Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРАКТИКУ БОРОТЬБИ З КНИГАМИ РОС╤ЯНИ ЗАПОЗИЧИЛИ В НАЦИСТСЬКО╥ Н╤МЕЧЧИНИ
У Криму загарбники роз╕слали вказ╕вки прибрати з б╕бл╕отек книги про Голодомор та кримських...


ПРИМУСОВО «МОБ╤Л╤ЗОВАНИХ» ДО РОСАРМ╤╥ КРИМЧАН МОЖУТЬ ЗВ╤ЛЬНИТИ В╤Д В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤
Наявн╕сть доказ╕в, що в╕дносно особи зд╕йснювався примус, може бути п╕дставою для непритягнення...


ОКУПАНТИ ОКОПУЮТЬСЯ
У Криму рос╕яни звели ще понад 100 к╕лометр╕в фортиф╕кац╕й на узбережж╕ Чорного моря…


"ДОВГИЙ НЕПТУН": У ЗСУ АНОНСУВАЛИ НОВ╤ "СЮРПРИЗИ" ДЛЯ ОКУПАНТ╤В В КРИМУ
Кожен в╕йськовий корабель Рос╕╖ залиша╓ться для укра╖нських в╕йськ лег╕тимною ц╕ллю…


ЖОДНИХ ПЕРЕМОВИН ╤З РОС╤╢Ю ПРО СТАТУС КРИМУ БУТИ НЕ МОЖЕ
Зв╕сно, Крим ╓ складовою частиною Укра╖нсько╖ держави, тому жодних перемовин з РФ щодо його...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.02.2005 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 04.02.2005
ЩОБ ДЕМОКРАТІЯ НЕ ПІШЛА "У СВИСТОК"...
Тамара СОЛОВЕЙ.

Ще жодні вибори (а пережили ми їх чимало) не спричинилися до такого гострого протистояння в суспільстві. Минув місяць з дня переголосування у другому турі президентських виборів, а напруга, здається, лише зростає. Тож справді назріла необхідність проведення об'єднавчого форуму демократичних сил Криму в підтримку народного Президента України Віктора Ющенка, ініціатором якого стало керівництво штабу "Нашої України" в Криму на чолі з головою громадсько-політичної Ради демократичних сил Криму В. Пробий-Головою.
На форумі були представлені не лише "свої", але й ті, що підтримували на виборах Віктора Януковича. Всі розуміли - хочеш не хочеш, але доведеться шукати спільну мову, навчатися жити за новими принципами, що стали гаслами помаранчевої революції.
- Невже ви за те, щоб чиновники крали, грабували, привласнювали, принижували? Невже за це наділили їх довірою кримчани? - ставив у своїй доповіді, здавалося б, риторичні запитання В. Пробий-Голова.
Невже, скажімо, для того простий татарин із с. Зеленогірського, з яким випадково познайомилася на форумі, за останні гроші відправив на Майдан сина та доньку? Не на забаву він благословив своїх дітей, що з'єдналися там із сотнями тисяч таких самих, як вони.
Ці запитання мали бути адресовані не лише до тих майже тисячі делегатів, що зібралися в залі українського музичного театру, але й до влади, яка призвела до такої ситуації. Тому на об'єднавчий форум і було запрошено голову ВР АРК Бориса Дейча та голову Кримського відділення партії "Регіони України" Василя Кисельова.
Та, на жаль, почути їх не вдалося. Група молодиків, що стояли в проході, закрикувала, заплескувала, засвистувала промовців, ніби їхньою метою було зірвати форум.  І лише насамкінець, коли до сцени наблизився багатьом відомий євпаторієць Едуард Леонов з написом "Пора" на куртці, все  з'ясувалося. Він революційним методом, поза регламентом, взяв слово, в якому висловив побоювання, що молодь, котра під час помаранчевої революції виконувала "чорнову роботу" і використовувалась "як м'ясо", буде обійдена під час поділу портфелів ("Не намагайтеся узурпувати владу!"), а також серед іншого запропонував зініціювати дострокові перевибори Верховної Ради Криму.
Щодо дострокового розпуску Верховної Ради саме зараз, коли народ перебуває в стані своєрідного стресу, тут немає сумнівів, що він на виборах одразу ж спробує взяти реванш, обравши до законодавчого органу виключно прибічників свого скривдженого кумира. Кому це потрібно? Якщо ж події розвиватимуться в нормальному ритмі, то на час парламентських виборів громаді вже стане зрозуміло, кому з кандидатів в президенти варто було довіряти своє майбутнє, і люди не обиратимуть в депутати тих, хто ставитиме їхньому возу палки в колеса.
Тож, панове, війна скінчилася! Ми вже добре знаємо, хто синій, хто оранжевий, а хто просто "мирне населення", що поводиться саме так, як навчило його проживання на окупованій (в першу чергу, брехнею!) території. Як будемо жити далі, враховуючи, що Київ далеко, а місцева влада тепер ще більше буде труситися над своєю автономією, якій, напевне, так заздрять побратими-донеччани? Готових рецептів революцій немає. Але перше слово тут належить переможцям. І дуже важливо, щоб процес формування нової влади носив відкритий рейтинговий характер. І відбувався він без засвистувань та замовчувань. І щоб затверджувалася наша нова посадова еліта  не "в пакеті", а після конкретного широкого обговорення кожного претендента.
Проте, хоча кримські "оранжеві" й не заперечують, що керівник має бути не лише фахівцем в своїй галузі, авторитетною людиною, але й патріотом, та чомусь на об'єднавчому форумі, де виступило понад 30 промовців, лише один голова Всекримської "Просвіти" С. Савченко порушив питання про українське шкільництво. Інші ж, навпаки, опікувалися прийняттям законів про захист російської мови та розвиток кримськотатарської. Хоча навіть кримськотатарських шкіл, як і друкованих видань в Криму, значно більше, ніж україномовних. А про російські і говорити не доводиться - їх понад 90%.
Звичайно, української мови можна не знати й не вивчати. За 10 років, протягом  яких школярі одержують середню освіту, опановуючи (з нуля) десятки предметів і кілька мов, один з українських президентів так пристойно і не оволодів державною.
І нічого від цього не втратив, а зараз моститься жити десь в Підмосковщині.
Але ж, підтримуючи по-справжньому українського Президента Віктора Ющенка, хіба варто постійно акцентувати увагу на його любові до російської мови і турботі про неї,  на тому, що народився він на Східній Україні поблизу кордону з Росією (майже росіянин!). Ці дрібні спекуляції все одно не наблизять його образ до "світлого образу" В. Януковича. Тим більше, вони того не варті, що наші кандидати в чиновники високого рангу заговорили сьогодні про патріотизм. Але ж він має бути не лише в тому, щоб любити вітчизняні грошові знаки (втім, зберігаючи "свої кровні" в іншій валюті) та у кращому разі - пісні. Треба навчитися любити ще й свою землю, свій народ, його мову, звичаї, історію. Та й боліти душею, щоб цю любов успадкували наші нащадки.
На форумі одна з вчительок української мови поскаржилася мені: "Моя російськомовна внучка заявила, що раніше по телевізору "разговаривали", а тепер "гавкают". Цікаво, що з цього приводу думають діти та онуки наших кримських "помаранчевих" патріотів?
Тож питання про "гармонізацію мовних стосунків" треба ставити щиро і у комплексі ("Ні - брехні!"), не викривляючи його в пошуках нових прибічників. Краще і чесніше взяти реванш, поступово повертаючи людям віру у втрачені ідеали, що так яскраво спалахнули жовтогарячим світлом на Майдані у Києві.


Звернення учасників Об'єднавчого Форуму демократичних сил Криму до Президента України Віктора Ющенка

Шановний пане Президенте!
Ми, учасники Об'єднавчого Форуму демократичних сил Криму, заявляємо про підтримку Вашої програми і готовність взяти активну участь у її реалізації в Автономній Республіці Крим. Ми щиро підтримуємо Ваші зусилля щодо покращення життя співгромадян, підвищення соціальних стандартів, рішучої боротьби з корупцією та тіньовою економікою, піднесення авторитету нашої держави на світовій арені.
Пане Президенте! Ми звертаємо Вашу увагу на необхідність врахування особливостей нашого багатонаціонального регіону. Крим повинен стати візитною карткою держави. Для цього, на наш погляд, необхідно:
1) Забезпечити збереження і розвиток російськомовної культурної інфраструктури (дитячих садочків, шкіл, вищих навчальних закладів, періодичних видань), сприяти створенню такої ж україно- та кримськотатарськомовної інфраструктури, забезпеченню культурних прав кримчан всіх національностей;
2) Негайно змінити представників виконавчої влади в Криму, які безпосередньо підпорядковуються Президенту. Сприяти проведенню кадрових змін, спрямованих на якісний підйом економіки та рівня життя громадян, розвиток малого і середнього бізнесу;
3) Взяти під особистий контроль розподілення та реалізацію кримської землі державної та комунальної власності у зв'язку з масштабним розграбуванням останніми роками цього цінного народного ресурсу;
4) Приділити особливу увагу облаштуванню поселень кримських татар та інших репатріантів, які були депортовані за національною ознакою;
5) Провести позачергову атестацію працівників правоохоронних органів, звільнивши дискредитованих осіб, що "кришують" бізнес або скоюють  інші правопорушення;
6) Сприяти розгляду звернень громадян до державних органів, які роками ігнорувалися чиновниками;
7) Підтримати зміни до правових актів щодо неприпустимості сумісництва мандата депутата Верховної Ради Криму та посад у виконавчих органах влади Автономної Республіки Крим, наповнення кримської автономії додатковими можливостями у сфері економіки, фінансів та залучення інвестицій;
8) Розглянути на державному рівні стратегію розвитку Криму, звернувши особливу увагу на пріоритетні напрямки розвитку: курортну, аграрну, промислову галузі народного господарства;
9) Зосередити зусилля держави на поверненні заборгованостей громадянам з виплат зарплат, пенсій та соціальних виплат, їх своєчасної виплати та поступового підвищення.
Ми сподіваємось, що завдяки зусиллям нової влади кримчани відчують покращення свого життя вже протягом найближчого року.
Прийнято 29 січня 2005 р. у Сімферополі.


Обращение Объединительного Форума демократических сил Крыма к крымчанам

Дорогие крымчане!
С избранием народного Президента в новейшей истории Украины открывается новая эпоха.  У государства появился шанс избавиться от прогнившего криминально-кланового режима, который высасывал из страны все соки и оставлял миллионы людей в нищете. Волей народа Украину возглавил лидер, который намерен радикально оздоровить общественную и государственную жизнь, повести войну с теневой экономикой и коррупцией, вернуть силу закону. Однако эти важные для общества задачи даже Президент не сможет осуществить без широкой народной поддержки - реакционные силы все еще сильны и ждут момента для реванша. В связи с этим, мы призываем всех крымчан, выступающих против преступного разбазаривания южнобережных земель, против произвола и поборов чиновников, против стравливания людей по национальному и региональному признакам, объединиться ради реализации программы главы государства.
Только консолидация всех здравомыслящих сил способна открыть новые горизонты перед крымским сообществом и всем многонациональным народом Украины. Общими усилиями мы способны сделать процветающими Крым и государство в целом, повысить популярность автономии и авторитет Украины в мире.
Крымчанин! Подставляя сегодня плечо народному Президенту Виктору Ющенко, ты помогаешь себе и своим близким! Вместе мы сможем сделать государство демократическим и сильным, а его граждан состоятельными и уверенными в завтрашнем дне!
Принято 29 января 2005 г. в Симферополе.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.02.2005 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2877

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков