Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 05.11.2004
"ЛІСОВА ПІСНЯ" - ПОЗА ЧАСОМ І ПРОСТОРОМ...
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

Оригінальна концепція вистави за п'єсою Лесі Українки "Лісова пісня", режисера севастопольського театру для дітей та молоді Ірини Пантелєєвої, відзначена грантом Міністерства культури і мистецтв України. Постановка п'єси планується виключно мовою оригіналу. Для російськомовного театру це не зовсім просто, але Ірина Пантелєєва вважає, що класику треба грати саме так.
- Сама я росіянка, народилася в м. Орша (Білорусь). Сказати, що добре знала українську класику, зокрема творчість Лесі Українки, не можу. Ідея поставити в театрі "Лісову пісню" належить художньому керівникові та директору театру Людмилі Оршанській, котра хоч і народилася на Сахаліні, та має українські корені. Захоплена творами Лесі Українки, вона раз по раз нагадувала мені: "Ірино, берись за "Лісову пісню", бо це - твоя тема". І я, нарешті, прочитала п'єсу. А прочитавши, була просто у захваті. Тоді й прийшло розуміння, що це - дійсно моє. Як же я раніше могла цього не знати? А ще, подумалося, що це - не лише українська, це - світова класика. Так з'явилося моє бачення, моя концепція вистави, яка й була відзначена пізніше грантом.
- Чи можете хоч трохи розповісти про цю концепцію?
- Так, але, якщо дозволите, зовсім трохи, бо ми, творчі люди, хоч і віруючі, але, напевне, забобонні.
Відтворення подій "Лісової пісні" бачиться мені поза часом і простором. І, звичайно ж, мовою оригіналу. Хоч всі ті істоти, думається, спілкувалися, скажімо так, телепатично, та ми будемо вчити українську.
А у виставі за планом - задіяний весь театр. Правда, до того часу, поки не надійдуть кошти (50 тисяч гривень), ми не можемо навіть розпочати репетиційну роботу, адже для оволодіння мовою треба перш за все залучити україномовних лінгвістів. Та попередня підготовка до вистави вже розпочата.
Театр для дітей та молоді у Севастополі називають "ТБМ", тобто "Театр на Большой Морской". Саме на вулиці Велика Морська тоді, у 1988 році, було виділене приміщення, котре, через брак коштів, ремонтується й досі. Театр же, зберігши назву ТБМ і надію колись-таки поселитися на Великій Морській, мешкає поки що в колишньому кінотеатрі "Мир", на вулиці Гагаріна, 16.
Через чотири роки після заснування він отримав статус державного муніципального театру для дітей та юнацтва. Єдиним таким у Криму він залишається й досі.
Перша вистава для дітей "Улыбнись, малыш!" Б. Юнгерса, показана 16  лютого 1988 року, стала, так би мовити, днем народження ТБМу. Роком пізніше - "Ромео и Джульетта" В. Шекспіра, а за нею "Приятного аппетита, Тигр!" Д. Біссета, "Жаворонок" Ж. Ануя та інші.
Гастролюючи Україною, Білоруссю, Росією та беручи участь у театральних фестивалях, що проходили у Києві, Дніпропетровську, Сумах, Новгороді, театр отримує визнання. У 1995 році спектакль "Спаси и сохрани" С. Чорного був показаний на міжнародному фестивалі в Аммані (Йорданія).
Кілька робіт юних акторів з дитячої театральної студії, що діє при ТБМ, отримали нагороди на оглядах дитячої творчості у Москві та Санкт-Петербурзі.
Неабияка частка успіху ТБМ належить молодому режисерові театру, заслуженому діячеві мистецтв Криму Ірині Пантелєєвій. Зі слів завліта, пані Кудрякової, режисера Пантелєєву в театрі поважають.
- Талановита актриса, режисер, до того ж робить спроби в драматургії. Їй належить написана разом з Ольгою Ясинською п'єса "Умка ищет Новый год", котра, зазвичай, проходить під Новий рік. Вона ж і режисер однойменної вистави. Також у виставі "Морозко" Ірина задіяна як автор, актриса і режисер. Крім цього, вже багато років вона - режисер дитячої театральної студії, яка діє при ТБМ. У 1995 році вона поставила дитячий мюзикл "Дюймовочка", це дуже серйозна робота. Ця дитяча вистава була удостоєна Гран-прі на Московському міжнародному фестивалі. До речі, нагорода Гран-прі не була передбачена умовами конкурсу, її ввели додатково заради ТБМівської "Дюймовочки", яка стала переможницею ще у шести номінаціях. Це вже визнання.
Ірина енергійна, повна творчих ідей, завжди у пошуку, у повному розумінні слова це - творча людина. Крім усього вищезгаданого, вона ще й талановитий хореограф.
 Отже, як я зрозуміла, ТБМу поталанило на обдарованого режисера. Мені вдалося поспостерігати, як працює Ірина Пантелєєва. На мою думку, до професійності вона додає живу душу, гарний смак, вишукану простоту й рідкісну природність, з якою тримається на сцені. Думається, "Лісова пісня" у надійних руках.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2597

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков