Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 03.11.2017
АТОВЦ╤В ВЧАТЬ БУДУВАТИ ВЛАСНИЙ Б╤ЗНЕС

За три роки роботи проекту "Новий в╕дл╕к" 711 ос╕б подали заявки на участь у ньому, 220 усп╕шно пройшли навчання ╕ 131 конкурсант захистили сво╖ б╕знес-проекти. Гранти на в╕дкриття свого б╕знесу отримав 41 переможець загальною сумою 2 м╕льйони 100 тисяч гривень.
За ╕н╕ц╕ативи м╕жнародного фонду «В╕дродження» створено проект б╕знес-╕нкубатора «Новий в╕дл╕к», який бере св╕й початок в 2015 роц╕.
Якщо спочатку групи, в основному, складалися ╕з преселенц╕в, то вже у 2016 роц╕ до «Нового в╕дл╕ку 2.0» п╕дключилися й учасники АТО.
Мета проекту - адаптац╕я людей, як╕ постраждали у конфл╕кт╕ на сход╕ Укра╖ни ╕ в Криму, сприяння у започаткуванн╕ та розвитку власного б╕знесу.
Як поясню╓ куратор проекту «Новий в╕дл╕к в Одес╕» Ганна П╕допригора, проект д╕╓ у двох напрямках.
- З одного боку, ми соц╕ал╕зу╓мо та допомага╓мо адаптуватися в новому житт╕ переселенцям, учасникам АТО та членам ╖хн╕х родин шляхом в╕дкриття свого б╕знесу. Безумовно, життя ╕ кар'╓ра кожного учасника програми отриму╓ новий в╕дл╕к. З ╕ншого боку, м╕сто ╕ кра╖на отриму╓ нов╕ корисн╕ ╕де╖ та людей з сильною мотивац╕╓ю вт╕лювати ╖х у життя.
«Новий в╕дл╕к» став усп╕шною моделлю б╕знес-╕нкубатора завдяки по╓днанню зусиль переселенц╕в, м╕сцевого б╕знесу та небайдужих волонтер╕в.
- З урахуванням м╕кроб╕знес╕в нин╕ сп╕льнота «Нового в╕дл╕ку» нал╕чу╓ б╕льш як 150 малих п╕дпри╓мств у р╕зних м╕стах Укра╖ни, - п╕дкреслив директор програмно╖ ╕н╕ц╕ативи «Громадськ╕ ╕н╕ц╕ативи ново╖ Укра╖ни» Стан╕слав Лячинський.
В Одес╕ завершився трет╕й б╕знес-╕нкубатор, де майбутн╕м п╕дпри╓мцям провели двом╕сячний курс навчання. Цього року партнерами фонду у вт╕ленн╕ проекту у м╕ст╕ стали благод╕йний фонд «Кар╕тас-Одеса УГКЦ», а також Impact Hub Odessa. Навчання ╕ знайомства з експертами завершилися захистом проект╕в. Було в╕д╕брано 65 учасник╕в з 250 кандидат╕в. Серед п╕дтриманих б╕знес-╕дей - виготовлення мебл╕в, створення центру репродуктивного здоров’я, приготування та продаж кул╕нарних вироб╕в укра╖нсько╖ нац╕онально╖ кухн╕, теплиця, гончарна студ╕я тощо. А десять кращих з них отримали грантову п╕дтримку на загальну суму 300 тисяч гривень. У числ╕ переможц╕в ╓ концепц╕я кафе здорового харчування, дизайн-студ╕я та багато ╕нших послуг.
Як розпов╕ла куратор проекту Ганна П╕допригора, програма курсу ма╓ досить широкий спектр лекц╕й, ╕нтерактив╕в, нетворк╕нг╕в ╕ практичних занять.
- В основному це канва б╕знес-модел╕, тобто проектний менеджмент, ф╕нплан, маркетинговий план, б╕знес-стратег╕я, п╕дб╕р персоналу. Також у людей ╓ ун╕кальна можлив╕сть отримати об’╓мн╕ знання в╕д тренер╕в р╕зних б╕знес-шк╕л, а кожн╕ два тижн╕ в╕дбуваються зустр╕ч╕ з б╕знесменами, в╕дв╕дування працюючих п╕дпри╓мств з метою отримання ╖х досв╕ду роботи, - розпов╕да╓ Ганна.
На навчання переважно приходять стартапери, що взагал╕ не мають досв╕ду ведення б╕знесу. Але й приходять люди з особистим багатор╕чним досв╕дом. Тому заходи проекту досить р╕зноман╕тн╕, направлен╕ на широку аудитор╕ю.
Сп╕кери та лектори – прац╕вники Impact Hub Odessa та усп╕шн╕ б╕знесмени. Наприклад, вже трет╕й р╕к заняття по б╕знес-канв╕ на приклад╕ свого журналу «Le Boussole» проводить його редактор Тетяна Полон╕к. Тобто зад╕яно низку п╕дпри╓мц╕в, що знаходяться у м╕ст╕ та хочуть под╕литися сво╖ми досягненнями.
Щоб потрапити на так╕ курси необх╕дно зробити дек╕лька простих крок╕в: заповнити анкету, в як╕й необх╕дно розпов╕сти про ╕дею свого майбутнього або д╕ючого б╕знесу ╕ шляхи його розвитку, пройти сп╕вбес╕ду з координатором проекту та вчасно подати пакет необх╕дних документ╕в.
- Для в╕дкриття власно╖ справи, не обов’язково бути переможцем. П╕сля нашого ╕нтенсивного навчання у вс╕х ╓ шанс. Тому що б╕знес-сп╕льнота, яка орган╕зувалась за три роки на основ╕ «Нового в╕дл╕ку», достатньо активно вза╓мод╕╓ з╕ вс╕ма конкурсантами. ╤ якщо говорити про статистику, то б╕льше 50% випускник╕в минулих проект╕в, як╕ не отримали ф╕нансування, також розпочали власний б╕знес, - пояснила куратор одеського б╕знес-проекту.
Спортсменка Ольга Гуз при╖хала з Донецька та запалилася ╕де╓ю в╕дкрити скалодром. Сьогодн╕ дана концепц╕я вже реал╕зована в Одеськ╕й нац╕ональн╕й академ╕╖ зв’язку ╕м. О.С. Попова. Д╕вчина робить безкоштовн╕ майстер-класи для во╖н╕в АТО та переселенц╕в.
В рамках б╕знес-╕нкубатора стартувало ще к╕лька проект╕в, серед яких, зокрема, проект з утеплення багатоповерхових будинк╕в п╕д кер╕вництвом учасника АТО Романа Бойко.
Дружина ╕нвал╕да1-╖ групи, учасника в╕йни на Сход╕, отримала перше замовлення на пошиття пост╕льно╖ б╕лизни на 185 тисяч гривень. До к╕нця року на ╖╖ потужностях плану╓ться створити не менше 3-х робочих м╕сць.
Учасниками бойових д╕й Денисом Жуковським ╕ Серг╕╓м Василь╓вим налагоджено виробництво металоконструкц╕й, пакет замовлень до к╕нця року вже склав б╕льше 1,5 млн гривень. Хлопц╕ забезпечують робочими м╕сцями сво╖х побратим╕в. Зараз у них працюють три учасники АТО та переселенець з ╕нвал╕дн╕стю.
Один з переможц╕в проекту - атовець Володимир Калюжний, не т╕льки в╕дкрив власний б╕знес з деревообробки, але й, будучи головою "Лимансько╖ районно╖ орган╕зац╕╖ ветеран╕в АТО", сам орган╕зував б╕знес-╕нкубатор для ветеран╕в бойових д╕й Лиманського району Одесько╖ област╕.
А ще днями пройшла зустр╕ч учасник╕в вс╕х рок╕в б╕знeс-сп╕льноти «Новий в╕дл╕к в Одeс╕». Колеги презентували сво╖ п╕дпри╓мства та впровадили програми лояльност╕. Випускники виявили бажання надавати знижку до 50% на сво╖ товари ╕ послуги переселенцям та учасникам АТО, як╕ брали участь у «Новому в╕дл╕ку». Кр╕м цього, домовилися про т╕сну сп╕льну вза╓мод╕ю.

Оксана Карпенко,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 03.11.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19234

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков