Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 12.10.2018
СТРАСБУРЗЬКА В╤ДС╤Ч: ЯК УКРА╥НА НЕ ДОЗВОЛИЛА ПРОГРАТИ ╢ВРОПУ

Ос╕ння сес╕я Парламентсько╖ асамбле╖ Ради ╢вропи (ПАР╢) 2018 року вв╕йде в ╕стор╕ю як безкомпром╕сна конфронтац╕я м╕ж заангажованими Рос╕╓ю прихильниками умиротворення агресора та см╕ливими нац╕ями, як╕ цьому агресору дають в╕дс╕ч.
Головне питання порядку денного сес╕╖ стосувалося н╕бито формально╖ процедури: повноваження нац╕ональних делегац╕й, право голосу.
Ще к╕лька м╕сяц╕в тому кер╕вництво Ради ╢вропи ╕ ПАР╢ подали це п╕д соусом «зм╕цнення» ефективност╕ орган╕зац╕╖ виконувати сво╖ функц╕╖ на тл╕ просування демократичних ц╕нностей, прав людини, основоположних свобод.
Н╕бито суто формальн╕ процедури, якби за цим ч╕тко та прямо не стояла саме Рос╕я та ╖╖ кулуарн╕ приб╕чники у Рад╕ ╢вроп╕.
Зм╕ни до регламенту проштовхувалися саме з метою ускладнення процесу продовження санкц╕й проти агресора ╕ забезпечення таким чином повернення делегац╕╖ Держдуми до роботи в ПАР╢.
Ще одним ╕з аргумент╕в подавалася нагальна необх╕дн╕сть в╕дновлення Москвою сплати внеск╕в до бюджету Ради ╢вропи, що рос╕йська сторона припинила робити п╕сля под╕й 2014 року: початку агрес╕╖ проти Укра╖ни та отримання пол╕тичного ляпаса в форм╕ санкц╕й ╕ позбавлення голосу в Парламентськ╕й асамбле╖.

«ТОКСИЧНИЙ» ЯГЛАНД
В╕дтак, коли куратори з Держдуми (або з Кремля) зрозум╕ли, що пол╕тичним шляхом повернути рос╕йських депутат╕в до ПАР╢ неможливо (принаймн╕, доки РФ не припинить агрес╕ю), був обраний п╕дступно завуальований регламентно-процедурний вар╕ант. На оф╕ц╕йному р╕вн╕ його головним лоб╕стом виступив чинний генсек Ради ╢вропи Турбйорн Ягланд. Тривожн╕ сигнали почали поступати, коли норвезький пол╕тик у сво╖х виступах ╕ д╕ях (включаючи доброзичлив╕ в╕зити до Москви) почав просувати риторику пошуку компром╕су, збереження ╓дност╕ орган╕зац╕╖, нагальност╕ в╕дновлення д╕алогу з Рос╕╓ю, неприпустимост╕ ╕золяц╕╖ так званих рос╕йських колег. Мовляв, якщо вони не будуть з’являтися у ст╕нах Асамбле╖, то ж як ╕з ними можна сп╕льно вир╕шувати наявн╕ проблеми ╕з захисту прав людини, в╕дстоювати ╕нтереси перес╕чних рос╕ян, обговорювати шляхи урегулювання «конфл╕кту» в Укра╖н╕.
В╕дтод╕ Ягланд перетворився на в╕дкритого лоб╕ста РФ у ст╕нах Ради ╢вропи, набув «токсичност╕» та втратив св╕й авторитет ╕ репутац╕ю серед чимало╖ к╕лькост╕ ╓вропейських пол╕тик╕в.

ПРЕЗИДЕНТ ПАР╢ ЗГОДНА НА КОМПРОМ╤С ЗАРАДИ Д╤АЛОГУ З АГРЕСОРОМ
Аналог╕чну позиц╕ю просувала на ос╕нн╕й сес╕╖ й чинний президент ПАР╢, представник пророс╕йсько╖ в ╢вроп╕ пол╕тично╖ сили соц╕ал╕ст╕в, парламентар╕й з╕ Швейцар╕╖ Л╕л╕ан Мор╕с Паск’╓. Уся сутн╕сть ╖╖ думки була ч╕тко викладена у вступному слов╕ на в╕дкритт╕ ос╕нньо╖ сес╕╖. Сигнали аналог╕чн╕: нам потр╕бний щирий в╕дкритий д╕алог ╕з Рос╕╓ю; треба досягнути компром╕су заради збереження ╓дност╕ орган╕зац╕╖ та демократичних ц╕нностей. Також, як вида╓ться, було великою помилкою сп╕чрайтера швейцарського парламентар╕я згадати у виступ╕ про зустр╕ч Паск’╓ к╕лька тижн╕в тому на рос╕йськ╕й територ╕╖ з головою Ради Федерац╕╖ Валентиною Матв╕╓нко. Це сп╕кер верхньо╖ палати рос╕йського парламенту, що у повному склад╕ п╕дтримала окупац╕ю Криму та агрес╕ю проти Укра╖ни.
У виступ╕ чинного президента ПАР╢ не було жодно╖ згадки про триваючу рос╕йську агрес╕ю, про укра╖нц╕в, як╕ кожного дня гинуть на сх╕дному фронт╕ ╢вропи, про укра╖нських пол╕тичних заручник╕в Кремля, про розв’язану Рос╕╓ю г╕бридну в╕йну проти всього цив╕л╕зованого св╕ту, а також про намагання пут╕нського режиму знищити зсередини, через сво╖х прокс╕, саму Раду ╢вропи та ╖╖ парламентський вим╕р сп╕вроб╕тництва.
РАДИКАЛЬНИЙ ПОСИЛ: ВУЛЬГАРИЗМ ДЛЯ ПРОПАГАНДИСТКИ КРЕМЛЯ
Серед таких засв╕тився у кулуарах Асамбле╖ й головний укра╖нський комун╕ст Петро Симоненко. ╤ хоча його парт╕я в Укра╖н╕ заборонена, пол╕тик гордо заявив, що ╓ почесним членом ПАР╢, адже делегував тут 17 рок╕в, а тому регулярно в╕дв╕ду╓ сес╕╖.
А представник╕в Держдуми РФ цими днями у Страсбурз╕ пом╕чено не було. Хоча, власне, ╖х н╕хто й не виганяв ╕з Асамбле╖.
Натом╕сть «продуктивно» попрацювала у кулуарах сес╕╖ сп╕вроб╕тниця одного ╕з рос╕йських державних пропагандистських телеканал╕в. Вона намагалася ангажувати укра╖нських депутат╕в на коментар╕, ставила провокативн╕ запитання, на що отримувала або повний ╕гнор, або ч╕тк╕ в╕дпов╕д╕ про справжню сутн╕сть пут╕нсько╖ Рос╕╖ та ╖╖ засоб╕в пропаганди й дез╕нформац╕╖.
Емоц╕йною була в╕дпов╕дь одного ╕з радикальних депутат╕в, який попросив в╕дчепитися. Але це було висловлено ╕з дещо брутальн╕шим забарвленням.

Ц╤НА КОМПРОМ╤СУ: 30 СР╤БНИК╤В ╤З Ш╤СТЬМА НУЛЯМИ?
Розпочинаючи дебати про регламент та повноваження нац╕ональних делегац╕й, допов╕дач ╕з цього питання бельг╕йська депутат Петра Де Суттер запевняла, що п╕дготувала збалансований документ, який стосу╓ться суто внутр╕шн╕х процедур для вс╕х без винятку кра╖н ПАР╢, а Рос╕я тут взагал╕ н╕ до чого. ╥╖ п╕дтримували представники пол╕тичних груп соц╕ал╕ст╕в, об’╓днаних л╕вих (вважайте, комун╕ст╕в), а також чимало депутат╕в ╕з найб╕льшо╖ фракц╕╖ ╢вропейсько╖ народно╖ парт╕╖ – переважно н╕мецьких.
Н╕, жодний ╕з делегат╕в у ПАР╢ у сво╓му виступ╕ прямо не п╕дтримував, не виправдовував Рос╕ю. Вс╕ н╕бито ч╕тко розум╕ли, що РФ – порушник ц╕нностей та правил. Але на цьому тл╕ п╕дступно просувалася думка про необх╕дн╕сть «мудрого» компром╕су заради майбутнього Ради ╢вропи ╕ ПАР╢. А л╕в╕ взагал╕ заявили, що без Рос╕╖ тут буде ще й г╕рше.
Категорично проти регламентного сценар╕ю повернення рос╕ян у ст╕ни поважно╖ Асамбле╖ виступили пол╕тичн╕ групи консерватор╕в та л╕берал╕в. Особливо нагальною й авторитетною була позиц╕я британських консервативних парламентар╕╖в, а також друз╕в Укра╖ни ╕з Груз╕╖, кра╖н Балт╕╖, багатьох ╕нших адекватних ╓вропейських столиць, як╕ не готов╕ розм╕нювати ц╕нност╕ на дешевий рос╕йський газ або 30 бюджетних ср╕бник╕в (точн╕ше, близько 30 м╕льйон╕в долар╕в), що РФ повинна сплачувати щороку до Ради ╢вропи.

НАВ╤ТЬ НАЙБ╤ЛЬШИМ ПРИБ╤ЧНИКАМ ПУТ╤НА БУЛО СОРОМНО
Звичайно, найб╕льш р╕шучою була й ╓ пол╕тична позиц╕я укра╖нсько╖ пост╕йно╖ делегац╕╖ в ПАР╢.
У кожному виступ╕ народн╕ депутати Укра╖ни нагадували ╓вропейським колегам про п╕дступну Рос╕ю, яка продовжу╓ агрес╕ю та руйну╓ демократичний св╕т, протиправно утриму╓ укра╖нських пол╕тичних заручник╕в.
Голова делегац╕╖ Володимир Ар’╓в викрив справжн╕ нам╕ри охочих «зм╕цнити» ПАР╢ через зм╕ни до регламенту. Прим╕тно, що речник Ради ╢вропи у сво╓му Twitter прямим текстом вказав, що Асамблея розгляда╓ санкц╕╖ та право голосу в╕дносно Рос╕╖ – чим трохи з╕псував намагання деяких пророс╕йських д╕яч╕в прикрити цей процес суто техн╕чними, процедурними н╕бито моментами.
Нардеп Олекс╕й Гончаренко виступав у гумових рукавицях х╕мзахисту, таким чином звертаючи увагу генерального секретаря Ради ╢вропи Ягланда на небезпеку рос╕йсько╖ токсичност╕.
Емоц╕йний трол╕нг Гончаренка нав╕ть примусив норвезького пол╕тика щось терм╕ново пояснювати з центрально╖ трибуни Асамбле╖, але це виглядало дуже непереконливо та спровокувало переважно негативну реакц╕ю депутат╕в.
 «Укра╖нськ╕й делегац╕╖ вдалося зламати х╕д дебат╕в. Ус╕ члени делегац╕╖ навели ту аргументац╕ю, коли нав╕ть ярим прихильникам Пут╕на – таким, як генсек Ради ╢вропи Ягланд – було соромно, ╕ в╕н вимушений був вискочити на трибуну ╕ виправдовуватися», – прокоментувала результати розгляду «пророс╕йського» питання перший заступник голови Верховно╖ Ради Укра╖ни ╤рина Геращенко.
Вона висловила переконання, що п╕сля цих под╕й в Асамбле╖ буде дедал╕ важче вт╕лювати намагання повернути рос╕йську делегац╕ю «без збереження обличчя».

ЗАБАГАНКИ КРЕМЛЯ НЕ ПРОЙШЛИ
Напруження дебат╕в, емоц╕╖ багатьох депутат╕в, очевидна принципова жорстка позиц╕я б╕льшост╕ Асамбле╖ щодо агресора досягли сво╓╖ мети. Ще п╕д час перерви за депутатсько-дипломатичними каналами стало в╕домо, що допов╕дач ╕з «рос╕йського» питання Суттер запропону╓ скасувати голосування та повернути документ до проф╕льного ком╕тету на доопрацювання. Саме так ╕ сталося. Бельг╕йська депутат пояснила, що поважа╓ думки колег, що зала розд╕лилася, а, в╕дтак, допов╕дач готова перенести розгляд питання, можливо, десь на наступну сес╕ю у с╕чн╕. Це означа╓, що пророс╕йське лоб╕ в ПАР╢ усв╕домило, що ситуац╕я сьогодн╕ програна. Голос╕в на п╕дтримку забаганок Кремля не вистачить.
╤ це ознаменувало чергову перемогу Укра╖ни над Рос╕╓ю у Рад╕ ╢вропи, ПАР╢ – на пол╕тичному, дипломатичному, ц╕нн╕сному фронтах.
Укра╖нц╕ у кулуарах засп╕вали державний г╕мн та к╕лька раз╕в вигукнули «Слава Укра╖н╕ – Героям слава!».
Також хтось запропонував продовжити думку п╕сля слова «Пут╕н»... Але то вже ╕нша ╕стор╕я.

Андр╕й Лавренюк
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20473

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков