Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
М╤Ж СТРАХ╤В ╤ НАД╤Й
Нараз╕ мова не про минул╕ образи. Мова про те, чи зробить нова влада належн╕ висновки, а чи й...


ПОЛ╤Т╤НФОРМАЦ╤Я ЗАМ╤СТЬ ПРОПОВ╤Д╤?
Наша кримська землячка – давня шанувальниця, читачка й авторка «Кримсько╖...


╢ДН╤СТЬ, ЯК ЗАПОРУКА МАЙБУТНЬОГО. ПОГЛЯД З КРИМУ.
Це непростий ╕ нелегкий шлях. В╕н вимага╓ зусиль в╕д кожного, хто дор╕с в сво╓му розвитку до...


ДИВН╤ ╤Н╤Ц╤АТИВИ КУЧМИ: ЩО ЦЕ БУЛО?
У в╕дпов╕дь не стр╕ляти, блокаду ОРДЛО скасувати... А, може, взагал╕ забудемо про агрес╕ю й знову...


ПЕРЕЯСЛАВСЬКА ТРАГЕД╤Я – СТРАШНИЙ «╤СПИТ» ДЛЯ ПРАВООХОРОННО╥ СИСТЕМИ
“Усв╕домлюю вину. М╕ру. Ступ╕нь. Глибину”, або Дещо про в╕дпов╕дальн╕сть за смерть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 28.04.2006 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 28.04.2006
ДЕРЖАВА - ЦЕ ХТО ╤ З КИМ?
Петро П╤ДГОРОДЕЦЬКИЙ, професор.

Точка зору

БАГАТО ХТО З "НАШОУКРА╥НЦ╤В" BВАЖАЮТЬ НЕБЕЗПЕЧНИМ СОЮЗ ╤З "БЮТ╤ВЦЯМИ"...

Переговорний процес з╕ створення "помаранчево╖" коал╕ц╕╖ у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни застопорився. "Нашоукра╖нц╕" не згодн╕ з тим, щоб у першому погодженому документ╕ - декларац╕╖ про створення коал╕ц╕╖ закр╕пити за Юл╕╓ю Тимошенко посаду прем'╓р-м╕н╕стра. Адже так╕ закр╕плення небезпечн╕. У ╢вропейському Союз╕, наприклад, для забезпечення р╕вноправност╕ члени переговорного процесу вдаються до того, щоб нав╕ть так╕ р╕зн╕ за економ╕чним потенц╕алом кра╖ни, як Люксембург, Дан╕я ╕ Н╕меччина, Франц╕я мали по одному голосу ╕ р╕шення ухвалювалися консенсусом.
Нагада╓мо, що Блок "Наша Укра╖на" пропону╓, щоб п╕сля ухвалення згадано╖ декларац╕╖ необх╕дно розробити погоджену програму д╕яльност╕ коал╕ц╕╖, тому що передвиборн╕ програми блок╕в парт╕й, учасник╕в коал╕ц╕╖, що форму╓ться, ╕стотно в╕др╕зняються як ставленням до низки принципових тем, так ╕ ступенем попул╕зму, можливостей реал╕зац╕╖ об╕цянок. Пот╕м сл╕д визначити регламент д╕яльност╕ коал╕ц╕╖. Як заявив учасник переговор╕в Роман Зварич, треба виключити, щоб прем'╓р-м╕н╕стр мав право одноос╕бно ухвалювати р╕шення, а обов'язком 243 депутат╕в було б т╕льки одностайно голосувати за них. В╕дпов╕дно до наявного профес╕йного потенц╕алу у фракц╕ях коал╕ц╕╖ пот╕м варто розпод╕лити обов'язки з розробки блок╕в згадано╖ програми. ╤ т╕льки пот╕м визначити конкретних профес╕йних посадових виконавц╕в як в уряд╕, так ╕ в парламент╕ й у рег╕онах кра╖ни. Ми под╕ля╓мо думку "нашоукра╖нц╕в", що т╕льки такий п╕дх╕д може забезпечити хоча б якусь в╕дносну ст╕йк╕сть переговорного процесу, а пот╕м ╕ д╕яльност╕ коал╕ц╕╖. Адже неприпустим╕ так╕ диктаторськ╕ заяви Юл╕╖ Тимошенко про те, кому представляти на переговорах ╕нтереси "Нашо╖ Укра╖ни", кого з ╖╖ довгого списку член╕в ц╕╓╖ фракц╕╖ н╕ в уряд╕, н╕ взагал╕ у виконавч╕й влад╕ не буде н╕коли ("Дзеркало тижня", 1.04.06 р.). Як пише Володимир Королюк ("Голос Укра╖ни", 19.04.06 р.), Юл╕я Володимир╕вна привласнила соб╕ право стверджувати, що т╕льки вона так заклопотано захища╓ ╕нтереси Укра╖ни, що йому згадалася фраза Людовика XIV: "Держава - це я".
Склада╓ться враження, що в таку ╖╖ авторитарну обран╕сть, дуже небезпечну для демократичного сусп╕льства, благословив Володимир Полохало, штатний пол╕ттехнолог БЮТ. В╕н схильний в╕дносити ╖╖ до числа таких сильних пол╕тик╕в, як Рузвельт, де Голль, ╕ що саме тако╖ сильно╖ руки, мовляв, потребу╓ Укра╖на, що знаходиться на перех╕дному момент╕ ╕стор╕╖ ("Укра╖на молода", 19.04.06). Правда, при цьому в╕н посила╓ться ╕ на результати голосування за блок ╖╖ ╕мен╕.
Ми не згодн╕ з такими висновками пол╕ттехнолога. Адже, за даними соц╕олог╕чних досл╕джень, у пер╕од з 2.01.06 до 18.03.06 рейтинг "НУ" був вищий, н╕ж БЮТ з р╕зницею до 10% за станом на 28.01.06 ("Дзеркало тижня", 8.04.06). Виборц╕ ув╕рували не в ╖╖ "сильну руку" ╕ зм╕нили сво╓ ставлення до БЮТ в останню передвиборну декаду, а з ╕нших мотив╕в, як╕ варто докладн╕ше розглянути, щоб врахувати в майбутньому.
Ми згодн╕ з думкою кремл╕вського пол╕ттехнолога Гл╕ба Павловського, що "Юл╕я Тимошенко прийшла до сво╓╖ перемоги на виборах на гаслах соц╕ального попул╕зму ╕ широкого перерозпод╕лу власност╕ з використанням правоохоронних структур. Така пол╕тика - жах для ╕нвестора" ("Голос Укра╖ни", 29.03.06). До цього варто додати ще ╕ широке розповсюдження, особливо напередодн╕ вибор╕в, неправди про "НУ". Адже Юл╕я Тимошенко заявила, що програма-максимум БЮТ - це м╕н╕мум "президентсько╖" фракц╕╖ "НУ" у майбутньому парламент╕" ("Укра╖на молода", 2.02.06).
Так, з передвиборно╖ програми БЮТ виплива╓, що незабаром зароб╕тна плата зросте в к╕лька раз╕в, а розм╕ри пенс╕й будуть близькими до не╖, що в центрах м╕ст ╕ район╕в мешканцям "хрущовок" нададуть високояк╕сне житло в квартирах у п╕втора раза б╕льшо╖ площ╕. Головне, що за все це люди н╕чого не будуть доплачувати. Студентам розм╕ри стипенд╕й зб╕льшать у п'ять раз╕в ╕ т. п. У зазначен╕й програм╕ практично н╕чого нема╓ про шляхи удосконалення економ╕ки кра╖ни, про джерела кошт╕в для виконання таких щедрих об╕цянок.
Особливо вдалося "бют╕вцям" поширення неправди про "Нашу Укра╖ну". К╕льк╕сть неправдивих в╕домостей про член╕в дано╖ фракц╕╖ б╕льша, н╕ж про член╕в ╕нших 43 блок╕в разом узятих. Незважаючи на те, що практично вс╕ ╖хн╕ неправдив╕ в╕домост╕ були розглянут╕ в ком╕с╕ях Верховно╖ Ради, у судах ╕ в╕дкинут╕ як так╕, що не знайшли п╕дтверджень, вони ╖х поширюють ╕ понин╕. Б╕льше того, Юл╕я Тимошенко включила цих ос╕б у списки сво╖х ворог╕в ╕ об╕ця╓ ╖м, як згадувалося, "солодке" пол╕тичне життя. ╤ тому багато хто з "нашоукра╖нц╕в" вважають небезпечним союз з "бют╕вцями". Адже нав'язлив╕ ╕де╖ боротьби з ворогами були причиною багатьох скандал╕в у кра╖н╕ в перш╕й половин╕ 2005 року. А тим часом економ╕ка кра╖ни занепадала, досягши в серпн╕ минулого року негативних показник╕в темп╕в росту. Очевидно, для виходу з становища, яке склалося, Юл╕я Володимир╕вна на початку вересня того ж року орган╕зову╓ у себе на дач╕ крим╕нальне зас╕дання типу ГКЧП. Так назвав його письменник Чоб╕т. П╕сля чого в╕дразу була ╖╖ в╕дставка з посади прем'╓р-м╕н╕стра. Тож чи ╓ гарант╕╖, що таких ГКЧП не буде в майбутньому?
У свою чергу низку ╓вропейських пол╕тик╕в ╕ зах╕дних ╕нвестор╕в лякають перспективи прем'╓рства Юл╕╖ Тимошенко. Ще на пам'ят╕ ╖╖ спроби масово╖ реприватизац╕╖, повернення до неринкових метод╕в управл╕ння економ╕кою. Головний економ╕ст банку UBS Клеменс Грейф заявив: "Б╕льш╕сть ╕нвестор╕в будуть дуже нервувати. Люди обережно ставляться до Тимошенко через ╖╖ неринков╕ ╕нстинкти" ("Дзеркало тижня", 1.04.06).
Таким чином, перспектив усп╕шного прем'╓рства Юл╕╖ Тимошенко в ц╕лому не визнають як усередин╕ кра╖ни, так ╕ за кордоном, як на Заход╕, так ╕ на Сход╕. Та й процес формування само╖ "помаранчево╖" коал╕ц╕╖ застопорився через розб╕жност╕ зм╕сту нав╕ть першого документа, що склада╓ться усього з дек╕лькох пункт╕в. А час ╕де.
Нав╕ть якщо формально "помаранчева" коал╕ц╕я з прем'╓ром Юл╕╓ю Тимошенко складеться, на що вона ма╓ т╕льки моральне право, то перспектив для пол╕пшення ситуац╕╖ в кра╖н╕ вкрай мало. Юл╕я Володимир╕вна не сформу╓ такого уряду, як нин╕шн╕й на чол╕ з Юр╕╓м ╢хануровим, що в╕дзнача╓ться профес╕онал╕змом, д╕ловит╕стю, оперативн╕стю, злагоджен╕стю д╕й, а головне - в╕дсутн╕стю в ньому неврастен╕чно╖ обстановки. Припустимо, що Юл╕я Тимошенко орган╕зу╓ уряд таким же за складом, що сумн╕вно, але, з урахуванням ╖╖ особист╕сних рис характеру, в╕н за ефективн╕стю д╕яльност╕ стане не кращим, а напевне ще г╕ршим. Про це св╕дчить досв╕д роботи уряду в перш╕й половин╕ 2005 року.
Отже, залишаються над╕╖ на б╕льш усп╕шн╕ переговори з формування коал╕ц╕╖ на б╕льш широк╕й основ╕, що краще п╕дходить для об'╓днання розумних зусиль громадян вс╕╓╖ кра╖ни для усп╕шного соц╕ально-економ╕чного розвитку Укра╖ни. Адже не вс╕ в "Парт╕╖ рег╕он╕в" так╕ ортодокси ╕ сепаратисти, як Кушнарьов. Знайшли ж сп╕льну мову з ╖хн╕ми представниками на м╕сцях - у Ки╖вськ╕й м╕ськрад╕, у Закарпатськ╕й облрад╕ та ╕нших.

м. С╕мферополь.

ТИМ ЧАСОМ... Парт╕я рег╕он╕в готова до переговор╕в щодо створення парламентсько╖ б╕льшост╕ ╕ заклика╓ розпочати ╖х негайно. Про це заявив 27 кв╕тня л╕дер парт╕╖ В╕ктор Янукович на зас╕данн╕ пол╕тради, пов╕домля╓ Укр╕нформ. "Ми готов╕ розпочати двосторонн╕ переговори щодо створення парламентсько╖ б╕льшост╕ з пол╕тичними силами, як╕ пройшли до Верховно╖ Ради ╕ бажають стати нашими партнерами", - заявив В╕ктор Янукович. При цьому л╕дер ПР зазначив, що "категоричн╕сть, р╕зного роду ультиматуми - не той шлях, яким треба йти", що "сьогодн╕ парламентськ╕ парт╕╖ та блоки повинн╕ в╕дмовитися в╕д протистояння".
У розширеному зас╕данн╕ пол╕тради Парт╕╖ рег╕он╕в, що трива╓, беруть участь також новообран╕ депутати Верховно╖ Ради Укра╖ни. За словами В. Януковича, п╕д час зас╕дання буде обговорено "принципов╕ позиц╕╖", з якими ПР готова приступити до переговор╕в у питанн╕ створення ст╕йко╖ парламентсько╖ коал╕ц╕╖. Пакет вироблених позиц╕й буде передано ус╕м потенц╕йним учасникам переговорного процесу, сказав В. Янукович.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 28.04.2006 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3816

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков