Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СААКАШВ╤Л╤ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ ЗАХОТ╤В ОБ'╢ДНУВАТИСЬ ╤З ГРИЦЕНКОМ НА ВИБОРАХ ДО ВР
«Я до нього дуже позитивно ставлюся, але я бачив вчора ╖х з'╖зд»


Рефат Чубаров: РОС╤Я ЛИШЕ ╤М╤ТУ╢ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ…
Незабаром у ПАР╢ мають розглянути в╕дновлення повноважень рос╕йсько╖ делегац╕╖ в орган╕зац╕╖.


ПОСЛИ ╢С ПОГОДИЛИ ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦ╤╥ СТОСОВНО ОКУПОВАНОГО КРИМУ
Про це у м╕кроблоз╕ Twitter пов╕домив пост╕йний представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕...


ПАРУБ╤Й П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ТСК ╤З ПРОЦЕДУРОЮ ╤МП╤ЧМЕНТУ ПРЕЗИДЕНТА
Про це йдеться у допис╕ Паруб╕я у Twitter.


ОПРИЛЮДНЕНО ПОДАННЯ У ВР, ДЕ ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗИВА╢ ПРИЧИНУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЛУЦЕНКА З ПОСАДИ ГЕНПРОКУРОРА
Як йдеться в оприлюдненому поданн╕, причиною для зв╕льнення Луценка з посади генерального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 14.12.2018
НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤

Нижня палата американського Конгресу одностайним р╕шенням ухвалила двопарт╕йну резолюц╕ю, що засуджу╓ в╕йськову агрес╕ю, вчинену рос╕йськими збройними силами проти Укра╖нсько╖ держави в Керченськ╕й протоц╕.
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕, переда╓ «Укр╕нформ».
"Резолюц╕я засуджу╓ напад Рос╕╖ на корабл╕ ВМС Укра╖ни в Керченськ╕й протоц╕ як такий, що порушу╓ обов’язков╕ до виконання м╕жнародн╕ норми й домовленост╕. Документ заклика╓ Рос╕ю негайно повернути судна та ╖хн╕ ек╕паж╕ Укра╖н╕, припинити порушувати суверен╕тет нашо╖ держави та чинити перепони укра╖нському судноплавству через Керченську протоку, яке ма╓ на це право зг╕дно з м╕жнародними нормами й домовленостями", - зазнача╓ться в пов╕домленн╕.
Резолюц╕я також п╕дтверджу╓ в╕ддан╕сть США надавати укра╖нському народов╕ п╕дтримку в пол╕тичн╕й, економ╕чн╕й сферах, а також на напрям╕ безпеки, необх╕дну для забезпечення незалежност╕ демократичного розвитку ╕ процв╕тання Укра╖нсько╖ держави.
Кр╕м того, документ заклика╓ президента США, союзник╕в ╕ партнер╕в Сполучених Штат╕в змусити Рос╕ю в╕дпов╕сти за триваючу агрес╕ю проти Укра╖ни. Резолюц╕я наголошу╓ на неодноразових порушеннях Рос╕╓ю м╕жнародних норм ╕ домовленостей шляхом тривало╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни, систематичному недотриманн╕ РФ М╕нських домовленостей, а також посиленн╕ агрес╕╖ проти Укра╖ни, зокрема через м╕л╕таризац╕ю Азовського моря та блокування Керченсько╖ протоки всупереч м╕жнародному праву й договорам.
Резолюц╕я була представлена 29 листопада 2018 р. Головою та Сп╕вголовою Ком╕тету ╕з закордонних справ Палати представник╕в конгресменом-республ╕канцем Ед Ройсом та конгресменом-демократом Ел╕отом Енгелем.

КЕРЧЕНСЬКУ КРИЗУ КОНФ╤ДЕНЦ╤ЙНО ОБГОВОРИЛИ
В БЕРЛ╤Н╤ В «НОРМАНДСЬКОМУ ФОРМАТ╤»

Зовн╕шньопол╕тичн╕ радники л╕дер╕в Н╕меччини, Франц╕╖, Укра╖ни та Рос╕╖ провели переговори щодо керченсько╖ кризи в в╕второк, 11 грудня, в Берл╕н╕. Про конкретн╕ результати нараз╕ н╕чого не пов╕домля╓ться, пише Deutsche Welle. "Зустр╕ч була конф╕денц╕йна", - пов╕домля╓ ╕нформагенц╕я dpa з посиланням на речника уряду.
За цими даними, сторони домовилися продовжувати контакти з цього питання. Як пов╕домлялося, про зустр╕ч "нормандського формату" на р╕вн╕ радник╕в для того, щоб обговорити керченську кризу, домовилися канцлерка Н╕меччини Ан╜ела Меркель (Angela Merkel) ╕ президент РФ Володимир Пут╕н на полях сам╕ту Велико╖ двадцятки (G20) в Буенос-Айрес╕.
Напередодн╕ Меркель у телефонн╕й розмов╕ з Пут╕ним закликала зв╕льнити укра╖нських моряк╕в ╕ забезпечити безперешкодне пересування корабл╕в у Керченськ╕й протоц╕. Ран╕ше Москва в╕дкинула пропозиц╕ю Берл╕на поширити м╕с╕ю ОБС╢ на Азовське море. Дов╕дка УН╤АН. Вранц╕ 25 листопада Рос╕я заблокувала проходження в Керченську протоку укра╖нському буксиру "Яни Капу" й двом катерам "Бердянськ" ╕ "Н╕кополь", як╕ зд╕йснювали плановий перех╕д ╕з порту Одеса в порт Мар╕уполь. При виход╕ з Керченсько╖ протоки рос╕йськ╕ корабл╕ в╕дкрили приц╕льний вогонь по укра╖нських кораблях, як╕ вже поверталися до Одеси, так ╕ не отримавши ╕нформац╕╖ про можливост╕ проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 укра╖нських в╕йськовослужбовц╕. Тро╓ з них д╕стали поранення. Укра╖нц╕в звинуватили в незаконному перетин╕ кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Рос╕╖, покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ на строк до шести рок╕в). Вс╕ полонен╕ були заарештован╕ так званим "судом" у Криму, п╕сля цього ╖х перевезли до московських сл╕дчих ╕золятор╕в "Лефортово" ╕ "Матроська тиша".
www.unian.ua

В ╢ВРОПАРЛАМЕНТ╤ ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ЗВ╤ЛЬНИТИ
УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В ТА ПОЛ╤ТВ'ЯЗН╤В

В ╢вропейському парламент╕ закликають Рос╕йську Федерац╕ю зв╕льнити захоплених поблизу Керченсько╖ протоки укра╖нських моряк╕в та ус╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в ╕, зокрема, незаконно засудженого режисера Олега Сенцова. Про це йшлося п╕д час дебат╕в у ╢вропарламент╕ в контекст╕ представлення допов╕д╕ про ╕мплементац╕ю Укра╖ною Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢вропейським Союзом.
"Ми хочемо закликати до зв╕льнення укра╖нських моряк╕в, ╕ мають бути санкц╕╖, якщо цього не станеться. Ми також заклика╓мо пана Пут╕на, будь ласка, зв╕льн╕ть цих моряк╕в, щоб вони могли повернутися додому до ╖хн╕х родин", - заявив сп╕вдопов╕дач ╢вропарламенту з питань Укра╖ни М╕хаель Галер. Також ╓вродепутат нагадав, що нагородження незаконно засудженого в Рос╕╖ укра╖нського режисера Сенцова прем╕╓ю ╢вропарламенту «За свободу думки» ╕мен╕ Андр╕я Сахарова говорить про те, що "ми надсила╓мо правильний сигнал у належний час". Галер зазначив, що в ╢вропарламент╕ дуже високо ц╕нують в╕ддан╕сть Сенцова захисту прав людини, протестуючи проти окупац╕╖ Криму.
"Ми заклика╓мо Рос╕ю до зв╕льнення ус╕х пол╕тичних в'язн╕в ╕, зокрема, зв╕льнення Олега Сенцова", - наголосив в╕н. "Рос╕я ма╓ утримуватися в╕д подальших провокац╕й у рег╕он╕, м╕жнародне морське судноплавство ма╓ продовжуватися в Азовському мор╕, як це передбачено м╕жнародним правом", - додав в╕н. Сво╓ю чергою Високий представник ╢вропейського Союзу з питань зовн╕шньо╖ пол╕тики та пол╕тики безпеки Федер╕ка Могер╕н╕ при╓дналася до заклику щодо зв╕льнення Сенцова. "Ми пост╕йно просили (Рос╕ю) про це (зв╕льнення Сенцова) впродовж ус╕х цих рок╕в", - п╕дкреслила Могер╕н╕. Також вона нагадала, що минулого тижня в рамках зас╕дання Ради м╕н╕стр╕в закордонних справ у М╕лан╕ окремо зустр╕лася з м╕н╕страми закордонних справ Укра╖ни Павлом Кл╕мк╕ним та Рос╕╖ Серг╕╓м Лавровим. "Я скористалася цим моментом дуже ч╕тко наголосити, що ми не визна╓мо незаконну анекс╕ю Кримського п╕вострова, ╕ що поточне напруження ╓ прямим насл╕дком порушення Рос╕╖ основоположних принцип╕в ОБС╢ ╕ м╕жнародного права", - додала Могер╕н╕. "Ми оч╕ку╓мо в╕д Рос╕╖ на негайне зв╕льнення суден та ╖хнього ек╕пажу. М╕жнародне право зобов'язу╓ Рос╕йську Федерац╕ю забезпечити безперешкодне ╕ в╕льне проходження ус╕х суден через Керченську протоку. Повед╕нка Рос╕╖ порушу╓ м╕жнародне право ╕ призводить до економ╕чно╖ шкоди не т╕льки для Укра╖ни, але й для суден, що курсують п╕д прапорами ╢С", - п╕дсумувала Могер╕н╕.
www.unian.ua

КОНСУЛИ В╤ДВ╤ДАЛИ ВС╤Х ЗАХОПЛЕНИХ РОС╤╢Ю УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В

Укра╖нськ╕ консули у середу завершили в╕дв╕дування у московському С╤ЗО укра╖нських моряк╕в, захоплених Рос╕╓ю в Керченськ╕й протоц╕.
Про це пов╕домила Уповноважений Верховно╖ ради з прав людини Людмила Ден╕сова на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook.
“Щойно отримала ╕нформац╕ю в╕д наших консул╕в з посольства у Москв╕. Сьогодн╕ вони завершили в╕дв╕дування ус╕х в╕йськових моряк╕в, захоплених у полон рос╕йським агресором, а саме - Андр╕я Шевченка, Володимира Вар╕меза, Серг╕я Чул╕бу, Юр╕я Будзила та Андр╕я Драча”, - написала Ден╕сова.
Вона зазначила, що за словами консул╕в, моряки мужньо тримаються, в╕рять у повернення додому та знають, що для цього робляться ус╕ потр╕бн╕ кроки як Укра╖ною, так ╕ м╕жнародним сп╕втовариством.
Ден╕сова додала, що згодом консули зателефонують ус╕м представникам родин та пов╕домлять ╖м подробиц╕ в╕дв╕дувань.
Як пов╕домлялося, прикордонн╕ корабл╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ 25 листопада в Керченськ╕й протоц╕ обстр╕ляли ╕ захопили три укра╖нськ╕ корабл╕ - буксир «Яни Капу» ╕ два катери – «Бердянськ» ╕ «Н╕кополь», - що зд╕йснювали плановий перех╕д з порту Одеса до порту Мар╕уполь, а також 24 моряк╕в.
П╕сля "суду" на територ╕╖ окупованого Рос╕╓ю Криму вс╕х полонених моряк╕в заарештували та вивезли до Москви. Нараз╕ вони перебувають у С╤ЗО, зокрема й тро╓ поранених.
(Укр╕нформ)


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20668

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков