Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 16.02.2018
╤ЛЛЯ ПОНОМАРЬОВ: «ПУТ╤Н ДАВ ВКАЗ╤ВКУ АНЕКСУВАТИ КРИМ У Н╤Ч НА 23 ЛЮТОГО»

Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н дав пряму вказ╕вку анексувати Крим на вузьк╕й нарад╕ з першими особами РФ в н╕ч з 22 на 23 лютого 2014 року.
Про це на допит╕ в Оболонському суд╕ Ки╓ва у справ╕ про держзраду В╕ктора Януковича розпов╕в екс-депутат Держдуми Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ╤лля Пономарьов.
В╕н зазначив, що 22 лютого президент РФ Володимир Пут╕н мало не потрапив в ав╕акатастрофу в Соч╕ – у його вертольота була жорстка посадка, що в╕н сприйняв як замах за участю ╕ноземних спецслужб. У цей же день ут╕к Янукович. Тому Пут╕н вважав, що навколо змова.
"╤ в н╕ч з 22 на 23 лютого було з╕брано вузьку нараду – я розмовляв з одним ╕з учасник╕в ц╕╓╖ наради, не можу називати пр╕звище людини, – де, кр╕м Пут╕на, було 4 людини з вищого кер╕вництва РФ ╕ де обговорювалося, що будемо робити у зв'язку з под╕ями в Укра╖н╕ ", - розпов╕в Пономарьов.
"Саме на ц╕й нарад╕ Пут╕н поставив питання про анекс╕ю Криму", - додав в╕н.
Пономарьов розпов╕в, що, за словами його сп╕врозмовника, б╕льш╕сть на ц╕й нарад╕ були проти прямо╖ анекс╕╖ Криму, говорили, що ╓ апробований вже сценар╕й П╕вденно╖ Осет╕╖.
"На ц╕й нарад╕ також звучало, що пряма анекс╕я буде неконституц╕йною д╕╓ю (зг╕дно з Конституц╕╓ю, РФ не ма╓ права приймати до свого складу частини територ╕й ╕нших держав, а може т╕льки приймати незалежн╕ держави, якщо вони сам╕ цього хочуть – ред.).
Але Пут╕н сказав, що ц╕ питання потр╕бно вир╕шити, ╕ це ваша робота, яким чином вир╕шити. ╤ напол╕г на р╕шенн╕ про безпосередню анекс╕ю п╕вострова", - розпов╕в екс-депутат Держдуми РФ.
За його словами, 23 лютого процедура по анекс╕╖ була запущена.
"╤ дал╕ вже в к╕нц╕ лютого, по-мо╓му, 27 лютого, з'явилися перш╕ озбро╓н╕ люди з арм╕╖ РФ, кр╕м контингенту Чорноморського флоту на територ╕╖ Криму", - додав Пономарьов.
За його словами, доручення керувати анекс╕╓ю було дане двом людям: м╕н╕стру оборони Серг╕ю Шойгу, який повинен був забезпечити в╕йськову частину операц╕╖, ╕ Владиславу Суркову, який повинен був в╕дпов╕дати за пол╕тичну частину питання.
"У Шойгу в М╕ноборони цим процесом безпосередньо займався (Олег) Белав╕нцев. У Суркова працювала команда пол╕ттехнолог╕в, яка з ним вза╓мод╕яла ще п╕д час його д╕яльност╕ в Адм╕н╕страц╕╖ президента", - сказав Пономарьов.
За його словами, в Рос╕╖ завжди ╕снувала точка зору, що Крим – це рос╕йська земля, але Адм╕н╕страц╕я президента н╕яких схем д╕й на цю тему заздалег╕дь не готувала.
"Але були численн╕ ╕н╕ц╕ативн╕ пропозиц╕╖. У нас ╓ такий ╕нститут СНД, який очолював Костянтин Затул╕н, в╕н неодноразово пропонував комплекс д╕й як з розчленовування Укра╖ни, так ╕ з повернення Криму до складу РФ, як вони це назвали", - розпов╕в Пономарьов.
Також ╕снувала група, яка об'╓днувалася навколо опозиц╕йно╖ газети "Завтра", – Серг╕й Глазь╓в, Олександр Дуг╕н, ╤гор Г╕рк╕н (Стр╓лков), низка п╕дпри╓мц╕в, Костянтин Малаф╓╓в та ╕нш╕, – яка "активно ╕ багато раз╕в пропонувала якимось чином повернути Крим".
"З боку Криму були оф╕ц╕йн╕ органи влади АР Крим, там був (Володимир) Константинов, який при╖жджав на територ╕ю РФ. (В╕д нього – ред.) завжди звучало, що це (Крим – ред.) рос╕йська земля, ╕ так сталося, що це тимчасове явище. Ми б╕льше це сприймали як стил╕стичн╕ ф╕гури. Але навесн╕ 2014 року Константинов просто безпосередньо пропонував РФ втрутитися в ситуац╕ю в Криму ", - сказав Пономарьов.
За його словами, в якост╕ основно╖ ф╕гури, яка могла б бути рос╕йським прихильником, називалася ф╕гура колишнього кер╕вника компарт╕╖ в Криму Леон╕да Грача, але в╕н не взяв на себе в╕дпов╕дальн╕сть за анекс╕ю.
"Станом на к╕нець лютого маг╕стральною л╕н╕╓ю було обпертися на владу АР Крим. Т╕льки тод╕ стало зрозум╕ло, що це люди ненад╕йн╕, як╕ не в змоз╕ д╕яти, що вони т╕льки говорили, розмахували руками, а забезпечувати процес анекс╕╖ не готов╕.
Тод╕ було прийнято р╕шення спиратися на Серг╕я Аксьонова. Головним фактором цього р╕шення було те, що в╕н був пов'язаний з м╕сцевими крим╕нальними угрупованнями, що у них тим самим був силовий ресурс", - пояснив екс-депутат Держдуми.
В╕н додав, що в якост╕ основно╖ сили, яка протистоятиме, називалися кримськ╕ татари, особливо п╕сля м╕тингу 26 лютого, коли було "зрозум╕ло, що добров╕льно депутати ради Криму з╕братися не готов╕".
"Тод╕ Малаф╓╓в дав команду колишньому кер╕внику сво╓╖ служби охорони Г╕рк╕ну силовим чином з╕брати депутат╕в Верховно╖ Ради Криму, щоб вони прийняли р╕шення про призначення референдуму та запуску процедури анекс╕╖", - сказав Пономарьов.
Як в╕домо, В╕ктора Януковича п╕дозрюють у ско╓нн╕ злочин╕в, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних д╕ях, вчинених з метою зм╕ни меж територ╕╖ та державного кордону Укра╖ни) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденн╕ агресивно╖ в╕йни) Крим╕нального кодексу Укра╖ни.
29 червня 2017 року у суд╕ зачитали обвинувальний акт у справ╕ про сприяння рос╕йськ╕й влад╕ в анекс╕╖ Криму та веденн╕ агресивних во╓нних д╕й на територ╕╖ Укра╖ни.
5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажа╓ брати участь в ╕н╕ц╕йованому Укра╖ною судовому процес╕ в справ╕ про державну зраду ╕ в╕дклика╓ з суду сво╖х адвокат╕в.
Але 11 грудня адвокат В╕тал╕й Сердюк, який бере участь у процес╕ щодо розстр╕л╕в на Майдан╕, знову почав захищати Януковича у справ╕ про держзраду. З того часу суд допиту╓ св╕дк╕в. 
31 с╕чня зас╕дання суду не в╕дбулося. Розгляд справи про держзраду Януковича перенесли на 7 лютого у зв’язку з тим, що на зас╕дання не з'явилися захисники Януковича.
За словами прокурора Руслана Кравченка, з╕ сторони обвинувачення залишилось допитати 18 св╕дк╕в.
Ран╕ше захист подавав список ╕з 35 ос╕б, яких просить допитати у суд╕ у якост╕ св╕дк╕в.
Також пов╕домлялося, що 21 лютого у суд╕ мають допитати як св╕дка президента Петра Порошенка.
https://www.pravda.com.ua

ЕКС-ОЧ╤ЛЬНИК М╤НОБОРОНИ: УКРА╥НСЬКУ АРМ╤Ю ПЕРЕД АНЕКС╤╢Ю КРИМУ «НАВОДНИЛИ ЗРАДНИКАМИ»

ЗСУ перед анекс╕╓ю наводнили зрадниками, як╕ п╕д час анекс╕╖ перейшли на б╕к РФ, а до анекс╕╖ зливали ╕нформац╕ю про стан справ у ЗСУ рос╕янам. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це на допит╕ п╕д час зас╕дання Оболонського райсуду Ки╓ва у справ╕ про державну зраду екс-президента Укра╖ни В╕ктора Януковича заявив генерал-полковник, перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який з 25 березня по 3 липня 2014 року об╕ймав посаду виконуючого обв’язки м╕н╕стра оборони.
В╕н розпов╕в, що факти п╕дготовки до вторгнення в Крим в╕н тод╕ отримав по л╕н╕╖ прикордонник╕в, азовочорноморського рег╕онального управл╕ння. Зокрема, за словами Коваля, п╕д виглядом забезпечення ол╕мп╕ади Рос╕я посилила в╕йськову м╕ць у тому рег╕он╕, створила нове в╕йськове об'╓днання, посилила св╕й флот в Криму ╕ зб╕льшила сутт╓во к╕льк╕сть в╕йськовотранспортних л╕так╕в у Криму, як╕ згодом використали для перекидання так званих зелених чолов╕чк╕в. В╕н також розпов╕в, що ЗСУ перед анекс╕╓ю наводнили зрадниками, як╕ п╕д час анекс╕╖ перейшли на б╕к РФ, а до анекс╕╖ зливали ╕нформац╕ю про стан справ у ЗСУ рос╕янам. Колишн╕й оч╕льник оборонного в╕домства додав, що у березн╕, на початку м╕сяця рос╕йськ╕ в╕йськов╕ робили спроби затримати його, погрожували ╕ казали, щоб в╕н збирався з Криму, де в╕н а той час перебував.
www.unian.ua

КОВАЛЬ РОЗПОВ╤В, ЯК РОС╤ЙСЬК╤ ДЕСАНТНИКИ ЙОГО ВИКРАЛИ ТА ЗРИВАЛИ ПОГОНИ У КРИМУ

Наявн╕сть Чорноморського флоту РФ у Криму давала можлив╕сть в╕йськовим Збройних сил РФ без проблем потрапляти на територ╕ю Укра╖ни, що ╕ спричинило його захоплення. Про це заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який у 2014 роц╕ був в.о. м╕н╕стра оборони, п╕д час допиту у справ╕ про держзраду В╕ктора Януковича в Оболонському райсуд╕ Ки╓ва, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Я прибув на п╕востров за наказом кер╕вництва 4 березня 2014 року, коли  активна фаза операц╕╖ вже була проведена ╕ основн╕ вузли вже контролювались в╕йськами РФ. Зокрема, Балаклава була заблокована морською п╕хотою РФ. З перших хвилин мого перебування на п╕востров╕ противник вже знав про це, бо йшла масова зрада. Операц╕я щодо мого затримання була ч╕тко спланована", - сказав Коваль.
В╕н пов╕домив, що зрадником, зокрема, став  колишн╕й начальник Азово-Чорноморського управл╕ння В╕ктор Мельниченко, який допов╕дав про  пересування Коваля, та колишн╕й оф╕цер укра╖нсько╖ м╕л╕ц╕╖ ╕ екс-голова профсп╕лки прац╕вник╕в М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ в АР Крим Володимир Мерцалов, на машин╕ якого Коваль потрапив у зас╕дку. 
Мерцалов зав╕з його до м╕сця, де Коваля почали бити ╕ зривати погони б╕йц╕ пов╕тряно-десантних в╕йськ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. "Коли машину зупинили, перш╕ слова, як╕ я почув - "де цей бандер╕вський генерал". Я вийшов з машини ╕ буквально через секунду отримав удар по корпусу ╕ слова - "нехай зна╓ генерал бандер╕вець, як б'╓ старшина пов╕тряно-десантних в╕йськ", - сказав генерал-полковник. Коваль пов╕домив також, що рос╕йськ╕ в╕йськов╕ змушували його встати на кол╕на, але в╕н цього не зробив, за що його побили. Пот╕м, за словами Коваля, його посадили в автомоб╕ль ╕ хот╕ли вивезти до Армянська, де мала з╕братись преса ╕ його мали виставити на територ╕ю Укра╖ни.
Коваль в╕дмовився ╕ сказав, що без наказу свого кер╕вництва не по╖де з Криму, бо в╕н солдат ╕ звик виконувати накази. П╕сля цього була розмова з Олександром Турчиновим ╕ 6 березня Коваль покинув Крим.

ЕКС-ПОСОЛ США В РОС╤╥ СКАЗАВ, ЧОМУ НЕ МОЖНА ВИЗНАВАТИ АНЕКС╤Ю КРИМУ

Колишн╕й посол США Макл Макфол порадив американцям, як╕ сумн╕ваються у нелег╕тимност╕ рос╕йсько╖ анекс╕╖ Криму та агрес╕╖ РФ проти Укра╖ни, змоделювати под╕бну ситуац╕ю на Америц╕. Про це в╕н написав у сво╓му тв╕тер-акаунт╕, переда╓ «Укр╕нформ».
"Коли американц╕ кажуть укра╖нцям бути б╕льш прагматичними в сп╕лкуванн╕ з Рос╕╓ю, я ставлю соб╕ питання, наск╕льки прагматичними будемо ми, американц╕, якщо Китай анексу╓ Гава╖, Канада вторгнеться у штат Мейн або ж Мексика п╕дтрима╓ сепаратист╕в у Кал╕форн╕╖?", - написав колишн╕й високопоставлений дипломат.
Його публ╕кац╕я в соцмереж╕ викликала жваву дискус╕ю, до яко╖ долучилися також з провокативними заявами користувач╕ з рос╕йськомовними ╕менами.
Майкл Макфол п╕д час першого президентського терм╕ну Барака Обами працював спец╕альним пом╕чником президента США з питань нац╕онально╖ безпеки. З 2011 по 2014 рр. в╕н очолював Посольство Сполучених Штат╕в в Москв╕.
П╕сля зв╕льнення з дипломатично╖ служби й по тепер╕шн╕й час Макфол працю╓ як пров╕дний експерт з питань Рос╕╖ й американсько╖ м╕жнародно╖ пол╕тики. Зараз в╕н об╕йма╓ посаду професора пол╕тичних наук Центру з питань демократ╕╖, розвитку та верховенства закону в одному з найпрестижн╕ших американських ун╕верситет╕в – у Стенфорд╕.

НАТО ЩЕ НЕ ВИРОБИЛО ПОЛ╤ТИКУ ЩОДО ОКУПОВАНОГО КРИМУ

Глава м╕с╕╖ Укра╖ни при НАТО Вадим Пристайко заявив, що П╕вн╕чноатлантичний альянс ще не сформував свою пол╕тику щодо Криму. "Коли стало зрозум╕ло, що агресивн╕сть Рос╕╖ зроста╓, зокрема, на п╕вденному напрямку, в Криму, це якраз була в╕дпов╕дь НАТО - найб╕льше висунення сил на сх╕д ╕ орган╕зац╕я перебування нат╕вських в╕йськ на п╕вдн╕ рег╕ону", - зазначив в╕н у коментар╕ Рад╕о «Свобода». "Питання Криму - безумовно сто╖ть, ╕ воно до цих п╕р вивча╓ться, але, в принцип╕, НАТО ще не п╕д╕йшло до цього з такою ╕нтенсивн╕стю, з таким розум╕нням деталей ╕ з виробленням конкретно╖ пол╕тики, як це в╕дбува╓ться на сход╕, де у Балт╕╖ було розгорнуто чотири бойових групи з участю ус╕х союзник╕в", - розпов╕в Пристайко. На його думку, частково це поясню╓ться тим, що "на п╕вдн╕ знаходиться друга за чисельн╕стю арм╕я НАТО - турецька, яка ╓ досить ефективним стримуючим фактором для Рос╕╖ в рег╕он╕". У той же час, за його словами, НАТО розум╕╓, що п╕вденний напрямок потребу╓ укр╕плення, ╕ можливо, там в╕дбудеться додаткове розгортання сил, але "як це буде ╕ коли це буде, залежатиме в╕д Рос╕╖".
www.unian.ua

РОДИЧ╤ ЗАГИБЛИХ Б╤ЙЦ╤В ПЕРЕКОНАН╤, ЩО ЗА КРИМ ТРЕБА БУЛО ВОЮВАТИ ╤ П╤ДТРИМУЮТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ЗСУ НА ДОНБАС╤

63% родич╕в загиблих во╖н╕в виправдовують застосування ЗСУ на Донбас╕. 58% переконан╕, що в березн╕ 2014-го Укра╖на повинна була розпочати бойов╕ д╕╖, щоб повернути вкрадену автономну республ╕ку. У вс╕х рег╕онах (включаючи Сх╕д) цю думку п╕дтримали б╕льше половини учасник╕в опитування.
"Дзеркало тижня. Укра╖на" сп╕льно з благод╕йним проектом "Небесна гвард╕я" виступили ╕н╕ц╕аторами опитування понад 1000 член╕в с╕мей загиблих в╕йськовослужбовц╕в, яке пров╕в Ки╖вський м╕жнародний ╕нститут соц╕олог╕╖. "Нема╓ суперечност╕ м╕ж миролюбн╕стю в питанн╕ про донбаське майбутн╓ ╕ жорстк╕стю в оц╕нц╕ кримського минулого? Нестиковка ╕сну╓ т╕льки на перший погляд. Швидше тут присутня лог╕ка", — пишуть Юл╕я Мостова, Серг╕й Рахман╕н ╕ Анастас╕я Береза, засновник благод╕йного проекту "Небесна гвард╕я", у сво╖й статт╕ для DT.UA.
"Воювали б за Крим — не довелося б воювати за Донбас", — цю точку зору часто доводилося чути саме з вуст фронтовик╕в, а також родич╕в загиблих ╕ поранених в зон╕ АТО. Можливо, впевнен╕сть у тому, що за АРК сл╕д було битися, грунту╓ться на переконаност╕: головна причина початку ц╕╓╖ неск╕нченно╖ в╕йни — в т╕й, що не почалася. У той же час число прихильник╕в мирного врегулювання конфл╕кту на Донбас╕ практично зб╕га╓ться з числом тих, хто виправдову╓ застосування Збройних Сил на Сход╕ кра╖ни (65 ╕ 63%, в╕дпов╕дно). Як не дивно, найб╕льше тих, хто проти використання ВСУ у конфл╕кт╕, — не на Сход╕, а на Заход╕. Тому, що р╕дн╕ полеглих в основн╕й мас╕ п╕дтримують залучення в╕йськових до вир╕шення конфл╕кту на Донбас╕, швидше за все, ╕сну╓ просте пояснення. В силу участ╕ у в╕йн╕ ╖хн╕х близьких, вони досить добре уявляють соб╕ масштаб ╕ глибину того, що в╕дбува╓ться. ╤ не мають ╕люз╕й, що без активно╖ участ╕ регулярно╖ арм╕╖ можна хоча б заморозити конфл╕кт.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19681

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков