Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2005
Новини України і Криму
журналісти та агенції

"Cильний центр - сильні регіони"

Майже 60 відсотків керівників райдержадміністрацій уже призначені, а у найближчі сім діб робота над формуванням корпусу керівників регіональної влади завершиться. Кадрові ж питання в усіх структурах будуть вирішені протягом березня. Про це 14 березня заявив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з главами обласних адміністрацій, на яку були запрошені також представники уряду, зокрема, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, віце-прем'єр-міністри України Роман Безсмертний та Микола Томенко, Державний секретар України Олександр Зінченко, міністр внутрішніх справ, голова СБУ та Генеральний прокурор.
Як повідомила журналістам прес-секретар Президента Ірина Геращенко, на зустрічі була обговорена модель регіональної політики, яку запропонує нова команда. Віктор Ющенко підкреслив, що переконаний у тому, що формула "сильний центр - слабкі регіони" не спрацьовує ніколи, він наполягає на формулі "сильний центр - сильні регіони". При цьому глава держави, у першу чергу, виступає за посилення ролі місцевого самоврядування.
Президент України вважає необхідним проведення подібних зустрічей з регіональними керівниками, передусім, задля обговорення соціально-економічної ситуації. Як повідомлялося, 4 лютого цього року Президент пообіцяв керівникам облдержадміністрацій, що щомісяця зустрічатиметься з губернаторами.
Головна тема березневої зустрічі - соціально-економічні питання - не стала виключенням. Віктор Ющенко ще раз наголосив, що головне питання, над яким мають працювати регіональні керівники, - вирішення проблеми бідності, безробіття і підвищення соціальних стандартів життя населення.


ПЕНСІЇ ЗРОСТАЮТЬ...

Змінами та доповненнями до бюджету, які розглядає уряд, передбачається збільшення мінімальної пенсії з 295 до 332 грн. Про це повідомила журналістам після засідання уряду
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. "Ми збільшуємо пенсії до 332 грн. з початку року. Тобто люди доотримають пенсії за перший квартал", - зазначила глава уряду.
За її словами, середню пенсію планується збільшити на 23,5 відсотка - з 315 до
383 грн. Це, на думку Прем'єр-міністра, дасть змогу ліквідувати несправедливу уніфікацію пенсій та "зрівнялівку" в пенсійному забезпеченні, введену минулим урядом. "Сьогодні 83 відсотки пенсіонерів мають однакову пенсію. З прийняттям доповнень до бюджету з однаковими пенсіями залишаться 44 відсотки пенсіонерів. При цьому проводитиметься диференціація пенсій у повному відношенні до справжнього трудового стажу", - зазначила глава уряду.
Юлія Тимошенко також повідомила, що середню військову пенсію, згідно із змінами та доповненнями до бюджету, буде збільшено з 533 до 913 гривень.

...А СКРОМНІСТЬ - ПРИКРАШАЄ!

Міністерство внутрішніх справ передасть 120 своїх представницьких автомобілів Кабміну, а одну тисячу машин середнього класу відправить для потреб служби на місця. Про це поінформував журналістів міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.
За його словами, між МВС і урядом досягнуто домовленості, що Кабмін візьме авто на свій баланс і виділить кошти на погашення невиплаченого кредиту за них. Міністр зазначив, що попереднє керівництво МВС за таємною урядовою постановою купило 1700 автомобілів, з них 120 престижних вартістю півмільйона гривень кожен, оформивши їх у кредит. На сьогодні заборгованість міністерства за цим не виплаченим кредитом становить 5 млн. гривень, повідомив Юрій Луценко.

УКРАЇНА НАПОЛЯГАТИМЕ НА ВИЗНАННІ ГОЛОДОМОРУ 1932 - 1933 рр. АКТОМ ГЕНОЦИДУ

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк виступив на засіданні сегмента високого рівня 61-ї сесії Комісії ООН з прав людини у Женеві.
Передаючи послання від демократії, яка перемогла в нашій державі, глава зовнішньополітичного відомства України підкреслив, що ненасильницька "помаранчева революція" відкрила нову главу в історії нашої країни та відчутно вплинула на геополітичну ситуацію у світі, повідомили Укрінформу з МЗС України.
Міністр закордонних справ України наголосив, що міжнародне співтовариство не повинно бути байдужим до порушень основних прав і свобод людини, яке має місце в окремих країнах, включаючи країни СНД. Нова демократична Україна, яка є невід'ємною частиною європейської спільноти демократій, не може заплющувати очі на порушення прав людини у будь-якій країні світу.
Міністр закордонних справ України особливо наголосив на трагедії штучного голоду 1932 - 1933 років в Україні та ще раз привернув увагу міжнародної спільноти до цього злочину тоталітарного комуністичного режиму проти укра-їнського народу. Борис Тарасюк також поінформував про наміри України продовжувати роботу з метою донесення правди про Голодомор до світової громадськості та широкого міжнародного визнання його актом геноциду проти українського народу.
*  *  *
Народний депутат Олег Тягнибок пропонує парламенту звернутися до керівництва Росії із закликом визнати вину за голодомор 1932 - 1933 років й інші злочини радянського режиму. Відповідно до проекту звернення, який зареєстрували в українському парламенті, Росія відповідальна за антиукраїнську політику, яку проводив Радянський Союз, бо оголосила себе правонаступницею СРСР.
Тягнибок називає подіями, за які керівництву Росії в особі Президента варто визнати вину, - війну проти Української Народної Республіки й окупацію 1918 - 1920 років, голодомори 1921, 1932 - 1933, 1947 років, насильницьку колективізацію, терористичне знищення ватажків українського націоналістичного руху Симона Петлюри, Євгена Коновальця й Степана Бандери, знищення української інтелігенції й інші історичні моменти.
*  *  *
Київська міська державна адміністрація вирішила цього року створити у столиці Музей голодомору. Музей працюватиме поруч із Михайлівським собором. Мер Києва Олександр Омельченко розпорядився вибрати місце для посадки калиново-горобинового гаю у квітні - травні. Таким чином Омельченко відреагував на пропозицію Президента Віктора Ющенка посадити калиновий гай, який би нагадував про жертв голодомору 1932 - 1933 років, коли загинули мільйони невинних людей...

РОЗПОЧАЛОСЯ ВИВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ МИРОТВОРЦІВ З ІРАКУ

Розпочалося скорочення українського миротворчого контингенту в Іраку. 15 березня перша група військовослужбовців прибули з міста Ес-Сувейра до Миколаєва двома літаками Іл-76. У аеропорту їх зустрічали командувач військ Південного оперативного командування генерал-лейтенант Григорій Педченко, голова Миколаївської облдержадміністрації Олександр Садиков, рідні та близькі
миротворців.
Вітання з благополучним поверненням на рідну землю від Президента України передав миротворцям генерал-лейтенант Григорій Педченко. Він зазначив: з 28 серпня 2003 року український контингент перебуває у складі коаліційних об'єднаних сил в Іраку і був одним з найчисельніших із п'яти наших угруповань, які підтримують мир у світі. Відповідно до рішення, прийнятого керівництвом України, і досягнутих політичних домовленостей з США і Польщею, у 2005 році поетапно буде виведено український контингент з Іраку.
Наші військовослужбовці, продовжував Григорій Педченко, самовіддано виконували свої функції, далі - робота дипломатів, військових інспекторів, тих українських відомчих структур, які захищатимуть національні інтереси.
Як зазначив командувач військ Південного оперативного командування, особовий склад сьомої окремої механізованої бригади з честю виконував завдання у надзвичайно складних умовах - підтримання безпеки у зоні своєї відповідальності, супроводження гуманітарних вантажів, несення служби на блокпостах, патрулювання та охорона важливих об'єктів, заслуживши при цьому високі оцінки урядів Іраку, США та Польщі. На жаль, при виконанні завдань не обійшлося без непередбачених втрат: за період перебування в Іраку Україна втратила 18 своїх синів. Учасники церемонії вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Потім генерал-лейтенант Григорій Педченко та миколаївський губернатор Олександр Садиков прямо на льотному полі аеродрому вручили миротворцям грамоти, подарунки, а також знаки воїна-миротворця.
Усього до жовтня поточного року перевезенню з Іраку повітряним шляхом підлягає 1629 українських миротворців, морським шляхом буде транспортовано - 164 одиниці техніки, 52 причепи, 287 тонн майна та півсотні контейнерів.
(Укрінформ).

ПАРОСТОК УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

66-ту річницю Карпатської України відзначили 15 березня закарпатці. В області відбуваються урочистості, зустрічі з очевидцями й учасниками вікопомних подій. Лягають квіти до пам'ятника президенту Карпатської України Августину Волошину в Ужгороді, до Хреста на символічній братській могилі на Красному полі під Хустом, де молоді патріоти чи не першими в Європі дали бій фашистським окупантам.
Карпатську Україну по праву вважають паростком нинішньої української державності. Недовго проіснувала ця маленька держава зі столицею в місті Хуст, але її історичний приклад важко переоцінити. 15 березня 1939 року під звуки гармат наступаючих окупаційних військ Сойм Карпатської України проголосив її незалежність, державним прапором був прий-нятий синьо-жовтий, а гімном - "Ще не вмерла Україна". Доки засідав Сойм, загарбників стримували погано озброєні січовики - члени воєнізованого формування "Карпатська Січ". Сили були нерівні, захисники рідної землі переважали ворога хіба що за силою духу і патріотизмом. Повторивши подвиг героїв Крут, більшість молодих патріотів загинула на Красному полі та в інших місцях. Решту окупанти потім розстріляли чи втопили у Тисі.
У радянський період інформація про Карпатську Україну замовчувалась. І тільки часи незалежності повернули людям правду. Президенту Карпатської України Августину Волошину, який загинув після Другої світової війни в московській катівні, присвоєно звання Героя України, споруджено пам'ятники, його ім'ям називають вулиці, видають його твори. А 15 березня - день проголошення незалежності Карпатської України - відзначається на всеукраїнському рівні.

Річниця Катинської трагедії

Виповнилося 65 років від прийняття сталінською верхівкою рішення про розстріл польських полонених, захоплених під час агресії Радянського Союзу проти Польщі у вересні 1939 року.
У варшавському костелі Св. Анни відбулася поминальна служба за загиблими, під час якої Катиньському комітету була передана урна із землею з Катині, Харкова, Мідного, Куропат та Биковні - місць, де були страчені польські військовополонені. Цю землю розсиплють біля пам'ятника Катинській трагедії, який буде споруджений у варшавському передмісті Воломін.
Катинський комітет після завершення служби звернувся до польських парламентаріїв із закликом направити народам світу та російському парламенту прохання передати Росією Польщі 22,5 тис. особових справ польських полонених, взятих у неволю у вересні 1939 року і закатованих на підставі рішення радянських керівників від 5 березня 1940 року.

ПРИМИРІТЬСЯ Ж, БРАТИ МОЇ...

Президент України Віктор Ющенко звернувся до ветеранів Великої Вітчизняної війни і Української Повстанської армії з проханням вибачити один одному. Виступаючи на установчому з'їзді партії "Народний союз "Наша Україна", Віктор Ющенко підкреслив, що під час Великої Вітчизняної війни і радянські солдати, і воїни УПА боролися за Батьківщину.
"По-всякому можна оцінювати минуле. Але, я вас прошу, це ваш обов'язок - подайте один одному руки, - сказав Віктор Ющенко. - Не звертайте це на дітей і внуків, це потрібно не для минулого, не для суду над 1940 чи 1941 роком". Він закликав ветеранів "знайти політичний і людський спосіб до діалогу, взаєморозуміння і примирення".

"Гаряча лінія" для ветеранів

У Раді міністрів Автономної Республіки Крим з 17 березня по 5 травня щочетверга працюватиме гаряча телефонна лінія з питань, що стосуються соціального захисту, вирішення соціально-побутових проблем учасників Великої Вітчизняної війни, стану військових поховань і пам'ятників, питань нагород та ін.
За інформацією прес-служби Ради міністрів, "гаряча лінія" буде працювати в зазначені дні з 14.30 до 16.30. По багато-канальному телефону 544-560 на питання кримчан будуть від-повідати міністр Ради міністрів АРК Ольга Удовіна, заст. міністра охорони здоров'я Криму Галина Михайлова, заст. міністра праці і соціального захисту АРК Тетяна Горулько, начальник відділу у справах інвалідів, ветеранів війни і праці Міністерства праці і соцзахисту Діляра Ганджиєва, інші фахівці уряду.


Муніципальні слухання з адмінреформи

17 - 19 березня у Судаку проходитимуть десяті муніципальні слухання "Перспективи розвитку місцевого самоврядування у новій політичній ситуації".
За участю представників чільних державотворчих структур мери всіх наших міст обговорять проект закону про адміністративно-територіальний устрій України.
Відкриє слухання віце-прем'єр з питань адмінреформи Роман Безсмертний, за словами якого, стрижнем цих перетворень є їхня соціальна направленість. Чільне у реформуванні - домогтися того, щоб кожний громадянин, у селі чи в місті, міг отримати від влади максимум необхідної державної підтримки: з телефонізації, освітлення, будівництва доріг, тощо.
Головна мета судацьких слухань - формування основ і засад нової держполітики щодо місцевого й регіонального розвитку, розробка механізмів правового, адміністративного й інвестиційного забезпечення взаємодії муніципального співтовариства й органів місцевого самоврядування зі структурами державної влади.
Основними питаннями слухань стануть інвентаризація проблем у сфері всетериторіальної організації влади, муніципального руху; визначення пріоритетів при вирішенні цих проблем у ближчій і дальшій перспективі; фіксація взаємних очікувань нової влади й муніципальної спільності та адміністративної громадськості; вироблення пропозицій щодо інституційного забезпечення розвитку місцевого самоврядування й механізмів взаємодії органів держвлади, місцевих влад і муніципальної громадськості; розробка пропозицій із перших кроків у реформуванні територіальної організації влади в 2005 - 2006 роках у відповідності із законопроектом 3207-1. Також учасники представницьких слухань мають заснувати банк ідей та ініціатив щодо місцевого й регіонального розвитку в сучасних умовах, а також "розвести у часі" місцеві й парламентські вибори, зокрема, для того, щоб ті, хто не пройде у Раду, могли запропонувати себе у місцеві органи влади.
Віктор ХОМЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2987

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков