Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 21.01.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 21.01.2005
БІРЖА СКАЗАЛА: "ТАК!"
В. РУДЕНСЬКИЙ.

Ця будівля на вул. Київській, 55/2, одній з головних транспортних "артерій" Сімферополя, якою щодня "перекачуються" сотні авто, тисячі людей, впадає у вічі не лише оригінальною архітектурою, але ще й досі дражливим для кримського обивателя помаранчевим метровим написом у вікнах - "ЮЩЕНКО". Власне, сьогодні, коли вже оголошена дата інавгурації Віктора Ющенка на посаду Президента, таким відвертим і показовим виявам політичних настроїв - навіть в нашій автономії - можна не дивуватися. Добру і щиру симпатію викликає те, що цей транспарант у вікнах офісу Кримської міжбанківської валютної біржі появився  ще у невизначеному і буремному листопаді, а самі працівники біржі, ось у такий спосіб проголосивши свою установу частинкою Майдану, взяли активну участь у "помаранчевих" подіях в Києві.
Ось так спростовуються міфи про нібито "організовану" Галичиною і "куплену" Америкою українську революцію (невже хтось подумає, що кримські біржовики повіялися на Хрещатик попоїсти надурняк помаранчів?). Чому представники кримської ділової еліти прий-няли і підтримали Майдан? Про це працівники Кримської міжбанківської валютної біржі - зокрема її директор Марина Пелагенко та головний бухгалтер Світлана Котова, - підготували цілий фоторепортаж!
Як розповіла директор Марина Сергіївна Пелагенко, Кримська міжбанківська валютна біржа була створена за ініціативою провідних комерційних банків Криму в липні 1995 р. Головна мета - формування цивілізованого міжбанківського валютного ринку на території Автономної Республіки Крим. Основними завданнями нової структури були організація постійно діючого центру для проведення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та встановлення біржового курсу національної валюти до іноземних валют.
З поставленим завданням біржа успішно впоралася. Двічі на тиждень у торговельному залі збиралися дилери (представники банків-учасників торгів) з метою купити чи продати валюту для забезпечення потреб своїх клієнтів. Учасниками торгів на Кримській міжбанківській валютній біржі (КМВБ) стали майже 30 комерційних банків України. На біржі проводилися торги з купівлі-продажу доларів США, російських рублів, німецьких марок. У 1999 р. публічні торги були замінені електронними. За підтримки Московської міжбанківської валютної біржі та за участю спеціалістів Національного банку України на КМВБ була впроваджена електронна система торгів, яка дозволила проводити дилерам операції купівлі-продажу іноземної валюти в режимі реального часу, тобто за комп'ютерами, на своїх робочих місцях. Однак зміни у валютному законодавстві України в 2000 році змінили порядок проведення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти для банків і з того часу торги на валютних біржах не проводяться.
В даний час біржа під керівництвом своїх засновників - комерційних банків - займається розвитком нових напрямків своєї діяльності. Зокрема, КМВБ активно бере участь у роботі зі створення в Криму автоматизованої системи обліку комунальних платежів. Робота в цьому напрямку ведеться відповідно до постанови Ради міністрів АРК про створення Республіканського розрахункового центру. Також КМВБ розвиває освітні проекти, разом з провідними комерційними банками АРК створює систему підготовки і перепідготовки банківських фахівців у Криму.
КМВБ є членом Міжнародної Асоціації бірж країн СНД. В даний час Асоціація є вагомим учасником, а часто й ініціатором інтеграційних проектів на всьому пострадянському економічному просторі. Ведеться активна робота в напрямку зближення економік, усунення митних бар'єрів, інтеграції фінансових ринків країн СНД. Крім того, така участь дозволяє КМВБ постійно обмінюватися досвідом та інформаційними технологіями з іншими біржами СНД.
Так чому ж все-таки колектив підтримав Віктора Ющенка? Бо в країні дійсно назріла необхідність змін. Очевидно, що багато чого з того, що відбувалося в Україні останні 13 років, і насамперед побудована система кланової економіки, потребує рішучого втручання.
До того ж, кажуть біржовики, 10 років працюючи в банківській системі, вони мали можливість, так би мовити, зсередини оцінювати діяльність Віктора Ющенка на посаді глави НБУ, бачити його успішну роботу як глави уряду України. Вони вважають, що В. Ющенку під силу вирішення тих масштабних завдань, що стоять перед Україною. Тому, коли були озвучені результати 2-го туру виборів і викриті масові фальсифікації, коли на Майдані розпочалася акція протесту, рішення бути там було прийнято одностайно: ті з працівників біржі, хто зміг, поїхали до Києва. Інші брали участь у мітингах в Сімферополі.
По Києву ми постійно ходили з кримським прапором, - розповідає головний бухгалтер Світлана Володимирівна Котова. Виявляється, що наш прапор не знає практично ніхто. До нас постійно підходили люди і запитували, звідкіля ми. І коли ми говорили, що з Криму, спочатку дуже дивувалися, потім захоплювалися. Наші кримчани впізнавали нас за прапором і теж підходили - "земляки"! Так ми зустріли кримський загін - він чергував біля кордонів навколо будівлі Адміністрації Президента. Взагалі спілкувалися ми з величезною кількістю людей з різних регіонів України. Ми привезли із собою з Майдану кількаметровий жовтогарячий транспарант, на якому вони залишили нам на згадку про себе і про буремні події на Майдані свої автографи.
- В один із днів, - продовжує Світлана Володимирівна, - на Майдані ми познайомилися з тернопільчанами. Вони також, як і ми, не могли залишитися осторонь - "просто сіли в машину і приїхали". Кілька хвилин спілкування - начебто зустріли старих добрих знайомих. Вони запросили нас до себе в гості на Різдво, подивитися на справжній Різдвяний вертеп.
Ми багато спілкувалися з людьми, запам`яталися слова бізнесмена з-під Києва:
"Я в політиці почав розбиратися з 21 листопада. Прийшов у штаб Ющенка - можу дати в розпорядження дві машини. Сам після роботи приходжу на Майдан".
Пенсіонер з Києва: "Дитинко, мені 75 років, дуже ноги болять. Я не можу щодня приходити. От сьогодні добре себе почуваю - постою з вами, підтримаю вас і своїх онуків - це ваше майбутнє".
Кияни просто вразили своєю відкритістю і гостинністю. До нас підійшла жінка:
"Я недалеко живу. Ви можете в мене переночувати, просто зайти погрітися, випити чаю".
"Кому бараболю печену?" Ми ж кримські - відразу не второпали, перепитуємо: "А що це, риба?" "Та ні, це картопля!" Літній чоловік нагодував нас і ще чимало людей гаряченькою печеною картоплею.
І, звичайно, незабутнім був недільний молебень на Майдані. Це неможливо описати ніякими словами, коли багато тисяч людей моляться про благополуччя і щастя своєї країни.
Першими кроками Ющенка-президента, вважають наші біржові співрозмовники, мають стати боротьба з корупцією і встановлення зрозумілих і справедливих правил для бізнесу, повернення довіри до влади, побудова прозорої ринкової економіки. Бізнес і влада повинні бути розділені, а першочерговим завданням уряду повинно стати зняття бар'єрів, що протягом багатьох літ штучно створювалися владою з метою одержання можливості тіньових заробітків і зняття із себе відповідальності за прийняті рішення. Наступним кроком має стати закріплення досягнутої свободи слова, повна незалежність засобів масової інформації, що у свою чергу стане гарантією неможливості повернення до старих порядків.
Думаємо, що вже перші кроки Віктора Ющенка на посаді Президента покажуть, що всі ті жахи, які нав'язувалися передвиборною пропагандою, є не що інше, як неправда, навмисне залякування людей. Більшість кримчан голосували за Януковича, але потрібно враховувати масштабність розгорнутої дезінформації і пропаганди. Люди просто не мали об'єктивної інформації, щоб скласти свою власну, ніким не нав'язану думку про події, що відбуваються в країні. Думаємо, що вже перші кроки нової влади розвіють багато побоювань людей.
Це ж стосується і ділових кіл. Задекларована необхідність відділення бізнесу від політики повинна закласти фундамент нових відносин у середовищі бізнесу, коли успіх того чи іншого бізнесмена буде базуватися не на особистих зв'язках у владі і членстві у певній політичній партії, а на його підприємливості, умінні оперативно реагувати на потреби ринку. І кримські бізнесмени швидко відчують комфорт від діяльності в пропонованих умовах.
Упевнені, що дії нової влади стосовно регіонів, що проголосували за опонента, будуть обережними і зваженими. А завдання засобів масової інформації - не в нагнітанні пристрастей, а в заспокоєнні суспільства, згладжуванні гострих кутів, припиненні будь-яких спроб сепаратизму. Зараз необхідно докласти всіх зусиль, щоб об'єднати український народ, зруйнувати бар'єри, штучно зведені між мешканцями різних регіонів України впродовж останніх передвиборних місяців.
Записав В. РУДЕНСЬКИЙ.
(Фото з архіву КМВБ).
P. S. До слова, наші банківські співрозмовники засвідчили, що такі газети, як "Кримська світлиця", просто покликані духовно збагачувати і об`єднувати людей. І пообіцяли допомогти, зокрема, з передплатою часопису у кримські школи. Ось ТАК!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 21.01.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2838

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков