Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА «ДИСКРЕДИТАЦ╤Ю АРМ╤╥ РФ» ЖИТЕЛ╤В КРИМУ ОШТРАФУВАЛИ НА ПОНАД 20 М╤ЛЬЙОН╤В РУБЛ╤В
Окупанти порушили майже 700 справ за «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ»…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот ш╕стдесят четвертий…


У КРИМУ ЗААРЕШТУВАЛИ ЧОЛОВ╤КА ЗА ДОПИС У СОЦМЕРЕЖ╤ «КРИМ - ЦЕ УКРА╥НА»
Ярослава Бойка заарештували на 15 д╕б за допис у соцмереж╕…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2005
Доборолась Україна - до самого... Криму!
Віктор КАЧУЛА, головний редактор.

(Майже за Т. Г. ШЕВЧЕНКОМ).

Уважаемая редакция газеты "Кримська світлиця"!
Пишет ваш постоянный читатель с первых дней выхода газеты в свет 31 декабря 1992 года.
Я, Данилишин Алексей Иванович, проживаю в Севастополе, инвалид 2-й группы. Я покупаю газету регулярно в киоске "Союзпечать" по пятницам. Я и мой отец хорошо читаем на украинском языке, а говорим и пишем на русском. Наш город, город морской славы, говорит и пишет на русском языке. Когда КПСС присоединила город-герой Севастополь к Советской Украине в 1954 году, в моем городе места украинскому языку не нашлось. Все школы были русские... Нам, гражданам Украины, учить украинский язык в школе не дали. Учили мы русский. По украинскому языку мы скучали. Я украинский язык в Советской Украине слыхал от родных из города Хмельницкого. Мой отец из города Хмельницкого, он украинец, я - тоже. Он долго служил на военном флоте СССР в Севастополе. Здесь мы и остались. В наш Севастополь приходят разные газеты Крыма, и ваша тоже. Я с пенсии её покупал, а потом выписал домой. Почтальон хорошо носила вашу "Кримську світлицю": в январе 2005 года - каждую пятницу утром. В феврале "Світлиця" стала приходить плохо. Каждую пятницу не было, а в субботу утром я брал у почтальона на почте. Так я брал до 4 марта 2005 года. А за 11 марта вашей газеты нет ни на почте, ни в киосках города. Прошу вас, присылайте мне по подписке вашу газету.
Ваш читатель
А. И. ДАНИЛИШИН.
г. Севастополь.

* * *

Народному депутату України,
першому заступнику голови Комітету ВР з питань культури і духовності, шеф-редактору "Кримської світлиці"
МОВЧАНУ П. М.
№ 04-5 від 21.01 2005 р.

Шановний Павле Михайловичу!
З перемогою Вас! Все, що змогла, без грошей, без підтримки, "Кримська світлиця" до останку також поклала на олтар цієї перемоги. Але далі випускати в таких умовах єдину державницьку українську газету в Криму ганебно, принизливо і просто фізично неможливо! Боргів з минулого року - на 40 тисяч грн. Люди з листопада без зарплати. Повідомляю Вам, як одному із співзасновників, шановний Павле Михайловичу, що через відсутність коштів "Кримська світлиця" від сьогодні змушена призупинити випуск.
Головний редактор
Віктор КАЧУЛА.

Після цього "крику душі" "Світлиця" без київської копійчини протрималася ще майже півтора місяця - до 4 березня. За усіма законами нашої газетної драми цей її номер уже точно мав би не вийти. Але покажіть нам редакцію і редактора, які б не використали найменшу можливість для того, щоб все-таки не підвести, не розчарувати своїх читачів! До того ж, крім зобов`язань перед ними, у кожного журналіста (тільки не в дошку продажного) є свій неписаний обов`язок перед історією, чиїми літописцями, як це високопатетично не звучить, ми є. Зупинити випуск будь-якої газети, закрити радіостанцію чи телеканал - це, знаєте, як артерію перетяти - інформаційну. Потім, звичайно, можна її якось склеїти, зшити - медицина ниньки багато чого може. Але кому потрібна оця вівісекція?! Тим більше, що довкола (а про "Світлицю" сьогодні, здається, говорить уся Україна - спасибі, колеги-журналісти!) тільки й чути про важливість, необхідність, незамінимість газети. Бо й справді, якщо її працівники удостоюються почесних премій за розвій українського друкованого слова, за виховання цим словом, то як розуміти тих, хто стоїть зі скальпелем біля "Світличної" артерії? Як могли допустити наші до кісток помаранчеві чиновники-патріоти (а ми ж інших не вибирали!), що редактор такої потрібної державі газети тепер отримує ось такі листи-попередження:

09. 02 2005 г. №785/01-14-05
Руководителю "Крымской светлицы" Качуле В. В.

О правонарушении

Управление Пенсионного Фонда Украины в Киевском районе г. Симферополь Автономной Республики Крым сообщает, что Вам необходимо явиться 15 февраля 2005 г. по адресу: г. Симферополь, Пр. Победы, 4 (4 этаж, к. 404) для составления протокола об административном правонарушении за несвоевременное перечисление сумм страховых взносов на общеобязательное пенсионное страхование за декабрь 2004 г., чем было нарушено требование Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании", №1058-IV от 09. 07 2003 г.
В случае неявки все имеющиеся в отношении Вас материалы по данному факту будут переданы в Налоговую милицию и прокуратуру.
Начальник управления
А. М. Нечаева.

Днями такого самого листа редакція отримала і за січневі невиплати. То що, скоро "Світлицю" верстатимемо в прокуратурі? Але за що нас в прокуратуру: за те, що вже кілька місяців працюємо без зарплати?
Напевне, оця вседержавна абсурдність ситуації все-таки зрушила проблему з мертвої точки. Днями до редакції зайшов перший заступник Постійного Представника Президента України в Криму Євген Драп`ятий і запропонував "Світлиці" свою допомогу. Друкарня "Таврида" зголосилася ще подрукувати газету в борг. Гендиректор "Артеку" (де "квартирує" редакція) Віктор Цоклан погодився списати 4-місячний борг за оренду і зменшити до мінімуму орендну платню. І найголовніше - голова "Просвіти" і співзасновник Павло Мовчан раптом пообіцяв фінансову підтримку і обнадіяв тим, що "Світлиці" таки буде виділений окремий рядок у Держбюджеті.
Тому, поки що без всякого рядка, "Світлиця" намагається ще "посвітити" - хоча б ось таким скороченим 8-сторінковим форматом. Вибачте, шановні читачі, але таку "Кримську світлицю" ми змушені будемо випускати доти, поки не відновиться її повноцінне фінансування. Підозрюючи, що нашому шеф-редактору не надто приємно буде значитися у вихідних даних такої неповноцінної газети, ми прибрали його прізвище з інформаційної колонки.
Повернемо, як тільки всі разом відродимо хоча б те, що на сьогодні втратили: "Джерельце", "Будьмо!", "Кримспорт", усі наші конкурси, тираж...
Якщо Павло Михайлович, звичайно, не передумає...

***

Минулої п`ятниці з Києва повернулися лауреати поки що не Шевченківської, але теж почесної української премії ім. Олекси Гірника - наші "світличани" Данило Андрійович Кононенко і Василь Григорович Латанський. Кримчан у столичному Будинку вчителя, де проходила церемонія нагородження, зустрічали дуже тепло. Звичайно ж, шокувала усіх присутніх звістка про те, що вже 5-й місяць через відсутність коштів не виходить єдина українськомовна дитяча газета "Джерельце", що на межі закриття "Кримська світлиця". На церемонії було багато журналістів, інтерв`ю з Д. А. Кононенком уже прозвучало на Національному радіо. Сподіваємося, що нас таки почують. А наших лауреатів - ще раз вітаємо!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2968

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков