Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4455)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4131)
Українці мої... (1665)
Резонанс (2126)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1058)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (329)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (209)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ НАДАННЯ УКРА╥Н╤ НАДПРИБУТК╤В В╤Д ЗАМОРОЖЕНИХ АКТИВ╤В РФ
Кошти п╕дуть на п╕дтримку в╕дбудови та в╕йськово╖ оборони Укра╖ни в умовах рос╕йсько╖ агрес╕╖…


ЗАКОН США ПРО КОНФ╤СКАЦ╤Ю АКТИВ╤В РОС╤╥: ЯКОГО РОЗВИТКУ ЧЕКАТИ ДАЛ╤?
Америка ма╓ стати правовим «локомотивом» у складному юридичному процес╕ вилучення...


20 Ж╤НОЧИХ ╤СТОР╤Й РОС╤ЙСЬКО-УКРА╥НСЬКО╥ В╤ЙНИ
“Рос╕яни вбивають людей. Дуже багато. Вони не просто в╕двойовують територ╕╖ — вони...


ЯК Л╤КВ╤ДУВАТИ РОС╤ЙСЬКУ ╤МПЕР╤Ю
Лог╕ка ╕ закони ╕сторичного процесу кажуть: ця держава неприродна й неспроможна…


БАЙДЕН П╤ДПИСАВ ЗАКОН ╤З ДОПОМОГОЮ УКРА╥Н╤
В╕н п╕дкреслив, що це посилить безпеку Америки ╕ св╕ту, а також п╕дтвердить глобальне л╕дерство...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2020
ВАЛЕНТИН БУТ: ЕФЕКТИВН╤СТЬ ВЛАДИ, або СИВ╤ ТУМАНИ НАД ПОРТОМ ЧОРНОМОРСЬК

Чи треба казати, що ефективн╕сть д╕й влади, зокрема ╖╖ оперативн╕сть, ма╓ неабияке значення? Особливо це справедливо для форс-мажорних обставин. Тут в╕д оперативност╕ ╖╖ д╕й залежить аж надто багато: здоров'я ╕ життя людей, ц╕л╕сн╕сть держави, ╖╖ ╕снування назагал.
Автор вже не раз звертав увагу читача КС на дивну "мляв╕сть" постмайданно╖ влади у ╖╖ реагуванн╕ на вторгнення в╕йськ Москов╕╖ до Криму у 2014 роц╕. Тод╕, зам╕сть негайно╖ реакц╕╖ на прояви в╕двертого сепаратизму, на явн╕ ознаки в╕йськово╖ агрес╕╖, на численн╕ попередження про те, найвищ╕ посадовц╕ вдалися до тактики вич╕кування, звол╕кання, в╕дтягування з прийняттям вкрай необх╕дних р╕шень. Чи мала тод╕ моя влада достатньо часу на належне реагування? Мала. Вкрай обмежений, але час на те був. Перш╕ пов╕домлення про прояви сепаратизму, про п╕дозр╕л╕ д╕╖ Москви, почали надходити ще вранц╕ 23 лютого, але ╖х вочевидь ╕гнорували. Не було належно╖ реакц╕╖ нав╕ть чотири дн╕ потому, п╕сля захоплення ССО Москов╕╖ буд╕вл╕ ВР АРК, нав╕ть п╕сля прямо╖ пропозиц╕╖ тод╕шнього прем'╓р-м╕н╕стра Криму пана Могильова запровадити во╓нний стан, або розпочати антитерористичну операц╕ю. Зам╕сть запровадження во╓нного стану, зам╕сть негайного приведення в╕йська у повну бойову готовн╕сть, зам╕сть активно╖ протид╕╖ окупац╕╖, в╕йськам було наказано... не застосовувати зброю, не провокувати нападника. Под╕бне стосувалося не лише Кримського угрупування, але й континентальних п╕дрозд╕л╕в. Так, за св╕дченнями екс-начальника Генштабу ЗС генерала Муженка, в╕йськов╕ л╕таки, що вже вирушили було на Крим, були завернут╕ назад. Про дивне затягування св╕дчать також полковник Валер╕й Курач, п╕дполковник Дмитро Марченко як╕ з першого по трет╓ березня 2014 року стояли з╕ сво╖м п╕дрозд╕лом перед Перекопом, в Чаплинц╕, марно чекаючи наказу ув╕йти в Крим (https://www.youtube.com/watch?v=tXGET1-fzmI&t=5132s). Москов╕я, натом╕сть д╕яла надзвичайно оперативно. Ось один лише, але вельми красномовний приклад: 1 березня 2014 року Серг╕й Аксьонов, обраний на прем'╓ра АРК за активно╖ вза╓мод╕╖ озбро╓них до зуб╕в "зелених чолов╕чк╕в", звернувся до президента Москов╕╖ з проханням посприяти у «забезпеченн╕ миру ╕ спокою» на територ╕╖ Криму. У в╕дпов╕дь того ж дня президент Пут╕н над╕слав до Ради Федерац╕╖ пропозиц╕ю про введення рос╕йських в╕йськ у Крим.Того ж таки дня, до 17:20 та пропозиц╕я була проголосована в обох палатах парламенту. ╢ над чим подумати, чи не так?
Щоб╕льше сплива╓ часу в╕д тих под╕й, то б╕льше в╕дкрива╓ться приклад╕в дивно╖, геть неадекватно╖ повед╕нки влади. Вони в св╕дченнях пол╕тик╕в, службовц╕в, вояк╕в, журнал╕ст╕в, в тисячах годин в╕деодокумент╕в. ╤ все те потребу╓ осмислення, на те все треба якось реагувати. Мова нав╕ть не про покарання винних у злочинн╕й недбалост╕, у мимов╕льному чи й умисному пос╕бництву ворогов╕, хоча й це ╓ важливим елементом державотворення. Мова про винесення необх╕дних висновк╕в задля унеможливлення повторення под╕бного в майбутньому.
Але влада наша - що минула, що тепер╕шня - не збира╓ться, як бачимо, робити жодних висновк╕в. Нав╕ть коли ╖╖ тицяють носом в ╖╖ хиби. Нав╕ть коли прямо вказують на те, що потребу╓ виправлення. ╤ усв╕домлювати те дуже сумно. Адже терп╕ння не безк╕нечне, а будь-як╕ внутр╕шн╕ конфл╕кти, протистояння в час╕, коли кра╖на знаходиться в критичних обставинах, ╓ небажаними, вкрай небезпечними. В╕йна, нав'язана нам Москов╕╓ю, ╓ саме такими обставинами. Вона не да╓ нам ╕ншого вибору, як невсипно контролювати нашу владу, змушуючи ╖╖ д╕яти в наших ╕нтересах розумно, виважено ╕ максимально швидко.
Завершуючи цей коротенький допис, хот╕в би звернути увагу на дуже дивну помилку ще першого яценюк╕вського уряду. Власне, намагався привернути увагу до не╖ ще 2015 року. Але щось не спрацювало. За р╕к спробував ще раз. ╤ знову н╕яко╖ реакц╕╖. Мимовол╕ прийшла думка: "А мо'... то н╕яка не помилка? Може, то як з тим ЗУ "Про в╕льну економ╕чну зону "Крим", за ╕ндульгенц╕╖ якого до Криму - хай ╕ не в масштабах 2014-2015 рр. - а все ж ╕ дос╕ хтось гр╕╓ руки на поставлянн╕ укра╖нського ╕льмен╕ту, води, харчових продукт╕в, товар╕в г╕г╕╓ни?"
Мова, власне, ось про що:
15 липня 2014 р. набув чинност╕ наказ М╕н╕стерства ╤нфраструктури Укра╖ни № 255 «Про закриття морських порт╕в» в╕д 16.06.2014 р., в╕дпов╕дно до якого з 15 липня 2014 р. закрито морськ╕ порти Криму Керч, Севастополь, Феодос╕я, Ялта, ╢впатор╕я. Через ш╕сть дн╕в вербальною нотою № 6124/35-327/2-950 в╕д 21.07.2014 р. посольство Укра╖ни у Велик╕й Британ╕╖ через Секретар╕ат М╕жнародно╖ Морсько╖ Орган╕зац╕╖ (╤МО) пов╕домило державам-членам ╤МО, м╕жнародним орган╕зац╕ям, що сп╕впрацюють з ╤МО, та неурядовим орган╕зац╕ям, як╕ мають консультативний статус в ╤МО (циркулярний лист Секретар╕ату ╤МО № 3477), про закриття зазначених морських порт╕в з 15.07.2014 р. року до в╕дновлення конституц╕йного ладу Укра╖ни на тимчасово окупован╕й територ╕╖."
Здавалося б, все як годиться, проте, чорта, як це часто бува╓, було заховано в др╕бницях.
Найперше, зверта╓мо увагу на оперативн╕сть д╕й нашо╖ влади. Так, прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни пан Яценюк вида╓ розпорядження КМ Укра╖ни № 578-р "Деяк╕ питання функц╕онування морського та р╕чкового транспорту" щодо закриття кримських морських порт╕в ╢впатор╕я, Керч, Севастополь, Феодос╕я та Ялта сво╓му однокласников╕ пану Бурбаку, який на той час очолював М╕н╕стерство ╕нфраструктури, 30 кв╕тня 2014 року. На цей момент, з часу анекс╕╖ минуло 43 (сорок три) дн╕, з початку операц╕╖ по захопленню Криму - 70 (с╕мдесят) дн╕в. Зацний пан Бурбак ставиться до Високого розпорядження з належною увагою, де будь-який посп╕х недоречний. В результат╕, наказ М╕н╕стерства ╕нфраструктури п╕дписано ним 6 червня 2014 року - 80 (в╕с╕мдесят) дн╕в з початку анекс╕╖, 107 (сто с╕м) дн╕в з початку загарбання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0690-14). Чинност╕ ж в╕н набув лише 15 липня 2014 року - через 119 (сто дев'ятнадцять) дн╕в в╕д часу анекс╕╖, 146 (сто сорок ш╕сть) дн╕в в╕д старту операц╕╖ загарбання. Якщо додати до того, що на оф╕ц╕йних сайтах укра╖нських посольств цей наказ з'явився ще п╕зн╕ше, скаж╕мо, на сайт╕ посольства в Португал╕╖ лише 1 кв╕тня 2016 року, то замислитися ╓ над чим. Чи не так? Наприклад, над тим, чи то проста лише нефахов╕сть, нездарн╕сть, а чи таки щось значно г╕рше. Бо ж проблема не лише в неймов╕рн╕й "оперативност╕" уряду кра╖ни, яка опинилася в ситуац╕╖, де кожна хвилина на вагу золота.
Найб╕льшою неспод╕ванкою для мене в ц╕й ╕ без того неймов╕рн╕й ╕стор╕╖ було те, що серед перел╕чених в тому наказ╕ порт╕в я не побачив найун╕кальн╕шого серед них - ╓диного на весь Азово-Чорноморський басейн спец╕ал╕зованого порту морських геолог╕в Чорноморська - порту, який свого часу забезпечував розв╕дку, розробку ╕ видобуток нафти та газу не лише в виключн╕й економ╕чн╕й зон╕ СРСРу, але проводив так╕ ж роботи у В'╓тнам╕, в ╢мен╕, на шельф╕ ╕нших, не менш екзотичних кра╖н. Саме в╕н був колискою ДАТ "Чорноморнафтогаз", його головною базою.
В╕дходячи тод╕ в╕д остовп╕ння, н╕як не м╕г второпати: чи то в хлопа, який складав перел╕к п╕дсанкц╕йних кримських порт╕в, проблеми з математикою - вм╕╓ рахувати лише до п'яти, чи з географ╕╓ю - н╕коли не водив пальцем по карт╕ Криму, не ц╕кавився економ╕чною географ╕╓ю Укра╖ни. Неможливо ж було пов╕рити, що в укра╖нському уряд╕ не знають про ╕снування порту Чорноморськ назагал! Може десь зник, пропав, щез?! Про всяк випадок - мало що бува╓ в цьому дивному св╕т╕! - визирнув з в╕кна: н╕, таки сто╖ть, де й стояв. На той час (2014 р╕к) його нав╕ть не можна було переплутати з ╤лл╕ч╕вськом. Це вже п╕зн╕ше, п╕сля перейменування в 2017 роц╕ ╤лл╕ч╕вська на Чорноморськ, в душ╕ мо╖й мимовол╕ заворушилися неясн╕ п╕дозри. Справд╕, нащо, перейменовуючи ╤лл╕ч╕вськ, давати йому ╕м'я вже ╕снуючого порту? Нащо вносити плутанину? Що це - нев╕гластво нездар, а чи... чи╓сь ц╕лком усв╕домлене бажання в╕двести увагу в╕д кримського Чорноморська? В╕дпов╕д╕ на це не маю дос╕.
Хто в Криму ма╓ зиск в╕д незакритого, неп╕дсанкц╕йного, усп╕шно функц╕онуючого в межах не лише тутешнього, але й укра╖нського та м╕жнародного законодавства порту Чорноморськ, ц╕лком зрозум╕ло: т╕, хто отриму╓ тут чимал╕ прибутки в╕д його д╕яльност╕. Питання - хто ма╓ зиск в╕д того в Ки╖в╕? Недаремно ж кажуть: "Якщо зор╕ запалюють, то когось вони гр╕ють". Може б колеги, як╕ поближче до ц╕╓╖ теми, як╕ там, в столицях, мають можлив╕сть контактувати, скаж╕мо, з оч╕льницею "Чорноморнафтогазу" пан╕ Н╓жновою, з зацними панами в уряд╕, спробували б розв╕яти сив╕ тумани над мо╖м Чорноморськом?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22046

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков