Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 06.01.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 06.01.2006
"Наші відносини повністю переходять на ринкові..."
УКРІНФОРМ.

Як повідомляє інтернет-видання "Росбізнесконсалтинг", "Газпром" уклав з українською стороною контракт на 5 років, згідно з яким з 1 січня 2006 р. газ в Україну поставлятиметься за ціною 230 дол. за 1 тис. куб. м.
Як заявив 4 січня на брифінгу голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер, згідно з досягнутою домовленістю з 1 січня 2006 р. холдинг поставлятиме газ в Україну через компанію RosUkrEnergo.
Окрім того, глава "Газпрому" повідомив, що укладений довгостроковий контракт на транзит російського газу через територію України, згідно з яким транзитна ставка становитиме 1,6 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. О. Міллер підкреслив, що оплата за транзит здійснюватиметься "лише грішми", і умови транзиту "ніяк не пов'язані з умовами поставок газу на український ринок". "Ми впевнені, що досягнуті домовленості забезпечать додаткові гарантії безпеки експорту газу в Європу і є гарним підґрунтям для розвитку співпраці між Росією та Україною у газовій сфері на ринкових засадах", - підкреслив О. Міллер.
Як заявив глава "Нафтогазу України" Олексій Івченко, сторони дійшли взаємовигідної угоди на взаємоприйнятній основі, яка дає змогу забезпечити у повному обсязі баланс України, з одного боку, і з іншого боку, забезпечити транзит російського газу в Європу. "Ми купуватимемо газ середньоазіатський (туркменський, узбецький і казахстанський) і російський у RosUkrEnergo", - повідомив О. Івченко. Таким чином, за його словами, Україна купуватиме газ у компанії RosUkrEnergo по 95 дол. за 1 тис. куб. м на російсько-українському кордоні.
О. Івченко також підкреслив, що ціна газу, який поставляється в Україну, і транзитна ставка не пов'язані між собою. Він зазначив, що Україна платитиме грішми за газ, а Росія, в свою чергу, буде розраховуватися грішми за транзит російського газу через українську територію. "Наші відносини повністю переходять на ринкові, і дають нам можливість забезпечити ті потреби, які потрібні нашим компаніям", - підкреслив він. Нагадаємо, 50% компанії RosUkrEnergo належить Газпромбанку, 50% - Райффайзенбанку.
Слід зазначити, що напередодні член правління компанії "Нафтогаз України" Микола Гончарук заявив, що Україна не використовує російський газ, а лише туркменський. "30 грудня 2005 р. ми здійснили передоплату - авансовий платіж Туркменістану. Таким чином, ми на законних підставах отримуємо сьогодні туркменський газ", - резюмував М. Гончарук. За його словами, Україна використовує 90 млн. куб м туркменського газу на добу при дозволених контрактом обсягах 126 млн. куб. м.
Утім, США докоряють Росії за використання газової проблеми у політичних цілях. Вашингтон докоряє російській стороні в тому, що Європа в перший день 2006 р. недоотримала певну кількість газу.
За словами офіційного представника Держдепартаменту США Шона Маккормака, рішення Росії компенсувати Європі недоотримані обсяги сировини "не вирішує питання". Зазначивши, що в Європі зараз справжня зимова погода, дипломат звинуватив Росію у "використанні питання про постачання енергосировини у політичних цілях". Офіційний представник зовнішньополітичного відомства США, однак, не став коментувати причини, що спонукали Росію істотно підвищити ціни на природний газ.

ЦЕ ринок З "ІМПЕРСЬКИМ ДУШКОМ"...
Газова війна між Росією та Україною виходить далеко за рамки економічного протистояння між Москвою й Києвом і має загальноєвропейський вимір. Про це власному кореспонденту Укрінформу в Бельгії заявив глава делегації Європарламенту по зв`язках з Україною Марек Сивець, коментуючи розвиток протистояння між Україною та Росією в сфері газопостачання.
"З європейської точки зору, зараз дуже важливо зробити добрий та ґрунтовний аналіз цієї ситуації та знайти чіткі визначення для її ідентифікації. При цьому виникають два головні питання. Перше - це безпека енергопостачання в Західну Європу. Друге стосується прямої політичної загрози незалежності України. Всі наступні дискусії мають бути зосереджені саме навколо двох цих ключових моментів, тому що істина пролягає десь посередині", - зауважив Марек Сивець.
За його словами, проблема, яка виникла у зв`язку із газовим конфліктом, має бути визначена як загальноєвропейська. "Це не є проблема тільки взаємин України з "великим братом", який має багато ресурсів. Україна, безумовно, страждає від цієї ситуації. Але може статися так, що вона просто виявилася "першою станцією" на цьому шляху", - заявив євродепутат.
На його думку, будь-яка європейська країна, включаючи Німеччину, має сприймати цю ситуацію як індивідуальне послання.
"Члени Євросоюзу мають чесно визнати, що зараз ми обговорюємо велику дилему щодо того, як мають у майбутньому розвиватися наші відносини з Росією. З одного боку, ми маємо централізовану, тоталітарну, застарілу економіку, яка керується політичною владою, з іншого боку - ринкову економіку, яка має реальні гроші та керується демократичними процедурами. Важко собі уявити співіснування цих двох абсолютно різних організмів. Це як коли один має зброю, інший має гроші. За класичними правилами детективу, наприкінці той, хто має зброю, матиме й гроші. Ніхто не хотів би опинитися в такій ситуації", - наголосив Марек Сивець.
"Якщо, з одного боку, ви відстоюєте ідею будівництва Північного газопроводу, то з іншого маєте усвідомлювати, що вони (росіяни), можуть використовувати цей газопровід для впливу на будь-яку країну. Він може стати не стільки альтернативним шляхом газопостачання, скільки частиною мережі для розподілу Європи на "кращих" та "гірших" партнерів головного постачальника. Це старий імперський принцип - розподіляй та владарюй", - зазначив євродепутат. 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 06.01.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3543

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков