Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2002 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 22.11.2002
Поради
інф.

ЗЕЛЕНА АПТЕКА
ЧОРНИЦЯ
Плоди чорниці містять вуглеводи, глюкозу, фруктозу, сахарозу, пектин, багато марганцю, міді, бору, титану, хрому. Вони регулюють функціональну діяльність травного каналу, підвищують гостроту зору, допомагають при гіпертонічній хворобі та інших патологічних станах, пов'язаних зі зниженням міцності стінок кровоносних судин. Її використовують як загальнозміцнюючий засіб при симптоматичному лікуванні хворих на рак. У чорниці виявлено оксикумарин, який знижує здатність крові до зсідання, що запобігає утворенню тромбів і сприяє їх розсмоктуванню. Хвороби нирок, пієлонефрит лікують листям чорниці, яке містить арбутин, так само, як і листя брусниці, толокнянки. Листя вживають також для приготування чаю хворим на цукровий діабет. Чорницю включено  до обов'язкового меню космонавтів.

МАЛИНА
Свіжі плоди малини містять цукри, органічні кислоти, пектинові речовини, каротин, вітамін В2, мікро- та макроелементи (калій, залізо, марганець, цинк, кобальт). У квітах та листі малини містяться вітамін С та мінеральні солі. Настоєм квіток на прованській олії (настоюють 20 діб) лікують дерматози, зумовлені укусами комах. Усім відомі протипростудні властивості малини. Свіжі плоди споживають також при анеміях, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті, для збудження апетиту й поліпшення травлення та при екземі. Слід, однак, пам'ятати, що при нефритах і подагрі вживання плодів малини протипоказане.


СКОРИСТАЙТЕСЯ ПОРАДАМИ
* У раковині погано стікає вода? Насипте в горловину жменьку соди, через 3 - 5 хв влийте півсклянки оцту й промийте зливне коліно водою.
* Перш ніж гострити ножа або ножиці, занурте їх на 20 - 30 хв у розчин кухонної солі (1 чайна ложка на склянку води). Гостріть мокрими. Можна погострити й так: покладіть на 15 - 20 хв у дуже слабкий (0,5%-ний) розчин сірчаної кислоти, обмийте водою, лезо протріть піском.
* Запобігти появі шашеля можна, змащуючи неполіровану поверхню меблів раз-два на рік сумішшю з 10 частин скипидару, 5 - воску, 5 - парафіну й
3 частин креоліну.
* Плюшеву чи оксамитову оббивку можна освіжити: спочатку треба почистити її від пилу сухою щіткою, а потім протерти ганчіркою, змоченою розведеним нашатирним спиртом (2 ст. ложки на 0,5 л води).
* Якщо хочете, щоб випрані махрові рушники й халати були м'які й пухнасті, потримайте їх трохи в солоній воді. Потім виполощіть і висушіть. Прасувати не треба.
* Носовички замочіть на півгодини у холодній підсоленій воді. Після цього виперете їх дуже легко.
* Разом з порошком не кладіть у виварку мило, бо їх хімічний склад може бути таким, що при змішуванні погіршить якість розчину для виварювання білизни.
* Пом'ятий вовняний одяг не треба прасувати, якщо повісити його на плічках над мискою з гарячою водою.


Допоможи собі сам
n Якщо у вас кровоточать ясна, трапляється, що й з носа йде кров, значить, в організмі не вистачає вітаміну К. Їжте побільше свіжих овочів, кропиву, щавель, багаті на цей вітамін.
n Слабкість, швидка втомлюваність свідчать про нестачу вітаміну С. Вживайте відвар шипшини, чорну смородину, солодкий перець, цибулю, лимони, петрушку.
n Дратівливість, послаблення уваги, безсоння, болі в ногах - треба поповнити в організмі вітамін В. Його багато у хлібі, кашах, горосі, м'ясі, яйцях, пиві. Візьміть це до уваги.

ПРИ ОПІКАХ
Головне не гаяти часу. Швидко охолоджуйте обпечене місце водою - 10 - 15 хвилин і посипте харчовою содою. Потім прикладіть до опіку натерті сирими моркву, картоплю, гарбуз або листочок капусти. Пухир не виникне, а біль зменшиться, якщо до ушкодженого місця при-класти потовчену цибулину з невеликою кількістю кухонної солі.


університет правових знань
ЗА ВИСЛУГОЮ РОКІВ
Хто з працівників освіти має право виходити на пенсію за вислугою років?
К. ЧУЧУПАК.
с. Шамово
Кіровоградської обл.
Міністерство праці та соціальної політики України щодо права на призна-чення пенсії за вислугу років працівнику освіти відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" повідомляє.
Питання щодо права на пенсію за вислугою років працівникам освіти регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення" (пункт "е" статті 55), Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, за-твердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4.11 1993 року № 909.
Згідно із вищезазначеним Переліком із працівників вищих навчальних закладів та професійних навчально-виховних закладів, які передбачені розділом "Освіта", право на пенсію за вислугу років мають особи, які працювали на посадах викладачів, педагогів.
Посада вихователя в професійно-технічному училищі Переліком не передбачена і, відповідно, робота на цій посаді не зараховується до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років.
Одночасно повідомляємо, що Кабінетом Міністрів прийнято постанову від 26 вересня 2002 року № 1436 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4.11 1993 р.
№ 909", де передбачено, зо-крема, надання права на пенсію за вислугу років директорам, їх заступникам з навчально-виховної, навчальної, виховної, навчально-виробничої роботи, старшим майстрам виробничого навчання, майстрам виробничого навчання, викладачам, практичним психологам, соціальним педагогам, керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи вищих навчальних закладів І і II рівнів акредитації та професійних навчально-виховних закладів.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 22.11.2002 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=227

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков