Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯНУКОВИЧ РАДИВСЯ З ПУТ╤НИМ ТА ГОЛОВОЮ ФСБ ПЕРЕД РОЗСТР╤ЛАМИ НА МАЙДАН╤
Про це сказав п╕д час бриф╕нгу генпрокурор Юр╕й Луценко


У МЗС ЛИТВИ ЗРОБИЛИ ЗАЯВУ ПРО АНЕКС╤Ю РОС╤╢Ю КРИМУ
Литва засуджу╓ анекс╕ю Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю ╕ заклика╓ до зв╕льнення укра╖нських моряк╕в...


РОС╤Я В ООН ЗАЯВИЛА ПРО «СВ╤Й КРИМ НАЗАВЖДИ»
З в╕дпов╕дною заявою виступив у середу п╕д час зас╕дання Генерально╖ асамбле╖ ООН постпред Рос╕╖...


ПРОКУРОР КРИМУ НАЗВАВ ПРИГОЛОМШЛИВУ К╤ЛЬК╤СТЬ КОЛИШН╤Х ПРАВООХОРОНЦ╤В ╤ СЛУЖБОВЦ╤В, П╤ДОЗРЮВАНИХ У ДЕРЖЗРАД╤
Про це заявив в ╕нтерв’ю theБабель прокурор Криму Гюндуз Мамедов.


ПОРОШЕНКО - ГЕНАСАМБЛЕ╥ ООН: РОС╤Я НЕ ДЕМОНСТРУ╢ ЖОДНОГО НАМ╤РУ ЗУПИНИТИСЯ
Виступ Президента Укра╖ни Петра Порошенка на дебатах Генерально╖ Асамбле╖ ООН з пункту порядку...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














Гостям Севастополя



FaceBook

Twitter









оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2003
ПІЛЬГИ: ВІД ПУНКТУ "А" ДО ПУНКТУ "Б"...
Тамара СОЛОВЕЙ

Хоча 2003 рік Європа оголосила Роком інвалідів, а Президент України Леонід Кучма видав Указ "Про додаткові заходи з посилення соціального захисту інвалідів і проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю", нещодавно одна з компетентних, здавалося б, кримських газет ошелешила своїх читачів отакими словами: "Правительство Крыма планирует оставить в неприкосновенности льготы по оплате жилищно-коммунальных услуг инвалидам общего заболевания І группы. Они, как и инвалиды по зрению и слуху, независимо от группы, дети-инвалиды, а также один из родителей по уходу за такими детьми, как и в прошлом году (до речі, інваліди І і ІІ груп в другому його півріччі пільгами  не користувалися, - авт.), будут платить за услуги 50 процентов. На инвалидов же общего заболевания ІІ группы не будут распространяться такие льготы".
Щоб розібратися з цією, м'яко кажучи, суперечливою інформацією, ми звернулися за консультацією до заступника міністра праці та соціального захисту АРК, начальника управління житлових субсидій і допомоги сім'ям з дітьми Тетяни Леонідівни Горулько. Ось що вона розповіла:
- З усіх областей України Крим - єдиний регіон, де надаються пільги інвалідам загального захворювання. Ці пільги в інших областях були скасовані ще в 90-ті роки. В АРК ситуація щодо пільг непрацездатним інвалідам І і ІІ груп, інвалідам усіх груп по слуху та зору, а також дітям-інвалідам була і залишається останнім часом
фактично незмінною. Справа лише в тому, що в І півріччі минулого року кошти, необхідні для забезпечення цих пільг, надходили із республіканського бюджету, а в ІІ - їх було запропоновано виділити із міських та районних бюджетів. Це викликало ускладнення.
В нинішньому році пільги згаданим категоріям інвалідів зберігаються. Але кошти на них, окрім коштів на електроенергію, запропоновано передбачити в місцевих бюджетах. Щоправда, один із проектів Радміну, який після ознайомлення було повернено на доопрацювання, відповідав варіанту, розголошеному в пресі. Оприлюднивши передчасні дані, газета не прислужилася цим самим здоров'ю інвалідів.
- А що б ви могли сказати відносно ветеранів військової служби?
- Пільгами для ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ раніше опікувалися фінансові органи. Лише цього року вони стали "нашими". Згідно з документацією, пільги для них в цьому році - не під загрозою.
До речі, ми живемо в дуже суперечливий час. Одним із джерел цієї суперечності є і ті нормативні документи, за якими мусимо діяти. Маємо чудову Конституцію, згідно з котрою майже усе безкоштовне, в тому числі і лікування, тому неможливо конкретно оговорити ті пільги, які стосуються лікування у лікарнях верств населення, що потребують соціального захисту. Реальна ж ситуація з фінансуванням медичних закладів відома.
Або ж візьмемо пункт 4 статті 57 "Закону про освіту", що передбачає стовідсоткові пільги по оплаті житла та електроенергії для вчителів сільської місцевості. А ось пункт 13 статті 63 "Закону про бюджет України 2003 року" дію першого із згаданих законів призупиняє. Те ж саме стосується і сільських медпрацівників. Щоправда, тепер вони мають право на житлові субсидії.
- До речі, як мені відомо, минулого року субсидія на тверде паливо та балонний газ видавалася готівкою. Ті, хто оформив її восени, ці гроші так і не одержали.
- Гроші ці не пропали. Заборгованість за минулий рік буде відшкодована цього року в першу чергу. Адже нині люди знову отримають субсидію готівкою, аби не бути прив'язаними до одного вугільного складу. Ця видаткова стаття була недофінансована минулого року для тих, хто користується пільгами, на 3,5 млн. грн., у тому числі для власників субсидій - на 1,9 млн. грн.
Те, що на папері, - лише голі цифри, значно більше вражає, коли доводиться
бути в епіцентрі події. Гроші з метою отоварення спеціальних талонів, завдяки яким половина норми відпуску
вугілля ветеранам війни обходиться вдвічі дешевше, не надходили з державного
бюджету із самого вересня і ледь не до Нового року. А як тільки з'явилося вугілля, що відпускається за талонами, люди чергували біля вугільного складу на 17-градусному морозі з третьої години ночі. І хто вони? Здебільшого старенькі дідусі і бабусі, які ледь тримаються на ногах. Бо у їхніх нетоплених хатах майже така ж холоднеча, а тут зігрівала хоча б надія.
З цього приводу ми були навіть присутніми на засіданні постійної комісії з соціального захисту Центральної райради, яку очолює депутат Павло Скориков. Він висловив думку, що система забезпечення пільг була б гнучкішою, якби гроші акумулювалися на місці, а не надходили з Києва. Хоча, як показує один із попередніх прикладів, це теж нічого не гарантує.
Відстежуючи ситуацію з пільгами для учасників Великої Вітчизняної війни та бойових дій, замахів на які у законодавчому плані, здавалося б,  поки що не було, заступник міністра зауважила:
- Якщо раніше коло членів  їхніх сімей, на котрих теж поширюються пільги щодо користування житлово-комунальними послугами, визначалося за пропискою, то сьогодні це - ветеран та його дружина, неповнолітні діти та непрацездатні батьки, особа, що доглядає неодруженого інваліда І групи, або та, що знаходиться під опікою власника пільг.
- А тепер кілька слів про наших найголовніших "пільговиків" - просто боржників, які, можливо, і раді б змінити свій статус, але, щоб погасити борг за комунальні послуги та житло, мають хіба що продати свою хату.
- Ці люди теж не мусять впадати у відчай. Навіть судові установи не стягнуть з них платню більше як за три роки. До речі, багато хто з них просто починає вносити поточні платежі, склавши з відповідною установою графік погашення заборгованості, і одержує право на отримання субсидії.
- І останнє. В минулому році пенсіонери були надзвичайно схвильовані чутками про відміну безкоштовного користування загальноміським транспортом. Це справді попереду?
- Сьогодні ведеться персоніфікований облік людей, що мають право на цю пільгу. Є вже й указ Президента щодо  заміни пільг на адресну допомогу. Але відповідна постанова впроваджуватиметься в життя поступово.
Тетяна Леонідівна не заперечувала, що цю "адресну допомогу" швидше за все вмить поглине продуктовий кошик пенсіонера, маючи тенденцію пнутися до мінімального, а накопичені "зайві" калорії будуть витрачатися під час пішохідної прогулянки від пункту "А", де найдешевший хліб, до пункту "Б", де найдешевший маргарин...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=490

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков