Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2018
АХТЕМ СЕ╤ТАБЛА╢В ЗАКЛИКАВ К╤НОКРИТИК╤В НЕ ЗНИЩУВАТИ В╤ТЧИЗНЯНЕ К╤НО

К╕норежисер та актор Ахтем Се╕табла╓в закликав журнал╕ст╕в шукати позитив ╕ конструктив, пишуючи реценз╕╖ на укра╖нськ╕ ф╕льми. Про те, як журнал╕стика й к╕но можуть допомогти одне одному, в╕н говорив у сво╓му виступ╕ на Льв╕вському мед╕афорум╕.
«Я б дуже хот╕в, щоб критики у сво╓му анал╕з╕ укра╖нських ф╕льм╕в не знищували тих, хто робить к╕но, нав╕ть якщо, на ╖хню думку, воно дуже погане. Тому що процес народження ф╕льму – надзвичайно кроп╕тка праця, а шлях стр╕чки до глядача не менш складний. Тому варто спробувати знайти позитив ╕ конструктив, пишучи про цей процес», – звернувся к╕норежисер до мед╕йник╕в.
М╕ж журнал╕стами й к╕нематограф╕стами ╓ зв’язок, вважа╓ Ахтем Се╕табла╓в. «Два мо╖ ф╕льми, “Чужа молитва” та “К╕борги”, народились ╕з журнал╕стських сюжет╕в, – розпов╕в режисер. – Вперше про кримську татарку, яка п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни в Бахчисара╖ врятувала в╕д смерт╕ понад 90 людей, я д╕знався саме з журнал╕стського розсл╕дування. Я, кримський татарин, предки якого були з Бахчисарая, не знав, що в цьому м╕ст╕ живе ця ж╕нка. А коли вже д╕знався, ╖╖ не стало. Мене дуже вразила ця ╕стор╕я, тому я вир╕шив створити “Чужу молитву”. А завдяки програм╕ “Хоробр╕ серця” й журнал╕стам, як╕ працювали в ╖╖ команд╕, ми познайомились ╕з б╕йцями, за спогадами яких був написаний сценар╕й “К╕борг╕в”».
До того ж, саме журнал╕сти ╓ м╕стком м╕ж командою ф╕льму та глядачем, зауважив пан Се╕табла╓в. Адже з мед╕а глядач д╕зна╓ться про нов╕ стр╕чки й вир╕шу╓, чи варт╕ вони перегляду. «Зв╕сно, як режисер я дуже прагну, щоб б╕льш╕сть журнал╕ст╕в писала схвальн╕, емоц╕йн╕ та зм╕стовн╕ в╕дгуки про наш╕ стр╕чки – знаю, наск╕льки це важливо для кожного, хто бере участь у створенн╕ к╕но. Це надзвичайно мотиву╓. Часто творц╕ ф╕льм╕в говорять, що ╖х не хвилюють реценз╕╖, але це неправда. Ви не можете уявити, як емоц╕йно та приск╕пливо к╕нематограф╕сти читають реценз╕╖ на сво╖ ф╕льми. Бо саме журнал╕сти формують порядок денний. Ми ж, у свою чергу, у сп╕впрац╕ з журнал╕стами намага╓мось трохи сформувати майбутн╓».
Ахтем Се╕табла╓в зазначив, що нин╕ в╕дбува╓ться ренесанс укра╖нського к╕нематографу: «Чому на укра╖нське к╕но менший попит, н╕ж, скаж╕мо, на американське? Тому що традиц╕я укра╖нського к╕нематографу спершу ╕снувала, пот╕м зникла, а зараз т╕льки почина╓ знов набирати сили. Ми ╓ св╕дками ренесансу укра╖нського к╕но. Це п╕дтверджують касов╕ збори, що зростають, а також те, що глядач╕ пост╕йно говорять про сво╖ оч╕кування в╕д к╕но. Я впевнений, що укра╖нський глядач – розумний, начитаний, здатний на емпат╕ю й добре зна╓ться на к╕но. ╤ коли ми отриму╓мо ф╕дбек в╕д глядач╕в, я знаходжу цьому п╕дтвердження».
Режисер звернув увагу, що укра╖нська аудитор╕я хоче дивитися ф╕льми про себе: «╤стор╕╖ про нас самих у к╕ноф╕льмах ц╕кавитимуть нас найб╕льше – так само, як у кожн╕й кра╖н╕, де к╕нематограф почина╓ в╕дроджуватись».
Проблеми укра╖нсько╖ ╕ндустр╕╖, на думку пана Се╕табла╓ва, полягають у в╕дсутност╕ стратег╕╖ розвитку. «В ус╕й Укра╖н╕ не б╕льше 170 к╕нотеатр╕в. У Польщ╕ – у п’ять раз╕в б╕льше. Жоден ф╕льм, бюджет якого перевищу╓ десять м╕льйон╕в гривень, не окупиться. А переважна б╕льш╕сть укра╖нських ф╕льм╕в, як╕ створюються за п╕дтримки Держк╕но, мають значно б╕льший бюджет, тобто автоматично ╓ збитковими», – розпов╕в режисер.
Нагада╓мо, що ф╕льм Ахтема Се╕табла╓ва «К╕борги» отримав ш╕сть статуеток нац╕онально╖ к╕нопрем╕╖ «Золота дзи╜а» за 2017 р╕к, зокрема в ном╕нац╕╖ «Найкращий ф╕льм». Стр╕чка стала одн╕╓ю з найкасов╕ших в укра╖нському прокат╕, з╕бравши в к╕нотеатрах понад 300 тис. глядач╕в ╕ понад 22 млн грн, але не окупилася (загальний бюджет ф╕льму – близько 48 млн грн, половину з яких надало Держк╕но).
http://detector.media

ТИМ ЧАСОМ…
НЕЗРУЧНА ПРАВДА: КРЕМЛЬ П╤ДДАВ ЦЕНЗУР╤ ЗГАДКИ ПРО ПЕРЕМОГУ В КАННАХ Ф╤ЛЬМУ «ДОНБАС»

"Рос╕йська газета", оф╕ц╕йне видання уряду РФ, видалила ╕з зам╕тки про призи Каннського к╕нофестивалю згадку про перемогу укра╖нського режисера Серг╕я Лозниц╕ з ф╕льмом "Донбас". Про це написав у Facebook рос╕йський к╕нематограф╕ст Олекс╕й Медвед╓в. "Ситуац╕я мен╕ зда╓ться абсолютно неприпустимою. ╤ принципово ╕ншою, у пор╕внянн╕ з тими цензурними обмеженнями, як╕ вводилися до цього", - пише Медвед╓в. Валер╕й Кич╕н, автор зам╕тки, стверджу╓, що згадка про Лозницю ╕ ф╕льм "Донбас" вир╕зав редактор газети без його в╕дома. "Серг╕ю Лозниц╕ приношу сво╖ вибачення за те, що сталося, але до чого я не маю стосунку. Вт╕м, в╕н, спод╕ваюсь, чудово розум╕╓ – в╕н про це зробив ф╕льм", - п╕дсумував Кич╕н.
Нагада╓мо, ф╕льм "Донбас" укра╖нця Серг╕я Лозниц╕ отримав прем╕ю за кращу режисуру на Каннському фестивал╕. Стр╕чка взяла нагороду у конкурсн╕й програм╕ "Особливий погляд", яка представля╓ ╕ просува╓ "нетипов╕" для основного фестивального конкурсу ф╕льми. П╕сля показу Бен╕с╕о дель Торо стоячи аплодував стр╕чц╕. В╕н ╓ головою жур╕ програми конкурсу "Особливий погляд".
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20002

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков