Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.02.2005 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 04.02.2005
Ялта - колиска ООН
Віктор ХОМЕНКО.

Сьогодні світове співтовариство відзначає 60-річчя початку Кримської (Ялтинської) конференції 1945 року, на яку для вирішення проблем повоєнного світу зібралися лідери держав - членів антигітлерівської коаліції, "великої трійки" - СРСР, США й Великобританії - Сталін, Рузвельт і Черчілль. Тут були визначені й узгоджені військові плани союзників щодо остаточного розгрому фашизму, визначені основні принципи загальної політики післявоєнної організації життя планети, зокрема, домовленості про створення нового міжнародного об`єднання - гаранта світової стабільності - Організації Об`єднаних Націй, серед країн-співзасновниць якої була Україна.
Не випадково представники ЮНЕСКО нині заговорили про можливість включення усього кримського комплексу в перелік пам`яток світової історії ХХ століття. В Лівадії уже відкрито кабінети-лабораторії Рузвельта і Черчілля. Основні події відзначення однієї з найбільших подій напередодні 60-ліття Великої Перемоги на півострові відбудуться 4, 5 і 6 лютого в Ялті, Лівадії та інших містах - свідках проведення конференції. Зокрема, у Саках, які стали "авіаворотами" Кримської конференції, де 3 лютого сідали літаки з делегаціями США й Великобританії, а 14-го звідси відлетів останній літак з Черчіллем на борту.
У Білій залі Лівадійського палацу-музею з 4 по 7 лютого відбудеться велика представницька наукова конференція за участю понад 130 провідних учених різних країн. Пройдуть зустрічі з ветеранами війни, зокрема вшанування понад двадцяти літніх кримчан, які забезпечували належну безпеку й комфортні умови для учасників тих уже далеких подій. Локальні наукові конференції організовано в Саках, Алушті, Алупці й Феодосії.
МЗС України направило запрошення послам, політикам, офіційним особам, знаним громадським діячам Росії, Білорусі, США, Великобританії й Франції, цілого ряду європейських країн - учасниць Другої світової війни, які сьогодні прибудуть в Ялту.
Про проведення тут "круглого столу" на тему "Міжнародні інститути й забезпечення регіональної та загальної безпеки в ХХІ столітті" домовилися парламентарі Києва, Москви й Мінська. Вони проведуть спільний Міжнародний науковий симпозіум. На вулиці Франкліна Рузвельта біля ялтинського готелю "Брістоль" відбудеться урочисте відкриття бюста на честь глави американської делегації, в Лівадії сьогодні відкриються виставки "Дипломатія Великої Перемоги" та "Кримська (Ялтинська) конференція 1945 року й утворення Організації Об`єднаних Націй". Широкі й екскурсійні та видавничі програми: видано фотобуклети, путівники, книги спогадів, збірники наукових статей, повсюди відкрито присвячені ювілею стаціонарні та пересувні книжкові виставки, буде показано документальний фільм про цю подію, спеціальні уроки й виставки відбудуться в навчальних закладах.
Звісно, нині ми знаємо, що далеко не все однозначно було у світі після лютого 1945 року й перемоги над німецьким нацизмом. Однак у світову історію Кримська (Ялтинська) конференція увійшла як символ розважливості правителів і надії народів планети Земля, коли мільйони людей щиро повірили в прийдешню еру миру, добра й справедливості. Тоді лідери держав з різним державним устроєм й політичними переконаннями зуміли об`єднатися задля порятунку людства від коричневої чуми. Нині людство стоїть на порозі не меншої загрози - тероризму. Тож не випадково основна тема нинішніх симпозіумів - "Ялта 1945 - 2005: Від біполярного світу до геополітики майбутнього". Усі численні ювілейні заходи, безперечно, сприятимуть зміцненню позитивного міжнародного іміджу України, яка нині здійснила радикальний, реальний крок до істинної демократії.

Тим часом...

КАТА - НА П`ЄДЕСТАЛ?!

Кримські татари, які мешкають на Південному узбережжі Криму, створили штаб Протидії відродженню сталінізму з метою не допустити встановлення у Ялті пам'ятника Йосифу Сталіну. Про це йдеться у зверненні Ялтинського регіонального меджлісу до демократичних сил регіону.
У зверненні мовиться, що Сталін - кривавий диктатор і кат, який знищив мільйони життів, і його фігура рівнозначна фігурі Гітлера. А тому Ялтинський регіональний меджліс має намір "всіма доступними заходами протидіяти нео-сталінізму і встановленню пам'ятника Сталіну". "Кримська світлиця" вже повідомляла, що в рамках заходів з відзначення 60-ї річниці Ялтинської конференції 1945 року планувалося відкриття пам'ятника главам держав антигітлерівської коаліції - Сталіну, Черчіллю і Рузвельту. Після оголошення цих планів у Криму пройшли мітинги і пікети за і проти вшанування пам'яті колишнього радянського диктатора...

"КРЫМСКАЯ ПРАВДА": "СТАЛИН ЗАСЛУЖИВАЕТ БЛАГОДАРНОСТИ И КРЫМСКИХ ТАТАР"
...І ЧЕЧЕНЦІВ, КРИМСЬКИХ НІМЦІВ, ГРЕКІВ, БОЛГАР, КАЛМИКІВ?! А ЩЕ РОСІЯН, УКРАЇНЦІВ, БІЛОРУСІВ, ЛАТИШІВ, ЛИТОВЦІВ, ЕСТОНЦІВ, МОЛДАВАН - ТА УСІХ, ЗАМОРДОВАНИХ ГОЛОДОМОРАМИ, ГУЛАГАМИ, ТИРАНІЄЮ...

Напередодні ювілею Ялтинської конференції, 2 лютого в "Крымской правде" з`явилася стаття професора В. Пономаренка під заголовком, який ми репродукуємо угорі із вихідними даними самої газети (так воно буде документальніше) - і нашим підзаголовком. Пана професора просто моторошно  коментувати, бо він своєю величезною (десь на всю нашу газетну сторінку) публікацією узявся довести, що Сталін зробив благо для кримських татар, викорчувавши їх з батьківщини. Та ліпше процитуємо: "...Из постановления видно, что выселение отнюдь не являлось актом мести, расправой над крымскими татарами. Вряд ли пункты этого постановления существенно отличаются от тех решений, в соответствии с которыми в 1941 году были эвакуированы в товарных вагонах не теплым летом, а холодной осенью и суровой зимой миллионы советских людей и семей. Разве что ссуду на строительство домов эвакуированным не давали. И хотя в первые годы переселенцы находились под надзором властей, их жизнь после войны практически не отличалась от жизни большинства граждан. Люди работали, занимая порой ответственные должности, строили дома, получали от государства жилье, их дети учились в школах и институтах..."
А ось ця традиційно кримська цитатка трапилася на очі ще раніше: "В общем, даже американцы вынуждены были признать, что Россия, оказывается, была вовсе не "тюрьмой народов", а скорее их "инкубатором" и "теплицей", где они развивались в самых благоприятных условиях, пользуясь защитой великого государства. Впрочем, как оказалось недавно, у них развивалось всё что угодно, кроме чувства благодарности за это, что они и продемонстрировали в 1991 году, объявив своих защитников и спасителей - "угнетателями" и даже "врагами". "Свидомые украинцы" (к счастью, они составляют меньшинство наших граждан) не стали исключением..."
А тепер ознайомтеся, шановні читачі, вчителі і батьки, директори шкіл і високосидячі освітянські чиновники (від райвідділів освіти - до самого міністерства) з результатами соціологічного опитування, яке наприкінці січня обнародувала та ж "Крымская правда". (Згідно з цим опитуванням, 72 відсотки кримських студентів підтримують ідею встановлення в Криму пам'ятника Сталіну, Рузвельту і Черчілю).
Вам не стало страшно? Чому ж в наших школах та інститутах вчать, для чого наше кримське освітнє міністерство розробляло та впроваджувало якусь свою спеціальну освітньо-виховну програму, якщо студентство - цей "барометр нації", як його називають, - просто зашкалює на безпам`ятстві...
І, головне, не треба ніякої люстрації: ось воно, дзеркало нашого особливого "кримського патріотизму", особливої кримської освіти і не менш особливої кримської свободи слова. Тиран пнеться на п`єдестал, а ми ще й догідливо підсаджуємо його. Тож не дивуймося, якщо 33-й, 37-й чи 44-й роки колись повернуться.
Бо ми не вбили їх у собі сьогодні. Не вірите? Ви не вірите "Крымской правде"?!
Віктор РУДЕНСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.02.2005 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2878

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков