Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КАННАХ ПОКАЗАЛИ Ф╤ЛЬМ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР «ДОДОМУ»
На Каннському к╕нофестивал╕ в╕дбулася прем'╓ра дебютно╖ повнометражно╖ стр╕чки...


СВ╤Т РОЗУМ╤╢ ПРАГНЕННЯ УКРА╥НИ ДО ЗМ╤Н, АЛЕ МЕТОДИ СПРИЙМА╢ КРИТИЧНО
Анал╕зу╓мо м╕жнародну реакц╕ю на останн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ — розпуск Верховно╖ ради та перш╕...


РОС╤ЙСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ П╤Д АРЕШТОМ Ф╤ГУРАНТ╤В «СПРАВИ Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р» - ДО 15 СЕРПНЯ
Зас╕дання було перерване "через в╕дведення судд╕ ╕ прокурору".


Олександр Муратов: «М╤Й КРИМ»
Не дивлячись на те, що на ц╕й виставц╕ будуть представлен╕ не т╕льки мо╖ роботи, а й роботи ╕нших...


ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2018
УПЦ МП В╤ДМОВИЛАСЯ В╤Д УЧАСТ╤ У СТВОРЕНН╤ АВТОКЕФАЛЬНО╥ ЦЕРКВИ

Собор ╓пископ╕в УПЦ МП ухвалив р╕шення про неможлив╕сть долучення ╓пископату, духовенства та мирян до процес╕в надання Томосу про автокефал╕ю укра╖нсько╖ церкви. Про це йдеться у постанов╕ Собору ╓пископ╕в УПЦ МП в╕д 13 листопада.
"Собор ╓пископ╕в наголошу╓, що процес надання так званого Томосу про автокефал╕ю ╓ штучним, нав’язаним ззовн╕, не в╕добража╓ внутр╕шньо╖ церковно╖ необх╕дност╕, не принесе реально╖ церковно╖ ╓дност╕ та поглибить розд╕лення ╕ посилить конфл╕кти серед народу Укра╖ни. За таких умов долучення ╓пископату, духовенства та мирян Укра╖нсько╖ православно╖ церкви до цих процес╕в вважа╓мо неможливим", - йдеться у р╕шенн╕ Собору.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 11 жовтня синод Вселенського патр╕архату вир╕шив надати Томос про автокефал╕ю православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕. Тепер у Ки╓в╕ ма╓ бути скликаний Собор за участю арх╕╓ре╖в УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, як╕ звернулися до Вселенського патр╕арха з проханням про Томос. Собор зд╕йснить церковне об'╓днання, створивши ╓дину пом╕сну УПЦ, ╕ обере ╖╖ предстоятеля. П╕сля цього в╕дбудеться отримання предстоятелем ╓дино╖ пом╕сно╖ автокефально╖ УПЦ Томоса як документа (грамоти).
Водночас РПЦ у зв’язку з р╕шенням Вселенського патр╕архату про надання автокефал╕╖ Укра╖нськ╕й церкв╕ заявила про роз╕рвання зв'язк╕в з Константинополем.
https://www.ukrinform.ua

НА БАНКОВ╤Й ЗАЯВИЛИ, ЩО ПОРОШЕНКО ГОТОВИЙ ДО Д╤АЛОГУ З УПЦ МП

Президент Петро Порошенко готовий до д╕алогу ╕з Укра╖нською православною церквою Московського патр╕архату. Про це ╕деться у заяв╕ прес-служби Адм╕н╕страц╕╖ Президента, яка ╓ в розпорядженн╕ «Укр╕нформу».
"Президент Укра╖ни готовий до д╕алогу. Двер╕ "Укра╖нського дому" залишаються в╕дкритими", - зазнача╓ться в пов╕домленн╕.
В АП наголосили, що к╕лька тижн╕в тому глава держави ╕н╕ц╕ював зустр╕ч з ус╕ма арх╕╓реями УПЦ (МП), запросивши ╖х до "Укра╖нського дому", аби вони ╕з перших уст почули ╕нформац╕ю про його перемовини ╕з Вселенським Патр╕архом, про угоду м╕ж Укра╖ною та Константинопольським Патр╕архатом ╕ про готовн╕сть Вселенського Престолу сприяти проведенню об’╓днавчого Собору.
Проте, зазначають в АП, велика частина арх╕╓ре╖в УПЦ (МП) почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустр╕ч: "мовляв, м╕сце не п╕дходить".
"Ан╕ мова ультимативних вимог, ан╕ проведення зас╕дання Синоду за сценар╕╓м, в╕рог╕дно, над╕сланим ╕з Москви, не здатн╕ з╕рвати процес створення Укра╖нсько╖ пом╕сно╖ православно╖ церкви. Цей процес п╕дтриму╓ абсолютна б╕льш╕сть громадян нашо╖ держави. Тому ╕ти проти вол╕ власного народу – це очевидно шлях у н╕куди", - п╕дкреслили в АП.
Собор ╓пископ╕в УПЦ МП ухвалив р╕шення про неможлив╕сть долучення ╓пископату, духовенства та мирян до процес╕в надання Томосу про автокефал╕ю укра╖нсько╖ церкви.
Кр╕м того, Собор засудив р╕шення Священного синоду Константинопольського патр╕архату в╕д 11 жовтня щодо встановлення юрисдикц╕╖ Константинопольського патр╕архату на територ╕╖ Укра╖ни та припиня╓ з ним ╓вхарист╕йне сп╕лкування.
При цьому в УПЦ МП назвали р╕шення Синоду Константинопольського патр╕архату в╕д 11 жовтня 2018 року стосовно укра╖нського церковного питання "нед╕йсними та такими, що не мають жодно╖ канон╕чно╖ сили".
Собор ╓пископ╕в УПЦ МП також виступа╓ проти зм╕ни назви церкви на законодавчому р╕вн╕.

ПОРОШЕНКО ВСЕ Ж ЗУСТР╤ВСЯ З ╢ПИСКОПАМИ РПЦ

Президент Укра╖ни Петро Порошенко все ж зустр╕вся з частиною ╕╓рарх╕в Рос╕йсько╖ православно╖ церкви в Укра╖н╕. Зустр╕ч проходила у закритому режим╕ в Укра╖нському дом╕. Про це пов╕домля╓ BBC News.
Директор Нац╕онального ╕нституту стратег╕чних досл╕джень Ростислав Павленко п╕сля завершення зустр╕ч╕ розпов╕в журнал╕стам, що на н╕й були присутн╕ "представники РПЦ в Укра╖н╕, з числа тих, хто п╕дтриму╓ об'╓днання". ╥х щонайменше було тро╓.
За словами Павленко, на зустр╕ч╕ обговорювались р╕зн╕ питання, в тому числ╕, президент розпов╕в про сво╖ переговори з Вселенським патр╕архом, а представники РПЦ в Укра╖н╕ висловили свою п╕дтримку процесу отримання автокефал╕╖ церквою в Укра╖н╕.
"Досить велика частина ╓пископату Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату виступа╓ за створення ╓дино╖ Пом╕сно╖ православно╖ церкви", - зазначив Павленко.
https://gazeta.ua

ПОРОШЕНКО ВЧОРА П╤СЛЯ З╤РВАНО╥ ЗУСТР╤Ч╤ З ╢ПИСКОПАМИ УПЦ МП
ПРОВ╤В ТЕЛЕФОННУ РОЗМОВУ З МИТРОПОЛИТОМ ОНУФР╤╢М

Президент Укра╖ни Петро Порошенко 13 листопада пров╕в телефонну розмову з предстоятелем УПЦ Московського патр╕архату митрополитом Онуфр╕╓м. Як УН╤АН стало в╕домо з церковних к╕л, розмова в╕дбулась п╕сля зас╕дання синоду УПЦ Московського патр╕архату, на якому ╓пископи ухвалили р╕шення зустр╕чатись з главою держави лише на церковн╕й територ╕╖, тим самим в╕дхиливши ран╕ше погоджену пропозиц╕ю президента провести зустр╕ч в Укра╖нському дом╕.
Загалом телефонна розмова була «коректною», п╕д час не╖ обговорювались питання, пов’язан╕ з процесом надання Вселенським патр╕архатом томосу про автокефал╕ю Укра╖нськ╕й церкв╕. Зокрема Порошенко вкотре п╕дтвердив свою готовн╕сть до д╕алогу та заявив, що двер╕ Укра╖нського дому для проведення зустр╕ч╕ в╕дкрит╕.
https://www.unian.ua

НЕСАМОСТ╤ЙНЕ Р╤ШЕННЯ - МИТРОПОЛИТ ДРАБИНКО ПРОКОМЕНТУВАВ СОБОР УПЦ МП

Р╕шення Собору ╓пископ╕в УПЦ МП про засудження р╕шення Священного синоду Константинопольського патр╕архату щодо встановлення юрисдикц╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни та припинення з ним ╓вхарист╕йного сп╕лкування ╓ св╕дченням несамост╕йност╕ УПЦ МП. Про це арх╕╓рей Укра╖нсько╖ православно╖ церкви, митрополит Переяслав-Хмельницький ╕ Вишневський Олександр (Драбинко) сказав у коментар╕ «Укр╕нформу».
"Оск╕льки Укра╖нська православна церква, яка п╕дпорядкову╓ться Московському патр╕архату, ╓ його частиною, то вона ╕ виконала те, що було прийнято Московським патр╕архатом, тим самим ще раз п╕дкресливши, що не ╓ самост╕йною в сво╖х судженнях ╕ р╕шеннях", - сказав митрополит.
В╕н нагадав, що роз╕рвання ╓вхарист╕йного сп╕лкування з Контантинополем було заф╕ксовано на Синод╕ РПЦ у М╕нську, продубльоване циркулярним листом митропол╕та Антон╕я про те, що обов'язковим до виконання ╓ р╕шення Московсько╖ патр╕арх╕╖. Якихось особливих насл╕дк╕в для життя рел╕г╕йно╖ сп╕льноти в Укра╖н╕ це не матиме.
"Те, що сьогодн╕ це було задекларовано, п╕дписано цим ╓пископатом, н╕яко╖ новац╕╖ абсолютно нема╓. Це не самост╕йне р╕шення УПЦ, а повторення того, що вже було ран╕ше. Роз╕рвання ╓вхарист╕йного сп╕лкування в╕дбулося ран╕ше, ╕ про це було пов╕домлено ╕ ╓пископат, ╕ священик╕в. ╢пископи ╕ священики УПЦ, як частина РПЦ, мають виконувати це з моменту прийняття ц╕╓╖ постанови в М╕нську", - зазначив митрополит Переяслав-Хмельницький ╕ Вишневський.
Стосовно р╕шення Собору ╓пископ╕в УПЦ МП про неможлив╕сть долучення ╓пископату, духовенства та мирян до процес╕в надання Томосу про автокефал╕ю укра╖нсько╖ церкви Драбинко сказав, що поки що "нев╕домо, як буде регламентуватися неможлив╕сть долучення до цього процесу".
Коментуючи проведення Собору ╓пископ╕в у той час, коли анонсувалася зустр╕ч ╓пископату з Президентом Укра╖ни, митрополит заявив: "Аргумент абсолютно надуманий, ╕ я не бачу лог╕чних причин того, щоб така зустр╕ч не в╕дбулася".

ДЕМАРШ УПЦ МП СВ╤ДЧИТЬ ПРО НЕВПЕВНЕН╤СТЬ ЦЕРКВИ У СВО╥Х ╤╢РАРХАХ

Зрив ╓пископатом Московського патр╕архату зустр╕ч╕ з Президентом Петром Порошенком можна розц╕нювати як демарш ╕ неповагу до глави держави. Так прокоментував рел╕г╕╓знавець Олександр Саган кореспондентов╕ «Укр╕нформу» в╕дмову представник╕в УПЦ МП зустр╕тись з главою держави в "Укра╖нському дом╕".
"Прийняти запрошення, скликати ╓пископ╕в ╕ не прийти на зустр╕ч – це верх цин╕зму, ╕ в жодн╕й кра╖н╕ св╕ту вони соб╕ такого не дозволили б", — зазначив експерт. На його думку, так╕ кроки можна розц╕нювати як демарш УПЦ МП ╕ як неповагу до глави держави.
Саган також вважа╓, що под╕бна повед╕нка св╕дчить про невпевнен╕сть УПЦ МП у сво╖х ╕╓рархах. "На сьогодн╕ вони не дуже впевнен╕ в сво╖х ╕╓рархах. Цю зустр╕ч, фактично, було з╕рвано, аби не дати можливост╕ тим ╓пископам, як╕ симпатизують ╕де╖ пом╕сно╖ церкви, проявити себе", — вважа╓ Саган.
***
Укра╖нська православна церква Московського патр╕архату вс╕ляко перешкоджатиме переходу священик╕в у пом╕сну церкву. Таку думку висловив у коментар╕ кореспондентов╕ «Укр╕нформу» рел╕г╕╓знавець Олександр Саган.
«Вони (УПЦ МП — ред.) будуть вс╕ляко перешкоджати переходу священник╕в та ╓пископ╕в у пом╕сну церкву ╕ будуть перешкоджати проведенню об’╓днавчого Собору тим, що просто будуть залякувати ╓пископ╕в. Це дуже передбачувана реакц╕я», — вважа╓ науковець.
В╕дпов╕даючи на запитання, чи повинна держава реагувати у раз╕ розпалювання з боку УПЦ МП м╕жрел╕г╕йно╖ ворожнеч╕, експерт зазначив: «Держава ма╓ виконувати чинне законодавство. Там ч╕тко вказано, що якщо людина розпалю╓ м╕жрел╕г╕йну чи м╕жнац╕ональну ворожнечу, вона за це несе крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть. Просто у нас склалася традиц╕я «недоторканних священик╕в». Фактично священики, порушуючи Крим╕нальний кодекс, не несуть покарання, а непокаран╕ злочини породжують ще б╕льш╕ злочини».
Головне завдання для Укра╖ни, на думку Сагана, змусити представник╕в УПЦ МП дотримуватися закону. «╢дина проблема в Укра╖н╕ щодо церкви – це ч╕тко поставити Московський патр╕архат в законодавче поле ╕ змусити ╖х виконувати чинне законодавство. Сьогодн╕ йде ╕гнорування законодавства, ╕ це призводить до негативних насл╕дк╕в», — наголосив рел╕г╕╓знавець.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20582

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков