Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 08.12.2017
Актив╕ст Серг╕й Стерненко, який блоку╓ концерти: БАБК╤Н ХОЧ НАГОРОД ╤З РУК УБИВЦЬ НЕ БРАВ, З ЛОРАК СИТУАЦ╤Я СКЛАДН╤ША…

Одеському актив╕стов╕ Серг╕ю Стерненку 22 роки. В╕н зак╕нчу╓ бакалаврат на економ╕чно-правовому факультет╕ Нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Мечникова й працю╓ юристом у компан╕╖, яка займа╓ться здачею в оренду прим╕щень.
Решту часу Серг╕й присвячу╓ громадськ╕й активност╕. За останн╕ п╕вроку в╕н, разом з╕ сво╖ми однодумцями, з╕рвав в Одес╕ гастрол╕ 13 колектив╕в та виконавц╕в, як╕, на його думку, так чи ╕накше п╕дтримують рос╕йську агрес╕ю в Укра╖н╕.
Проте концерти – не головний проф╕ль актив╕ста: днями в╕н вийшов ╕з С╤ЗО п╕д заставу у 608 тисяч гривень, куди потрапив за участь в акц╕╖ проти забудови в М╕ському саду Одеси й сутички з правоохоронцями. Грош╕ за Стерненка вн╕с сам голова ОДА Максим Степанов.
Т╕сно контактувати з правоохоронцями Серг╕й почав з час╕в Майдану. Коли все починалося, в╕н був звичайним SMM-ником, згодом долучився до под╕й Революц╕╖ Г╕дност╕ й очолив одеський осередок Правого сектора. В╕дтод╕ протести стали частиною його життя.
З команди Дмитра Яроша Стерненко п╕шов майже р╕к тому, але громадську активн╕сть не покинув.
В ╕нтерв’ю "Укра╖нськ╕й правд╕. Життя" в╕н з╕знався, що бачить сво╓ майбутн╓ у велик╕й пол╕тиц╕ ╕ пояснив, для чого зрива╓ у сво╓му м╕ст╕ концерти Св╕тлани Лободи, Ан╕ Лорак та ╕нших.
– Чому ви вир╕шили влаштовувати акц╕╖ проти виступ╕в артист╕в? Хто з них був першим?
– Ан╕ Лорак, 3 серпня 2014 року, клуб Ibiza. Тод╕ була серйозна сутичка, нас побили сп╕вроб╕тники "Беркуту". Якби вони застосовували силу лише до актив╕ст╕в чолов╕чо╖ стат╕ й мого в╕ку, то це була б одна справа. Але побили й л╕тн╕х людей, як╕ прийшли на мирний протест з плакатами. Журнал╕стам ламали техн╕ку. Повед╕нка правоохоронц╕в нагадала мен╕ ту, яка була на Майдан╕.
Що мене спонукало до протесту? Я розум╕ю, що рос╕йська агрес╕я охоплю╓ не т╕льки в╕йськову сферу, стосу╓ться не лише под╕й на Донбас╕, але й зач╕па╓ ╕нформац╕йну сферу, економ╕чну, культурну, рел╕г╕йну (через Московський патр╕архат) тощо.
Якщо говорити про культуру: рос╕яни активно використовують артист╕в для пропаганди, для створення м╕фу про те, що Укра╖на та Рос╕я – один народ, що жодно╖ в╕йни нема╓, що це н╕бито наш внутр╕шн╕й конфл╕кт.
Прихильник╕в цих артист╕в привчають до тако╖ позиц╕╖. Наприклад, фанати Св╕тлани Лободи будуть сприймати ╖╖ точку зору та повед╕нку за норму. Це дуже небезпечно.
Цим питанням мала б займатися Служба безпеки Укра╖ни, а не актив╕сти. Воно нав╕ть не мало б стояти на порядку денному, якби ми жили у правов╕й держав╕: у 2014 роц╕ тимчасовий виконувач обов’язк╕в президента або президент в╕дпов╕дно до Конституц╕╖ був зобов’язаний ввести во╓нний стан на певн╕й частин╕ або по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни. Це взагал╕ зняло б проблему, якою я зараз займаюся.
Оск╕льки правових механ╕зм╕в протистояти проблем╕ зараз не ╕сну╓, доводиться впливати на ситуац╕ю сво╖ми методами. У Конституц╕╖ сказано, що питання захисту суверен╕тету, незалежност╕, територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни ╓ справою усього укра╖нського народу. У сво╖й д╕яльност╕ спираюся саме на цю статтю Конституц╕╖.
Я вважаю, що люди, як╕ п╕дтримали збройну агрес╕ю д╕ями чи словами, публ╕чними в╕дв╕динами окупованих територ╕й або Криму, не повинн╕ заробляти грош╕ в Укра╖н╕ й взагал╕ Укра╖ну при╖жджати.
– Ви кажете, що рос╕йська пропаганда стосу╓ться також ╕ рел╕г╕йно╖ сфери. Чому тод╕ ви не зрива╓те богослуж╕ння у храмах Московського патр╕архату?
– З Московським патр╕архатом набагато складн╕ше. Якщо ми говоримо про виконавц╕в, то це стосу╓ться кожного окремого концерту, який вони проводять на територ╕╖ м╕ста Одеса або де╕нде в Укра╖н╕.
Якщо ми говоримо про Московський патр╕архат, то це структура, яка ма╓ шалену п╕дтримку ╕ в центральних органах влади нашо╖ держави, ╕ на м╕сцевому р╕вн╕.
Поки що у мене нема╓ сил, аби з цим боротися.
До Московського патр╕архату залучен╕ м╕льйони в╕рян, як╕ ╓ укра╖нцями. Тому для уникнення серйозних конфл╕кт╕в у середин╕ сусп╕льства це питання повинно в першу чергу вир╕шуватися на законодавчому р╕вн╕.
З артистами ризики набагато менш╕, хоча теж присутн╕ та викликають певн╕ конфл╕кти у сусп╕льств╕, але це не переходить межу ╕ не створю╓ загрози нац╕ональн╕й безпец╕.
Якщо силами актив╕ст╕в починати роботу проти Московського патр╕архату, у держав╕ може п╕днятися серйозна антиукра╖нська хвиля. Тому в╕дпов╕дальн╕сть за так╕ д╕╖ повинн╕ бути покладен╕ на Верховну Раду та президента.
– На концерти Св╕тлани Лободи та ╕нших артист╕в теж ходять укра╖нц╕.
– Але це сфера не рел╕г╕йна. На рел╕г╕йному мотив╕ людей набагато легше п╕дштовхнути до незаконних д╕й проти держави. Концерти – це зовс╕м ╕нший р╕вень небезпеки.
– Майже р╕к тому ви перестали сп╕впрацювати з Правим сектором. У чому була причина цього р╕шення?
– Я п╕шов р╕вно через три роки п╕сля того, як долучився до ц╕╓╖ орган╕зац╕╖.
Два аспекти. Перший: я вважаю, що повинен рухатися вперед, однак змушений констатувати, що Правий сектор не розвива╓ться як всеукра╖нська орган╕зац╕я ╕ не зм╕цню╓ свого положення.
Другий аспект – це певн╕ ╕деолог╕чн╕ розб╕жност╕ у мо╖х особистих поглядах ╕ у поглядах пол╕тично╖ парт╕╖ Правий сектор.
Для прикладу, це питання легал╕зац╕╖ грального б╕знесу. Я прихильник того, що в╕н ма╓ бути в Укра╖н╕ дозволений, ╕з жорсткою державною регуляц╕╓ю та виведенням в окрем╕ гральн╕ зони. Це забезпечить поповнення державного бюджету на м╕льярди гривень щор╕чно.
Це не ╓диний пункт, у якому ми не сходимося ╕з Правим сектором, але на ньому я зупинюся.
– Якщо погортати сайт Правого сектора, можна пом╕тити, що ╖хн╕ актив╕сти у рег╕онах, як ╕ ви, займаються блокуванням концерт╕в. Однак т╕ сам╕ артисти продовжують виступати у Ки╓в╕, тут ╖х н╕хто не ч╕па╓. Чому так в╕дбува╓ться, на вашу думку?
– Думаю, що у них може не вистачати ресурс╕в ╕ часу звертати увагу на все. Або певн╕ осередки можуть просто не вважати це питання проблемою, на яку варто реагувати.
– Ран╕ше ви казали, що вам пропонували грош╕ за те, що не ч╕патимете тих чи ╕нших артист╕в. Яку найб╕льшу суму пропонували ╕ за кого?
– Я не уточнював суми – одразу в╕дмовлявся в╕д будь-яких розмов на цю тему.
Найб╕льша активн╕сть в╕дбувалася у травн╕, напередодн╕ протесту через запланований виступ Св╕тлани Лободи в Одес╕, в клуб╕ Ibiza. На мене виходили р╕зн╕ мо╖ знайом╕ та друз╕, як╕ мали сп╕льних знайомих з орган╕заторами концерту.
Зазвичай це в╕дбувалося так: мен╕ телефонують, говорять, що треба зустр╕тися, бо мають "не телефонну розмову".
Я ╖ду, зустр╕чаюся з цими людьми, витрачаю св╕й час. Вони мен╕ кажуть: "╢ пропозиц╕я, щоб ти не ч╕пав Лободу". Я в╕дпов╕даю: "Нав╕ть не буду це обговорювати. Продаються товари, продаються послуги, але громадянська позиц╕я не повинна продаватися, ╕накше у ц╕╓╖ кра╖ни просто не залишиться жодного майбутнього".
Так╕ розмови в╕дбувалися протягом двох дн╕в буквально ш╕сть чи с╕м раз╕в.
Я св╕й час надзвичайно ц╕ную, тому був змушений заявити публ╕чно, на Facebook-стор╕нц╕, про те, що моя позиц╕я принципова, ╕ я в╕д не╖ не буду в╕дходити.
Виняток можуть становити т╕льки представники шоу-б╕знесу, як╕ привселюдно скажуть, що не п╕дтримують д╕╖ РФ, засуджують агрес╕ю проти Укра╖ни та дають слово припинити гастрольну д╕яльн╕сть на територ╕╖ кра╖ни-агресора. ╤ дотримаються свого слова.
Так╕ умови були застосован╕ до Серг╕я Бабк╕на: у Дн╕пр╕ в╕н назвав уряд Рос╕╖ агресором. У зв’язку з цим протест, який планувався проти нього в Одес╕, ми скасували.
Потр╕бно розум╕ти, що з╕рки шоу-б╕знесу – це публ╕чн╕ люди, до думки яких дослухаються. ╥хня повед╕нка форму╓ св╕тогляд та повед╕нку шанувальник╕в, а я не хочу, щоб прихильник╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Укра╖н╕ ставало б╕льше.
– Тобто Ан╕ Лорак буде достатньо припинити гастрол╕ в Рос╕╖ ╕ засудити рос╕йську агрес╕ю?
– Я думаю, що тод╕ можна буде розглядати вар╕ант в╕дновлення ╖╖ гастролей в Укра╖н╕.
Але з Ан╕ Лорак насправд╕ ситуац╕я складн╕ша, н╕ж з тим же Серг╕╓м Бабк╕ним. Тому що Бабк╕н принаймн╕ нагород ╕з рук убивць не брав.
В╕н виступав у РФ ╕ Криму, не порушуючи правил перетину державного кордону – т╕льки порушив закон "Про гастрольн╕ заходи в Укра╖н╕". За це його мали притягнути до адм╕н╕стративно╖ в╕дпов╕дальност╕, однак цього не в╕дбулося.
Все залежить в╕д ступеня ско╓ного. Якщо це така людина, як актор Михайло Пореченков, який стр╕ляв по укра╖нських в╕йськових, то тут взагал╕ не може бути жодних компром╕с╕в.
Якщо людина не завдала значно╖ шкоди нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни ╕ заявила, що засуджу╓ рос╕йську агрес╕ю, думаю, жодних перешкод для зд╕йснення концертно╖ д╕яльност╕ в Укра╖н╕ не повинно бути.
– Уточн╕ть, будь ласка, яку саме статтю закону про гастрольну д╕яльн╕сть порушив Бабк╕н.
– По-перше, це друга стаття: "Гастрол╕ проводяться на п╕дстав╕ договор╕в, укладених в╕дпов╕дно до закону". На територ╕╖ Укра╖ни договори укладаються за зразком, визначеним Каб╕нетом м╕н╕стр╕в. Юридично Крим – територ╕я Укра╖ни, ╕ вс╕ договори мають укладатися за зразком, визначеним Кабм╕ном.
В╕дпов╕дно, якщо особа виступа╓ в Криму, де-факто на територ╕╖, яка перебува╓ п╕д контролем РФ, вона уклада╓ угоду неналежного зразка…
В принцип╕, це можна назвати основним порушенням.
Я хоч ╕ посилаюся на закон "Про гастрольн╕ заходи в Укра╖н╕", але у правов╕й держав╕ не було б нав╕ть необх╕дност╕ посилатися на нього, бо введення во╓нного стану припинило б ус╕ зв’язки з кра╖ною-агресором. А люди, як╕ п╕сля оголошення во╓нного стану ╖здили б на гастрол╕ на окупован╕ територ╕╖ або на територ╕ю кра╖ни-агресора, за визначенням були б колаборантами.
– Введення во╓нного стану сильно вплива╓ на буденне життя укра╖нц╕в ╕ обмежу╓ ╖х у правах…
– … на територ╕╖, на яку поширю╓ться введення во╓нного стану.
Я вважаю, що президент мав би ввести во╓нний стан на обмежен╕й територ╕╖ – на частин╕ Херсонсько╖ област╕, б╕ля Криму, ╕ неокупованих частинах Донецько╖ та Лугансько╖ областей.
– За яким принципом в╕дбира╓те артист╕в? Ви ж, мабуть, не можете вс╕х в╕дсл╕дкувати – на кого зверта╓те увагу у першу чергу?
– Зв╕сно, не можемо. Чесно кажучи, я не займався цим системно до червня 2017 року, до протесту щодо ╤рини Б╕лик, яка виступала в анексованому Криму та Кремл╕. Не вдалося з╕рвати ╖╖ виступ в Одес╕, бо сп╕вроб╕тники пол╕ц╕╖ затягнули мене в натовп, побили, зламали перен╕сся, ╕ я був змушений лягти на операц╕ю.
Поки перебував у л╕карн╕, мав достатньо часу, щоб промон╕торити сайт "Аф╕ша Одеси", де ╓ розклад вс╕х гастрольних заход╕в до к╕нця року. Про когось ╕з артист╕в я вже у новинах читав ╕ запам’ятав, по ╕нших Google допомага╓ багато чого знайти, а також сайт "Миротворець"...
Цим питанням я займаюся особисто. На жаль, не завжди вистача╓ часу, не завжди можу ф╕зично перебувати в м╕ст╕ п╕д час зд╕йснення таких гастрольних заход╕в. Якийсь гурт виступив в Одес╕ в червн╕, бо я тод╕ перебував у Дн╕пр╕ – не було кому орган╕зувати протест, щоб цього не допустити.
– Чи вважа╓те ви, що п╕д час ваших акц╕й глядач╕ наражаються на небезпеку? Якщо так, то чи доц╕льний такий ризик?
– П╕д час минулого протесту щодо Костянтина Райк╕на не було жодних ризик╕в для аудитор╕╖, яка прийшла на його виступ.
Я усв╕домлюю, що под╕бн╕ ризики потр╕бно м╕н╕м╕зувати для того, щоб не допустити будь-яких постраждалих з боку публ╕ки. Хоча я цю публ╕ку не в╕таю ╕, м’яко кажучи, сильно розходжуся з нею у поглядах.
– Якщо люди платять власн╕ грош╕ за так╕ концерти, може ╖м це потр╕бно. Нав╕що вам ╖х перевиховувати?
– Якщо йти за ц╕╓ю тезою, тод╕ не можна засуджувати н╕кого, хто ф╕нансу╓ тероризм, бандформування "ДНР" та "ЛНР".
Те, як люди розпоряджаються сво╖ми грошима, ма╓ бути ╖хньою приватною справою. Але т╕, хто платять за виступи артист╕в, як╕ п╕дтримали збройну агрес╕ю проти Укра╖ни, повинн╕ розум╕ти, що ц╕ артисти так чи ╕накше залишають частину сво╖х гонорар╕в у рос╕йськ╕й податков╕й систем╕, наповнюють бюджет, з якого ф╕нансуються рос╕йська арм╕я та бандформування на Донбас╕.
Куплений квиток на виставу Райк╕на трансформу╓ться в бо╓комплект, який при╖жджа╓ на Донбас.
– Деяк╕ артисти говорять, що грош╕, зароблен╕ в Рос╕╖, витрачають на допомогу АТО. Як вам такий аргумент?
– Цей аргумент для мене не працю╓.
– Якщо не помиляюся, п╕д час концерту Райк╕на запитали, чий Крим, в╕н не в╕дпов╕в ╕ п╕шов з╕ сцени. Якби сказав, що укра╖нський, концерт продовжився б?
– Думаю, в╕н би продовжив виступати.
╤сну╓ перед╕стор╕я про те, чому ми прийшли до нього.
У 2014 роц╕ в╕н дав ╕нтерв’ю якомусь рос╕йському виданню, його прямо запитали про ставлення до анекс╕╖ Криму ╕ в╕н досл╕вно сказав таке: "Думаете, я в какой-то части своей натуры не радуюсь, что Крым стал теперь российский? Да радуюсь, конечно! (...) Когда я узнал, что мы не будем вообще вмешиваться в дела Украины, когда там какие-то начались националистические такие настроения, я первое, что подумал: "А как же русские люди? Как же русский город Севастополь, который я так люблю?".
Райк╕н образив Укра╖ну, сказав слова, що боляче сприймаються багатьма укра╖нцями ╕ кримськими татарами, як╕ позбавлен╕ сво╓╖ дом╕вки. Я, наприклад, теж не можу по╖хати в Крим, бо там у кращому випадку мен╕ загрожуватиме близько 20 рок╕в в’язниц╕, у г╕ршому – можу просто зникнути.
– Чи припуска╓те ви ╕снування таких митц╕в, як╕ абсолютно апол╕тичн╕, розчарован╕ у пол╕тиц╕, ╕ творять для людей усього св╕ту, незалежно в╕д нац╕ональност╕ ╕ в╕роспов╕дання?
– Якби у нас був во╓нний стан, ця д╕яльн╕сть квал╕ф╕кувалася б як злочин. ╤ не бралося б до уваги те, розум╕╓ митець насл╕дки сво╓╖ д╕яльност╕ чи н╕.
По-друге, ми не говоримо про пол╕тику, ми говоримо про в╕йськовий конфл╕кт. ╢ кра╖на-агресор ╕ кра╖на-жертва. Як би людина себе не позиц╕онувала, в╕дмежовувалася чи навпаки мала б якусь конкретну позиц╕ю, важливими ╓ виключно ╖╖ д╕╖ та слова.
– Чи були у вас проблеми у навчанн╕ чи на робот╕ через громадську д╕яльн╕сть?
– Були проблеми з викладачем, який ма╓ яскраву пророс╕йську позиц╕ю.
Також я судився з ╕ншим викладачем свого ун╕верситету, у 2016 роц╕ подавав позов про захист чест╕ та г╕дност╕.
П╕д час одн╕╓╖ з акц╕й одеського антимайдану, який дос╕ д╕╓, якась ж╕ночка у капелюс╕ почала до мене кричати: "Поезжай в АТО, бык, научись говорить по-русски…". Згодом виявилося, що це викладач ун╕верситету Мечникова Олена Радз╕ховська. Суд у не╖ я виграв. Наск╕льки знаю, п╕сля цього ╖й ур╕зали ставку, але вона продовжу╓ працювати.
– До слова, а ви служили в АТО?
– Н╕, не служив. За станом здоров’я я не придатний до в╕йськово╖ служби, але ╖здив на Сх╕д як волонтер дек╕лька раз╕в.
– Чи плану╓те йти у пол╕тику? Отримували пропозиц╕╖?
– Про пол╕тику думав. Не виключаю цього. Б╕льше того, у зв’язку ╕з останн╕ми арештами я позбавлений вибору. У мене виб╕р – або потрапити до в’язниц╕, якщо я припиню громадсько-пол╕тичну д╕яльн╕сть, або продовжувати ╕ зб╕льшувати сусп╕льну п╕дтримку, яка ╓ мо╓ю страховкою в╕д репрес╕й.
Пропозиц╕╖ в╕д пол╕тичних сил вже були. Не буду казати, в╕д кого. Можу лише зазначити, що пропозиц╕╖ стосувались ╕ р╕вня Верховно╖ Ради, ╕ р╕вня м╕сцевих рад. Але я вс╕ ╖х в╕дхилив, тому що надто ц╕ную свою репутац╕ю ╕ не хочу забруднитися.
Я не готовий найближчим часом ставати народним обранцем або пол╕тиком м╕сцевого р╕вня, тому що мен╕ лише 22 роки, мен╕ потр╕бно набиратися досв╕ду.
У як╕й рол╕ бачу себе в майбутньому? Хочу бути на т╕й посад╕, на як╕й я буду максимально ефективним. Чесно кажучи, не в╕дмовився би в╕д посади кер╕вника Державного бюро розсл╕дувань або Нац╕онального антикорупц╕йного бюро.
– Повертаючись до теми культури: а ви сам╕ музику слуха╓те? Кого з укра╖нських музикант╕в можете порадити?
– Зв╕сно, слухаю. З останнього – я додав до плейлиста дек╕лька трек╕в гурту "Плесо", "Друга р╕ка", "Скай". "Брати Гадюк╕ни" крут╕. В останн╕х доданих – "Бумбокс", Kozak System, ТНМК, "Скряб╕н", "Мертвий п╕вень", "Ф╕олет", "Фл╕т", дек╕лька трек╕в "Кому вниз", "Мерва", "Карна", "Антит╕ла", "Жадан ╕ собаки".
"Океан Ельзи" мен╕ не дуже подоба╓ться останн╕м часом.
– Чому?
– Якось вже не те. Особливо п╕сля цих вкид╕в, що Святослав Вакарчук ма╓ стати президентом.
– А х╕ба з нього поганий президент буде?
– Поганий.
Олександра Гайворонська
http://life.pravda.com.ua

ТИМ ЧАСОМ…
«ТУТ ДУЖЕ ДОБРЕ»: УКРА╥НСЬКА СП╤ВАЧКА,
ЯКА ВТЕКЛА ДО РФ, РОЗПОВ╤ЛА ПРО СВО╢ НОВЕ ЖИТТЯ

У бес╕д╕ з журнал╕стами видання Meduza укра╖нська сп╕вачка ╢лизавета ╤ванц╕в, яка пере╖хала в Рос╕ю ╕ б╕льше в╕дома п╕д сцен╕чним ╕м'ям Йолка, заявила, що для не╖ стала домом Москва. Зокрема, коли артистку запитали, де саме знаходиться д╕м, про який вона говорить,  сп╕вачка сказала, що йдеться про Москву.
«Тут мен╕ дуже добре. Ще 15 рок╕в тому мене намагалися лякати тим, що в Москв╕ н╕хто мене не захоче приймати. Однак за ц╕ 15 рок╕в я обросла справжньою родиною. Як мен╕ може бути тут погано?» - здивувалася сп╕вачка. Також ╤ванц╕в розпов╕ла, за що вона так любить Москву. «Це м╕сто допомогло мен╕ реал╕зуватися. Саме тут мене назвали сп╕вачкою, ╕ тут я, як ╕ ран╕ше, в процес╕ вт╕лення мо╓╖ основно╖ мр╕╖ в життя», - п╕дкреслила артистка.
Нав╕ть п╕сля анекс╕╖ Криму та початку в╕йськових д╕й на Донбас╕ багато представник╕в укра╖нсько╖ естради не т╕льки не припинили сво╖ гастрол╕ на територ╕╖ держави-агресора, але ╕ отримають там музичн╕ нагороди. Зокрема, нещодавно нагороди в Рос╕╖ отримали Св╕тлана Лобода та Ан╕ Лорак.
www.unian.ua

ДВА М╤ЛЬЙОНИ ЗА ГОДИНУ: НАЗВАН╤ НАЙДОРОЖЧ╤ З╤РКИ УКРА╥НИ

Опальн╕ укра╖нськ╕ сп╕вачки В╕ра Брежн╓ва ╕ Св╕тлана Лобода, поп-д╕ви Настя Каменських ╕ Т╕на Кароль, серце╖д Олег В╕нник ╕ х╕тмейкери Монат╕к ╕ Макс Барських ув╕йшли в число найб╕льш високооплачуваних з╕рок укра╖нського шоу-б╕знесу. Про це пише "Обозреватель". Журнал╕сти напередодн╕ новор╕чних свят з'ясували, за яку суму ╕ на яких умовах укра╖нськ╕ топ-з╕рки готов╕ виступити на приватному корпоратив╕ тривал╕стю в╕д 40 до 60 хвилин. Перше м╕сце в рейтингу найдорожчих з╕рок для новор╕чного корпоративу зайняла В╕ра Брежн╓ва. Гонорар артистки на сьогодн╕ становить 50 тис. ╓вро. Кр╕м цього замовнику необх╕дно забезпечити знаменитост╕ та ╖╖ команду з 15 чолов╕к перел╕т з Москви, де вона зараз прожива╓. 15 квитк╕в економ-класу ╕ 2 квитки б╕знес-класу в обидва боки об╕йдеться в суму близько 220 тис. гривень. Отже, з урахуванням забезпечення побутових та техн╕чних райдер╕в, для вечора з В╕рою Брежн╓вою укра╖нцям потр╕бно близько 1,8 млн грн.
Другу позиц╕ю також з гонораром в 50 тис. ╓вро займа╓ сп╕вачка Св╕тлана Лобода, однак до к╕нця року сп╕вачки в Укра╖н╕ не буде. Вт╕м, як ран╕ше розпов╕дала сама ж артистка, вона завжди намага╓ться урвати по максимуму", тому да╓ понад 30 концерт╕в в Рос╕╖ в м╕сяць.
Третю сходинку в рейтингу зайняла сп╕вака Настя Каменських, зг╕дно з деякою ╕нформац╕╓ю, сп╕вачка запиту╓ 40 тис. ╓вро. Сума близько 30 тис. ╓вро знадобиться сьогодн╕ для проведення корпоративу з Т╕ною Кароль, у 30 тис. долар╕в об╕йдеться приватний виступ Олега Винника. До ц╕╓╖ ж цифри, 30 тис. долар╕в, в 2017 роц╕ сво╖ гонорари п╕дняли х╕тмейкери Monatik ╕ Макс Барських. 25 тис. ╓вро запиту╓ Андр╕й Данилко, в програм╕ якого зад╕ян╕ 16 ос╕б. При цьому, б╕льш╕сть з╕рок вол╕ють гот╕вковий розрахунок, а також попередню оплату не менше 50%.
Як пов╕домляв УН╤АН, Ан╕ Лорак, Лобода ╕ Каменських "засв╕тилися" на врученн╕ рос╕йсько╖ прем╕╖.
www.unian.ua

«КВАРТАЛ 95» ПРОДА╢ ОДНУ СЕР╤Ю «СВАТ╤В» ЗА 200 ТИСЯЧ ДОЛАР╤В

Студ╕я "Квартал 95" Володимира Зеленського продавала одну сер╕ю телесер╕алу "Свати" за 100-200 тисяч долар╕в. Про це пише Liga.net.
Автори не розкривають бюджет╕в на виробництво сер╕алу. Можна ор╕╓нтуватися т╕льки на ринков╕ цифри.
За словами глави Star Media Влада Ряшина, варт╕сть виробництва одн╕╓╖ сер╕╖ в Укра╖н╕ старту╓ в╕д 30 тисяч долар╕в. ╤ за ц╕ грош╕ можна зняти не найяк╕сн╕ший продукт.
За оц╕нками глави "Мед╕а Групи "Укра╖на" ╢вгена Лященка, ц╕на телегодини праймового сер╕алу може коливатися в д╕апазон╕ 35-60 тисяч долар╕в.
Оц╕нка директора "1 + 1 Мед╕а" Олександра Ткаченка нижче - в╕д 20 тисяч до 50 тисяч за сер╕ю.
Разом, якщо врахувати, що в шести сезонах "Сват╕в" 64 сер╕╖ плюс 4 сер╕╖ ф╕льму "Свати за кадром", бюджет вже випущених сезон╕в - м╕н╕мум 2 млн долар╕в.
До кризи ц╕на за одну сер╕ю для каналу "Рос╕я 1" могла досягати 200 тисяч долар╕в.
"Для укра╖нських канал╕в ц╕на могла бути ор╕╓нтовно втрич╕ нижча", - уточню╓ експерт в сфер╕ продакшена Олександр Захлюпаний.
За його оц╕нками, Укра╖на приносила близько 20% прибутку в╕д продажу прав на сер╕ал.
За даними укра╖нського Forbes, у 2015 роц╕ "1+1" платив за 25-хвилинну сер╕ю "Сват╕в" ст╕льки ж, ск╕льки за годинний випуск "Веч╕рнього кварталу" - 100 тисяч долар╕в.
К╕новиобництво приносить "Кварталу 95" 30-50% всього р╕чного доходу, розпов╕дав виданню кер╕вник "К╕но Кварталу" Андр╕й Яковл╓в.
В останн╕ роки "Свати" також добре монетизувалися ╕ в ╤нтернет╕. Як заявив Володимир Зеленський, т╕льки на YouTube "Свати" з╕брали 800 млн перегляд╕в.
Заробляти на "Сватах" могли ╕ телеканали. У прес-служб╕ "1+1" в╕дпов╕ли, що сер╕ал дивилися 82% телеглядач╕в в аудитор╕╖ 4+. Зг╕дно з прайсом "1+1", опубл╕кованому рекламним агентством "Соната", варт╕сть 30 секунд реклами (один рекламний блок) у веч╕рн╕й час досяга╓ 50-60 тисяч грн без ПДВ.
www.epravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19371

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков