Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 17.02.2006 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 17.02.2006
Юрій ЄХАНУРОВ: "ВЛАДА МАЄ БУТИ НЕПОМІТНОЮ..."
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

Нещодавно з робочим візитом Севастополь відвідав Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров.
У цьому статусі він у Севастополі - вперше. Програма візиту передбачала зустрічі з керівництвом міста, відвідини Національного заповідника "Херсонес Таврійський", годинний прямий ефір на місцевому державному телебаченні.
Севастополь - улюблене місто прем'єра. Раніше він бував тут часто, навіть міг собі дозволити провести тут ціле літо. Наприклад, у далекому 1966 році Юрій Єхануров працював у Севастополі на будівництві і отримав звання "муляр III розряду". Мешкав він тоді на вулиці Пожарова, це поблизу Херсонеса, і з тих пір закоханий у цю стародавню пам'ятку. Пізніше він приїздив сюди з сином.

"Кожному можновладцю - по пам'ятнику..."

Юрій Єхануров розповів севастопольцям, що Президент поставив завдання кожному можновладцю взяти під свою опіку по одному об'єкту. Прем'єр-міністр обрав Херсонес. Каже, що в будь-якому статусі займатиметься Херсонесом, а пізніше його справу продовжить його син. Найперше, треба зберегти пам'ятник всесвітнього масштабу, добитися, аби Херсонес увійшов до пам'яток історії, визнаних ЮНЕСКО і лише потім рухатися далі. Під час нинішнього візиту прем'єр домовився з українськими вояками, аби останні розчистили територію навкруги заповідника.
На зустрічі підкомісій по ЧФ мають цього місяця домовитися щодо звільнення заповідника від військової частини Чорноморського флоту. На низовому рівні такі домовленості вже нібито існують. Херсонес має прикрашати Севастополь. Пам'яток, що збереглися з часів V століття до нашої ери в світі не так вже й багато, тому треба зберегти хоч би те, що залишилося. (Сьогодні біля заповідника купи сміття і огорожа військової частини ЧФ РФ. Флотських причалів у тому місці немає, та росіянам зручно мешкати на знаменитих розвалинах Херсонесу).
Правда, в заповіднику вже розпочали роботу кияни: "Мы не треплемся, мы делаем", - запевнив севастопольців прем'єр. До початку туристичного сезону там вже будуть зміни. Починатимуть з туалетів.

"Рахувати - вигідно..."

Пославшись на довідку голови комітету з питань земельних ресурсів Севастополя, прем'єр повідомив, що 148 га севастопольської землі ЧФ РФ займає незаконно, тобто цих площ немає у переліку міждержавної угоди стосовно базування ЧФ.
"Я хочу, щоб не крали.., щоб цю землю віддали місту, я хочу, щоб городяни користувалися цією землею. У перерахунку це - 137 мільйонів гривень, які Севастополь недоотримав у бюджет. Інвентаризація об'єктів ЧФ - це нормальний процес. Севастопольці мають відчути, що рахувати - вигідно".
"Чого це російські ділки мають отримувати наші гроші?"
Щодо суборенди приміщень, котрі здає Чорноморський флот нашим підприємцям, прем'єр заспокоїв: не будемо квапитися, вияснимо, чия це територія і, якщо українська, то зміниться лише орендодавець, самі ж підприємства залишаться на місці. Просто гроші платитимуть Україні, а не Росії. Сьогодні близько 250 об'єктів господарської діяльності (майже 8000 осіб) знайшли  притулок під дахом ЧФ. Кошти за оренду могли б надходити до нашої казни, а не до кишень командирів військових частин ЧФ РФ. "Чого це російські ділки мають отримувати гроші з нашого підприємця? - каже Єхануров. Це ж навіть не держава Росія отримує ці кошти. Всі ж розуміють, куди йдуть ці гроші. Якщо після інвентаризації об'єкт перейде до України, то він перейде разом з його орендатором".

З Севастополя до Ялти - тролейбусом

Це питання порушив голова підприємства "Севтролейбус" Ю. Головін. Він вважає, що така тролейбусна лінія підняла б престиж Криму.  Єханурову ця ідея дуже сподобалася, він навіть за неї подякував. Треба порахувати, вважає прем'єр, якщо ця тролейбусна траса виявиться рентабельною, то, звичайно, туди є сенс вкласти кошти. "Фахівці обрахують і визначаться, а за ідею - дякую...".

"З російською мовою проблем немає, є проблеми з англійською..."

Обійти питання російської мови у прямому ефірі на Севастопольському телебаченні важко. Росіян цікавило одне: чи стане російська мова державною? Треба віддати належне пану Єханурову, удержавнити російську він, попри вибори, не обіцяв. Каже, що в Улан-Уде, де він зустрічався зі студентами, його запитали, чи є проблеми в Україні з російською мовою. З російською проблем ніяких, з англійською бувають, мої онуки слабенько її вчать, - так жартував посадовець в Улан-Уде, а севастопольцям сказав: "Я вважаю, що проблеми з російською виникають рівно за чотири місяці до виборів і зникають після виборів наступного дня. Я не помітив у Севастополі, щоб мене хтось не зрозумів і тоді, коли я говорю українською, й  коли - російською".
- Чи буде Україна в НАТО?
- Я очікував, що це запитання буде першим. Два місяці тому я вперше був у Брюсселі й не без хвилювання відчиняв двері, що вели до штаб-квартири НАТО: виховання у нас в усіх було однаковим. А потім придивився: сидять такі ж самі бюрократи.
Україна має представництво в НАТО - 8 чоловік,  Російська Федерація  - 80. Представники обох держав вивчають цю структуру.
І, ви знаєте, треба повчитися у Російської Федерації, вони краще торгують на ринку НАТО. Треба нам якось на той ринок, як мовлять поляки, "вкренчичся", влізти, вкрутитися. Сьогодні - близько 30% українців прагнуть вступу країни до НАТО. Приблизно стільки ж - майже нічого не знають про цю структуру. Решта - проти. Коли життя в Україні досягне європейських стандартів, пересічний громадянин не перейматиметься такими проблемами. Відверто кажучи, я не знаю, коли народ України проголосує за вступ до НАТО. А  до тих пір, поки не проголосує, ніхто нас  силоміць туди не тягтиме.

"Влада має бути непомітною..."

"У нас чудова країна, але не вистачає фахових управлінців. Пересічний городянин не повинен думати про флот, маяки, газ. Він має перейматися своєю родиною, її добробутом та відпочинком.
Я бажаю, щоб Севастополь був успішним, севастопольці - заможними, а влада мусить сумлінно працювати. Завдання влади - бути непомітною. Ми намагатимемося вам не заважати.
А ви  постарайтеся бути щасливими", - сказав насамкінець севастопольцям столичний гість і, здається, справив гарне враження на городян своєю доступністю, щирістю та незаполітизованістю.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 17.02.2006 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3622

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков