Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…


ЗА П╤ВТОРА РОКУ Я НЕ ЗНАЙШЛА В УКРА╥Н╤ ЖОДНОГО НАЦИСТА, ПРО ЯКИХ ЧУЛА У РОС╤╥
Юко Немото, кореспондентка агенц╕╖ «К╕одо цус╕н» у Ки╓в╕…


╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2019
ТР╤УМФАЛЬНЕ ПОВЕРНЕННЯ В СТРАСБУРГ. ЩО ЗА ТИМ?

"Вам було надано виб╕р мiж в╕йною ╕ безчестям. Ви вибира╓те безчестя ╕ отрима╓те в╕йну".
У╕нстон Чьочил

Вчорашн╕м веч╕рн╕м голосуванням (118 голос╕в "за", 62 "проти", 10 "утрималися") з москов╕йсько╖ делегац╕╖ в ПАРЕ було знято санкц╕╖, внасл╕док яких ╖╖ було позбавлено право голосу ще в╕д кв╕тня 2014 року, п╕сля анекс╕╖ Криму. Тод╕, на знак протесту, москов╕йська делегац╕я в╕дмовилася бути присутньою в сес╕йному зал╕ ПАРЕ.
Власне, н╕чого неоч╕куваного у прийнятт╕ тако╖ резолюц╕╖ нема╓. Готувалася вона упродовж досить тривалого часу, найперше, за закритими дверима Ком╕тету М╕н╕стр╕в. Якщо ж пригадати ще листопадов╕ 2016 року зусилля тод╕шнього голови ПАРЕ пана Аграмунта, натхненн╕, як кажуть, щедрою рукою неоф╕ц╕йного держдумського «лаврова», якщо замислитися над тим, що та щедра рука, черпаючи з далеко неб╕дного «Рос╕йського фонду миру» , очолюваного ним же, могла оплачувати не лише той халявний пол╕т пана Педро до Сир╕╖, що вил╕з йому боком, не лише екскурс╕╖ марг╕нальних европейських пол╕тикан╕в до анексованого Криму, а й лоб╕ювати ╕нтереси Москов╕╖ у ПАР╢, то ма╓мо розум╕ти, що результати голосування були досить передбачуваними. Тим не менш, повернення москов╕йсько╖ делегац╕╖ в сес╕йну залу Европарламенту набуло сенсац╕йного характеру. Чи не вперше держав╕-члену РЕ, позбавлен╕й права голосу за порушення засадничих принцип╕в орган╕зац╕╖, повертали те право, попри те, що вона не лише не усунула порушення, що спричинило покарання, але й не виявила жодного нам╕ру визнати свою вину.
Мова зв╕сно ж про анекс╕ю Криму, про розпалювання та ведення прокс╕-в╕йни (proxy warfare – в╕йна чужими руками) на сход╕ Укра╖ни. Як вже було згадано, будучи позбавлена в кв╕тн╕ 2014-го права на голосування, не добившись його в╕дновлення на початку 2015 року, Москва призупинила участь сво╓╖ делегац╕╖ в сес╕ях ПАРЕ, а з 2017 року припинила платити внески.
О, т╕ несплачен╕ внески! Не встигли й оком кл╕пнути, а вже тут ╕ там з’явилися консп╕ролог╕чн╕ теор╕╖ про те, що саме бажання европейц╕в отримати заборгован╕ за ц╕ роки грубеньк╕ кошти ╕ ╓ ключем до тр╕умфального повернення Москов╕╖ до ПАРЕ. Бо ж, мовляв, хто платить, той ╕ замовля╓ музику, а часто й танцю╓ проплачених. Жодним чином не п╕ддаючи сумн╕ву бажання ПАРЕ отримати заборговане (цю вимогу вже й виставлено в ряду к╕лькох ╕нших, серед яких, зокрема, й зв╕льнення захоплених в район╕ Керченсько╖ протоки наших моряк╕в), з нашого боку було б надто на╖вним сприймати таке пояснення всерйоз, знаючи, що ця орган╕зац╕я ц╕лком нормально функц╕онувала без жодних московських вливань упродовж майже п╕встол╕ття – в╕д 1949 до 1996 року.
Отже, ма╓ ╕снувати якесь ╕нше пояснення тому, що попри гвалтовну нев╕дпов╕дн╕сть сво╓╖ в╕дверто агресивно╖ пол╕тики статуту Ради Европи, Москов╕я знову в ПАРЕ. Може вона таки поступилась чим? Може Крим вже не п╕д ╖╖ владою? Може вже не шугають над його пляжами з ревом ╕ свистом бойов╕ л╕таки з причепленими п╕д пилонами ракетами? Може зв╕льнено з в’язниць укра╖нських громадян – в╕йськовополонених, цив╕льних ос╕б, захоплених як в Криму, так ╕ на сход╕ Укра╖ни? Може Кремль вже вив╕в сво╖х найманц╕в з Донбасу, не лл╓ там щоденно кров?
- Н╕, - кажете?
Таки н╕. Бо ж – он, самовпевнено посм╕хаючись, вже згадуваний вище майстер кулуарно╖ дипломат╕╖ переможно заявля╓ п╕д телекамери про те, що Крим був, ╓ ╕ залишиться п╕д Москвою, що попри сво╓ необрання на голову делегац╕╖, ма╓ п╕д санкц╕ями б╕льшу популярн╕сть, ан╕ж до ╖х накладення. Слова ╕ повед╕нка переможця. Власне, так воно й ╓.
Щось темне накрива╓ св╕т, панове, якщо мудр╕ слова, вкарбован╕ 70 рок╕в тому до статуту ц╕╓╖ шановно╖ орган╕зац╕╖, де йдеться про чистоту ╕деал╕в, про нетл╕нн╕ ц╕нност╕, про принципи пр╕оритету права та справедливост╕, про захист, збереження ╕ подальше зд╕йснення прав людини, ╖╖ основних свобод, про житт╓ву важлив╕сть зм╕цнення миру на засадах справедливост╕ та м╕жнародного сп╕вроб╕тництва задля збереження людського сусп╕льства та цив╕л╕зац╕╖ раптом блякнуть, розпливаються перед очима не одного, не двох - ста в╕с╕мнадцяти евродепутат╕в. Тож чи варто дивуватися, що в т╕й ╕мл╕ респектабельна Европа почина╓ комусь нагадувати доступну жиголетту, що пром╕няла принципи на б╕льш приземленн╕ ц╕нност╕, яку може в╕дтак танцювати кожен, хто добре заплатить…
Попри те, що для Укра╖ни згадане р╕шення ПАРЕ не означа╓ яко╖сь нагально╖ катастрофи чи непоправних втрат, тенденц╕я ╓ дуже непри╓мною. Б╕льш того – загрозливою. Ще б пак! Адже мова йде про девальвац╕ю погляд╕в на фундаментальн╕ принципи та загальнолюдськ╕ ц╕нност╕. Виходить на те, що принципами можна поступатися, г╕дн╕стю гендлювати, а дов╕ру зраджувати. Для чест╕ й порядност╕ за таких п╕дход╕в вже не лиша╓ться й м╕сця. Шкода, але за такого св╕тосприйняття пол╕тика агрес╕╖ та насилля вже не сприйма╓ться як беззаперечний nefas. Розчленована Груз╕я, загарбаний в Укра╖ни Крим, сором’язливо «забутий» Будапештський меморандум… Схоже, уроки в╕с╕мдесятил╕тньо╖ давнини геть забут╕, бо привиди п.п. Даладье та Чемберлена все част╕ше з’являються в образ╕ сьогоденних пол╕тик╕в. Прикрившись сан╕тарним кордоном недосконалих постсов╓тських демократ╕й, старенька Европа, схоже, т╕шить себе над╕ями на те, що вона ц╕лком контролю╓ порухи Кремля. А отже, з ним ц╕лком можна ладнати для власно╖ корист╕. Велика помилка!
Чи скотиться все те до нового Мюнхена? Хтозна... Т╕шить, принаймн╕, те, що наш╕ найближч╕ сус╕ди – Польща, Литва, Латв╕я, Естон╕я сприймають загрози в╕д Москви ц╕лком серйозно. Так само як Швец╕я. Т╕шить, що в Велик╕й Британ╕╖ не вив╕трився ще дух старого сера У╕нстона.
Насамк╕нець, ще раз: справа не в присутност╕ чи в╕дсутност╕ москов╕йсько╖ делегац╕╖ в сес╕йному зал╕ ПАРЕ. Справа в ╕ншому: двом третинам Европи дуже хочеться танцювати в об╕ймах багатенького Гремл╕на. ╤ байдуже, що в╕д кавалера смердить попранням м╕жнародного права, зневаженими правами людини, а в╕д його рук на тал╕╖ лишаються плями кров╕ невинних жертв десятк╕в грузинських, сир╕йських та укра╖нських м╕ст ╕ с╕л, н╕защо загублених пасажир╕в рейсу MH-17. Найсумн╕ше ж те, що 118 голос╕в «за» на табло сес╕йно╖ зали ПАРЕ в Кремл╕ непомильно читаються як: «Вперед!»
Чи встигне старенька отямитись, чи пригада╓ слова, сказан╕ одним порядним британським пол╕тиком сво╓му попереднику на посад╕ прем’╓р-м╕н╕стра – людин╕, чи╖ помилки йому доведеться невдовз╕ так тяжко виправляти? Винесен╕ в еп╕граф в цьому допис╕ - нам вс╕м варто б ╖х згадувати час в╕д часу.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21288

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков