Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДБУВАЛОСЬ НА З'╥ЗДАХ ГРОЙСМАНА, СМЕШКА, ВАКАРЧУКА, ПОРОШЕНКА ╤ ЗЕЛЕНСЬКОГО
Позачергов╕ вибори не скасовано, час п╕дтиска╓. Тому за один в╕кенд на р╕зних столичних...


ЦЬОГО РОКУ НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА ВИСУНУТО 23 ТВОРИ
Нагада╓мо, що прем╕ю ╕м. ╤вана Франка в галуз╕ ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ засновано 2004 року


ХОТ╤В ПОНОВИТИ ПАСПОРТ: В УКРА╥Н╤ СП╤ЙМАЛИ БОЙОВИКА «САМООБОРОНИ КРИМУ»
у 2014 роц╕ чолов╕к входив до складу незаконного збройного формування "Самооборона Криму" ╕...


МАЙЖЕ 190 Д╤ТЕЙ РОСТУТЬ БЕЗ БАТЬК╤В ЧЕРЕЗ РЕПРЕС╤╥ В КРИМУ
К╕льк╕сть д╕тей в анексованому Криму, чи╖х батьк╕в заарештували в межах пол╕тично вмотивованих...


ЛАСКАВО ПРОСИМО В KYIV: США В╤ДТЕПЕР ПРАВИЛЬНО ПИСАТИМУТЬ НАЗВУ СТОЛИЦ╤ УКРА╥НИ
Рада США з географ╕чних назв ухвалила р╕шення про зам╕ну оф╕ц╕йно╖ назви столиц╕ Укра╖ни з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 28.04.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 28.04.2006
Новини Укра╖ни ╕ Криму

РАДА СКЛАЛА ПОВНОВАЖЕННЯ

Сп╕кер парламенту Володимир Литвин, закриваючи 26 кв╕тня останню сес╕ю Верховно╖ Ради четвертого скликання, зазначив, що депутатський корпус ц╕ чотири роки жив "ус╕м тим, чим живе народ". В╕н пор╕вняв д╕яльн╕сть народних обранц╕в ╕з пост╕йним "балансуванням на в╕стр╕ ножа", зазначивши: "традиц╕йна для Укра╖ни", що стала майже частиною державно╖ пол╕тики, робота на руйнац╕ю парламенту велася як ╕ззовн╕, так ╕ зсередини.
Проте, вважа╓ Литвин, частина заслуги в тому, що з 2002 по 2005 р. ВВП вир╕с на 30%, витрати держбюджету зб╕льшилися в 2,5 раза, м╕н╕мальн╕ зарплата ╕ пенс╕я зросли в 2,5 ╕ 4 рази, належить ╕ парламенту. За його словами, Верховна Рада четвертого скликання прийняла найб╕льшу к╕льк╕сть закон╕в - 1250, з яких 1138 набрали чинност╕.
Володимир Литвин сказав, що парламент припустився помилки, не п╕дтримавши законопроекти про перерахунок голос╕в на виборах 26 березня (Народний блок Литвина набрав на виборах 2,44% голос╕в ╕ не пройшов до нового парламенту). Тому, вважа╓ в╕н, над наступною Верховною Радою витатиме т╕нь сумн╕ву в ╖╖ лег╕тимност╕.

ВИБОРИ: СУД ПОСТАВИВ КРАПКУ

Р╕шення Вищого адм╕н╕стративного суду ставить крапку в тем╕ укра╖нських вибор╕в до парламенту ╕ м╕сцевих орган╕в влади, заявив 26 кв╕тня журнал╕стам Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко.
На його думку, питання про вибори вичерпане, п╕сля винесено╖ судово╖ оц╕нки у жодно╖ з пол╕тсил не ма╓ бути н╕яких претенз╕й. Президент повторив, що Укра╖на провела демократичн╕, чесн╕ вибори ╕ "сьогодн╕ жодна м╕жнародна орган╕зац╕я, жодна громадська ╕н╕ц╕атива" не можуть звинуватити укра╖нську владу в недемократичност╕ ╕ непрозорост╕ вибор╕в.
Глава держави зазначив, що поважа╓ результати вибор╕в ╕ враховуватиме ╖х у сво╖й робот╕.
Як в╕домо, 25 кв╕тня п╕зно увечер╕ Вищий адм╕н╕стративний суд Укра╖ни в╕дхилив позови до Центрвиборчкому Блоку Натал╕╖ В╕тренко, Блоку Кармаз╕на, Блоку Литвина ╕ парт╕╖ "В╕че" про визнання неправом╕рними д╕й ЦВК з встановлення результат╕в парламентських вибор╕в 26 березня. Р╕шення суду остаточне ╕ оскарженню не п╕дляга╓.
У новий парламент ув╕йшли Парт╕я рег╕он╕в, Блок Юл╕╖ Тимошенко, "Наша Укра╖на", Соцпарт╕я ╕ Компарт╕я.

МОВНИЙ ЧОРНОБИЛЬ?!

Надання к╕лькома радами р╕зних р╕вн╕в, зокрема Луганською облрадою, рос╕йськ╕й мов╕ статусу рег╕онально╖ ╓, на думку Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни Володимира Литвина, ланцюговою реакц╕╓ю, частиною процесу фрагментац╕╖ ╕ розповзання кра╖ни. Таку думку в╕н висловив на прес-конференц╕╖, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в. "Це небезпечна забавка", - вважа╓ В. Литвин. За його словами, ╓ два сценар╕╖ розвитку под╕й: або розпад держави, або встановлення диктатури. При цьому, зауважив в╕н, перший вар╕ант ╓ б╕льш в╕рог╕дним. Водночас сп╕кер п╕ддав критиц╕ мовну пол╕тику у держав╕, насл╕дком яко╖ стали ухвален╕ на м╕сцях р╕шення. Водночас в╕н висловив жаль, що "в╕дсутня жодна реакц╕я, яка б спрацювала на випередження". Ц╕ процеси, сказав В. Литвин, св╕дчать про в╕дцентров╕ тенденц╕╖, як╕ ╓ в Укра╖н╕.

В╤Д РЕДАКЦ╤╥. Ситуац╕я з "Кримською св╕тлицею", яка вже ЧОТИРИ М╤СЯЦ╤ з початку року вида╓ться без будь-яко╖ державно╖ допомоги, хоч ╓ ╕ рядок в Держбюджет╕, ╕ в╕дпов╕дний пункт у недавньому "кримському" Указ╕ Президента, - ще одне св╕дчення "в╕дсутност╕ жодно╖ реакц╕╖..."

Се не те СНД...

В╕дсутн╕сть реакц╕╖ СНД на проблеми сво╖х член╕в св╕дчить про безперспективн╕сть ц╕╓╖ орган╕зац╕╖, заявив м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Борис Тарасюк на зустр╕ч╕ глав м╕н╕стр╕в закордонних справ кра╖н-член╕в СНД у Москв╕, пов╕домив власний кореспондент Укр╕нформу в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
Борис Тарасюк пов╕домив що таке ставлення до ╕н╕ц╕ативи Укра╖ни, що хвилюють м╕льйони людей вс╕х кра╖н СНД, св╕дчить про те, що у такому формат╕ орган╕зац╕я не ма╓ перспективи у майбутньому.
Сьогодн╕ СНД показало свою неефективн╕сть ╕ в питаннях виконання р╕шень глав держав у Казан╕ 26 серпня 2005 року щодо посилення рол╕ та реформування СНД. "Ми констатували, що й це р╕шення глав держав не викону╓ться".
Кр╕м того, делегац╕╖ Укра╖ни, Груз╕╖ та Молдови поставили питання про включення до порядку денного проблеми так званих "торгових во╓н". Борис Тарасюк нав╕в ╕з цього приводу правову базу в рамках СНД, а саме Протокол про врегулювання спор╕в щодо вилучень ╕з зони в╕льно╖ торг╕вл╕ в╕д 1999 року.
Укра╖нська делегац╕я пропонувала також включити в план м╕жв╕домчих консультац╕й питання щодо так званих заморожених конфл╕кт╕в. "На жаль ц╕ питання не були п╕дтриман╕ на закритому зас╕данн╕ м╕н╕стр╕в кра╖н-член╕в СНД", - сказав Борис Тарасюк.
За його словами, ц╕ ж питання Укра╖на буде порушувати на зас╕данн╕ глав уряд╕в ╕ глав держав кра╖н-член╕в СНД, а також в ООН.
"СНД не реагу╓ на т╕ ситуац╕╖, що ╓ найб╕льш чутливими для кра╖н-учасник╕в СНД", - зазначив Борис Тарасюк. На думку укра╖нського м╕н╕стра, неефективн╕сть СНД як структури поляга╓ в тому, що прийма╓ться багато р╕шень, як╕ не працюють. "Це наводить на думку, що СНД не викону╓ тих завдань, яких оч╕кували в╕д СНД у 1991 роц╕", - пояснив м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни.
В╕дпов╕даючи на запитання стосовно можливо╖ ефективно╖ форми сп╕вроб╕тництва пострадянських держав, Борис Тарасюк пов╕домив, що факт створення рег╕ональних структур державами-членами СНД св╕дчить про розчарування в Орган╕зац╕╖ й про нам╕р держав налагоджувати сп╕вроб╕тництво на рег╕ональному р╕вн╕. "Це б╕льше в╕дпов╕да╓ ╖х ╕нтересам, не обтяжено формал╕зован╕стю й неефективними органами", - наголосив глава укра╖нського МЗС.

Роз╕йшлися "ПО-АНГЛ╤ЙСЬКИ"

Перша орган╕зац╕йна сес╕я оновлено╖ на 80% Верховно╖ Ради Криму п'ятого скликання в╕дбудеться 12 травня. Блок "За Януковича" спод╕ва╓ться, що ключов╕ посади д╕стануться йому ╕ в парт╕йних суперечках посп╕шив заявити про свою б╕льш╕сть та про те, що заручився п╕дтримкою парт╕╖ "Союз", л╕дери яко╖ зауважили: про под╕бну угоду чують уперше. В╕дмовилися брати участь у цих перемовинах кримський "БЮТ", Блок Куницина, Народний рух Укра╖ни з╕ "списком курултаю",  як╕ наголосили про принципове розходження погляд╕в на розвиток Криму й Укра╖ни. Чимало пол╕тичних сил нового депкорпусу сумн╕ваються, що 44 "рег╕онали" можуть розраховувати на задекларован╕ ними 65 голос╕в.
А нечисленн╕ депутати попереднього скликання в нап╕впорожн╕й зал╕ прощалися недовго ╕ без сентимент╕в. Б╕льш╕сть з них зав╕тала востанн╓, бо не пройшла у новий склад ВР АРК. У прощальн╕й допов╕д╕ ╖╖ голова Борис Дейч подякував колегам за роботу, зауваживши: "Пол╕тичн╕ пристраст╕, викликан╕ виборами, не повинн╕ бути причиною для того, щоб роз╕йтися "по-англ╕йськи", не попрощавшись. Адже разом проведено 9 чергових ╕ 5 позачергових сес╕й, 47 пленарних зас╕дань, ухвалено 947 постанов ╕ р╕шень - на 20% б╕льше, н╕ж вдалося ╖х попередникам. "В╕дпрацьована команда" згадала, як зм╕нилося три уряди, а переламати негативн╕ тенденц╕╖ в економ╕ц╕, особливо села, не вдалося. ╤нш╕ переконували: навпаки, вдалося домогтися стаб╕льност╕ в економ╕ц╕ п╕вострова, не втратити темп╕в розвитку ╕ вир╕шити ряд системних проблем. Дехто скрушно в╕дзначив: за терм╕н ╖х управл╕ння "цей орган, по сут╕, ╕н╕ц╕ював, багато в чому орган╕зував, п╕дтримував ╕ прикривав розд╕лення ресурс╕в Криму: насамперед "прославився" мах╕нац╕ями з землею, власн╕стю ╕ бюджетними коштами". А прокурор Криму В╕ктор Шемчук напередодн╕ в╕дзначив: "Нин╕ видано санкц╕ю на арешт колишнього депутата ВР АРК Миколи Котляревського. ╤з 117 претен-дент╕в на звання нардеп╕в, як╕ мали в минулому проблеми з законом, ╕нтереси кримчан представлятимуть в╕с╕м таких депутат╕в. ╤з них п'ять притягалися до в╕дпов╕дальност╕ за господарськ╕ злочини, по одному - за незаконне збер╕гання збро╖, хул╕ганство, невиплату зарплати".
Новообраним депутатам Борис Дейч - нин╕ народний депутат парламенту Укра╖ни, побажав зробити набагато б╕льше ╕ краще, н╕ж ╖хн╕ попередники ╕ нагадав слова ф╕лософа Демокр╕та: "Сл╕д привчати себе до доброд╕йних справ, а не до сл╕в про доброд╕яння".
В╕ктор ХОМЕНКО.


ВВП УКРА╥НИ ЗР╤С

В Укра╖н╕ прир╕ст валового внутр╕шнього продукту (ВВП) у с╕чн╕-березн╕ 2006 р., пор╕вняно з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року, становив 2,4%. Таку ╕нформац╕ю оприлюднено на оф╕ц╕йному сайт╕ Державного ком╕тету статистики Укра╖ни.
Ном╕нальний валовий внутр╕шн╕й продукт, за ор╕╓нтов-ною оц╕нкою, становив 93 млрд. 86 млн. грн.
Найб╕льший прир╕ст валово╖ додано╖ вартост╕ спостер╕гався у виробництв╕ та розпод╕ленн╕ електроенерг╕╖, газу та води - на 7,4%, транспорт╕ - на 6,7%, буд╕вництв╕ - на 5,0%, с╕льському господарств╕, мисливств╕ та л╕совому господарств╕ - на 4,5%, видобувн╕й промисловост╕ - на 3,4%.

СТА╢МО СИЛЬНИМ РИНКОМ?

"Укра╖на швидко розвива╓ться ╕ ста╓ сильним, конкурентним ринком. Найб╕льш ефективн╕ компан╕╖ на укра╖нському ринку отримують в╕дпов╕дне м╕жнародне визнання". Про це заявила виконавчий директор EFF╤ Awards ╤nternat╕onal Мер╕ Л╕ К╕н.
Восени 2006 року пройде перший в Укра╖н╕ конкурс у рамках програми м╕жнародно╖ прем╕╖ EFF╤. Поява EFF╤ в Укра╖н╕ прискорить розвиток нац╕онального рекламного ринку й технолог╕й, вважають експерти Всеукра╖нсько╖ рекламно╖ коал╕ц╕╖.
Конкурс EFF╤ Awards заснований у 1968 роц╕ Нью-йоркською Американською Маркетинговою Асоц╕ац╕╓ю. Сьогодн╕ EFF╤ Awards представля╓ у св╕т╕ понад 30 престижних програм, як╕ спрямован╕ на п╕двищення ефективност╕ реклами та маркетингових комун╕кац╕й.

ПОРЯДОК СПРОЩЕНО

М╕журядову угоду про порядок перетину укра╖нсько-рос╕йського державного кордону мешканцями прикордонних район╕в Укра╖ни та Рос╕╖ п╕дписали у Москв╕ м╕н╕стри закордонних справ двох кра╖н.
Дипломати доклали чимало зусиль для п╕дписання цього документа, який 23 вересня 2005 року було парафовано у Ки╓в╕, нагадав глава укра╖нського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства. За його словами, угода стосу╓ться сотень тисяч укра╖нських ╕ рос╕йських громадян, що проживають у прикордонних областях. Серг╕й Лавров у свою чергу в╕дзначив, що угода дасть змогу на практиц╕ п╕дтримувати ╕сторичн╕ та родинн╕ зв'язки в зручний для людей час.
Оч╕ку╓ться, що, кр╕м ц╕╓╖ угоди, до п╕дписання готуються й ╕нш╕ нормативн╕ акти. Зокрема, угода про спрощений порядок набуття ╕ виходу з громадянства та угода про реадм╕с╕ю.

ЧОРНОБИЛЬЦ╤ ЧЕКАЮТЬ...

На 20-р╕ччя Чорнобильсько╖ трагед╕╖ б╕льшост╕ кримчан-л╕кв╕датор╕в вид╕лено по 100, 80 ╕ 60 гривень, д╕тям-╕нвал╕дам по 150. У к╕лькох рег╕онах, де матер╕альну допомогу передбачити не змогли, довелося обмежитися м╕тингами ╕ над╕╓ю на допомогу спонсор╕в. На обл╕ку у в╕дд╕л╕ захисту населення, постраждалого в╕д авар╕╖ на ЧАЕС сто╖ть 9177 ос╕б, яких зачепила чорнобильська б╕да. ╤з них 1128 - чорнобильц╕ першо╖ категор╕╖ - ╕нвал╕ди 1, 2, 3 груп. Нав╕ть нин╕шньо╖ рекордно╖ суми у 6545 тисяч не вистачило, щоб уповн╕ забезпечити людей виплатами. Потр╕бно ще 1391 тисяча гривень. Чека╓ пол╕пшення й ф╕нансування житлово╖ програми. Тор╕к на кошти, вид╕лен╕ з Держбюджету, вдалося забезпечити житлом лише три родини ╕з 262, що стоять у черз╕.
Пол╕пшуються справи лише з оздоровленням чорнобильц╕в. Тор╕к вони вс╕ мали змогу п╕дл╕куватися в санатор╕ях Криму. Тендер вже проведено ╕ на нин╕шн╕й р╕к.
В╕ктор ВАСИЛЕНКО.


УКРА╥НА МА╢ ШАНС

Укра╖на ма╓ шанс бути представленою окремим сегментом в ╢вропейському ре╓стр╕ б╕знесу. Як пов╕домила прес-служба Державного ком╕тету Укра╖ни з питань регуляторно╖ пол╕тики ╕ п╕дпри╓мництва, у В╕дн╕ 29 кв╕тня розпочнеться процедура включення Укра╖ни в даний ре╓стр.
Таким чином, Укра╖на стане першою з кра╖н поза межами ╢вросоюзу, запрошеною до ╢вроре╓стру б╕знесу. У Державному ком╕тет╕ Укра╖ни з питань регуляторно╖ пол╕тики ╕ п╕дпри╓мництва цей факт вважають насл╕дком пол╕тики держави з╕ спрощення процедури ре╓страц╕╖ у сфер╕ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕. Зокрема, в 2005 роц╕, за результатами досл╕дження Св╕тового банку, Укра╖на ув╕йшла до десятки кращих кра╖н ╢вропи по терм╕нах ре╓страц╕╖ п╕дпри╓мств.

ЕКСПЕРТИ  НАТО У СЕВАСТОПОЛ╤

20 кв╕тня у Севастопол╕ група експерт╕в НАТО, разом з оф╕церами командування укра╖нського флоту, узгодили питання п╕дготовки та участ╕ корабл╕в ВМС Укра╖ни в антитерористичн╕й операц╕╖ НАТО „Активн╕ зусилля". Разом з тим, на зустр╕ч╕  обговорювалися питання обм╕ну ╕нформац╕╓ю з Контактним пунктом Укра╖ни, орган╕зац╕╖ матер╕ально-техн╕чного забезпечення корабл╕в ВМС Укра╖ни в Середземному мор╕, правила, за якими д╕ятимуть  доглядов╕ парт╕╖, переобладнання корабл╕в в╕дпов╕дно до еколог╕чних стандарт╕в ╢вропейського Союзу.
Група експерт╕в, яку очолю╓ начальник одного з управл╕нь командування морського компоненту Об'╓днаних ВМС НАТО "П╕вдень" кап╕тан 1-го рангу Сйорд Бот, ознайомилася  з ╕нфраструктурою Контактного пункту Укра╖ни в операц╕╖ „Активн╕ зусилля" та побувала на борту фрегата „Гетьман Сагайдачний". Як зазначив начальник штабу - перший заступник командувача ВМС Збройних Сил Укра╖ни контр-адм╕рал ╤гор Кабаненко: "Укра╖на при╓дналася до антитерористично╖ операц╕╖ „Активн╕ зусилля" ╕ В╕йськово-Морськ╕ Сили мають в╕дправити корабл╕ на бойову службу, в Середземне море, всеб╕чно забезпеченими, а ек╕паж╕ - здатними д╕яти за стандартами П╕вн╕чноатлантичного альянсу". Першим укра╖нським кораблем, який  виконуватиме завдання в склад╕ об'╓днаних сил, що беруть участь у антитерористичн╕й операц╕╖ НАТО „Активн╕ зусилля", визначено корвет „Луцьк".
Л╕д╕я СТЕПКО.

М╤Ж ╤НШИМ...

СРСР ХОТ╤В ЗНИЩИТИ ╢ВРОПУ
У Польщ╕ знайдено документи, за якими Варшавський догов╕р планував ядерний удар по ╢вроп╕.
Днями М╕н╕стерство оборони Польщ╕ зняло гриф "та╓мно" з документ╕в про запровадження 1981 року в╕йськового стану та Варшавського договору ╕ передало ╖х ╤нституту нац╕онально╖ пам'ят╕, пов╕домля╓ польська ╕нформагенц╕я ПАП. Уже перше ознайомлення з цими документами викликало велику сенсац╕ю. Виявля╓ться, що кра╖ни Варшавського договору (читай - Москва) мали плани знищення ╢вропи з допомогою ядерно╖ збро╖.
Варто оч╕кувати на подальш╕ сенсац╕╖, бо передача документ╕в трива╓. Голова ╤нституту нац╕онально╖ пам'ят╕ Януш Куртика наголосив, що розсекречен╕ документи ╓ безц╕нними. Серед документ╕в м╕ститься, зокрема, написаний рос╕йською мовою Статут окремих в╕йськ Об'╓днаних сил Варшавського договору, як╕ базувалися на територ╕╖ Польщ╕, на час ядерно╖ в╕йни. Командування цього п╕дрозд╕лу мало в сво╓му розпорядженн╕ 194 ядерн╕ бо╓головки. Агенц╕я "Франс пресс" пов╕домила з Варшави, що ╕ншим документом про розпод╕л обов'язк╕в на польську арм╕ю покладалося завдання окупац╕╖ Зах╕дно╖ Н╕меччини впродовж к╕лькох дн╕в п╕сля завдання по ╢вроп╕ масованих ядерних удар╕в. У ц╕й операц╕╖ мав бути зад╕яний один м╕льйон польських в╕йськовослужбовц╕в, з яких, за розрахунками кремл╕вських стратег╕в, 40 в╕дсотк╕в мали загинути в╕д рад╕ац╕╖ чи у можливих боях. Цей план д╕яв ╕з 60-х рок╕в ╕ 1976 року був скр╕плений п╕дписом тод╕шнього польського компарт╕йного л╕дера Едварда Герека.
Загалом ╤НП ма╓ отримати 1 445 та╓мних документ╕в Варшавського договору. Р╕шення про ╖х розсекречення та передачу ╤НП прийняв у с╕чн╕ цього року м╕н╕стр оборони Польщ╕ Радослав С╕корський.
("Укра╖на молода").

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 28.04.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3813

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков