Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.02.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 25.02.2005
ПІД ЧАС ХВОРОБИ РОСТУ
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

ГРИМАСИ ДЕМОКРАТІЇ

Адміністрації всіх рівнів держави сьогодні підбирають нові кадри, а це, як виявилося, - задача не з простих.
У різні часи історії були відомі й різні методи підбору кадрів, як давні, так і більш сучасні, так звані британський та китайський. Кажуть, обидва свого часу, заслуговували уваги. Британський, старого типу, базувався на бесіді, коли претендент на посаду мав розповісти про себе. У той час один з членів комісії цікавився: " А Ви не родич герцогу?.." Новий тип вищезгаданого методу з'явився у ХІХ столітті, як доречніший для демократичної держави. Він був характерний тим, що комісія вже цікавилася: "Де вчилися?"
Китайський метод, в давнину, зводився до письмових випробувань. Шукач посади писав шалену кількість творів та віршованих поем, і чим вищою була оцінка, тим вищою посада. Таким чином, майбутній посадовець доводив красномовність та ще й витривалість, бо іспити тривали 9 днів.
Сучасні форми підбору кадрів звелися до тестувань та формули (не старше 50-ти , не молодше 20-ти). Але було б помилковим стверджувати, що осучаснивши ці два методи, світ виграв, бо за старих - владні структури отримували посадовців хоч би не недорікуватих та витривалих.
Так було колись і так є зараз у всьому світі. Наша держава після виборів стрімко рухається убік демократії, принаймні, декларує такі порухи. А отже, кадрове питання здатне, здається, або вивести нас із кризи, за успішного його вирішення, або, у противному разі, завести на манівці.
Севастополь, як і вся Україна, сьогодні постав перед дилемою: змінювати систему влади старими кадрами, чи все-таки підібрати нові. Все ускладнилося тим, що міський голова Сергій Іванов прибув до міста, коли у ньому не було тепла, а подекуди й світла. Замінити кадри в такий тяжкий час означало б ще більше ускладнити ситуацію. Як людина виважена, він прийняв "соломонове" рішення: старі кадри поки що не чіпати, а підбирати нові для так званого резерву. І паперовий "монблан" з резюме "резервників" зростає сьогодні в арифметичній прогресії. Якщо під час виборів "наших" у Севастополі можна було на пальцях перелічити, то зараз їх значно побільшало і за посадами прийшло чималенько. На брифінгу журналістам Сергій Іванов розповів, що уважно вивчає пропозиції "наших", але скористатися ними поки що не може. І причин тому теж чимало. По-перше, зняти будь-кого зі старої команди він міг би, але, як юрист за фахом, пам`ятає, що на це мають бути вагомі докази неправомірності дій останнього. Апетити ж "резервників" міського голову просто вражають. Наприклад, з його слів, людина попрацювала рік на керівній посаді середнього масштабу, а прагне стати керівником району.
За таких обставин новоприбулий голова держадміністрації вирішив не квапитися. Хай усе залишається, як є, а далі побачимо, хтось же колись із старих кадрів таки припуститься помилки. І коли стане відомо, - каже він, -  "халатность это или злой умысел", аж тоді й буде розглядатися резерв. Більше того, припуститися думки, що шукачі посад, котрі так наполегливо пнуться до влади, маючи до того ще й приватний бізнес, відповідають усім її критеріям, пану Іванову, певне, що складно. З огляду хоча б на те, що нове керівництво держави задекларувало необтяженість новопризначенців бізнесом. Сам же він головною рисою чиновника свого апарату назвав кришталеву чесність і ще багато таких чеснот, котрі декому з тих резервників і не снилися. Ті ж, хто й справді достойний бути у владі, як правило, під його дверима за посадами не вистоюють і віднайти їх - справа не така легка, як справедлива.
А тим часом, за таких благодатних умов, старі кадри роблять свою справу. Як паплюжили кандидата в Президенти від опозиції, так паплюжать вже й чинного главу держави. Не самі, а, наприклад, через депутата Верховної Ради від Севастополя Віктора Заїчка, довірену особу В. Януковича на виборах. Важко сказати, коли цей пан перебуває у столиці. Зате у Севастополі ті ж самі старі кадри роблять йому "зелену вулицю". Спокійнісінько, на державному телебаченні, він то соромить Президента за недопостачання газу місту (хоч всім давно відома причина того - розбірки двох бізнесових структур: "Нафтогазу України" та орендаторів місцевої ТЕЦ), то жахає городян НАТО, а то й обіцяє зміни у Конституції щодо статусу російської мови як державної. Так хочеться панові Заїчку залишитися у Верховній Раді ще на один термін, що використовує протестний електорат без усякого сорому.
У той же час декому зі старих кадрів, здається, туманять голову сподівання на реванш на парламентських виборах наступного року.
Управління інформації державної адміністрації, котре під час виборів рядилося в біло-блакитні шалики і практично здало Севастополь через місцеві ЗМІ в руки провладного кандидата, зомбуючи населення, замість публічного каяття, як це зробили центральні телеканали, продовжує сьогодні ділити ЗМІ на значимі і не дуже. "Кримська світлиця", так мені пояснили в управлінні інформації - україномовна, а тому... не є значимою для російськомовного регіону. А тому акредитованого власкора часопису, коли прибув новий міський голова, на прес-конференцію просто не запросили. Отакі собі старо-нові кадри. Ситуація - патова, як мовлять шахісти. Якщо така кадрова політика є рух уперед, то спиною. Важко визначити, котрий з висловів Володимира Литвина для ситуації у сьогоднішньому Севастополі крилатіший: "хвороба росту" чи "гримаси демократії". Здається, доречні обидва. А вже від таких доречностей, панове, до манівців - просто рукою подати...

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.02.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2934

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков