Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2020
В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЛЮДИ ДУМАЮТЬ, ЩО УКРА╥НА ЗАБУЛА ПРО НИХ

У Криму п╕сля окупац╕╖ його Рос╕╓ю залишилося ╕ нараз╕ прожива╓ дуже багато укра╖нських патр╕от╕в. Про це п╕д час дискус╕╖ "Протиотрута в╕д знев╕ри: уроки сучасно╖ ╕стор╕╖ Криму" у рамках акц╕╖ "С╕ль Криму. День сол╕дарност╕ з нескореним Кримом" заявив кримський журнал╕ст Микола Семена, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Там, у Криму, живе дуже багато укра╖нських патр╕от╕в. Але там живе дуже багато ╕ рос╕йських шов╕н╕ст╕в", - сказав Семена.
За його словами, у Криму у б╕льшост╕ випадк╕в люди думають, що Укра╖на забула про них.
"В Криму багато людей думають, що Укра╖на в╕дсторонилася в╕д Криму ╕ не перейма╓ться проблемами Криму, ╕ не плану╓ деокупац╕╖ Криму. Це ми тут зна╓мо, що ╓ к╕лька стратег╕й...", - каже Семена.
В╕н зауважив, що п╕дстав для песим╕зму сьогодн╕ б╕льше, але п╕дстави для оптим╕зму теж ╓.

***
Рос╕йська Федерац╕я доклада╓ дуже великих зусиль, щоб зам╕стити населення окупованого Криму, заявив кримський журнал╕ст Микола Семена.
"Рос╕йська влада доклада╓ дуже багато зусиль, щоб, фактично, зам╕нити населення Криму. У кожному м╕ст╕ будуються величезн╕ житлов╕ комплекси ╕з школами, дитсадками, магазинами тощо, ╕ туди заселяються при╖ждж╕ люди з Рос╕╖. Наприклад, якщо у нас населення С╕мферополя ран╕ше становило близько 350 тисяч, то зараз... б╕льше 600 тисяч. Це т╕ люди, як╕ при╖хали зв╕дти, ╕ як╕ уявлення не мають, як тут живуть люди, як╕ нехтують кримчанами", - наголосив Семена.
За його словами, кор╕нним кримчанам нин╕ важко влаштуватися на б╕льш-менш пристойну роботу.
"Було дуже багато завезено людей (з Рос╕╖ - ред.) ╕ розставлено на вс╕х кер╕вних посадах. Кримчанам залиша╓ться бути на п╕дпорядкованих посадах, виконавчих роботах", - зазначив Семена.

***
Молодому покол╕нню в окупованому Криму вкладають у голову сенси, що н╕чого хорошого ╕ позитивного при Укра╖н╕ не було. Про це п╕д час дискус╕╖ "Протиотрута в╕д знев╕ри: уроки сучасно╖ ╕стор╕╖ Криму" заявив кримський журнал╕ст Микола Семена.
"Я дуже переживаю за нове покол╕ння. Я хот╕в би сказати, що дуже боюся, що це покол╕ння вже втрачено. Ви не можете уявити, яка дез╕нформац╕я, як╕ ╕нформац╕йн╕ спецоперац╕╖ (проводяться в Криму Рос╕╓ю - ред.). Д╕тям, як╕ знаходяться у цих школах, ╖м вкладаються (у голови - ред.) сенси про кримське минуле Укра╖ни, про те, що н╕чого позитивного ╕ хорошого не було, (вкладають - ред.) негативну ╕нформац╕ю про Укра╖ну загалом, ╕ не т╕льки про укра╖нську владу, а про укра╖нський народ загалом. Це дуже страшно", - сказав Семена.
За його словами, укра╖нське слово дуже важко доходить до кримчан. Також в╕н висловив спод╕вання, що зможе щось зробити для деокупац╕╖ Криму.

***
В╕йна Рос╕╖ проти Укра╖ни почалася з Криму, ╕ тому питання щодо врегулювання конфл╕кту на Донбас╕ без урахування ситуац╕╖ у Криму вир╕шувати не можна. Таку думку висловив кримський журнал╕ст Микола Семена, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Все почалося з Криму. В╕йна на Донбас╕ не була якимось самост╕йним актом... Вир╕шувати проблему в╕йни на Донбас╕ без участ╕ ╕ без врахування ситуац╕╖ в Криму не можна", - наголосив Семена.
Водночас, в╕н висловив переконання, що Рос╕я сама з Криму не п╕де.
"Зрозум╕ло, що ворог сам Крим не залишить", - сказав Семена.
У цьому зв'язку в╕н висловився за розробку св╕товою сп╕льнотою програми деокупац╕╖ Криму. "Якщо буде надзвичайний св╕товий тиск, то це надзвичайно прискорить процес визволення Криму", - зазначив Семена, додавши, що "все ще попереду".

***
Як пов╕домляв Укр╕нформ, Микола Семена - заслужений журнал╕ст Укра╖ни, щодо якого "влада" окупованого Криму порушила крим╕нальну справу за н╕бито "публ╕чн╕ заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖". Приводом стала його публ╕кац╕я про громадянську блокаду п╕вострова на сайт╕ Крим.Реал╕╖ 22 вересня 2017 року. Зал╕зничний районний "суд" С╕мферополя вин╕с журнал╕сту вирок: два з половиною роки умовно з випробувальним терм╕ном на три роки й забороною займатися публ╕чною д╕яльн╕стю. У грудн╕ того ж року Верховний "суд" Криму частково пом'якшив вирок Семен╕ в частин╕ додаткового покарання, скоротивши терм╕н заборони публ╕чно╖ д╕яльност╕ до двох рок╕в.
Через проблеми з╕ здоров'ям Семена потребував квал╕ф╕кованого л╕кування, яке не могло бути йому надане в Криму. Але ви╖хати до Ки╓ва йому не дозволили.
28 с╕чня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробувального терм╕ну ╕ зняття з нього судимост╕.
18 лютого в╕н ви╖хав з Криму ╕ 19 лютого прибув до Ки╓ва.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22060

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков