Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 30.12.2017
ГАРЯЧИЙ СХ╤Д УКРА╥НИ

Серед видань

“Сл╕дами в╕йни. Книга третя” (Червоноград: Додаток до газети “Л╕тературний Червоноград”, 2017. - 82 с.) - нове документально-публ╕цистичне видання письменника ╤горя Даха. Як ╕ дв╕ попередн╕х, книга народилася п╕сля чергових по╖здок автора (а таких в╕н зд╕йснив десяток) на гарячий сх╕д Укра╖ни.
Вона наповнена новими враженнями в╕д побаченого, новими розпов╕дями про укра╖нських б╕йц╕в — учасник╕в АТО, про грузинський лег╕он, який захища╓ терени Укра╖ни. Окрем╕ стор╕нки висв╕тлюють гучн╕ под╕╖, пов'язан╕ з блокадою зал╕зниц╕. Письменник не прихову╓ в╕д читача ╕ тих момент╕в, як╕ мають негативн╕ насл╕дки у бойових п╕дрозд╕лах. З-пом╕ж ╕ншого, цього разу зроблено акцент на робот╕ волонтер╕в, з якими ╤гор Дах побував у черговому “творчому в╕дрядженн╕”, добров╕льно взявши нелегку ношу в╕йськового журнал╕ста. Збираючи матер╕ал для книги, йому довелося побувати у Бахмут╕, Тро╖цькому, С╓в╓родонецьку, Ор╕ховому, Щаст╕....
Важливо, що ╤гор Дах не вда╓ться до “сухо╖” розпов╕д╕, статистичного наведення факт╕в. Тут багато емоц╕йних авторських роздум╕в, публ╕цистичного анал╕зу, “живих” д╕алог╕в з б╕йцями, а дехто з них трима╓ зброю в руках ледь не з час╕в Майдану. Наприклад: “Було при╓мно зустр╕ти Романа Кравця (“Рамзес”) з╕ Сокаля. Роман з 2015 року в арм╕╖, з боями пройшов Мар'╖нку, Красногор╕вку, а ось тепер вою╓ в Щаст╕. П╕сля демоб╕л╕зац╕╖ перейшов на контракт. Не м╕г зрозум╕ти запитань в╕д знайомих, за що в╕н воював. Приховавши групу ╕нвал╕дност╕, разом ╕з побратимами знову п╕шов боронити р╕дну землю...”. Таких еп╕зод╕в, присвячених нашим краянам з Прибужжя, у книз╕ чимало.
Кого з читач╕в не схвилю╓ розпов╕дь про сан╕нструктора Натал╕ю Ол╕йник. Ж╕нка на в╕йн╕... Зг╕дний, таке жорстоко звучить. Але це — наш╕ реал╕╖. Укра╖нц╕ — люди мирн╕, ╕ не хочемо воювати. Однак вже вкотре взяти зброю до рук змусила нас ╕мперська Рос╕я. ╤ нехай Пут╕н не теревенить про “руск╕й м╕р”, братерство народ╕в. П╕сля Криму, ╤ловайська, Дебальцевого ми вже добре його вивчили.
Шкода, що не запам'ятали (або просто не захот╕ли врахувати) урок Груз╕╖. Ось чому грузинський лег╕он взяв зброю до рук, аби захищати Укра╖ну, вважайте, що ╕ Груз╕ю. Тим вони ще раз хочуть напоумити нас: н╕коли не в╕рте Москв╕! Цитую окрем╕ фрагменти з книги:
“З брон╕ з╕скочив високого росту, з ср╕блястою бородою, п╕дтягнутий, у косинц╕ на голов╕ усм╕хнений чолов╕к, який, як згодом виявилося, ╓ командиром лег╕онер╕в, Нодар. Як╕в з пересторогою попросив у командира обережно рушати, щоб не роз╕рвати навп╕л буса, який на тл╕ бойово╖ машини виглядав майже ╕грашковим.
- Слушай, дарагой, ети парни по две-три войни прошли, они сделают всьо, как в аптеке! - заспоко╖в його Нодар. Все в╕дбулося, як сказав лег╕онер.
╤ ось ми у сел╕ Сухум╕, так його назвали п╕сля визволення б╕йц╕-лег╕онери. Зупинилися б╕ля покинуто╖ буд╕вл╕ сепаратист╕в. У н╕й оселилися во╖ни лег╕ону “Георг╕я”. Льв╕в'яни на цей раз привезли рац╕╖, гумов╕ чоботи, киснев╕ балончики та вс╕ляк╕ смаколики...”.
“- Дарагой, у нас рядови╓ не воюють! Ми здесь оф╕цери с опитом войни. Ми пришл╕ защ╕т╕ть Укра╖ну от нашего общего врага. Только ваше правительство не дайот нам во╓вать...”.
Оте слово “оф╕цери” прозвучало для мене з╕ стор╕нок книги якось особливо п╕днесено. ╥хня держава — Груз╕я втратила частину територ╕╖, але оф╕цери таки не втратили сво╓╖ чест╕. Вони — не найманц╕, як дехто каже у спок╕йному ситому тилу. Вони — добровольц╕, патр╕оти Груз╕╖ й Укра╖ни!
Можливо, що хтось ╕з читач╕в заперечить: “У ╖хньому лег╕он╕ виявили агент╕в Кремля”. Так, трапля╓ться й таке. Але прокоментуйте, будь ласка, що й у нашому Каб╕нет╕ М╕н╕стр╕в та СБУ також виявили агент╕в Кремля. Добре, що “шпигували” ╖х так званою “дезою” (мовою розв╕дки, контррозв╕дки — надавали неправдиву ╕нформац╕ю для передач╕ господарям, бавилися з ними у “котика ╕ мишки”). Облишмо це...
Так само укра╖нськ╕ оф╕цери не втратили сво╓╖ чест╕ н╕ в Криму, н╕ в Донбас╕, коли змушен╕ були в╕дступати перед сильн╕шим ворогом, який часто може наступати, прикриваючись цив╕льним населенням, ставити поперед себе беззахисних ж╕нок ╕ д╕тей, стр╕ляти з град╕в, розташованих у густонаселених житлових кварталах.
Автор детально розпов╕да╓ про життя, побут мирних мешканц╕в визволених територ╕й. Книга ╕люстрована багатьма фотограф╕ями.
Завершу╓ться видання п╕слясловом члена НСПУ Андр╕я Грущака “Заради збереження державност╕” - про творч╕сть ╤горя Даха.
Загалом, вс╕ три книги “Сл╕дами в╕йни” (до реч╕, написан╕ дуже оперативно) — це сво╓р╕дна хронолог╕я под╕й на Сход╕ Укра╖ни, ╖хн╓ бачення автором.
...Коли пишу ц╕ рядки, достеменно знаю, що ╤гор Дах збира╓ться у чергове “творче в╕дрядження” в зону АТО. Частину тиражу книги обов'язково передасть укра╖нським б╕йцям, а пощастить, то ще й тим, про кого написав, кого згадав добрим словом у твор╕.
Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19479

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков