Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2004 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 12.11.2004
П'ЯТИЙ КОНКУРС ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА СТАРТУВАВ!
Інф. "КС".

Зазвичай, конкурси з української мови імені Петра Яцика розпочиналися у визначних місцях нашої країни - на батьківщині славетних письменників-просвітителів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки.
Цього року урочисте відкриття П'ятого міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів і освітня фундація Петра Яцика (Торонто, Канада) відбулося 9 листопада, у День української писемності і мови, у столиці козацької слави Запоріжжі.

Цей унікальний конкурс був зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який майже все своє життя прожив у далекій Канаді, але завжди пам'ятав про рідну землю, його непокоїла мовна ситуація в незалежній Україні. Свою ідею "змагання з української мови" меценат вирішив "комерціалізувати", чим викликав у деяких українських можновладців певний спротив. Петро Яцик вирішив переможцям не тільки вручати дипломи та цінні подарунки, а й платити немалі гроші за досконале знання української мови.
Наприклад, нинішнього року кращі з кращих по завершенню конкурсу на сцені одного з най-престижніших театрів столиці одержать красиві дипломи і премії з рук міністра освіти і науки Василя Кременя і президента Освітньої фундації ім. П. Яцика, його доньки пані Наді Яцик (на жаль, Петро Яцик не так давно помер і справу батька продовжує донька). Премії, які отримають переможці конкурсу, немалі: переможці загальнонаціонального етапу у номінаціях 5 - 7-мі класи - 5 000 гривень, 8 - 9-ті - 6 000, 10 - 11-ті - 7 000 гривень. На "атаки" деяких педагогів, мовляв, такі великі суми зіпсують дітей, Петро Яцик, тоді, ще на початку проведення Першого конкурсу, відповідав: не зіпсують! Нехай дитина ще зі шкільної парти починає розуміти, що інтелектуальна праця, знання, дорого коштують. А це викликає особливу дитячу гордість: ці гроші зароблено її інтелектом! "Добре знання рідної мови - це велика робота, тож вона має бути належним чином і пошанована", - казав П. Яцик.
Уже в ході Другого конкурсу Ліга українських меценатів виплатила понад півтори тисячі премій розміром від 100 до 7 тисяч гривень. Понад 1 500 школярів та студентів отримали грошові відзнаки за відмінне знання української мови. Солідні винагороди було виплачено не тільки учням, а й 150 вчителям, вихованці яких вибороли перші місця. Ось на таку престижну висоту підняв конкурс імені Петра Яцика знання української мови - мови незалежної держави Україна!
А основна мета конкурсу - сприяння утвердженню статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу, привернення уваги громадськості до розв'язання проблем функціонування української мови, виховання в підростаючого покоління любові до мови свого народу, мови своїх предків.
Цьогорічний конкурс уже П'ятий - ювілейний. Він, як і попередні, проходитиме в три етапи: місь-кі, районні, обласні і, нарешті, за-гальнонаціональний. Якщо у перших конкурсах брали участь переважно школярі, то нині активну участь бере й студентська молодь. Мільйони школярів і студентів не тільки з України, а й української діаспори - США, Канади, Росії, Польщі, Білорусі, Молдови, Грузії. Тому він і зветься Міжнародний.
З нагоди відкриття П'ятого міжнародного конкурсу імені Петра Яцика на урочисте засідання в актовому залі Сімферопольського автотранспортного технікуму зібралася студентська юнь - представники вищих навчальних закладів Криму першого-другого рівнів акредитації - учасники конкурсу та їхні наставники.
Рідна мова українська,
Ти - душа мого народу
Будь від роду і до роду,
Рідна мово материнська!
Не змогла стріла ординська
Вбить тебе сміливу й горду, -
Рідна мова українська,
Ти - душа мого народу!
Цими словами вірша кримського поета Данила Кононенка розпочинається хореографічна композиція "Україна молода", яку виконує народний ансамбль танцю Кримського факультету Київського національного університету культури і мистецтв та Кримського училища культури "Кіммерія".
З привітаннями до учасників конкурсу з української мови звернулися: голова ради директорів вузів Криму 1 - 2 рівнів акредитації Анатолій Іванович Захарцев, заступник начальника управління загальної і середньої освіти Міністерства освіти і науки АРК, голова організаційного комітету конкурсу Наталія Петрівна Долгая, голова журі П'ятого, ювілейного конкурсу на теренах Криму, член Національної Спілки письменників України, шеф-редактор дитячої газети "Джерельце" Данило Андрійович Кононенко, доцент кафедри української мови Таврійського національного університету Валентина Василівна Власенко та Наталя Володимирівна Пашинська - завідувач культурно-освітнього відділу Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в Сімферополі. Їхні теплі і щирі слова привітання до всіх учасників конкурсу перемежовуються з виступами самоді-яльних артистів, котрі майстерно і задушевно виконують українські народні пісні та пісні сучасних українських композиторів, з іскрометними, запальними українськими танцями. Хвилюючі поетичні і прозові рядки про рідну українську мову, музика і пісні у виконанні Н. Цой, О. Кравсун, Ж. Пилипенко, А. Кузіної, Т. Курсеїтова, палкі оплески і яскраві букети осінніх хризантем сплітаються у величну і святкову симфонію пошани до рідного слова, до своєї Вітчизни. Нехай же не закінчується пісня, здіймається до небес, наповнюється сонячним сяєвом і знов повертається на землю, прославляючи красу рідного слова, мужнього, щирого, тендітного і хвилюючого немов журавлине "курли".
Отож, П'ятий конкурс з української мови стартував і в Криму. Побажаємо ж його учасникам упевненості в собі і незаперечних перемог! Хай щастить!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2004 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2626

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков