Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.02.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 25.02.2005
Кримські "землетруси"
Віктор ХОМЕНКО.

Як відомо, значні тектонічні зрушення на Кримському півострові, дякувати Богові, рідкість. Найруйнівніші зафіксовано в 63 році до нашої ери, у 480, 1292, 1471, 1869, 1875 і 1927 роках. Тож, вважається, що вірогідність виникнення стихійного лиха в 7 балів буває раз на сторіччя, 8 балів можна очікувати за 500-літній проміжок, а 9 балів - один раз на тисячоліття. Як правило, підземні поштовхи обмежуються силою в 2-3 бали, які фахівці вважають не надто серйозними попередженнями можливих катастроф. Досі так, зазвичай, ставилися кримчани й до соціальних "землетрусів" Південнобережжя, які час від часу здійснювала цілими бригадами Генпрокуратура України, яка хоча й називала декотрих із цілого "сонму" найзахланніших до неправедного "освоєння" приморської землі, та... зовсім не карала належно за старої влади, у якої, як з`ясовується, самої було добряче "рильце в пушку".

"Акцією по розбазарюванню земель" назвав кінець минулого року й новий прокурор Криму, 34-річний Віктор Шемчук

Перша ж прес-конференція цього високого посадовця разом з повним складом оновленої колегії прокуратури автономії вселила надію багатьох у те, що кримські "землетруси", вчинені правоохоронцями вже за нового президента й "помаранчевої" влади, стануть, нарешті, дошкульними для всіх без винятку неправедних "прихватизаторів" жаданої багатьма золотої південнобережної земельки.
"Будуть перевірені рішення по кожному гектару землі, по кожному корпусу санаторію", - запевнив В. Шемчук. "Головним критерієм оцінки ефективності боротьби з беззаконням стане не кількість порушених кримінальних справ, а доведення їх до логічного завершення й, безумовно, притягнення усіх винуватців до відповідальності. Буде вона і кримінальна, й адміністративна, і матеріальна, й, найголовніше - повернення цих земель або державі, або в кому-нальну власність. Це одне з головніших завдань". Прокуратура інструментом політичних розбирань не буде: компасом стане не партійна приналежність чи посадове становище, а відповідальність перед законом. Із заявою кримського прем'єра С. Куницина про політичні підстави арешту керівників Рескому охорони культурного спадку, які дозволили будівництво приватної вілли на території пам'ятки історії й культури, у прокуратурі не згодні. Слідство у цій справі триватиме ще кілька місяців, а серед свідків - брат забудовника - віце-прем'єр автономії Володимир Раєнко. (Він уже має давати свідчення у рамках кримінальної справи щодо передачі однієї із земельних ділянок в Ялті).
Нове керівництво прокуратури обіцяє розібратися, чи законно були припинені кримінальні справи стосовно голів цілого ряду селищних рад узбережжя, порушені Генпрокуратурою в 2003 році. Додає надії у відновленні справедливості й те, що віднині статус прокурора Криму підвищено. Тепер це крісло автоматично суміщається з посадою заступника Генерального прокурора України.
Порухи у царині подолання наслідків непевних оборудок із приморською землею вже помітні. Усі три протести нового складу кримської прокуратури щодо виділення землі в Форосі компанії "Аеросвіт" задовольнив уряд автономії. Нині продовжується перевірка, щоб з'ясувати усі обставини, пов'язані зі зміною власника. На засіданні уряду автономії було задоволено протест прокуратури Криму відносно виділення земельних ділянок деяким особам у Фороському парку в Ялті. Постанови щодо цього питання анульовані й названі ділянки повинні повернутися до складу парку. Розбирання тривають й щодо купи резонансних скандалів, пов'язаних із законністю передачі майна пріснопам'ятному Держуправлінню справами адміністрації колишнього президента, яке народ (не від любові) назвав "ДУСя": приміром, Кримського державного природоохоронного заповідника. (Хоча напередодні уряд автономії задовольнив протест Прокуратури АРК й відмінив свою раніше прийняту постанову "Про затвердження матеріалів інвентаризації земель Південного берега Криму, видачі землевласникам правоустановлюючих документів на земельні ділянки". Прокуратура визнала незаконною названу постанову, бо в затверджених урядом автономії матеріалах інвентаризації значилося 356,45 га, віднесених до земель запасу лісового фонду в межах населених пунктів, хоча їх інвентаризацію... місцеві ради не проводили. Ще й у відповідності з указом Л. Кучми "Про затвердження кордонів Ялтинського гірсько-лісового заповідника" площа цієї території зменшувалася з 14526 га до 14176. Таким документом й керувалися кримські урядовці. Звісно, він викликав протест прокуратури, зокрема, про надання у користування шести комерційним структурам понад 300 га заповідних земель, що належали Ялтинському гірсько-лісовому заповіднику. Розглядають прокурори й долю пам'ятника історії - Юсуповського палацу в Кореїзі, МДЦ "Артек", пансіонату "Райдуга", санаторіїв "Форос", "Дніпро", "Гліцинія", "Гурзуфський"... По десяти санаторіях зі 100 вже порушено кримінальні справи, останні сумлінно перевірять.
Тим часом пошта "КС" повниться листами наших читачів, які повірили у чесність і дієвість нової влади й сподіваються, що саме вона у результаті довгоочікуваного масштабного й результативного "землетрусу" нарешті наведе лад на Південнобережжі.

...Приміром, судакчани повідомляють, що тут один з численних порушників примудрився збудувати будинок навіть прямо в парку (тим часом жодне з судових рішень, винесених в Криму про знесення незаконних забудов, досі не виконано).

...Жителі Корабельної сторони з прилеглими житловими масивами Нахімовського району Севастополя прохають сприяння й підтримки у розв'язанні проблеми загибелі пляжу в Ушаковій балці, яка виникла з провини нахімовського керівництва та депутатів районної і міської рад минулих скликань.

...Гурзуфці наводять цілу низку фактів, які, на їх думку, свідчать: "Сьогодні в Гурзуфському регіоні діє добре налагоджена й надійно захищена з боку "правоохоронців" й силових структур група чиновників-перевертнів, які, користуючись своєю владою і посадами, заклопотані однією метою - неправедним продажем земельних ділянок.

...Наш постійний читач Василь Трохимович Орленко розповідає про повільну смерть ялтинських профспілкових санаторіїв, які було розкрадено, розпродано, "прихватизовано" особливо багато за останні роки президентства Л. Кучми. Автор листа (якого ми обов'язково надрукуємо в найближчих номерах "КС") закликає "негайно провести термінову інвентаризацію ялтинських профспілкових оздоровниць, прокуратурі й слідчим органам бажає виявити усіх винних у тому, що сталося, і дати свою оцінку усім негативним явищам, що ведуть до ліквідації санаторіїв".

...Дописувач Ернест Велійович Халілов з Сімферополя бідкається про те, що місцеві чиновники створили йому й старенькому батькові невимовно тяжкі умови у справі приватизації земельної ділянки та у придбанні належних безплатних ліків...

Люди сподіваються: з приходом нової влади настає "час істини", правди й справедливості, новий Президент і його команда допоможуть, нарешті, простому люду повернути гідність їм і усій Україні. Роботи - непочатий край, бо доки нова влада лаштує й розгортає вітрила для вдалого плавання заради світлої долі й добробуту власного народу, земля з-під ніг кримчан ...буквально тікає і сьогодні. Люди пишуть, що виділення земельних ділянок у заповідних зонах... тривають досі. Недавно була огороджена навіть... частина ялтинського Приморського парку, уже збудовано й нові східці до моря. Кажуть, на цьому місці "під шумок" становлення нової влади буде споруджено ще одну "хатинку" якогось "вчорашнього" чиновника. Народ розуміє: якщо забудови продовжаться такими ж темпами, то дуже швидко прекрасні вулички прибережних міст й селищ півострова повністю огородяться глухими, височенними парканами приватних домоволодінь заможних людей і нечистих на руку чиновників. "А здебільшого й понині "біло-голубе" керівництво селищ, міст й усього півострова досі, навіть нині, у час стрімких позитивних перетворень у країні, ніби й не помічає такого шаленого розбазарювання ділянок. Чи не хоче помічати?" - пишуть наші постійні читачі.
Між тим, коштовна кримська земля роздається під будівництво вже не сотками, а гектарами, не передбаченими генеральними планами забудови. Невизначені межі населених пунктів, оформлення яких тягнеться десятиріччями, вигідні "автономній" владі, яка не поспішає це зробити. Активно використовуються й неузгодженості правового поля. Надто багато на кримському "чорному" ринку землі орудує й різних сумнівних підприємств, зокрема, закордонних, у першу чергу російських. Усе більшає на все обмеженішому моріжку жаданих багатьма гектарів, відданих у користування й проданих за хабарі, по знайомству, за чини, покровительства й життєві вигоди. Крим й сьогодні залишається "перлиною, замацаною брудними руками". На це особливо болюче реагують необлаштовані досі колишні депортовані з цих місць.
Усе більше кримчан вважають: новій владі потрібно провести невідкладну, повну й прозору ревізію того, як, у який спосіб, кому віддавалися ці землі. Здається, нарешті наші правоохоронні органи таки звернули увагу на вже систем-ні порушення й протиправні дії навколо виділення земельних ділянок на кримському Південнобережжі. Болюча й масштабна проблема вимагає належного вирішення. Адже вона провокує нестабільність півострова й недовіру людей до влади. Метастази хвороби уже такі, що потребують хірургічного втручання. Тож сподіваємося на перемогу нашої вистражданої Правди.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.02.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2936

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков