Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 31.05.2019
РОС╤ЙСЬК╤ АРХЕОЛОГИ ПРИВЛАСНИЛИ ПОНАД М╤ЛЬЙОН КРИМСЬКИХ АРТЕФАКТ╤В

Для збереження об'╓кт╕в культурно╖ спадщини на територ╕╖ окупованого Криму необх╕дний мон╕торинг спец╕ально╖ м╕с╕╖ ЮНЕСКО ╕ оперативне реагування щодо вс╕х факт╕в порушень з боку Рос╕╖. Про це в середу в ход╕ круглого столу в Укр╕нформ╕ сказав заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й ╕ внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни Юсуф Куркч╕.
"Для Укра╖ни критично важливим ╓ забезпечення мон╕торингу ситуац╕╖ з культурною спадщиною на територ╕╖ Криму за допомогою спец╕ально╖ м╕с╕╖ ЮНЕСКО та ╕нших механ╕зм╕в, забезпечення оперативного реагування на м╕жнародних майданчиках з факт╕в порушення щодо об'╓кт╕в культурно╖ спадщини, зокрема, факт╕в проведення розкопок, реконструкц╕й, вивезення з територ╕╖ Криму об'╓кт╕в культурно╖ спадщини ", - вважа╓ Куркч╕.
Також важливо, продовжив представник М╕нТОТ, забезпечення оперативного реагування на випадки залучення до археолог╕чних розкопок, наукових конференц╕й та ╕нших незаконних заход╕в на територ╕╖ окупованого Криму, ╕ноземних громадян.
"Необх╕дний ╕нструмент введення санкц╕й на р╕вн╕ м╕жнародних орган╕зац╕й. Повинна бути створена ситуац╕я, коли участь вчених у наукових заходах на територ╕╖ Криму буде створювати загрозу ╖х науков╕й кар'╓р╕", - зазначив Куркч╕.
За його словами, також актуальною ╓ проблема легал╕зац╕╖ Рос╕╓ю об'╓кт╕в культурно╖ спадщини на територ╕╖ п╕вострова. Куркч╕ п╕дкреслив, що за рос╕йським законодавством, зокрема, були перере╓строван╕ Бахчисарайський ╕сторико-культурний запов╕дник, ╕сторико-арх╕тектурний запов╕дник Неаполь Ск╕фський, Сх╕дно-Кримський ╕сторико-культурний музей-запов╕дник, Ялтинський ╕сторико-л╕тературний музей та ╕нш╕ об'╓кти культури, на територ╕╖ яких стали можлив╕ незаконн╕ археолог╕чн╕ розкопки. Як зазначив чиновник, з 2014 по 2017 роки було видано понад 90 дозвол╕в на проведення археолог╕чних розкопок на територ╕╖ Кримського п╕вострова.
Заступник м╕н╕стра п╕дкреслив, що для створення "легальних" п╕дстав для проведення розкопок в Криму рос╕йська влада встановила "академ╕чн╕ контакти кримських об'╓кт╕в з проф╕льними державними установами культури", в тому числ╕ з державною установою "Ерм╕таж". При цьому, пов╕домив Куркч╕, значне число розкопок було проведено в рамках реал╕зац╕╖ таких ╕нфраструктурних проект╕в, як буд╕вництво транспортного переходу через Керченську протоку, буд╕вництво маг╕стрального газопроводу, буд╕вництво енергомоста ╕ буд╕вництво так звано╖ траси "Таврида". "Терм╕ни реал╕зац╕╖ археолог╕чних розкопок були обмежен╕ терм╕нами роб╕т проект╕в. Т╕льки за час буд╕вництва транспортного переходу через Керченську протоку археологами було видобуто понад 1 м╕льйон артефакт╕в", - заявив Куркч╕.
За його словами, в травн╕ 2019 року ╕нститут археолог╕╖ Рос╕йсько╖ академ╕чно╖ наук опубл╕кував двотомне досл╕дження «Крим-Таврида», присвячене результатам розкопок, проведених в 2017-2018 роках. "Фрагменти цього досл╕дження опубл╕кован╕ на сайт╕ РАН. Таким чином РФ нарощу╓ темпи проведення археолог╕чних розкопок в Криму, при цьому масштаби, як╕сть ╕ правила проведення роб╕т в даний час Укра╖на оц╕нити неможливо", - резюмував Куркч╕

УКРА╥НА МА╢ РОЗШИРИТИ САНКЦ╤╥ ЧЕРЕЗ НЕЗАКОНН╤ РОЗКОПКИ У КРИМУ

У п╕дсумковий документ "круглого столу" щодо проблем захисту культурно╖ спадщини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим необх╕дно включити заходи з визначення причетних до орган╕зац╕╖ розкопок ╕ перем╕щення культурних артефакт╕в з територ╕╖ Криму. Про це в ход╕ "круголого столу" в Укр╕нформ╕ заявив доктор юридичних наук, професор, головний науковий консультант ╤нституту законодавства ВР Борис Баб╕н.
"Ключов╕ бен╕ф╕ц╕ари вс╕х цих розкопок в╕дом╕ - це науков╕ й науково-╕сторичн╕ установи Рос╕╖, але до жодно╖ з них нема╓ санкц╕й держави", - сказав Баб╕н.
За його словами, санкц╕╖ ╓ до кримських установ культури, "включаючи Нижньог╕рський районний ╕сторичний музей - це добре, але на реальну пол╕тику щодо захисту культурно╖ спадщини Криму це н╕як не вплива╓".
Читайте також: Рос╕йськ╕ археологи привласнили понад м╕льйон кримських артефакт╕в - М╕нТОТ
Кр╕м того, вважа╓ юрист, у пропозиц╕ях щодо посилення захисту кримських артефакт╕в в╕д рос╕йських окупант╕в необх╕дно зад╕яти М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни.
"Ми сьогодн╕ ма╓мо представницьк╕ функц╕╖ в кра╖н╕-агресор╕, ╕ якщо вже вони там ╓, то потр╕бно визначати ╖х б╕льш активну роль у виявленн╕ факт╕в, не просто перем╕щення - це д╕йсно ╕нод╕ важко виявити - а факт╕в експонування в╕дпов╕дних кримських експонат╕в у музеях та ╕нших установах Рос╕йсько╖ Федерац╕╖", - зазначив Баб╕н.
За його словами, правоохоронним органам Укра╖ни, як╕ не дов╕ряють ╕нформац╕╖ з ╤нтернету, стало би в нагод╕ документування нашими консульськими прац╕вниками факт╕в перем╕щення зКриму артефакт╕в ╕ експонування ╖х на пров╕дних культурних майданчиках держави-агресора.
Все це, вважа╓ юрист, значно просунуло б роботу з включення до санкц╕йних списк╕в Укра╖ни ключових ф╕гур, причетних як до незаконних розкопок у Криму, так ╕ до перем╕щення об'╓кт╕в культурно╖ спадщини з Криму до Рос╕╖.
Однак, вважа╓ Баб╕н, ╕нформац╕я на цю тему в Укра╖н╕ ╕гнору╓ться як правоохоронцями, так ╕ проф╕льними м╕н╕стерствами.
"Все те, про що я говорю, свого часу було п╕дтримано на зас╕данн╕ ком╕тету з питань культури ВР Укра╖ни. Восени 2018 року в╕дпов╕дн╕ пропозиц╕╖ надали органам виконавчо╖ влади та правоохоронним органам, але н╕яко╖ реакц╕╖ нема╓ дос╕", - заявив колишн╕й представник Президента Укра╖ни в АРК.
В╕н нав╕в як приклад нещодавн╕й скандал в Аргентин╕, де, як з'ясувалося, "колишн╕й президент Аргентини збер╕гала у себе нац╕ональний артефакт Чил╕, подарований ╖й... Пут╕ним".
Як вважа╓ Борис Баб╕н, цей факт св╕дчить про те, як Рос╕я може ставитися до культурних ц╕нностей ╕нших кра╖н ╕ що може статися з кримськими артефактами.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21197

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков