Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ф╤ЛАРЕТ: ЯКБИ МИ ЗНАЛИ ЗМ╤СТ ТОМОСУ – НЕ ПОГОДИЛИСЯ Б НА НЬОГО
в нин╕шньому вигляд╕ документ ставить укра╖нську церкву в залежне становище.


РФ НА ВИМОГУ НАТО ПОКИНУТИ КРИМ: ЦЕ НАША ЗЕМЛЯ, БУДЕМО ╥╥ ЗАХИЩАТИ
Голова ком╕тету Держдуми з м╕жнародних справ Леон╕д Слуцький заявив, що у Рос╕╖ вистачить сил ╕...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЗНАЧИВ БОГДАНА ГЛАВОЮ АП
Андр╕й Богдан - укра╖нський юрист, працював урядовим уповноваженим з питань антикорупц╕йно╖...


ПОРТНОВ ЗНОВУ ПОДАВ ЗАЯВУ НА ПОРОШЕНКА В ДБР: ЗВИНУВАЧУ╢ В ОБКРАДАНН╤ АРМ╤╥
екс-заступник голови АП час╕в Януковича Андр╕й Портнов 19 травня повернувся до Укра╖ни п╕сля...


╤НАВГУРАЦ╤ЙНИЙ СП╤Ч ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО: ПРИХИЛЬНИКИ Й ОПОНЕНТИ
Ми обрали шлях до ╢вропи, але ╢вропа – не десь там. ╢вропа ось тут (у голов╕ – ред.)....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2018
ПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ ОБС╢ ЗАКЛИКАЛА РОС╤Ю ПРИПИНИТИ АНЕКС╤Ю КРИМУ

Парламентська асамблея Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ (ОБС╢) закликала Рос╕йську Федерац╕ю припинити анекс╕ю укра╖нського п╕вострова Крим. Як йдеться на сайт╕ ПА ОБС╢, в Берл╕н╕ в рамках 27-╖ щор╕чно╖ сес╕╖ Асамбле╖ було прийнято Берл╕нську декларац╕ю та низку резолюц╕й, як╕ ув╕йшли до ц╕╓╖ декларац╕╖. Зокрема, було прийнято резолюц╕ю «Тривал╕ порушення прав людини та основних свобод в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та м╕ст╕ Севастопол╕ (Укра╖на)». "Парламентська асамблея ОБС╢ р╕шуче засуджу╓ незаконну окупац╕ю Рос╕йською Федерац╕╓ю Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя (Укра╖на), а також вкотре заклика╓ Рос╕йську Федерац╕ю скасувати спробу анекс╕╖", - йдеться в резолюц╕╖.
Також ПА ОБС╢ "вкотре заклика╓ Рос╕йську Федерац╕ю покласти край агрес╕╖ проти Укра╖ни та повн╕стю виконувати сво╖ зобов'язання, що випливають з╕ Статуту ООН, Гельс╕нського заключного акта, ╕нших норм ╕ принцип╕в м╕жнародного права, а також принцип╕в ╕ зобов'язань у рамках ОБС╢". Кр╕м того, парламентар╕╖ "засуджують порушення, зловживання, засоби й практику дискрим╕нац╕╖ стосовно жител╕в тимчасово окупованого Криму, в тому числ╕ кримських татар, а також укра╖нц╕в ╕ ос╕б, як╕ належать до ╕нших етн╕чних ╕ рел╕г╕йних груп, ╕з боку рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади".
"Парламентська асамблея ОБС╢ також засуджу╓ протиправне встановлення Рос╕йською Федерац╕╓ю в окупованому Криму закон╕в, юрисдикц╕╖ та адм╕н╕страц╕╖ й вимага╓, щоб Рос╕йська Федерац╕я виконувала зобов'язання за м╕жнародним правом щодо дотримання закон╕в, як╕ д╕яли в Криму до окупац╕╖", - йдеться в резолюц╕╖. Кр╕м того, ПА ОБС╢ заклика╓ Рос╕йську Федерац╕ю "виконувати вс╕ сво╖ зобов'язання як держави-окупанта, що зд╕йсню╓ фактичний контроль над Кримом, в╕дпов╕дно до застосовуваних норм м╕жнародного права", "в╕дновити дотримання прав ус╕х ос╕б, без будь-яко╖  дискрим╕нац╕╖ за ознакою походження, рел╕г╕╖ або переконань, а також скасувати р╕шення про заборону культурних та рел╕г╕йних заклад╕в, неурядових орган╕зац╕й, правозахисних орган╕зац╕й, засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ та в╕дновити зд╕йснення прав ос╕б, як╕ належать до етн╕чних громад у Криму, зокрема укра╖нц╕в ╕ кримських татар, у тому числ╕ щодо участ╕ в культурних зборах".
***
Парламентська асамблея Орган╕зац╕╖ з безпеки ╕ сп╕впрац╕ в ╢вроп╕ закликала Рос╕ю зв╕льнити незаконно затриманих або засуджених укра╖нц╕в ╕ кримських татар в окупованому Криму. Зокрема, було прийнято резолюц╕ю "Тривал╕ порушення прав людини ╕ основних свобод в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та м╕ст╕ Севастополь (Укра╖на)". Парламентська асамблея ОБС╢ заклика╓ РФ "нев╕дкладно ╕ беззастережно зв╕льнити кримських актив╕ст╕в Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олекс╕я Чирн╕я, Ремз╕ Меметова, Сейрана Сал╕╓ва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусл╕ма Ал╕╓ва, Ем╕ра-Усе╕на Куку, Вадима С╕рука, Арсена Джеппарова, Рефата Ал╕мова та ╕нших укра╖нських громадян, як╕ були незаконно затриман╕ або ув'язнен╕ за сфабрикованими звинуваченнями de facto владою в окупованому Криму".
Парламентар╕╖ кра╖н - учасниць ОБС╢ закликають РФ "покласти край ус╕м формам залякування, утиск╕в, дискрим╕нац╕╖ та пересл╕дування рел╕г╕йних громад у Криму". Також вони закликають "припинити викор╕нення осв╕ти укра╖нською мовою та ╖╖ вивчення, обмеження ╕ придушення культурних, рел╕г╕йних та ╕нших прояв╕в укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ та забезпечити можлив╕сть отримання осв╕ти укра╖нською та кримськотатарською мовами" ╕ "негайно скасувати р╕шення про оголошення Меджл╕су кримськотатарського народу екстрем╕стською орган╕зац╕╓ю ╕ заборону його д╕яльност╕, в╕дкликати р╕шення, яке забороня╓ кер╕вникам Меджл╕су в'╖жджати до Криму, ╕ утриматися в╕д збереження або встановлення обмежень щодо можливост╕ кримськотатарсько╖ громади збер╕гати сво╖ представницьк╕ органи, включаючи Меджл╕с ╕ Курултай". У резолюц╕╖ м╕ститься заклик до Рос╕╖ "покласти край практиц╕ примусу жител╕в Криму до служби в збройних або допом╕жних силах Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, в тому числ╕ за допомогою тиску або пропаганди", "припинити пересл╕дування ╕ незаконне затримання вс╕х жител╕в Криму, як╕ виступають проти незаконно╖ окупац╕╖ п╕вострова". Також асамблея заклика╓ РФ "провести оперативн╕, об'╓ктивн╕ та ефективн╕ розсл╕дування вс╕х випадк╕в порушень прав людини в Криму, включаючи випадки тортур, викрадень ╕ насильницьких зникнень". Парламентська асамблея ОБС╢ заклика╓ Рос╕йську Федерац╕ю "припинити нав'язувати застосування закон╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в окупованому Криму, а також примусово надавати рос╕йське громадянство жителям Криму в порушення м╕жнародного права, а також припинити насильницьку депортац╕ю з Криму укра╖нських громадян, як╕ не мають рос╕йських паспорт╕в". Кр╕м того, парламентар╕╖ закликають Рос╕ю "утримуватися в╕д переведення ос╕б, як╕ утримуються п╕д вартою або в установах соц╕ально╖ оп╕ки, включаючи д╕тей, в Рос╕йську Федерац╕ю ╕ на ╕нш╕ п╕дконтрольн╕ ╖й територ╕╖" ╕ "припинити пол╕тику зм╕ни демограф╕чного складу населення Криму шляхом переселення на п╕востр╕в власного населення з рос╕йсько╖ територ╕╖". ПА ОБС╢ заклика╓ РФ "нев╕дкладно надати безперешкодний доступ до Криму м╕жнародним орган╕зац╕ям, ╕нституц╕ям, спец╕альним процедурам ╕ незалежним експертам ОБС╢, Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й та Ради ╢вропи, а також будь-яким правозахисним НПО або засобам масово╖ ╕нформац╕╖, як╕ бажають в╕дв╕дати Крим, оц╕нити становище в Криму ╕ ╕нформувати про нього" ╕ "створити ╕ п╕дтримувати безпечн╕ ╕ сприятлив╕ умови для незалежно╖, без необ╜рунтованого втручання роботи журнал╕ст╕в, правозахисник╕в ╕ адвокат╕в у Криму".

Тим часом…
РЕФАТ ЧУБАРОВ: РОС╤Я «ПЕРЕТВОРЮ╢ НА ПИЛ» БАЗОВ╤ Ц╤ННОСТ╤ ОБС╢

Рос╕я, як учасник ОБС╢, повн╕стю руйну╓ ╕ перетворю╓ на пил базов╕ ц╕нност╕ орган╕зац╕╖. Про це, на Парламентськ╕й Асамбле╖ ОБС╢, п╕д час свого виступу на тему: «Виконання зобов’язань в рамках ОБС╢ – роль парламенту» заявив народний депутат фракц╕╖ Парт╕╖ «Блок Петра Порошенка», Голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров. «Я дуже в╕дпов╕дально сприйняв тему нашо╖ сес╕╖ ╕ звернувся до попередн╕х документ╕в Парламентсько╖ Асамбле╖ ОБС╢. При цьому розд╕лово╖ л╕н╕╓ю для мене став лютий 2014 року – початок збройно╖ агрес╕╖ РФ проти Укра╖ни», – зазначив пол╕тик, переда╓ прес-служба БПП. За словами парламентаря, очевидно, що розвиток орган╕зац╕╖, забезпечення миру в рег╕он╕, посилення рол╕ ОБС╢ в попередженн╕ конфл╕кт╕в вимага╓ виконання прийнятих орган╕зац╕╓ю р╕шень. «Я процитую лише один пункт з Резолюц╕╖ з дуже тривожною  назвою «Очевидне, грубе ╕ невиправлене порушення Гельс╕нкських принцип╕в Рос╕йською Федерац╕╓ю». Вона була прийнята в 2014 роц╕ в ход╕ щор╕чно╖ сес╕╖ в Баку …. “Починаючи з лютого 2014 року, РФ, в рамках сво╖х в╕дносин з Укра╖ною, порушила вс╕ 10 Гельс╕нкських принцип╕в, причому деяк╕ з них очевидним, грубим ╕ до цих п╕р невиправленим чином, а також порушу╓ сво╖, прийнят╕ за Будапештським меморандумом, зобов’язання, так само як ╕ ╕нш╕ м╕жнародн╕ зобов’язання”, – процитував Резолюц╕ю  Рефат Чубаров. Однак, п╕дкреслив парламентар, минуло 4 роки, а Рос╕я – учасник ОБС╢ – не виправила жодного з 10 порушених нею принцип╕в, покладених в основу Орган╕зац╕╖. «Я розум╕ю особливу складн╕сть ситуац╕╖, яка поляга╓ в тому, що Рос╕я, як учасник ОБС╢, повн╕стю руйну╓, перетворю╓ на пил базов╕ ц╕нност╕ Орган╕зац╕╖. Але ж це не означа╓, що ми повинн╕ мовчати, в╕дступаючи перед агрес╕╓ю, яка може привести весь рег╕он до катастроф╕чних ╕ траг╕чних под╕й», – резюмував Рефат Чубаров.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20169

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков