Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 12.05.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 12.05.2006
СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ. ЯКА ВОНА?
о. Олег Ведмеденко

ДОРОГА ДО ХРАМУ
Рубрику веде о. Олег Ведмеденко,
протодиякон Луцького кафедрального собору УПЦ КП, ╕нспектор з питань м╕с╕йно╖
д╕яльност╕ Луцько-Волинського ╓парх╕ального управл╕ння.

СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ. ЯКА ВОНА?
Щоб в╕дпов╕сти на це запитання перш за все ма╓мо звернутись до Святого Письма. Сказано-бо: коли ви ╖сте чи коли п’╓те, або коли ╕нше що робите – усе на славу Божу роб╕ть. Слава ж ╕ присутн╕сть Бога – то слова синон╕ми, “без Бога – н╕ до порога”. Зрозум╕ло, що в молод╕ роки в житт╕ людини дом╕нують б╕льше т╕лесний та душевний р╕вн╕, тому в першу чергу справа батьк╕в прищеплювати сво╖й дитин╕ духовн╕сть. Адже саме через брак духовного знання насамперед ми й ма╓мо проблеми, ╕ надто – в молодому в╕ц╕. “Погине народ М╕й за те, що не ма╓ знання, – навча╓ Господь, – тому, що знання ти в╕дкинув, в╕дкину й тебе” (Книга пророка Ос╕╖). Слово ж Боже ч╕тко вказу╓ нам на ознаки ╕стинно╖ любов╕.
В╕дкриймо Перше послання святого апостола Павла до коринфян, 13-й розд╕л, ╕ прочитаймо з першого в╕рша:
“Коли я говорю мовами людськими й ангольськими, та любови не маю, то став я як м╕дь та дзв╕нка або бубон гудячий!
╤ коли маю дара пророкувати, ╕ знаю вс╕ та╓мниц╕ й усе знання, ╕ коли маю всю в╕ру, щоб нав╕ть гори переставляти, та любов╕ не маю, то я н╕що!
╤ коли я роздам ус╕ ма╓тки сво╖, ╕ коли я в╕ддам сво╓ т╕ло на спалення, та любов╕ не маю, то пожитку не матиму жодного!
Любов довготерпить, любов милосердству╓, не заздрить, любов не велича╓ться, не надима╓ться,
не поводиться нечемно, не шука╓ свого, не рветься до гн╕ву, не дума╓ лихого,
не рад╕╓ з неправди, але т╕шиться правдою,
усе зносить, в╕рить у все, спод╕ва╓ться всього, усе терпить!
Н╕коли любов не переста╓!..”
Як бачимо, тут виписан╕ чотирнадцять правдивих ознак любов╕. ╤ коли дво╓ молодих людей приймають р╕шення ступити на вес╕льний рушничок щастя – я рекомендую: перш за все в╕дкрийте означене Послання, ╕ прочитайте цей г╕мн про любов. Уважно прочитайте!
“Любов – довготерпить...” Уяв╕ть соб╕ майбутн╕ подружн╕ стосунки. Чи обов’язково безхмарними вони будуть? Безперечно, попереду вас чекатиме чимало ус╕ляких проблем, неминуч╕ декотр╕ тертя. Ясна р╕ч, ви, як подружжя, будете дивитись на вир╕шення певних питань з р╕зних точок зору. Одразу зважте: як ви реагуватиме на майбутн╕й дискомфорт? Чи готов╕ до компром╕с╕в? Чи ладн╕ розум╕ти один одного? Поступатися власним? Терп╕ти? Милосердствувати? Чи ма╓те д╕йсно миле серце? Чи готов╕ з милим серцем ставитися до свого коханого (кохано╖)? Не заздрити, не величатися, не надиматися, не поводиться нечемно, не шукати свого, не рватися до гн╕ву, не думати лихого, не рад╕ти з неправди, усе зносити, в╕рити у все... У тебе виникають сумн╕ви, але ти в╕дкида╓ш ╖х, ти в╕риш любим╕й людин╕, спод╕ва╓шся на краще, усе терпиш... ╤ що найголовн╕ше: ознака ╕стинност╕ любов╕ – вона “н╕коли не переста╓”! Чи д╕йсно не перестане?..
Ц╕ ознаки, ц╕ якост╕ любов╕ в╕дкрит╕ нам Самим Богом. Тож перед тим, як приймати р╕шення про зам╕жжя, знайд╕ть означене б╕бл╕йне послання, ╕ зважте на терезах ╤стини, чи те почуття, яке в вас, ╓ власне любов. Надто вже часто ми плута╓мо ╖╖ з бажанням волод╕ти, х╕ттю, жалем або просто з симпат╕╓ю.
“Мамо, в╕н мен╕ подоба╓ться!..” Перепрошую, але подобатись може й бутерброд з ╕крою, любов же – це зовс╕м ╕нше. ЛЮБОВ – НАД УСЕ!Любов – це союз досконалост╕. Любов за природою сво╓ю жертовна, альтру╖стична, вона не шука╓ свого за визначенням. Любов завжди готова в╕ддати себе. Це треба розум╕ти серцем: “Блаженн╕ше давати, ан╕ж брати”. ╤ якщо нема╓ в нас ц╕╓╖ жертовност╕ – то це не любов. Просто уяв╕ть соб╕, чи готов╕ ви за свою половинку в╕ддати життя – не т╕льки-но поступитися принципом в др╕бн╕й суперечц╕, але серйозно, по-дорослому? Чи ви готов╕ на це? Якщо не готов╕, якщо нема хоча б одн╕╓╖ з тих чотирнадцяти ознак, то це не любов! В усякому раз╕ – не щира, не досконала любов. Вт╕м, це може бути симпат╕я, яка згодом й переросте у любов справжню, але потребуватиме в╕д вас неабияких зусиль. На жаль, це не ╓ дороге, чисте, добре “вино”, яке явив людству Христос у Кан╕ Гал╕лейськ╕й.
Сьогодн╕ ми ма╓мо тривожну статистику, коли з десяти шлюб╕в мало не с╕м – розпада╓ться. ╤ ця ситуац╕я характерна не лише для нашого м╕ста, вона наявна по вс╕й Укра╖н╕. А причина цього насамперед у тому, що в сусп╕льств╕ нараз╕ нема╓ ч╕ткого розум╕ння н╕ ╕стинно╖ ╕де╖ життя – ╕де╖ вдосконалення, н╕ любов╕, як вищо╖ якост╕ його. Тому й належить найперше хоча б вичитати, що таке любов, а взнавши, зважити, чи те почуття, яке ма╓те до свого хлопця (д╕вчини), ╓ д╕йсно любов’ю, чи н╕. Чи буде в╕н (вона) справд╕ вам парою.
Дуже гарний текст чита╓ться п╕д час зд╕йснення та╖нства шлюбу – уривок з ╢вангел╕я в╕д ╤вана, 2 розд╕л, про перетворення води на вино у Кан╕ Гал╕лейськ╕й. Насправд╕ ця под╕я перш за все притча духовна, вона ╓ т╕нню духовних речей. Треба знати, що Б╕бл╕я – це книга насамперед духовно-символ╕чна, пророцька, ╕ за кожним словом Святого Письма лежить глибокий внутр╕шн╕й зм╕ст. Вино в б╕бл╕йн╕й мов╕ ╓ символом вчення. Вчення ж Христове – суть вчення смирення й любов╕, ╕дея милосердя, яка ма╓ вв╕йти в наше життя, в нашу кров, стати кров’ю Христовою в нас. Задум досягнення любов╕ через смирення, себто через невипром╕нювання зла, ма╓ проходити червоною ниткою через усе наше життя, стати основою його. Якщо ж нема╓ ╖╖, ц╕╓╖ вищо╖ ╕де╖ Божо╖, – то будуватимемо наш╕ с╕мейн╕ стосунки не на камен╕, а на п╕ску. Тод╕ даремно працюють буд╕внич╕...
Коротко нагадаю цю ╓вангельську опов╕дь. Одного разу запросили Господа з мат╕р’ю Його на вес╕лля, що в╕дбувалося в Кан╕ Гал╕лейськ╕й. Та сталася прикр╕сть – не вистачило в дом╕ вина. Що робити, чим зарадити? ╤сус Христос наказав наповнити посудини, як╕ стояли для вмивання, водою та перетворив цю воду на вино. Коли ж принесли те вино до розпорядника вес╕лля, аби той скуштував його на смак, то в╕н, спробувавши, здивувався дуже, та й каже: “Кожна людина перше добрим вином часту╓, а як уп’ються гост╕ – тод╕ вже г╕ршим, а Ти добре вино збер╕г аж дос╕”. Ось такий початок чудесам Сво╖м поклав Господь на бенкет╕ вес╕льному...
За цим трапунком, як я уже казав, лежить прихований зм╕ст духовний. Мова йде насамперед про духовне вино любов╕, про “вес╕льний бенкет” нашого життя. Якщо говорити про подружн╕ стосунки м╕ж чолов╕ком та дружиною, то зазвичай добре, ╕скристе вино н╕жност╕, прихильност╕, любов╕ бува╓ саме на початку. Дво╓ зустр╕чаються, тримаються за руки, ходять по парку, задивляючись на зор╕ та одне на одного. Мр╕ють, ц╕луються, любляться... Це – добре вино. Але наск╕льки воно добре, наск╕льки як╕сне, чи не перетвориться воно згодом на оцет – покаже час. Ось молод╕ побралися, почали жити разом. Свято першопочутт╕в зм╕ню╓ться буденн╕стю сп╕льного життя... ╤ тепер бачимо, що “добре вино” почина╓ потроху зм╕нювати св╕й смак.
Зазвичай, перш╕ три роки ╓ визначальними, вони показують, чи добре вино було закладене та чи готове подружжя, за словом Христовим, терп╕нням, смиренням, самозреченням збер╕гати й примножувати це вино любов╕. Щаслив╕ т╕ с╕м’╖, як╕, навчен╕ мудр╕стю Божою, по-перше, заклали в погребиц╕ сво╖х сердець вино вищого ╜атунку, ╕, по-друге, пильнують збер╕гати його до к╕нця свого життя добрим. Т╕, у кого вино це не зак╕нчиться, ан╕ не скисне, але завдяки витримц╕ стане давн╕м, ц╕нним, добрим вином. Хто наприк╕нц╕ щасливого подружнього життя свого зможе почути в╕д Бога ╕ в╕д людей оц╕, сказан╕ майже 2000 рок╕в тому, слова: “Кожна людина пода╓ перше добре вино, а як понапиваються, тод╕ г╕рше; а ти добре вино аж на дос╕ збер╕г...”

ДЛЯ ТИХ, ХТО ШУКА╢ ╤СТИНУ
НАПИШ╤ТЬ, ╕ ми по╕нформу╓мо Вас, як отримати поштою книги, конспекти лекц╕й, а також
ауд╕озаписи лекц╕й та пропов╕дей протодиякона Олега Ведмеденка (духовна символ╕ка б╕бл╕йних текст╕в, здобуття внутр╕шньо╖ сили). У лист вклад╕ть порожн╕й конверт з╕ зворотною адресою.
АДРЕСА: Протодиякону Олегу Ведмеденку, Б╕бл╕йна школа духовного вдосконалення, а/с 18, Луцьк-21, Укра╖на, 43021. (www.vedmedenko.org).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 12.05.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3851

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков