Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Переконайтеся сам╕, шановн╕ читач╕, як усе серйозно ╕ зовс╕м не по-дитячому, як╕ доросл╕ теми...


ГР╤Х ТОПТАТИ ВЕРБУ
За тиждень до Великодня, у день славного входу ╤суса Христа до ╢русалима, ми святку╓мо Кв╕тну або...


МИСКУ БОРЩУ СПОРОЖНИЛА...
14 кв╕тня у церквах сх╕дного обряду вшановують святу Мар╕ю ╢гиптянку.


ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Це в╕рш одн╕╓╖ з учасниць цьогор╕чного л╕тконкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!»...


НАВ╤ТЬ ПТИЦЯ ГН╤ЗДА НЕ В'╢...
Свято Благов╕щення (7 кв╕тня) у народ╕ ма╓ св╕й особливий “статус”, ╕ не т╕льки з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 12.01.2018
Р╤ЗДВЯНА ЗУСТР╤Ч НА ГАЛИЦЬК╤Й ЗЕМЛ╤

Нав╕ть п╕д час шк╕льних кан╕кул творчим д╕тям спокою нема. Вони завжди у пошуку. А ще так хочеться посп╕лкуватися з ╕ншими, под╕литися враженнями, обм╕нятися ╕деями, набути нових знань. Тому не випадково у новор╕чно-р╕здвян╕ кан╕кули у Червоноград до школяр╕в зав╕тали ╖хн╕ ровесники з╕ Св╕тловодська (К╕ровоградська область) — вихованц╕ м╕ського осередку ГО “╤нформац╕йно-ресурсний центр “Крок вперед!” Даяна Коваленко, Соф╕я Дика, Павло Цоусфал, ╢лисей Цоусфал та ╖хн╕й кер╕вник ╢вген╕я Аболмасова.
Гостей з╕ Сходу Укра╖ни радо в╕тали на галицьк╕й земл╕ учн╕ шк╕л Червонограда (а серед них — ╕ слухач╕ МАЛ╕Жу) та вихованц╕ ГО “Н╕ка” (кер╕вник Натал╕я Хайсанова), яке оп╕ку╓ться неповносправними д╕тьми. Саме з ╕н╕ц╕ативи Натал╕╖ Хайсаново╖ в╕дбулася ця акц╕я. Вона вс╕ляко сприя╓ реал╕зац╕╖ нац╕онально╖ програми обм╕н╕в “Д╕алог: Сх╕д-Зах╕д”.
М╕сце зустр╕ч╕ — Червоноградська м╕ська б╕бл╕отека для д╕тей — обрано не випадково. Адже тут неповносправн╕ д╕ти з р╕зними захворюваннями, вадами мають абсолютно в╕льний доступ до книжкових фонд╕в, ╕нтернету, можуть орган╕зовувати сво╖ творч╕ заходи, експонувати виставки художн╕х роб╕т, проводити дозв╕лля за обговоренням прочитаних книг, демонструвати театральну майстерн╕сть (вони беруть участь у самод╕яльному драмгуртку). А як це все в╕дбува╓ться, чим займаються ╕ наск╕льки ц╕ д╕ти обдарован╕, талановит╕ (!) - продемонстрували слайди на екран╕.
В╕таючи гостей, заступник директора по робот╕ з д╕тьми м╕сько╖ централ╕зовано╖ б╕бл╕отечно╖ системи Над╕я Дуда попросила пов╕ншувати ╖х колядками, р╕здвяними п╕снями, щирими галицькими побажаннями. Цю м╕с╕ю виконали учасники художньо╖ самод╕яльност╕ — учн╕ ЗШ №9 (музкер╕вник Юл╕я Цюпа). Зрештою, весь зал сп╕вав гостям, колядував, п╕дтримував оплесками. Погодьтесь, через мистецтво д╕ти також сп╕лкуються з ровесниками, з╕ сусп╕льством, напрацьовують власн╕ ц╕кав╕ модел╕ комун╕кац╕╖. Головне — дорослим навчитися слухати!
А дал╕ ╢вген╕я Аболмасова разом з╕ сво╖ми вихованцями провела майстер-клас на тему “Методи ╕нтерв'ю. Як сп╕лкуватися?”. (╥╖ п╕доп╕чн╕ якраз активно займаються журнал╕стикою). Вона в╕дразу запропонувала провести зустр╕ч, як невимушене сп╕лкування. Почалося з: “Як вас звати? Який у вас улюблений кол╕р?”. Пот╕м методом виб╕рковост╕ вся дитяча аудитор╕я розпод╕лилася на чотири команди. У кожн╕й з них опинилися д╕ти р╕зного в╕ку, р╕зних вподобань, т╕, що вже к╕лька рок╕в займаються творч╕стю (в т.ч. - журнал╕стикою, л╕тературою), ╕ т╕, як╕ щойно почали проявляти сво╖ творч╕ задатки, реал╕зовувати зд╕бност╕; у кожн╕й команд╕ були “гост╕” ╕ “сво╖”. За складом учасник╕в групи виявилися “нар╕вн╕”.
Перше завдання: створити портрет ╕деального журнал╕ста. Мало того, що словесно описати, потр╕бно було ще й намалювати, додати коментар╕. Переможц╕в, зв╕сно, й бути не могло, бо вс╕ доповнювали один одного. “Журнал╕ст” справд╕ вийшов ╕деальним!
П╕д час виконання другого завдання команди створювали прес-рел╕з, але про “умовну под╕ю”, яка мала б в╕дбутися, скаж╕мо, через рок╕в тридцять. Фантаз╕╖ не бракувало! Однак з ус╕х чотирьох прес-рел╕з╕в можемо д╕знатися, що земна цив╕л╕зац╕я ╓ дуже розвинутою не т╕льки в техн╕чному, а насамперед в моральному аспект╕, люди стали толерантними, забули, що таке в╕йна, хочуть навести якнайт╕сн╕ш╕ мирн╕ контакти з ╕нопланетянами.
Трет╓ завдання — прес-конференц╕я — виявилося найскладн╕шим. Гост╕ з╕ Св╕тловодська (вони в╕дпов╕дали на запитання) виступали в рол╕ ╕нопланетян, як╕ прилет╕ли з доброю м╕с╕╓ю на Землю, в юн╕ червоноградц╕ — в рол╕ журнал╕ст╕в-землян... Нав╕ть через таку ╕грову манеру вдалося з'ясувати: що таке “в╕дкрит╕” ╕ “закрит╕” запитання, що таке журнал╕стська етика, чи готовий ти сп╕лкуватися, робити записи, аби пот╕м тво╓ ╕нтерв'ю надрукували у прес╕ тощо. Так, безперечно, ще багато потр╕бно вчитися, зрештою, вчитися потр╕бно все життя. Але очевидним, в╕дчутним стало таке: н╕хто не хот╕в образити запитаннями ╕ в╕дпов╕дями один одного!
Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19558

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков