Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2003
ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Людмила АЛФЕРОВА

Президент України Леонід Кучма підписав Розпорядження "Про вшанування пам'яті Героїв Крут", повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Невідомо, як оцінять цей документ росіяни (а з'явився він на світ саме напередодні офіційного відкриття Року Росії в Україні), бо ж сьогодні навіть школярі знають, що 85 літ тому, 29 січня 1918 року,  наші українські юнаки полягли у нерівній битві під Крутами не з марсіанами, а з очолюваними колишнім царським підполковником Муравйовим пришельцями із більшовицької Росії.
Та президентське розпорядження, звичайно ж, стосується в першу чергу нас, українців. Глава держави видав цей документ, говориться у повідомленні Укрінформу, з метою утвердження високої політичної культури у суспільстві, виховання у молоді патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, вшанування пам'яті полеглих за незалежність Батьківщини.
Ця подія є надзвичайно символічною в історії визвольних змагань українського народу. Три сотні юнаків стали у той день на смертельний герць проти кількатисячного ворожого війська. Вони не думали про те, що може дати їм Україна, яка тоді щойно народжувалася, - вони думали про те, що вони самі можуть їй дати.
Їхні мрії сповнилися лише наприкінці XX століття. Нинішнє покоління українців має можливість жити у власній державі, за яку загинули Герої Крут. Пам'ять про них надихає всіх нас докладати зусиль для зміцнення Української держави.
Своїм розпорядженням Леонід Кучма доручив Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо вшанування пам'яті Героїв Крут, зокрема, забезпечити впорядкування пам'ятних місць, організацію виставок, присвячених подвигу патріотів, проведення тематичних вечорів, конференцій тощо у вищих, у тому числі військових, навчальних закладах.
Президент України зобов'язав Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України забезпечити проведення в загальноосвітніх навчальних закладах, військових ліцеях уроків патріотизму, присвячених вшануванню пам'яті Героїв Крут.
...Розпочати б і Рік Росії в Україні з цих уроків, а не з традиційних концертних співанок:  дуже було б педагогічно...
Чи згадали про Крути у Сімферополі?

ПРО ГЕРОЇВ РОЗПОВІСТЬ ВИСТАВКА
29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути (за 18 км від м. Ніжина Чернігівської області) на лінії Москва - Бахмач - Київ відбувся нерівний бій сотні юнацької школи ім. Б. Хмельницького - "Помічного куреня студентів-січових стрільців" та чоти гайдамаків (всього 600 чол.) з чотирьохтисячним загоном більшовицької армії.
У нерівному бою загинула майже половина юних, ще необстріляних й незагартованих бійців, серед яких був і командир студентського куреня сотник Омельченко. Опір під Крутами стримав на кілька днів завоювання Києва більшовиками і мав важливий вплив на успішне вирішення Брестської угоди. Не меншим було і моральне значення бою, що став символом жертовності, на прикладі якого виховувалось не одне покоління молоді, зокрема студентської та пластової.
19 березня 1918 року на Аскольдовій могилі відбувся грандіозний похорон юних борців за вільну, незалежну Україну. Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук в серцях свідомих українців всього світу. А відомі поети, прозаїки, публіцисти опублікували щирі й зворушливі статті у вільній пресі про цю подію. Подвиг героїв Крут навічно увійшов у літопис боротьби за незалежність України як свідчення незламності духу українського народу, його споконвічного прагнення до волі і справедливості.
У відділі "Дружба народів" Республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відкрита книжкова виставка під назвою "Герої Крут", яка присвячена 85-річчю пам'яті загиблих героїв. Читачі ознайомляться з газетними публікаціями, ілюстраціями, віршами та піснями, присвяченими цій події.
 
ведучий бібліограф бібліотеки ім. І. Франка.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=487

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков