Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2007
РОС╤Я ПОСИПА╢ С╤ЛЬ НА УКРА╥НСЬК╤ РАНИ...

«ДРУЖБА» З КАМЕНЕМ ЗА ПАЗУХОЮ

 В ПРОПОЗИЦ╤╥ Влад╕м╕ра Пут╕на щодо сп╕льного святкування 300-р╕ччя Полтавсько╖ битви, як╕ в╕н висловив В╕кторов╕ Ющенку п╕д час груднево╖ зустр╕ч╕, в принцип╕ н╕чого дивного нема╓ – ╕мпер╕я не полиша╓ нам╕р╕в продовжувати утримувати постколон╕альну Укра╖ну в сво╖й ╕нформац╕йн╕й ╕ культурн╕й орб╕т╕. Абсурдом виглядала б, скаж╕мо, пропозиц╕я Япон╕╖ до Рос╕╖ «в╕дсвяткувати» японську перемогу при Порт-Артур╕ чи до американц╕в в╕дзначити знищення ╖х флоту ╕ ав╕ац╕╖ в Перл-Харбор╕. «Пут╕н також в╕дзначив важлив╕сть гуман╕тарного сп╕вроб╕тництва», – такими словами супроводжували цю пропозиц╕ю ╕нформац╕йн╕ агенц╕╖. Н╕чого соб╕ гуман╕тар╕й!
 Впевнен╕сть рос╕йського президента у тому, що в Укра╖н╕ знайдуться люди, як╕ ╕з рад╕стю будуть сипати с╕ль на укра╖нську рану, почина╓ справджуватись: голова Полтавсько╖ обласно╖ ради Олександр Удов╕ченко в ╕нтерв’ю кореспондентам газети “Зор╕ Полтавщини” висловив таку малорос╕йську позиц╕ю словами «вважаю, що у б╕льшост╕ депутат╕в обласно╖ ради перемога слов’ян на ц╕й земл╕ повинна викликати почуття гордост╕». Ц╕каво, чи думав державний службовець над тим, що перемогу рос╕яни здобули не т╕льки над шведами, а й над укра╖нцями, бо Петро ╤ за Шевченком – «Той Перший, що розпинав Нашу Укра╖ну» – мав тверд╕ нам╕ри л╕кв╕дувати автоном╕ю Гетьмансько╖ держави, що спонукало ╤вана Мазепу розпочати та╓мн╕ переговори з Карлом XII, а пот╕м ╕ в╕дкрито перейти на б╕к Швец╕╖ ╕ взяти участь у бойових д╕ях проти в╕йськ Петра ╤. Шкода, що так╕ висловлювання – типов╕ для нашо╖ м╕сцевост╕.
 «М╕сто стане туристичним центром завдяки святкуванню Полтавсько╖ битви», – заявив ╕ мер Полтави Андр╕й Матковський. Чому святкувати поразку? Може, все-таки в╕дзначати, коли вже планують спорудити пам’ятники загиблим укра╖нським козакам – учасникам Полтавсько╖ битви, гетьманов╕ ╤вану Мазеп╕ ╕ шведському королев╕ Карлу Х╤╤? Коли факт поразки спричинився до сп╕льно╖ ╕стор╕╖, може, досить сп╕льних виставок, публ╕кац╕╖ монограф╕й, етнограф╕чних досл╕джень, м╕жнародно╖ науково╖ конференц╕╖, але без попсово-шансонних концерт╕в експанс╕онуючих без збро╖ рос╕йських сп╕вак╕в та без салют╕в ╕ фе╓рверк╕в? Рад╕ти 300-л╕тньому ярму? Чи в╕дпов╕дь лежить в площин╕ запланованих до витрат 100 м╕льйон╕в гривень ╕ в над╕╖ на те, що 300-р╕ччя шведсько-укра╖нсько╖ поразки зробить Полтаву туристичним центром?
 Ще одне диво, до якого теж укра╖нц╕ звикли, – партизанське мовчання 138 «укра╖нських» парт╕й. Поки що лише Конгрес Укра╖нських Нац╕онал╕ст╕в прокоментував блюзн╕рство рос╕йсько╖ пропозиц╕╖: «Якщо вже рос╕янам так кортить разом в╕дзначати юв╕ле╖ укра╖нсько-рос╕йських в╕йн, то набагато ц╕кав╕ше було б у 2009 роц╕ в╕дзначити сп╕льно 350-л╕ття Конотопсько╖ битви, в як╕й гетьман Виговський розгромив 100-тисячне московське в╕йсько», — пов╕домля╓ прес-служба КУН. Ще одн╕╓ю под╕╓ю, у в╕дзначенн╕ яко╖ Укра╖на й Рос╕я могли б «об’╓днати зусилля», КУН вважа╓ пох╕д гетьмана Сагайдачного на Москву, 390-л╕ття якого в╕дзначатиметься в 2008, а 400-л╕ття – у 2018 роц╕. ╤ справд╕, було б ╕ справедливо, ╕ паритетно.
 А ще за п╕вроку в╕д «юв╕лею» у листопад╕ 1708 року московськ╕ в╕йська п╕д командуванням Меншикова захопили Батурин. М╕сто було вщент зруйновано, а вс╕х жител╕в знищено. Козацьку старшину роз╕п’яли на хрестах, що були встановлен╕ на плотах ╕ пущено вниз по р. Сейм. Може, хтось нагада╓ про цю дружбу народ╕в п. Пут╕ну та д╕лкам-полтавчанам?
 На так╕ святкування Рос╕я грошей не шкодуватиме. ╤нша справа – ╕ значно складн╕ша – досягти переможцям для свого народу високого р╕вня життя т╕╓╖ ж Швец╕╖ чи Н╕меччини, як╕ програли у в╕йнах.
 Нещодавно в розлогому с╕чневому ╕нтерв’ю газет╕ «Известия», яке т╕сно пов’язане з ╕н╕ц╕ативами Влад╕м╕ра Пут╕на, заступник м╕н╕стра закордонних справ Рос╕╖ Гр╕гор╕й Карас╕н, заперечивши будь-який економ╕чний тиск на Укра╖ну, повторив мантру про культурно-гуман╕тарну складову укра╖нсько-рос╕йських в╕дносин, маючи на уваз╕ 300-р╕чну дату, але в той же час п╕дтвердив непоступлив╕сть Рос╕╖ в питаннях розмежування Керченсько╖ протоки ╕ про намагання сп╕льно використовувати багатства Азовського моря, п╕дкреслюючи, що ц╕ «акватор╕╖ ╕сторично ╓ внутр╕шн╕ми водами Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ╕ Укра╖ни», зневажаючи таким чином м╕жнародне право ╕ практику. Позиц╕ю ж Укра╖ни в╕н назвав «каменем спотикання». А дал╕ знову традиц╕йн╕ слова «про зм╕цнення дружби ╕ сп╕впрац╕ з братньою Укра╖ною».
 В╕дпов╕даючи на запитання про ситуац╕ю щодо Чорноморського флоту РФ, Гр╕гор╕й Карас╕н перерахував ╕снуюч╕ проблеми щодо ╕нвентаризац╕╖ об’╓кт╕в, нав╕гац╕йних суперечок, еколог╕чно╖ безпеки, але не б╕льше того. А слова про наявн╕сть «добро╖ вол╕», без яко╖ неможливе вир╕шення найскладн╕ших питань, швидше за все, були адресован╕ лише укра╖нськ╕й сторон╕.
 Заступник м╕н╕стра закордонних справ Рос╕╖ недарма нагаду╓ про широк╕ гуман╕тарн╕ зв’язки «200 м╕льйон╕в людей, як╕ живуть на великому простор╕ в╕д Карпат до Тихого океану». Он ╕ п╕сня така ╓, теж досить ╕мперська: «От тайги до Британских морей Красная армия всех сильней»…
 В Рос╕╖ д╕╓ державна програма п╕д назвою «Патр╕отичне виховання громадян РФ на 2006-2010 роки». ╤ в т╕й програм╕ святкуванню перемоги у Полтавськ╕й битв╕ в╕дводиться особливе м╕сце. Але ж то стосу╓ться громадян-патр╕от╕в ╕ншо╖ кра╖ни. А де ж наш╕? Чи проблема у в╕дсутност╕ тако╖ програми? Чому тод╕ вона в╕дсутня? А може, браку╓ елементарного глузду? Чи забагато п’ятиколонник╕в?
 Рос╕йський поет Бор╕с Пастернак якось писав у в╕рш╕ «Но пораженья от победы ты сам не должен отличать». Але вони стосувались творчо╖ складово╖ д╕яльност╕ людини. Коли ж ц╕ слова як кер╕вництво до д╕╖ беруть соб╕ державн╕ чиновники ╕ не розр╕зняють добро ╕ зло, св╕тло ╕ темряву, перемогу ╕ поразку – це б╕да для держави.
 Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.
 
 ТИМ ЧАСОМ...
 
РОС╤ЯНИ, ОЗБРО╢Н╤ МИСЛИВСЬКОЮ ЗБРО╢Ю, ВЛАШТУВАЛИ Б╤ЙКУ НА УКРА╥НСЬКОМУ КОРДОН╤
 У грудн╕ минулого року ш╕стьох громадян Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як╕ незаконно прибули до Укра╖ни з мисливською збро╓ю, затримали на Черн╕г╕вщин╕. Щоб зупинити порушник╕в, прикордонникам довелося звернутися по допомогу до сп╕вроб╕тник╕в м╕л╕ц╕╖ та Внутр╕шн╕х в╕йськ, пов╕домили Укр╕нформу з Держприкордонслужби Укра╖ни. Рос╕яни, деяк╕ з яких були в стан╕ алкогольного сп’ян╕ння, чинили оп╕р правоохоронним органам ╕ тому довелося застосовувати ф╕зичну силу та стр╕ляти у пов╕тря. Порушник╕в за незаконний перетин кордону та зл╕сну непокору притягнуто до в╕дпов╕дальност╕. Сл╕д зазначити, що один ╕з затриманих виявився рос╕йським м╕л╕ц╕онером.
 Однак на цьому ╕стор╕я не ск╕нчилася. На допомогу затриманим з рос╕йського боку до кордону п╕д’╖хали два «УАЗи» з озбро╓ними мисливською збро╓ю людьми, як╕ вигукували погрози з вимогами в╕дпустити товариш╕в. Найв╕дважн╕ший з них також потрапив до рук прикордонник╕в. В╕н, будучи п’яним, перейшов кордон та вир╕шив в╕дбити затриманих. Укра╖нським правоохоронцям довелося застосувати силу для того, щоб затримати бунт╕вника.
 
 КОМЕНТУ╢ ХУДОЖНИК
 
Мал. С. ФЕДЬКА.

СУПЕРЕЧКА НАВКОЛО МАЯК╤В У КРИМУ БУДЕ ВИР╤ШУВАТИСЯ НА Р╤ВН╤ УРЯД╤В, ВВАЖА╢ РОС╤ЙСЬКИЙ ПОСОЛ
 Рос╕йсько-укра╖нська суперечка навколо маяк╕в, як╕ контролю╓ Чорноморський флот в Криму, буде вир╕шуватися на р╕вн╕ уряд╕в, а в Москв╕ ще не визначилися, де базуватиметься ЧФ п╕сля 2017 року. Про це посол Рос╕╖ в Укра╖н╕ В╕ктор Черномирд╕н заявив в ╕нтерв’ю «5 каналу».
 В╕н ще раз зазначив, що Рос╕я не визнаватиме р╕шення укра╖нських суд╕в стосовно передання маяк╕в ЧФ Укра╖н╕. «Якщо уже на м╕ждержавному р╕вн╕, то питання повинн╕ розглядати третейськ╕ суди», - заявив рос╕йський посол.
 Укра╖нська сторона наполяга╓ на виконанн╕ Чорноморським флотом Рос╕╖, що тимчасово базу╓ться на територ╕╖ Укра╖ни, вс╕х р╕шень укра╖нських суд╕в стосовно повернення Укра╖н╕ об’╓кт╕в нав╕гац╕йно-г╕дрограф╕чного забезпечення мореплавства.
 Дос╕ ЧФ РФ, всупереч положенням базових угод в╕д 1997 року, продовжу╓ використовувати ц╕ об’╓кти у власних ц╕лях. Днями командування ЧФ РФ про╕гнорувало р╕шення Господарського суду Херсонсько╖ област╕ про повернення Укра╖н╕ станц╕╖ рад╕онав╕гац╕йно╖ системи «Марс-75»
(м. Ген╕чеськ). У заяв╕ МЗС Укра╖ни з цього приводу п╕д-креслено, що необх╕дн╕сть виконання судових р╕шень виплива╓ з Конституц╕╖ Укра╖ни, вони ухвалюються судами в╕д ╕мен╕ Укра╖ни ╕ ╓ обов’язковими до виконання на вс╕й територ╕╖ кра╖ни.
 У 2001 р. Генпрокуратура Укра╖ни подала позови в господарськ╕ суди С╕мферополя, Севастополя ╕ Херсона про незаконне утримання майже сотн╕ г╕дрограф╕чних об’╓кт╕в ЧФ Рос╕╖.

ЯКЩО РОС╤ЙСЬКА СТОРОНА ╤ НАДАЛ╤ НЕ ВИЗНАВАТИМЕ Р╤ШЕННЯ СУДУ...
 Р╕шення укра╖нських суд╕в на територ╕╖ Укра╖ни ╓ обов’язковими до виконання вс╕ма суб’╓ктами господарювання, у тому числ╕ й Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Так прокоментував речник МЗС Укра╖ни Андр╕й Дещиця висловлювання посла РФ в Укра╖н╕ В. Черномирд╕на щодо невизнання рос╕йською стороною р╕шення укра╖нських суд╕в щодо маяк╕в у Криму. В╕н зазначив: «Ми неодноразово зверталися до рос╕йсько╖ сторони визнати р╕шення суд╕в, ╕ будемо звертатись ╕ надал╕».
Речник МЗС пов╕домив, що укра╖нська сторона ма╓ нам╕р порушити це питання п╕д час проведення зас╕дання п╕дком╕с╕╖ з питань функц╕онування ЧФ РФ на територ╕╖ Укра╖ни, яке в╕дбудеться у лютому в Москв╕. «Якщо не вдасться знайти порозум╕ння з РФ, тод╕ Укра╖на залиша╓ за собою право вживати передбачен╕ м╕жнародним правом заходи, зокрема, звернення до ╕нших м╕жнародних ╕нституц╕й», - сказав Андр╕й Дещиця.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4441

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков