Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«СПРАВА ВЕДЖ╤╢ КАШКА»: У МЗС В╤ДРЕАГУВАЛИ НА ВИРОКИ КРИМСЬКОГО «СУДУ»
“Ми вимага╓мо негайного зв╕льнення Р.Айвазова та ╕нших кримських татар, як╕ перебувають у...


УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ АВТОРАМ КРАЩИХ ТВОР╤В ДЛЯ Д╤ТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
Прем╕я Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори для д╕тей...


НА В╤ДНОВЛЕННЯ НОТР-ДАМУ З╤БРАЛИ МАЙЖЕ М╤ЛЬЯРД ДОЛАР╤В
Про це пов╕домля╓ ╢вропейська правда з посиланням на Associated Press.


МОСКОВСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ╤ЩЕ НА ТРИ М╤СЯЦ╤ В С╤ЗО УС╤Х УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В
Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необх╕дност╕ отримання результат╕в...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ КОМАНДУ
"Це — волонтери у пол╕тиц╕, це соц╕альна м╕с╕я, ╕ це правда", - сказав Зеленський.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 12.01.2018
СПРАВА ПРО ВБИВСТВО ╤РИНИ НОЗДРОВСЬКО╥: АЗАРТН╤ ПЕРЕГОНИ ВЛАДИ Й ОПОЗИЦ╤╥

До ф╕н╕шу ще далеко. На суд╕ оч╕ку╓ться запекле змагання, нав╕ть якщо Юр╕й Россошанський наполягатиме, що убивця – в╕н…

Пол╕ц╕я оголосила, що завдяки “титан╕чним зусиллям” (висл╕в заступника глави Нацпол╕ц╕╖ Аброськ╕на) убивство ╤рини Ноздровсько╖ розкрито. З пол╕ц╕╓ю згодн╕ Генеральний прокурор ╕ нав╕ть Президент Укра╖ни. Упевнен╕сть п╕дкреслено одностайна. Що ж, якщо це так, якщо сл╕дство знайшло убивцю ╕ впевнене, що суд з ним погодиться, то претенз╕╖ до влади, що ╖х висловлювали у зв'язку з ц╕╓ю резонансною справою громадськ╕ актив╕сти ╕ нав╕ть посольства дружн╕х нам держав, мають бути однозначно знят╕. Як не сьогодн╕, то вже завтра. Однак цього ще довго не буде, якщо буде взагал╕.
Геть усе, що д╕╓ться навколо убивства ╤рини Ноздровсько╖, набуло характеру емоц╕йного протиборства м╕ж владою ╕ опозиц╕╓ю, далекого в╕д того, що ми назива╓мо правом. Тобто, це вже не про крим╕нал йдеться, а про пол╕тику. Причому, у даному випадку емоц╕╖ – як стих╕йне лихо, неп╕двладне вол╕ людей. Ск╕льки ╕ хто б не закликав до здорового глузду, до ╖хнього стримування, до необх╕дност╕ не посп╕шати з висновками, тим б╕льше – з вироком, н╕чого не допомага╓. Емоц╕╖ вирують за якимись сво╖ми, неп╕двладними людям, законами природно╖ стих╕╖.
Емоц╕╖ тисячних натовп╕в ╕ справд╕ практично неможливо вгамувати закликами до здорового глузду. Однак у даному раз╕ багатотисячних натовп╕в нема, а властиву ╖м емоц╕йну стих╕йн╕сть чомусь проявля╓ обмежене коло громадських актив╕ст╕в, абсолютна б╕льш╕сть яких – ц╕лком розумн╕ й практичн╕ ╕ндив╕ди з вищою осв╕тою ╕ демократичними переконаннями. Неможливо уявити, щоб таке середовище було в принцип╕ не здатне керуватися лог╕кою, а не в╕дчуттями. ╤ якщо ми бачимо саме ╖х, а не лог╕ку, хоч-не-хоч виника╓ думка про ╕ншу лог╕ку. Тобто – про зац╕кавлен╕сть у публ╕чному прояв╕ саме емоц╕й, а не здорового глузду. А це уже – про пол╕тичну доц╕льн╕сть, ╕ тод╕ громадських актив╕ст╕в вже треба називати ╕накше – орган╕зованою опозиц╕╓ю.
Але ж це явно не так. ╢дине, що об'╓дну╓ цих актив╕ст╕в – критичне ставлення (недов╕ра) до чинно╖ влади, ╕ н╕яко╖ орган╕зовано╖ пол╕тично╖ сили вони не становлять.
Очевидно, що пол╕тична опозиц╕я використову╓ – хай нав╕ть д╕ючи не прямо, а використовуючи емоц╕╖ актив╕ст╕в - цей крим╕нальний злочин для пропагандистсько╖ атаки на владу. Не будемо читати нашим опозиц╕онерам (чи громадським актив╕стам) морал╕, бо у будь-як╕й кра╖н╕ опозиц╕я завжди використову╓ резонансн╕ крим╕нальн╕ под╕╖ для дискредитац╕╖ влади. Тим б╕льше, що тут шанси стор╕н “50x50”, що опозиц╕я теж ризику╓ в к╕нцевому рахунку програти, якщо влада швидко ╕ квал╕ф╕ковано справля╓ться з викликом.
А що ж ╕нша сторона – влада? Неймов╕рно, але вона вчинила так само, як ╕ опозиц╕я з актив╕стами – дала волю емоц╕ям.
Влада сконцентрувалася на розкритт╕ убивства ╕ вже за тиждень оголосила: злочин розкрито, убивця знайдений! На перший погляд – це якраз не емоц╕╖, а ц╕лком лог╕чний розрахунок: оголошенням про швидке ╕ безсумн╕вне розкриття злочину р╕шуче загасити сусп╕льне невдоволення ╕ “втерти носа” пол╕тичн╕й опозиц╕╖, яка використову╓ под╕╖ для пол╕тично╖ дискредитац╕╖ влади. Т╕льки розрахунок якийсь виходить дивний. Нав╕що так посп╕шати? Та яке там посп╕шати! - ус╕ б╕жать стр╕мголов! Пол╕ц╕я, генпрокурор, Президент! - вс╕ категорично стверджують, що злочин вже розкрито! Звичайн╕с╕нький здоровий глузд п╕дказу╓: зачекайте т╕ к╕льканадцять дн╕в, коли сл╕дство буде оф╕ц╕йно завершено ╕ звинувачення спрямоване до суду (якщо, як стверджу╓ радник м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Шк╕ряк, “докази бездоганн╕”) – не працю╓. Хай вже пол╕цейський начальник не втримався ╕ похвалився на публ╕ку, що вже зловив убивцю, але Президенту це нав╕що?


Куди посп╕шають прокурори ╕ Президент? Бояться невдоволення сусп╕льства? Але в укра╖нсько╖ влади ╓ багатющий досв╕д ╕гнорування вимог чи незадоволення куди б╕льших мас людей, н╕ж к╕лькох сотень актив╕ст╕в, що з╕бралися на м╕тинг б╕ля буд╕вл╕ ки╖всько╖ пол╕ц╕╖. Невже вгамувати незадоволення американського та ╕нших зах╕дних посольств? Так, укра╖нське кер╕вництво з в╕домих причин не може ╕гнорувати думку наших партнер╕в на Заход╕, але не до тако╖ ж ╕ррац╕онально╖ меж╕! Тим б╕льше, що ми зна╓мо десятки приклад╕в, коли наст╕йлив╕ побажання тих же партнер╕в ╕гноруються м╕сяцями й роками! А може причина саме в цьому: ╕гнорування тиску Заходу у принципово важливих для влади питаннях (боротьба з корупц╕╓ю) “компенсувати” митт╓вою реакц╕╓ю на такий тиск, якщо питання (в даному випадку – знайти винуватця у злочин╕, що явно не ма╓ стосунку до “велико╖ пол╕тики”) не ╓ для влади принциповим? Якщо так, то тод╕ це ще питання, хто б╕льше намага╓ться використати убивство ╤рини Ноздровсько╖ у вузькопол╕тичних ц╕лях – опозиц╕я чи влада.
Треба визнати, що й влада реагу╓ не так, як влад╕ належить, тобто не показу╓ емоц╕йному сусп╕льству приклад спок╕йно╖, тверезо╖, впевнено╖ у сво╖й правот╕, попри емоц╕╖ натовпу, повед╕нки. Актив╕сти посп╕шають з╕ звинуваченнями, ╕гноруючи здоровий глузд, але й влада робить так само, коли категорично заявля╓ “злочин розкрито!” задовго до оф╕ц╕йного вироку суду.
Схоже, ма╓мо гарячков╕ (азартн╕) перегони влади й опозиц╕╖: хто у справ╕ Ноздровсько╖ прийде до ф╕н╕шу першим ╕ здобуде найб╕льше рейтингових бал╕в? Старт, зрозум╕ло, був за опозиц╕╓ю, сьогодн╕, коли пол╕ц╕я заявила, що злочин фактично розкрито, вперед вирива╓ться влада. Але до ф╕н╕шу ще далеко, адвокати родини Ноздровських вже заявили про сумн╕ви, що Юр╕й Россошанський – реальний убивця, ╕ на суд╕ оч╕ку╓ться запекле змагання нав╕ть за ситуац╕╖, коли Юр╕й Россошанський наполягатиме, що убивця – в╕н.
Ось така вимальову╓ться негарна картинка навколо загибел╕ людини. Зовн╕ це може й вигляда╓, як змагання хоч ╕ цин╕чних, але тверезих розрахунк╕в влади й опозиц╕╖, але насправд╕ це некерован╕ чи, принаймн╕, малокерован╕ емоц╕╖, бо абсолютно незрозум╕ло, як╕ насл╕дки вони спричинять. Принаймн╕, на азартних перегонах год╕ шукати спок╕йно╖ розважливост╕.
То в чому причина ц╕╓╖ всеосяжно╖ приреченост╕ ╕ влади, ╕ опозиц╕╖ на стих╕ю емоц╕й? Очевидно, що загальна атмосфера в кра╖н╕ наелектризована вкрай: в╕йна, корупц╕я, тиск Заходу ╕ тиск Рос╕╖, низьк╕ зарплати ╕ пенс╕╖, вза╓мна глибока недов╕ра м╕ж владою та опозиц╕╓ю, наближення вибор╕в – це та ще багато ╕ншого створюють таку пекельну сум╕ш, такий “коктейль Молотова”, у якому, як бачимо, не виживають здоровий глузд ╕ тверезий розрахунок. Зв╕сно, под╕бн╕ складен╕ з метафор пояснення не можуть бути повними. Але в яких ч╕тких терм╕нах визначати ступ╕нь стаб╕льност╕ в кра╖н╕, коли будь-який крим╕нальний злочин може вмить перетворитися на потужний пол╕тичний фактор, ╕ опозиц╕я з владою з╕йдуться “навкулачки” на очах вс╕╓╖ кра╖ни ╕ нав╕ть св╕ту?
Зв╕сно, ран╕ше чи п╕зн╕ше укра╖нське сусп╕льство “нейтрал╕зу╓” цю метафоричну пекельну сум╕ш, ╕ ми поборемо стих╕ю некерованих емоц╕й. Бо це проблема виживання Укра╖ни. Питання лише, яку ц╕ну заплатимо.
Юр╕й Сандул
(Укр╕нформ)

АДВОКАТИ НОЗДРОВСЬКО╥ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО СТЕЖЕННЯ ЗА НИМИ

Адвокати Анастас╕╖ Ноздровско╖ заявляють про стеження за ними нев╕домих ос╕б, що розц╕нюють як психолог╕чний тиск. Про це сказала адвокат Там╕ла Ульянова на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕, переда╓ Л╕га.
Вони попросили правоохоронн╕ органи забезпечити ╖х безпеку.
За словами Ульяново╖, стеження було встановлено в╕дразу п╕сля того, як адвокат зайнялася справою про вбивство ╤рини Ноздровсько╖.
"За нами пост╕йно стежать. Ми не зна╓мо, хто. Може представники правоохоронних орган╕в, як╕ з'ясовують у вс╕х наших знайомих наше особисте життя, втручаються, стежать пост╕йно як╕сь машини", - розпов╕ла Ульянова.
За ╖╖ словами, захист звернувся до правоохоронних орган╕в ╕з заявою про психолог╕чний тиск.
"Ми просимо забезпечити нашу безпеку, як представник╕в потерп╕ло╖ в цьому процес╕", - заявила адвокат.

ДОЧКА НОЗДРОВСЬКО╥ КАЖЕ, ЩО МАТЕР╤АЛИ СПРАВИ НЕ ЗБ╤ГАЮТЬСЯ З ПОКАЗАМИ РОССОШАНСЬКОГО

Дочка вбито╖ правозахисниц╕ ╤рини Ноздровсько╖ Анастас╕я заявля╓, що матер╕али справи не зб╕гаються з╕ св╕дченнями п╕дозрюваного у вбивств╕ Юр╕я Россошанського. Про це вона сказала на прес-конференц╕╖ у четвер, передають Укра╖нськ╕ Новини.
"Матер╕али не зб╕гаються з тим, що в╕н (Россошанський) говорить. Моя мати боролася в першу чергу за правду, а не з Россошанським", - заявила дочка правозахисниц╕.
Вона запевня╓, що сл╕дство в╕дкрило сторон╕ захисту лише 10-15% матер╕ал╕в справи. Адвокати Ноздровско╖ вимагають в╕д прокуратури надати доступ до вс╕х матер╕ал╕в крим╕нального провадження.
При цьому дочка вбито╖ подякувала президенту Петру Порошенку за увагу до ╖╖ трагед╕╖, але вважа╓, що правоохоронц╕ обдурили главу держави щодо п╕дозрювано╖ особи.
Адвокати Анастас╕╖ також вважають, що ╕з з╕браною доказовою базою суд може винести виправдувальний вирок Юр╕ю Россошанському.
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 12.01.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19561

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков