Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 11.11.2005
А МИ У КЛАС ХОДИЛИ, ВІН ЗВЕТЬСЯ - 1-й "У"!
Любов СОВИК.

Нещодавно "Джерельчина" "мама" - "Кримська світлиця" розповіла про те, як вона ходила у гості до Української гімназії в Сімферополі, директор якої, Наталя Іванівна Руденко, оголосила незвичайне змагання між класами - на кращу організацію передплати на "Кримську світлицю" і дитячий додаток до неї - "Джерельце".
Окрилена такою дружньою підтримкою, "Світлиця" цього разу вирішила пошукати майбутніх друзів-передплатників для "Джерельця" серед першокласників школи № 10 м. Сімферополя, а заодно і розпитати, чи все гаразд у їхньому шкільному житті. Бо клас цей у школі незвичайний вже навіть за своєю назвою - 1-й "У" - український!
А розмістився 1-й "У" клас на базі дитсадочка № 27. Чому не в школі? Тому що більшість шкіл не пристосовані приймати шестиліток, бо немає спалень, а діткам обов'язково потрібен денний сон.
Тому вже не один рік по-материнськи надає притулок першим класам школи № 10 завідуюча ДНЗ № 27 Людмила Михайлівна Кузіна. І то не дивина, бо більшість першокласників є вихованцями цього ж дитсадка. Тому вже склалася традиція тісної співпраці вихователів і вчителів.
По-материнськи турбується й піклується про своїх учнів директор школи Галина Василівна Петрова. На її плечах лежить відповідальність не тільки за навчально-виховну роботу в навчальному закладі, а ще й за такі важливі технічно-організаційні моменти, як ремонт класів, перекриття даху чи заміна сантехніки. І з усім цим вона справляється, бо має розуміння, підтримку й допомогу з боку батьків. Разом вони створили належні умови для навчання школяриків.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Іванівна Маслова розповіла, що в шкільній програмі для 1-го класу з`явилася новинка - уроки "Введення в шкільне життя", які проводяться протягом перших двох тижнів з метою швидшої адаптації до шкільного життя, вироблення загальнонавчальних умінь та навичок. Уроки тривають по 35 хв. Після другого уроку динамічна пауза аж 40 хв. Проходять уроки й на свіжому повітрі, звичайно, коли це дозволяють погодні умови й тема. Першокласникам надають професійну допомогу психолог і логопед.
Батьки спокійні, бо їхні діти під наглядом повний робочий день. У них є сніданок і обід, прогулянки й тиха година. А най-головніше - це чудова вчителька й вихователька.
Наталя Миколаївна Трофимова - молода, енергійна вчителька. Має відповідну вищу освіту та великий досвід роботи. Працювати їй приємно, бо є для цього всі умови. Клас повністю забезпечений підручниками, методичними посібниками, літературою для позакласного виховання. Вона досконало володіє державною мовою, бо приїхала до Криму з Сумщини. Дуже радісно їй працювати у такому дружньому, багатонаціональному класі. Третина (!) 1-го українського класу - маленькі кримські татари, є і росіяни, і, звичайно ж, українці. Від Наталі Миколаївни довідалася, що деякі батьки спочатку сумнівалися, чи варто записувати дитину до 1-го класу з українською мовою викладання, коли самі не володіють українською. Але добре усвідомлюють, що знати українську мову - це перспективно, тож твердо вирішили для себе - вчити державну мову разом зі своїми дітками, починаючи з першого класу.
...Після нашого походу до школи кожен учень отримав по примірнику "Кримської світлиці" та "Джерельця", щоб батьки прочитали їх разом зі своїми дітками і пересвідчилися, якими помічниками можуть бути наші українські газети - доросла й дитяча - у вивченні української мови, літератури, історії, культури, традицій. Тож можна вважати, що перше знайомство відбулося. Сподіваємось, що подружимося!

На фото В. КАЧУЛИ - першокласники школи №10 зі своєю вчителькою Наталею Миколаївною Трофимовою - і "Джерельцем"!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3417

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков