Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 30.12.2017
«ДЖАВЕЛ╤НИ» ДЛЯ УКРА╥НИ: РУБ╤КОН, П╤СЛЯ ЯКОГО НЕМА ВОРОТТЯ

США остаточно визначила Рос╕ю, як свого стратег╕чного супротивника, ╕ Укра╖на в цьому протистоянн╕ – важливий союзник США…

Сполучен╕ Штати нададуть Укра╖н╕ «посилен╕ оборонн╕ можливост╕». Це – оф╕ц╕йне пов╕домлення Державного департаменту США. Там прямо сказано, що зброя буде надана для боротьби з «п╕дтримуваними Рос╕╓ю сепаратистами в сх╕дн╕й частин╕ кра╖ни».
Про яку саме зброю йдеться – департамент не каже. Однак, ясна р╕ч, ус╕ подумали про «Джавел╕ни» - протитанков╕ ракетн╕ комплекси, захисту проти яких, на думку в╕йськових експерт╕в, просто нема. Тим б╕льше, що одразу ж за оф╕ц╕йними пов╕домленнями з’явилися неоф╕ц╕йн╕, себто ╕нформац╕я з посиланням на анон╕мн╕ джерела. Прим╕ром, американський телеканал ABC News з посиланням на сп╕врозмовника в Держдеп╕, пов╕домив, що президент США Дональд Трамп публ╕чно заявить про схвалення ним продажу Укра╖н╕ протитанкових ракет. Конкретно – про 35 пускових установок ╕ 210 протитанкових ракет. ╤ коштуватиме все це добро 47 м╕льйон╕в долар╕в.
Отже, «Джавел╕н╕в» у нас поки що нема, але справа майже напевне вир╕шена – вони у нас дуже скоро – ор╕╓нтовно два – три м╕сяц╕ - будуть.
Не будемо докладно говорити про суто в╕йськове значення ц╕╓╖ оч╕кувано╖ в найближчому майбутньому под╕╖. «Джавел╕ни» - зовс╕м не «чудо-зброя», тим б╕льше, в так╕й довол╕ скромн╕й к╕лькост╕, яка сама по соб╕ здатна вир╕шити долю в╕йни м╕ж такими великими кра╖нами (арм╕ями) як Рос╕я та Укра╖на. Загалом, «чудо-збро╖» н╕коли н╕ в кого не було ╕ н╕коли не буде. Здатн╕сть арм╕╖ перемогти ворога залежить в╕д сукупно╖ д╕╖ дуже багатьох фактор╕в, серед яких як╕сть збро╖ – далеко не завжди, тобто - не у вс╕х ситуац╕ях, ╓ визначальним. Але про очевидний, на нашу думку, в╕йськовий аспект варто згадати, а саме: будь-яке зм╕цнення укра╖нсько╖ арм╕╖, у тому числ╕ – поява у не╖ того чи того сучасного типу озбро╓ння, об’╓ктивно робить ще б╕льш малоймов╕рним вар╕ант широкомасштабного в╕йськового наступу Рос╕╖ на Укра╖ну. ╤ншими словами, ск╕льки б рос╕яни не клялися, що поставки збро╖ Укра╖н╕ призведуть до загострення в╕йни на Донбас╕, ск╕льки б не натякали рос╕йськ╕ пол╕тики та експерти, що, мовляв, поява в укра╖нц╕в сучасно╖ американсько╖ збро╖ просто змусить Рос╕ю розпочати масштабн╕ в╕йськов╕ д╕╖ на, так би мовити, випередження, насправд╕ все якраз навпаки. Саме слабк╕ ланки укра╖нсько╖ оборони  найб╕льше провокують Кремль на в╕йськовий удар, а посилення ЗСУ, в╕дпов╕дно, ймов╕рн╕сть такого удару  зменшу╓.
Ус╕ ╕нш╕ варт╕ уваги аспекти ц╕╓╖ справи – пол╕тичн╕.
Р╕шення США надати укра╖нськ╕й арм╕╖ б╕льш сутт╓ву допомогу, н╕ж продовольчими пайками, автотранспортом, ╕нструкторами, польовими шпиталями, л╕куванням поранених, тощо, ╓ сходинкою, таким соб╕ маленьким етапом, у розвитку американсько-рос╕йських в╕дносин. США пов╕льно нарощують тиск на Рос╕ю, ╕ роблять це одночасно у к╕лькох сферах. Допомога Збройним силам Укра╖ни – одна з них. Ми бачимо, як пов╕льно, але неухильно зроста╓ ця допомога. Вона ще дуже далека в╕д таких обсяг╕в, як╕ б означали кардинальну зм╕ну у сп╕вв╕дношенн╕ сил м╕ж укра╖нською та рос╕йською арм╕╓ю, але вона зб╕льшу╓ться!
Дал╕, поставки американсько╖ збро╖ означають, що США – хоч-не-хоч – втягуються у в╕йну Рос╕╖ та Укра╖ни на нашому боц╕. Так, у в╕йськовому аспект╕ ця участь – пасивна, але головне для нас, що не нейтральна. Тобто, пер╕од, коли США розраховували залагодити конфл╕кт, сам╕ перебуваючи у статус╕ нейтрального посередника, зак╕нчився. Непоступлив╕сть Рос╕╖ змусила США до вибору, на чи╓му вона боц╕. Поставки збро╖ (неважливо ск╕льки ╕ яко╖) – це Руб╕кон. Тому й вагалися американц╕ так довго. Тепер справа п╕де – мусить п╕ти – швидше. За «Джавел╕нами», точн╕ше – за 35 установками та двома сотнями ракет – будуть нов╕ поставки, ще б╕льш╕. Це обов’язково буде, бо Рос╕я на даний момент не збира╓ться поступатися. Власне, р╕шення про надання Укра╖н╕ «посилених оборонних можливостей» - це прямий насл╕док непоступливост╕ Кремля на перемовинах Волкер – Сурков.
Так, тиск Заходу (насамперед – США) на Рос╕ю зроста╓ дуже пов╕льно. Хоча, зв╕сно, все на св╕т╕ в╕дносне. Якщо пор╕вняти стан стосунк╕в Заходу з Рос╕╓ю всього лише чотирир╕чно╖ давнини з нин╕шн╕м, то вийде небо ╕ земля. Рос╕я – ворог, Рос╕я – глобальна загроза нац╕ональн╕й безпец╕ США – такий принциповий поворот Заходом вже зроблений, тому поступове пог╕ршення стосунк╕в з Рос╕╓ю – тепер вже абсолютно законом╕рний ╕, головне, незворотний процес. Зупинити його може лише в╕дмова Кремля в╕д сво╓╖ нин╕шньо╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики, по сут╕ – визнання ╖╖ несум╕сност╕ з м╕жнародним правом ╕ цив╕л╕зац╕йними нормами повед╕нки, прийнятими на Заход╕ ╕ державами, ╕ сусп╕льствами. Тобто, Кремль ма╓ визнати свою провину ╕ свою поразку. Нин╕ це звучить як фантастика, а тому тиск на Рос╕ю зростатиме. ╤нша справа, що навряд чи процес «примушення Рос╕╖ до миру» в╕дбуватиметься, так би мовити, л╕н╕йно, тобто без тимчасових в╕дступ╕в, вагань, помилок, спроб рос╕ян, ╕нколи – в╕дносно усп╕шних, контратакувати, але то вже, за великими рахунком, р╕ч другорядна. Рос╕я – ворог, а отже треба ╖╖ перемагати, у тому числ╕ у суто в╕йськов╕й сфер╕. ╤ у здобутт╕ ц╕╓╖ перемоги Укра╖на та США – союзники. Сьогодн╕, коли в укра╖нську арм╕ю ось-ось над╕йдуть «Джавел╕ни», ми можемо це нарешт╕ напевне стверджувати.
Юр╕й Сандул
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19480

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков