Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 15.06.2018
ПОРОШЕНКО П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД

Президент Петро Порошенко п╕дписав закон про Вищий антикорупц╕йний суд.
Церемон╕я оф╕ц╕йного п╕дписання в╕дбулася п╕д час зустр╕ч╕ глави держави з╕ слухачами Академ╕╖ л╕дерства, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
“Сьогодн╕, 11 червня - ╕сторичний день. ╤сторичний тому, що “безв╕з” (перша р╕чниця запровадження - ред.). Для мене особисто це дуже важливо, бо це ще й день народження батька. Й ╕сторичний тому, що це ключова в╕ха завершення створення незалежно╖ антикорупц╕йно╖ ╕нфраструктури”, - зазначив Президент перед п╕дписання закону.
Водночас в╕н наголосив, що ухвалення ╕ п╕дписання закону ╓ не к╕нцем роботи, а лише ╖╖ початком з╕ створення незалежного антикорупц╕йного суду.
Як пов╕домлялося, 9 червня Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й п╕дписав закон про Антикорупц╕йний суд, ухвалений парламентом 7 червня.
Закон “Про Вищий антикорупц╕йний суд” визнача╓ засади орган╕зац╕╖ та д╕яльност╕ ВАС як вищого спец╕ал╕зованого суду в систем╕ судоустрою, спец╕альн╕ вимоги до судд╕в цього суду та гарант╕╖ ╖хньо╖ д╕яльност╕, а також особливост╕ проведення конкурсу на посаду судд╕ Вищого антикорупц╕йного суду.
Положення закону погоджен╕ з МВФ та Венец╕анською ком╕с╕╓ю та надають право голосу м╕жнародним експертам у добор╕ антикорупц╕йних судд╕в.
Президент переконаний, що Вищий антикорупц╕йний суд вдасться створити цього року.

П╤ВРОКУ ВИСТАЧИТЬ, ЩОБ ЗАПУСТИТИ АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД

Вищий антикорупц╕йний суд може запрацювати через п╕вроку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник п╕д час бриф╕нгу в понед╕лок, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Я багато раз╕в казав про те, що якщо закон буде прийнятий, набере чинност╕, то п╕вроку достатньо для того, щоб запустити цю ╕нституц╕ю", -  зазначив Ситник.
В╕дпов╕даючи на запитання, коли будуть передан╕ справи до Вищого антикорупц╕йного суду, Ситник наголосив, що "для того, щоб передавати справи у Вищий антикорупц╕йний суд, його потр╕бно створити".
"╤ актуальне питання не день передач╕ справ до цього суду, а день запуску роботи цього суду... Моя думка така, що два абсолютно незалежн╕ один в╕д одного етапи - етап прийняття закону, в╕н уже важкий був для нашо╖ пол╕тично╖ ел╕ти, як ми бачили, а другий етап ще б╕льш в╕дпов╕дальний - це створення цього антикорупц╕йного суду як незалежно╖ антикорупц╕йно╖ ╕нституц╕╖", -  додав Ситник.

ПАРУБ╤Й: У НАС КОРУПЦ╤Я, ЯК РАК, ОТРУ╥ЛА ВС╤ СФЕРИ ЖИТТЯ

Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й наголошу╓ на необх╕дност╕ розробки в Укра╖н╕ ефективних ╕ д╕╓вих механ╕зм╕в подолання корупц╕╖. Про це в╕н заявив п╕д час виступу у М╕жнародн╕й дипломатичн╕й академ╕╖ Франц╕╖ з допов╕ддю на тему «Укра╖на, зовн╕шн╕ та внутр╕шн╕ виклики», пов╕домля╓ прес-служба парламенту.
«На жаль, у нас, як пострадянсько╖ держави, корупц╕я, як рак, отру╖ла вс╕ сфери сусп╕льного життя. На жаль, дуже багато представник╕в старо╖ ел╕ти ще ╓ заражен╕ ц╕╓ю хворобою. ╤ для нас дуже важливим ╕ принциповим ╓ зробити ефективн╕ ╕ д╕╓в╕ механ╕зми для боротьби з корупц╕╓ю», - наголосив в╕н.
╤нформуючи про переб╕г реформ в Укра╖н╕, Паруб╕й п╕дкреслив, що найважлив╕шою реформою для Укра╖ни ╓ антикорупц╕йна, в рамках яко╖, зокрема, були створен╕ НАБУ ╕ САП.
“Але нам бракувало одн╕╓╖ ланки, тому що НАБУ починало провадження, а коли САП передавав провадження в суд, на жаль, багато з цих справ не доходило до лог╕чного завершення», - зауважив в╕н.
Паруб╕й зазначив, що т╕льки за останн╕й р╕к ╕з 138 справ, як╕ передали антикорупц╕йн╕ органи, 50 залишилися в судах ╕ не мають жодного продовження ╕ перспективи.
«Для нас було вкрай важливим завершення антикорупц╕йно╖ реформи ╕ створення антикорупц╕йного спец╕ал╕зованого суду, який був би останньою ланкою в ц╕й антикорупц╕йн╕й структур╕, яку ми створили», - додав в╕н.
Коментуючи переб╕г дискус╕╖ з приводу застережень щодо створення Антикорупц╕йного суду, Голова Верховно╖ Ради п╕дкреслив, що «залучив до цього процесу Венец╕йську ком╕с╕ю ╕ спец╕ал╕ст╕в, щоб вони допомогли виробити ╕ визначити правильний механ╕зм утворення ╕ вибор╕в судд╕в Вищого антикорупц╕йного суду». В╕н нагадав, що к╕лька дн╕в тому, 7 червня, парламент остаточно ухвалив закон про Вищий антикорупц╕йний суд. «Б╕льш того, ми прийняли його конституц╕йною б╕льш╕стю, 315 депутат╕в ╕з 425, як╕ були в зал╕. Сп╕льно голосували як фракц╕╖ коал╕ц╕╖, так ╕ фракц╕╖ опозиц╕╖, об’╓днавшись в ц╕й ╕де╖ – необх╕дност╕ створення цього суду, продемонструвавши волю Укра╖ни ╕ укра╖нського сусп╕льства до реформ», - зауважив Паруб╕й.
За його словами, за кожною ╕з реформ сто╖ть дуже коп╕тка ╕ важка п╕дготовча робота, пошук компром╕су ╕ консенсусу. Водночас в╕н висловив переконання, що Укра╖на, ставши в напрямку реформ, ╕, найголовн╕ше, ставши в напрямку ╓вро╕нтеграц╕╖, твердо ╕ р╕шуче йде цим курсом.
«Наша ц╕ль – це в╕дновити суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть нашо╖ кра╖ни. Це – ╓вро╕нтеграц╕я ╕ вступ нашо╖ кра╖ни в ╢С. ╤ тому на Майдан╕ поруч з нашими блакитно-жовтим прапором висить прапор ╢С, тому що для Укра╖ни ╓вро╕нтеграц╕я в ╢С – це дор╕вню╓ незалежн╕сть. Бо ц╕нност╕, за як╕ ми стояли на Майдан╕, це також ╕ ц╕нност╕, як╕ подарувала св╕тов╕ Франц╕я, тому ми ╕ надал╕ спод╕ва╓мось на п╕дтримку Франц╕╖, на партнерство вашо╖ кра╖ни. ╤ я впевнений, що сп╕льними зусиллями ми доб’╓мося ╕ безпеки, ╕ добробуту для наших громадян, ╕ мирного неба над нашими головами», - зазначив голова укра╖нського парламенту.
Як пов╕домлялося, Паруб╕й 11 червня перебува╓ з в╕зитом у Франц╕╖, де, зокрема, плану╓ зустр╕тися з головою Нац╕ональних збор╕в Франц╕╖ Франсуа де Руж╕, з головою Сенату Франц╕╖ Жерар Ларше, сп╕вголовами груп дружби Сенату та Нац╕ональних збор╕в Франц╕╖.
https://www.ukrinform.ua

В TRANSPARENCY INTERNATIONAL ЗАКЛИКАЛИ ПРИБРАТИ ╤З ЗАКОНУ ПРО АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД «РЯТ╤ВНУ ЛАЗ╤ВКУ» ДЛЯ КОРУПЦ╤ОНЕР╤В

М╕жнародна орган╕зац╕я Transparency International Укра╖на заклика╓ виправити положення про апеляц╕ю в закон╕ про Антикорупц╕йний суд. Про це йдеться в заяв╕ орган╕зац╕╖, опубл╕кован╕й на ╖╖ оф╕ц╕йному сайт╕.
В Т╤ заявляють, що апеляц╕я в╕дбудеться в обх╕д Антикорупц╕йного суду. В заяв╕ наголошу╓ться, що апеляц╕╖ щодо справ НАБУ, як╕ зараз уже розглядаються в судах, в╕дбуватимуться в судах загально╖ юрисдикц╕╖, а не в апеляц╕йн╕й палат╕ Вищого антикорупц╕йного суду. «Така норма з’явилася в оприлюдненому текст╕ закону. Ця правка не була зачитана головою ком╕тету правово╖ пол╕тики та правосуддя Русланом Князевичем у сес╕йн╕й зал╕ перед ухваленням закону та не обговорювалася на ком╕тет╕», - сказано в заяв╕. «Ця норма з’явилася в текст╕ правок до закону, розданому в ком╕тет╕ за годину до голосування, а сьогодн╕ - у вже оприлюдненому закон╕. «Ц╕╓╖ норми також не було у запропонован╕й ком╕тетом редакц╕╖ пор╕вняльно╖ таблиц╕ до другого читання, опубл╕кован╕й на сайт╕ Верховно╖ Ради» - зазначають в Т╤.
В заяв╕ зауважу╓ться, що тепер закон передбача╓, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першо╖ ╕нстанц╕╖, будуть завершен╕ так само в загальних судах. «Отже, апеляц╕я в╕дбудеться в обх╕д Антикорупц╕йного суду. Натом╕сть, зг╕дно ╕з попередн╕ми домовленостями з м╕жнародними партнерами, апеляц╕я справ, як╕ зараз знаходяться на розгляд╕ в загальних судах, мала б в╕дбутися в апеляц╕йн╕й палат╕ Антикорупц╕йного суду», - п╕дкреслю╓ться в заяв╕. Також в Т╤ цитують голову правл╕ння «Центру протид╕╖ корупц╕╖» В╕тал╕я Шабун╕на: «Ця норма - це амн╕ст╕я для вс╕х топ-корупц╕онер╕в, чи╖ справи вже в судах. Це зм╕на попередн╕х домовленостей ╕ тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням. У погоджувальн╕й таблиц╕, викладен╕й на сайт╕ Верховно╖ Ради, ц╕╓╖ правки не було, ╕ апеляц╕я мала бути в Антикорупц╕йному суд╕. Тепер же справи Миколи Мартиненка, Романа Нас╕рова та ╕нших од╕озних топ-посадовц╕в так ╕ залишаться в звичайних судах та, як ми розум╕╓мо, будуть «злит╕». При цьому наголошу╓ться, що «така норма означа╓, що найближч╕ вироки проти топ-корупц╕онер╕в кра╖ни укра╖нц╕ побачать не ран╕ше, н╕ж через 2-3 роки, бо щонайменше п╕вроку займе створення Антикорупц╕йного суду, ще 1,5-2 роки в двох ╕нстанц╕ях розглядатимуться сам╕ справи, як╕ т╕льки туди потраплять».
Виконавчий директор Transparency International Укра╖на Ярослав Юрчишин наголошу╓, що «необх╕дно терм╕ново виправити цю помилку, проголосувавши за в╕дпов╕дн╕ зм╕ни до закону. Ухвалена норма в╕дклада╓ винесення остаточних р╕шень у справах НАБУ ще на к╕лька рок╕в. Ця норма означа╓, що президент Укра╖ни ма╓ нев╕дкладно подати зм╕ни до закону та виправити цю помилку».
www.unian.ua

ЦПК НАЗВАВ ТОП-КОРУПЦ╤ОНЕР╤В, ЯК╤ МОЖУТЬ УНИКНУТИ ПОКАРАННЯ ЧЕРЕЗ СКАНДАЛЬНУ ПРАВКУ

Якщо депутати терм╕ново не проголосують правку щодо апеляц╕╖ в закон╕ про антикорупц╕йний суд, то покарання можуть уникнути ряд в╕домих посадовц╕в, щодо яких були гучн╕ розсл╕дування Нац╕онального антикорупц╕йного бюро.
Про це у сво╓му блоз╕ на "Укра╖нськ╕й правд╕" написав голова правл╕ння Центру протид╕╖ корупц╕╖ В╕тал╕й Шабун╕н.
Так, за його словами, до Антикорупц╕йного суду можуть н╕коли не потрапити справи таких ф╕гурант╕в корупц╕йних схем, як екс-кер╕вника Державно╖ ф╕скально╖ служби Романа Нас╕рова, якого обвинувачують у тому, що в╕н незаконно дозволив компан╕ям нардепа-вт╕кача Олександра Онищенка не сплачувати держав╕ рентну плату за користування надрами.
Пов╕домля╓ться, що через ц╕ д╕╖ Нас╕рова держава втратила понад 2 м╕льярди гривень.
Також уникнути покарання може ╕ сам Онищенко, справу для заочного слухання по якому також невдовз╕ планують передати до суду, а також його сп╕льники, справи яких вже б╕льше року розглядаються в судах.
Зазнача╓ться, що в╕д "газових схем" нардепа-вт╕кача  укра╖нський бюджет втратив три м╕льярди гривень.
Кр╕м того "╕ндульгенц╕ю" отрима╓ ╕ екс-нардеп Микола Мартиненко, який обвинувачу╓ться у створенн╕ злочинно╖ орган╕зац╕╖ задля розкрадання кошт╕в державного п╕дпри╓мства на суму 462 м╕льйон╕в гривень.
У ЦПК пов╕домляють, що серед ╕нших корупц╕онер╕в, як╕ нараз╕ можуть порад╕ти, колишн╕й в╕йськовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик, який обвинувачу╓ться у незаконному збагаченн╕, директор "ф╕рташ╕вського" ЗТМК Володимир Сивак, якого обвинувачують у розтрат╕ 500 м╕льйон╕в гривень держбюджету та екс-голова Державно╖ зерново╖ корпорац╕╖ Валер╕й Том╕ленко, який обвинувачу╓ться у розтрат╕ 50 м╕льйон╕в гривень.
Також, за словами Шабун╕на, уникнути покарання може й власниця золотих злитк╕в голова Держаудитслужби Л╕д╕я Гаврилова, яку обвинувачують у незаконному збагаченн╕ на 10 м╕льйон╕в гривень ╕ недостов╕рному декларуванн╕ доход╕в.
В╕н додав, що така ж "рад╕сть" може сп╕ткати й справи топ-корупц╕онер╕в, як╕ от-от передадуть до суд╕в.
Зокрема, справа сина м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Авакова, який разом ╕з заступником батька реал╕зовував схему з розкрадання бюджетних кошт╕в при закуп╕вл╕ рюкзак╕в для Нацпол╕ц╕╖, а також "бурштинов╕" нардепи Бореслав Розенблат та Максим Поляков.
Також, на думку Шабун╕на, вийти сухими ╕з води завдяки ц╕й норм╕ можуть скандальний мер Одеси Геннад╕й Труханов та семеро його сп╕льник╕в, як╕ п╕дозрюються в розкраданн╕ 185 м╕льйон╕в гривень одесит╕в.
"Ус╕ ц╕ люди безмежно вдячн╕ за передбачений для них шанс уникнути покарання у закон╕ про новий антикорупц╕йний суд", - написав голова правл╕ння ЦПК.
В╕н додав, якщо депутати терм╕ново не подадуть та не проголосують законопроект, щоб виправити цю помилку, то "перемогою" парламенту буде не проголосований закон про антикорупц╕йний суд, а подарована ╕ндульгенц╕я топ-корупц╕онерам.
Ран╕ше м╕жнародна антикорупц╕йна мережа Transparency International  закликала зм╕нити положення закону про Антикорупц╕йний суд, яке дозволить затягувати судов╕ процеси проти корупц╕онер╕в.
В орган╕зац╕╖ стверджують, що така норма затягне судовий процес над корупц╕онерами ╕ найближч╕ вироки укра╖нц╕ побачать не ран╕ше, н╕ж через 2-3 роки.
Про можлив╕сть уникнути в╕дпов╕дальност╕ для топ-корупц╕онер╕в через "апеляц╕йну" правку у закон╕ пов╕домляли ╕ у НАБУ.
«Укра╖нська правда»

ТИМ ЧАСОМ…
СИТНИК ПРО СПРАВУ «РЮКЗАК╤В АВАКОВА»: МВС ТИСНЕ НА ЕКСПЕРТ╤В

М╕н╕стерство внутр╕шн╕х справ тисне на експерт╕в, як╕ досл╕джували речов╕ докази, що ф╕гурують у справ╕ про розтрату держкошт╕в в╕домства при закуп╕вл╕ рюкзак╕в для Нацгвард╕╖ за участю сина м╕н╕стра Арсена Авакова - Олександра. Про це у понед╕лок журнал╕стам пов╕домив директор Нац╕онального антикорупц╕йного бюро Артем Ситник.
"╢ служби, як╕ дотичн╕ до нашо╖ роботи. В першу чергу, це експертн╕ служби, як╕ пишуть висновки експертиз. Особливо це стосу╓ться тих справ, де встановлен╕ збитки. На них зд╕йсню╓ться тиск, в тому числ╕, з боку МВС", - сказав в╕н.
За його словами, нараз╕ на одного з експерт╕в, який досл╕джував як╕сть рюкзак╕в, М╕н╕стерством внутр╕шн╕х справ заре╓строване крим╕нальне провадження, в якому значиться, що в╕н н╕бито п╕дробив висновок про неналежну як╕сть вказаних рюкзак╕в.
Ситник додав, що на його думку, тиск на експерта чиниться тому, що як╕сть рюкзак╕в ма╓ визначальне значення у справ╕.
Також в╕н зазначив, що це непоодинокий випадок тиску на експерт╕в.
Ран╕ше Апеляц╕йний суд Ки╓ва перен╕с на 27 червня розгляд апеляц╕йно╖ скарги на арешт майна сина м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Арсена Авакова – Олександра.
Як пов╕домлялося, Олександр Аваков ╓ ф╕гурантом справи про розтрату держкошт╕в МВС при закуп╕вл╕ рюкзак╕в для Нацгвард╕╖.
У справ╕ НАБУ затримало 3 ос╕б: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Серг╕я Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 роц╕ керував ╤Т-компан╕╓ю "Turboseo". ╥м було оголошено про п╕дозру.
1 листопада 2017 року суд обрав синов╕ Авакова запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ особистого зобов'язання з нос╕нням електронного браслета. Аналог╕чний запоб╕жний зах╕д обрали Чеботарю.
На початку листопада 2017 року Солом'янський райсуд Ки╓ва заарештував нерухом╕сть ус╕х трьох п╕дозрюваних  у справ╕, але у грудн╕ Апеляц╕йний суд Ки╓ва скасував р╕шення про арешт майна сина Авакова.
25 кв╕тня Солом'янський райсуд Ки╓ва повторно скасував арешт нерухомост╕сина м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Арсена Авакова Олександра, якого п╕дозрюють у розкраданн╕ грошей при закуп╕вл╕ МВС рюкзак╕в для Нацгвард╕╖. Йшлося про 3 парком╕сця та 2 квартири.
Також зазначалося, що ухвала оскарженню не п╕дляга╓.
Але 4 травня Солом’янський суд Ки╓ва знову наклав арешт на квартири, парком╕сця та акц╕╖ сина м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Олександра Авакова.
https://www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20069

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков