Оку╓ву. "Ми з'ясували зброю ╕ зараз проводимо в╕дпрацювання стосовно к╕лькост╕ куль. Можу зазначити ч╕тко, що ╖х було б╕льше п╕втора десятка. Постр╕ли зд╕йснен╕ з автоматично╖ збро╖, чергою. Це було ско╓но на поворот╕ до села Малютянка, що поряд ╕з Глевахою. Ор╕╓нтовний час злочину – 20.30. В результат╕ отриманих 5 постр╕л╕в, як╕ влучили в Ам╕ну Оку╓ву, вона загинула. Один ╕з них був смертельний, – влучив у голову, ╕нш╕ постр╕ли – в ╕нш╕ частини т╕ла", - розпов╕в Чиб╕сов. Чиб╕сов додав, що чолов╕ка Оку╓во╖ Адама Осма╓ва взято п╕д посилену охорону. "Зараз застосовуються заходи безпеки; враховуючи системн╕ напади на цих ос╕б, я впевнений, що охорону найближчим часом зн╕мати не будуть, б╕льше того, вони будуть посилен╕. Впевнений, що таких випадк╕в, якщо особа сама не заявить про зняття з не╖ охорони, не буде", - констатував в╕н.

ПРАВООХОРОНЦ╤ П╤СЛЯ ВБИВСТВА ОКУ╢ВО╥ ПОСИЛЯТЬ АНТИТЕРОРИСТИЧНИЙ ╤ КОНТРРОЗВ╤ДУВАЛЬНИЙ РЕЖИМИ

Служб╕ безпеки Укра╖ни, Нац╕ональн╕й пол╕ц╕╖ та Державн╕й прикордонн╕й служб╕ доручено посилити антитерористичний ╕ контррозв╕дувальний режими. Як пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ РНБО, про це заявив секретар Радбезу Олександр Турчинов. За його словами, терористичн╕ акти, диверс╕╖, зухвал╕ вбивства, провокування масових безлад╕в, - ус╕ ц╕ под╕╖, що сталися останн╕м часом в Укра╖н╕, пов’язан╕ ╕з впровадженням спецслужбами Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ активно╖ фази плану щодо дестаб╕л╕зац╕╖ внутр╕шньопол╕тично╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕. На думку Турчинова, терористичн╕ акти, спрямован╕ проти журнал╕ст╕в, прац╕вник╕в СБУ, Головного управл╕ння розв╕дки, а також жорстоке вбивство в╕йськовослужбовця Ам╕ни Оку╓во╖ спрямован╕ на нагн╕тання страху, розпачу та невпевненост╕ населення у спроможност╕ державних ╕нституц╕й забезпечити правопорядок та спок╕й у сусп╕льств╕.
«З урахуванням цих реальних загроз СБУ, Нацпол╕ц╕╖ та Держприкордонслужб╕ Укра╖ни доручено посилити антитерористичний ╕ контррозв╕дувальний режим, прикордонний контроль та охорону державного кордону з Рос╕йською Федерац╕╓ю, вжити заход╕в щодо актив╕зац╕╖ д╕й з вилучення ╕з об╕гу незаре╓стровано╖ збро╖, ефективно╖ протид╕╖ озбро╓н╕й злочинност╕, контрабанд╕ засоб╕в ураження, бо╓припас╕в, вибухових речовин та ╖х незаконному об╕гу», - заявив в╕н. За словами Турчинова, допомогу в реал╕зац╕╖ цих заход╕в надаватимуть ус╕ силов╕ структури.
www.unian.ua

ВБИВСТВО ОКУ╢ВО╥ – ВИРОК УКРА╥НСЬКИМ СПЕЦСЛУЖБАМ

Загибель Ам╕ни Оку╓во╖ – вирок укра╖нським спецслужбам. Адже ╕ МВС, ╕ СБУ мали з‘ясувати, чи не готуватимуть на чеченське подружжя черговий замах. Натом╕сть вбивство тако╖ символ╕чно╖ особи призведе до дестаб╕л╕зац╕╖ та пан╕ки серед населення.
Таку думку в еф╕р╕ на телеканал╕ ZIK) висловив пол╕ттехнолог Денис Богуш.
На його думку, п╕сля загибел╕ Ам╕ни Оку╓во╖ уся кра╖на в один момент зрозум╕ла, що у нас йде в╕йна.
«Вбивство такого символу стало черговим нагадуванням цього. Окр╕м того, воно було не першим, адже в кра╖н╕ уже в╕дбулась ц╕ла сер╕я теракт╕в. Ми ж зна╓мо, що у нас не закритий кордон ╕ вс╕ ц╕ агенти спок╕йно ходять по Ки╓ву та област╕. Тож для терорист╕в дуже важливо, щоб це показали по телебаченню», – наголосив Богуш.
Адже, за його словами, вчорашн╕й замах орган╕зовувався спец╕ально для того, щоб вбити такий потужний символ спротиву. Як насл╕док – люди про це говоритимуть, що й спричинить дестаб╕л╕зац╕ю та пан╕чн╕ настро╖ серед населення.
«З ╕ншого боку, це ╕ великий вирок нашим спецслужбам. Адже невже МВС та СБУ було нец╕каво, чи на Оку╓ву та Осма╓ва готуватимуть ще один замах? Чи робили вони спец╕альне розсл╕дуваня? Адже це ╖хня робота», – зазначив Денис Богуш.
Нагада╓мо, 30 жовтня, на зал╕зничному пере╖зд╕ б╕ля селища Глеваха Ки╖всько╖ област╕ нев╕дом╕ обстр╕ляли з кущ╕в автомоб╕ль ветерана АТО Ам╕ни Оку╓во╖, вона загинула. Чолов╕к загибло╖ Адам Осма╓в, який був разом з нею в автомоб╕л╕, отримав поранення. В╕н зазначив, що вважа╓ обстр╕л замахом на них обох ╕ бачить у ньому рос╕йський сл╕д.
http://zik.ua
***
Родич╕ вбито╖ п╕д Ки╓вом колишньо╖ учасниц╕ добровольчого батальйону "Ки╖в-2" Ам╕ни Оку╓во╖ поховали ╖╖ без публ╕чного прощання в нев╕домому м╕сц╕, яке зазначено в ╖╖ запов╕т╕. Про це пов╕домля╓ Громадське.
З Оку╓вою повинн╕ були прощатися у в╕второк, 31 жовтня, на територ╕╖ мечет╕ ╤сламського культурного центру. Але мати загибло╖ не захот╕ла, щоб це було публ╕чне прощання. Чолов╕к Оку╓во╖ Адам Осма╓в пов╕домив, що ╖╖ вже не публ╕чно поховали в ╕ншому м╕сц╕. Оку╓ва задовго до першого замаху в червн╕ цього року, написала запов╕т, в якому вказала, де хоче бути похована…
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19230

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков