Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 08.12.2017
СПРАВЖН╤ ГЕРО╥, ЯК╤ СТАЛИ ГЕРОЯМИ КОМ╤КС╤В

5 листопада в столичн╕й книгарн╕ «╢» до Дня Збройних Сил Укра╖ни в╕дбулася презентац╕я ком╕кс╕в сер╕╖ «К╕борги». Модератором заходу виступила журнал╕стка Наталя Федечко. Вона розпов╕ла ╕стор╕ю створення ком╕кс╕в про сучасних укра╖нських геро╖в.
У Львов╕ було засновано громадську орган╕зац╕ю «В╕рн╕ традиц╕ям» для псих╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ наших во╖н╕в, як╕ захищали Укра╖ну на Донбас╕. Хлопц╕ почали розпов╕дати реаб╕л╕тологам про бо╖ в Донецькому аеропорту. Реаб╕л╕тологи записували ц╕ розпов╕д╕. Виникла ╕дея оприлюднити ╖х для широко╖ громадськост╕. Вир╕шили обрати форму ком╕кс╕в. Ком╕кси розпов╕дають про супергеро╖в – Кап╕тана Америку, Супермена, Спайдермена. До реч╕, перш╕ ком╕кси про Спайдермена малював укра╖нець Ст╕в Д╕тко (справжн╓ пр╕звище Д╕дько). Д╕дусь розказував йому на н╕ч казки, щоб малюк не забув укра╖нську мову. Нев╕домо, але, можливо, д╕д розказував ╕ про якогось козака Павука.
Захисники Донецького аеропорту ╓ справжн╕ми супергероями. В аеропорт прибули 73 б╕йц╕ 3-го окремого полку. З них лише бо╓ць з позивним «Турист» брав участь у миротворчих операц╕ях в ╤раку. Решта зовс╕м не мала бойового досв╕ду.
25 травня 2014 року, коли в Укра╖н╕ в╕дбувалися вибори президента, в аеропорт вступила тисяча рос╕йських спецпризначенц╕в. Серед них було 26 ╕нструктор╕в, як╕ вже воювали в Чечн╕. Рос╕яни зайняли новий терм╕нал. Наш╕ пов╕домили командуванню. Командування попрохало триматися. Якби в аеропорту приземлилася рос╕йська ав╕ац╕я, то насл╕дки для Укра╖ни були б катастроф╕чними.
Рос╕яни ставили пости: «Кохана, я привезу тоб╕ голову укропа». Вони були впевнен╕, що 26 травня захоплять аеропорт.
Наш╕ в╕йськовики були переважно родом з К╕ровограда, рос╕йськомовн╕. Це вже пот╕м вони принципово перейшли на укра╖нську мову. А тод╕ вони воювати проти рос╕ян не хот╕ли. Володя з позивним «Воха», сирота з К╕ровограда, не м╕г пов╕рити, що доведеться воювати з рос╕йськими братами. Але саме в╕н зробив перший постр╕л. 26 травня о перш╕й годин╕ на аеродром с╕дав укра╖нський гел╕коптер з 25-ма б╕йцями на борту. «Воха» пом╕тив, що один ╕з рос╕йських спецпризначенц╕в нац╕лив «╤глу» на наш гел╕коптер. Тод╕ «Воха» застрелив трьох рос╕йських спецпризначенц╕в, як╕ хот╕ли збити укра╖нський гел╕коптер.
Наш╕ за ш╕сть дн╕в жорстоких бо╖в зачистили новий терм╕нал ╕ вигнали рос╕ян. Хлопц╕ перехопили рад╕оперемовини рос╕йських спецпризначенц╕в: «Я, бл╕н, не знаю, хто захища╓ Донецький аеропорт, але ми ╖х вибити не можемо!.. Пробували штурмувати – нам так вломили – ми в╕д╕йшли… Почали накривати «градами» - вони п╕рнають в п╕дземн╕ колектори канал╕зац╕╖… Я не знаю, хто там… Це не люди – це к╕борги…»
╤ захисник╕в Донецького аеропорту стали називати к╕боргами.
Нин╕ цю спецоперац╕ю вивчають в збройних силах ╤зра╖лю ╕ США.
Ком╕кси гарно сприймаються ╕ д╕тьми, ╕ дорослими. ╤люстратором ком╕кс╕в «К╕борги» став Левко Кв╕т з╕ Львова. Перед виданням ком╕кс показують к╕боргам. Вони уважно вичитують ╕ пильнують, щоб малюнкова ╕стор╕я була правдивою.
Наталка Федечко говорить, що ком╕кси адресован╕ студентам ╕ хлопцям 9-10-х клас╕в, але й учн╕ 3-4-х клас╕в читають ╕ поширюють ц╕ ╕люстрован╕ ╕стор╕╖ серед однокласник╕в. У Львов╕ поширенням ком╕кс╕в захопилася д╕вчинка Улянка. 9-р╕чний син журнал╕стки теж цим займа╓ться.
«╤стор╕я трьох» - ком╕кс про трьох реальних к╕борг╕в-укра╖нц╕в. Це – «Воха», «Скаут» ╕ «Турист». «Скаут» був пластуном ╕ прийшов захищати Укра╖ну добров╕льно. В╕н загинув. Рос╕йська спецура поклялася знищити вс╕х к╕борг╕в, де б вони не були. «Незламн╕» - це ком╕кс про танков╕ бо╖. Зараз вида╓ться найважчий ком╕кс «Штурм».
Презентац╕╖ ком╕кс╕в «К╕борги» проводилися, зокрема, в ки╖вських школах для 10-11 клас╕в. Д╕ти – вдячна аудитор╕я. В одному клас╕ найнеспок╕йн╕ший учень у школ╕ 45 хвилин сид╕в тихо ╕ перемальовував медаль к╕борга, який стояв перед ним. У ки╖вських школах багато переселенц╕в. Запитання ставлять р╕зн╕, бува╓, що й провокативн╕. Але коли к╕борг говорить, що бачив рос╕йську в╕йськову нашивку, то вже н╕хто не перекона╓ дитину, що це донецьк╕ воюють проти «ки╖всько╖ хунти».
25 в╕дсотк╕в виручених в╕д продажу ком╕кс╕в грошей ╕дуть на реаб╕л╕тац╕ю наших во╖н╕в. Решта - на видання нових випуск╕в. Соб╕варт╕сть як╕сного друку висока. ГО «В╕рн╕ традиц╕ям» частину ком╕кс╕в дару╓ д╕тям.
Наталя Федечко говорить: «Я шукаю благод╕йник╕в ╕ тих, кому не байдуже, якими будуть наш╕ д╕ти через 9-10 рок╕в. Купуйте ╕ даруйте ком╕кси «К╕борги» д╕тям. Рок╕в через двадцять ц╕ ком╕кси будуть раритетами, за якими вивчатимуть ╕стор╕ю в школ╕».
Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 08.12.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19405

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков