Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 10.03.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 10.03.2006
Новини України та Криму

Палата представників Конгресу  США скасувала дію поправки ДЖЕКСОНА-ВЕНІКА ВІДНОСНО УКРАЇНИ

 Законопроект N Н. R. 1053, представлений конгресменом Джимом Герлахом, підтримали 417 американських парламентарів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Вашингтоні. Окрім того, що закон, схвалений Конгресом, передбачає відновлення для України режиму нормальних торговельних відносин, він має і вагоме символічне значення.
 Відкриваючи дебати у Палаті представників щодо скасування поправки, голова Комітету з питань бюджетного регулювання Білл Томас, зокрема, заявив: «Це вражаюча мить, коли ми віддаємо належне зростанню і розвитку нової нації - нації, яка протягом десятиріч заслуговувала на кращу долю, однак тільки тепер наближається до того, за що боролася багато років».
 Представник Республіканської партії Кендіс Міллер зазначила, що Україна давно має стати повноправним членом міжнародної демократичної спільноти. Скасування поправки підтримав і конгресмен Том Лантос, колишній в’язень Освенціма, який висловив сподівання, що для української влади це буде додатковим стимулом для боротьби з будь-якими проявами ксенофобії та антисемітизму.
 Як повідомляв раніше Укрінформ, Сенат США підтримав скасування дії поправки Джексона-Веніка проти України ще у листопаді 2005 року. Проте окремі положення законопроекту, який виносився на голосування тоді в Сенаті, відрізняються від документа, прийнятого Палатою представників. Відтак, відповідно до процедури, це рішення має бути ще раз підтверджене Сенатом. До того ж, щоб рішення Конгресу набуло чинності, його має підписати Президент США Джордж Буш.
 Цей документ був прийнятий у 1974 році й використовувався як інструмент політичного впливу на Радянський Союз, що обмежував еміграцію громадян з країни. Поправка, зокрема, встановлювала дискримінаційні податки й тарифи на український експорт, а також забороняла надання Україні державних кредитів.
 Поправка Джексона-Веніка продовжує діяти щодо Росії, Казахстану і деяких інших країн.

 ЯКБИ Ж ПИСАЛИ ТАК, ЯК ТРЕБА...

 Президія Верховної Ради Автономної Республіки Крим вирішила звернутися у Верховну Раду України з проханням дозволити дільничним виборчим комісіям в Криму вносити зміни і уточнення у списки виборців у день виборів, а виборцям - звертатися до суду в день виборів з питань уточнення списків. Відповідне звернення було прийнято на засіданні президії кримського парламенту, передає кореспондент Укрінформу.
 Згідно із Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів», дільничні виборчі комісії ні самостійно, ні за рішенням судів не мають права вносити виправлення в списки виборців у день голосування. У той же час в автономії в списках виборців виявляється багато прізвищ, імен і по батькові, неправильно перекладених з російської мови на українську та інші неточності. «Все це може призвести до того, що значна кількість виборців в автономії не зможе реалізувати свої конституційні виборчі права», - йдеться у зверненні президії парламенту автономії. У зв’язку з цим президія кримського парламенту просить Верховну Раду України внести відповідні зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів».

 У ЛАТВІЇ БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ СПИСКИ КОЛИШНІХ АГЕНТІВ КДБ

 Юридична комісія латвійського Сейму на закритому засіданні вирішила оприлюднити імена колишніх агентів КДБ СРСР, опублікувавши їх списки за державний рахунок в офіційній газеті Latvijas Vestnesis, повідомляє Укрінформ з посиланням на інформагентство ЕЛЬТА.
 За даними Сейму Латвії, список складатиметься приблизно з 4,5 тисячі імен. Як сказав журналістам голова комісії Марек Сегліньш, прийнято рішення про публікації абсолютно всіх імен шпигунів. При цьому планується указати імена, прізвища і клички, можливо, і дати народження, а також відзначити тих, хто визнав своє співробітництво з КДБ. Список буде супроводжений пояснювальною статтею, де передбачається, зокрема, відмітити, що невідомо, чим саме займалися ці агенти - доносили вони про економічні чи про ідеологічні злочини.
 Після підготовки пояснювальної статті юридична комісія направить це питання в Сейм на розгляд.
 Як повідомлялося раніше, в травні 2004 року Сейм Латвії вирішив оприлюднити імена колишніх агентів КДБ, але президент повернула поправки до закону про збереження документації КДБ на повторний розгляд. Тоді Сейм у терміновому порядку ще на 10 років продовжив термін дії обмежень для колишніх співробітників КДБ, а повернені президентом поправки передав на розгляд у комісіях. Восени 2004 року юридична комісія Сейму допускала можливість оприлюднити імена лише ідеологічних агентів КДБ.

НА ТЕМІ НАТО - НЕ СПЕКУЛЮВАТИ!
 Президент України Віктор Ющенко закликає політиків не спекулювати на темі НАТО у період виборчої кампанії. «Дискусія щодо НАТО сьогодні не на часі. Під час виборів нею просто не треба спекулювати і авантюрно виносити начебто на обговорення населення. Ця тема ще попереду», - заявив він 9 березня, виступаючи перед студентами Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.
 Президент зазначив, що за останній рік відносини України і НАТО досягли значного прогресу і нині здійснюється ціла низка спільних програм, пов’язаних із військовим навчанням, перепідготовкою кадрів та уніфікацією певних процесів. «Ми сьогодні прийшли до інтенсифікованого діалогу з НАТО, маємо річну програму співпраці і досить велику динаміку переговорного процесу, і я не бачу якихось серйозних проблем на рівні сьогоднішнього переговорного процесу у стосунках Україна - НАТО», - сказав він.
 При цьому Віктор Ющенко наголосив, що упродовж останнього року він спеціально публічно не виносив на обговорення тему євроатлантичної інтеграції України, щоб не допустити політичних спекуляцій, «як це сьогодні намагаються зробити деякі політичні сили». Він вважає, що сьогодні всі українські політики повинні виробити солідарну позицію щодо європейської і євроатлантичної інтеграції і не розпалювати в Україні тих чи інших конфліктів. У цьому контексті Президент нагадав досвід прибалтійських країн, політичні сили яких у 90-х роках домовилися про те, що питання, які стосуються загальнонаціональних інтересів і можуть спричинити певні непорозуміння або підігрівати певні конфлікти, не повинні включатися у виборчі програми і політичну боротьбу. «Вони зайняли солідарні позиції по європейській і євроатлантичній інтеграції. Я б хотів це бачити зараз і в Україні», - сказав Глава держави.
 За словами Президента, сьогодні всі повинні зрозуміти, що «без референдуму ніхто не піде в НАТО, в ЄС чи будь-які інші міжнародні інститути, які потребують відповіді громади». Але всьому свій час.
 На думку Віктора Ющенка, нині українській нації бракує, насамперед, знань та інформації про те, що таке НАТО, які його функції і для чого цей блок створено. «Коли ми говоримо про НАТО, то ми говоримо, насамперед, про концепцію єдиного європейського дому, про Європейський Союз, де країни Європи об’єдналися в один дім і формують єдину економічну політику, гуманітарну, соціальну, оборонну, політику демократії. Це невід’ємна частина чогось більш загального, воно не може бути відірвано і в цьому контексті не можна говорити про НАТО лише як про військову доктрину», - наголосив Глава держави.
 Він підкреслив, що ті цінності, які сьогодні сповідує Європа, сформувалися завдяки й українській нації, а тому їх не можна розцінювати як нав’язані кимось. Як приклад таких цінностей Президент назвав першу у світі українську Конституцію Пилипа Орлика. «І коли ми говоримо про такі європейські загальні цінності, то невід’ємною їх частиною є і оборонна концепція, бо безпекова політика для України дуже важлива», - зазначив Глава держави.
 Президент також наголосив, що сьогодні не варто виносити на широку дискусію тему НАТО ще й з огляду на те, що Україна не готова до членства в Північноатлантичному альянсі. За його словами, ще потрібно вирішити цілу низку питань, які стосуються і позаблокового статусу України, і складного процесу імплементації держави до безпекових західних цінностей і стандартів тощо. «Україна як нація повинна, насамперед, проаналізувати, оцінити вигоди, які в собі несе Північноатлантичний процес, провести громадське обговорення цієї політики, і лише потім можна приймати рішення по суті», - підкреслив Віктор Ющенко.

Європейський вектор

 ТОМУ ЩО - БРЕНД!

 Будь-яка політична сила, що переможе на парламентських виборах в Україні, потребуватиме бренду Ющенка для проведення реальної політики. Таку думку висловив під час зустрічі з українськими журналістами у Брюсселі голова делегації Європарламенту по зв’язках з Україною Марек Сивець.
 «Зараз Україна переживає небезпечні часи. При цьому не слід переоцінювати показники соціологічних опитувань. Мій політичний досвід говорить про те, що до того моменту, поки не закриються виборчі дільниці, будь-які цифри можуть бути помилковими. Маючи шість різних головних блоків, дуже важко створити коаліцію. Ми не можемо передбачати майбутнє, тому на сьогодні маємо виходити з того, що все є можливим, і будь-яка партія не може виключати будь-який тип коаліції», - зазначив євродепутат.
 На його думку, для всіх політичних сил в Україні універсальним є правило - у випадку перемоги всі вони потребуватимуть Ющенка. «Всі вони, включаючи Януковича, потребуватимуть Ющенка як прапора. Тому що Ющенко - це бренд України. Ющенко є визнаним лідером. Він є європейським лідером, який користується довірою, який є героєм революції», - зазначив Марек Сивець.
 Він висловив переконання у тому, що цей фактор мають враховувати всі українські політики, якщо вони прагнуть серйозного та ефективного діалогу з Європейським Союзом та іншими західними партнерами.
 Як голова групи спостерігачів Європарламенту на парламентських виборах в Україні, Марек Сивець зазначив, що поки що до Брюсселя не надходило повідомлень про серйозні порушення демократичних правил під час передвиборної кампанії. Він повідомив про те, що має намір невдовзі відвідати Київ. Уже зараз представники соціал-демократичної фракції Європарламенту відвідують регіони України, включаючи Львів, Донецьк, Дніпропетровськ і Харків, де зустрічаються із студентською молоддю та іншими категоріями виборців України.
 Торкаючись можливості зловживань під час виборів так званим адмінресурсом, він зауважив, що повністю виключати їх неможливо, адже деякі регіональні лідери можуть «за звичаєм» намагатися підтримати діючу владу. «Своїми наслідками така практика була б дуже небезпечною для цих лідерів, адже на сьогодні ніхто не може на сто відсотків передбачити, хто отримає перемогу на парламентських виборах і хто стане прем’єр-міністром країни», - підкреслив він.

ТЕПЕР У НАС ВСЕ БУДЕ «ГУТ»?

 9 березня голова Ради міністрів Криму Анатолій Бурдюгов зустрівся з тимчасовим Повіреним у справах Федеративної Республіки Німеччина в Україні Йоганнесом Регенбрехтом, який перебуває в Автономній Республіці Крим із дводенним робочим візитом, повідомила прес-служба кримського уряду.
 Під час бесіди сторони обговорили актуальні питання економічного співробітництва, а також суспільну ситуацію в автономії в переддень виборів. Пан Регенбрехт підкреслив, що в даний час Німеччина є найбільшим економічним партнером України в рамках Євросоюзу. За минулий рік приріст товарообігу між двома країнами склав 30 відсотків, однак потенціал розширення економічних зв’язків далеко не вичерпаний і вони переходять у більш поглиблені форми співробітництва. Німецький дипломат відзначив, що ділові кола Німеччини виявляють великий інтерес до Автономної Республіки Крим і розцінюють цей регіон як один з найбільш перспективних для вкладення інвестицій. Він поцікавився в глави кримського уряду, у які галузі і проекти, з погляду кримської сторони, варто було б у першу чергу направляти німецькі інвестиції. Анатолій Бурдюгов відзначив, що інвестиційна привабливість Криму в даний час є досить високою – за перші два місяці поточного року автономією отримано інвестиційних пропозицій на 70 млн. доларів, це половина загальної суми іноземних інвестицій, отриманих Кримом за попередній рік. Німецький бізнес особливо успішно й у значних обсягах працює в Криму в сфері хімічної промисловості, - нагадав Анатолій Бурдюгов. На думку глави уряду, пріоритетною сферою для фінансових вкладень інвесторів є рекреаційна сфера. Особливо привабливими найближчим часом стануть проекти розвитку морського узбережжя в Східному Криму від Феодосії до Керчі, а також західного і північно-західного берега і мису Тарханкут. Цікавими для інвесторів, з точки зору глави уряду Криму, також є проекти будівництва порту Донузлав і транспортного переходу Крим - Кубань.
 Відповідаючи на питання про взаємодію кримської виконавчої влади з центральною виконавчою владою України, Анатолій Бурдюгов висловив подяку керівництву України за економічну, фінансову й організаційну допомогу, яку Київ надає кримському регіонові. Прем’єр Криму підкреслив, що завдяки цій підтримці з’явилася реальна можливість ужити серйозні заходи, спрямовані на поліпшення якості життя кримчан і зняти гостроту тих проблем, що накопичувалися роками. Він висловив упевненість, що ця взаємодія збережеться і після парламентських виборів, коли буде сформований новий склад Кабінету Міністрів України.
Характеризуючи суспільну ситуацію в Криму в непростий передвиборний період, Анатолій Бурдюгов оцінив її в цілому як “позитивну, що не припускає непрогнозованого розвитку подій”. Спекуляції окремих політичних сил на питаннях статусу російської мови і проведення консультативного референдуму Анатолій Бурдюгов назвав “політичним трюком”, що не матиме ніяких правових наслідків. “Очевидно, що більшість кримчан дадуть ствердну відповідь на запитання “Чи хочете ви говорити російською мовою?”, і в Криму говорять російською мовою без будь-яких обмежень, - підкреслив Анатолій Бурдюгов і на підтвердження навів витяг з Конституції АРК (ст. 10, гл. 3, п. 2): “В Автономній Республіці Крим російська мова як мова більшості населення і прийнятна для міжнаціонального спілкування використовується у всіх сферах громадського життя”...

ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

 Минулої п`ятниці в Кримському республіканському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Розгойданi дзвони пам`ятi», присвячена жертвам голодоморів в Україні, повідомляє Кримське агентство новин.
 Виставка має художньо-документальний характер і складена з архівних документів 1932 - 1933 років, історичних експонатів, зібраних в різних регіонах України, США, циклу художніх творів Заслуженого художника України Валерія Франчука на тему голодомору, документального фільму «Жити заборонено».
 Архівні документи, які свідчать про геноцид і етноцид, зібрані народним художником України Миколою Сядристим. Документальні фотографії тих років, плакати, художні картини зібрав для виставки громадський діяч М. Вільямс (США). В прес-службі музею підкреслили, що виставка організована Міністерством культури і туризму України, Міністерством культури і мистецтв АР Крим за дорученням Президента України.
 * * *

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 10.03.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3690

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков