Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ДИВОВИЖН╤ ╤СТОР╤╥ КРИМУ» У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛ╤
26 лютого у Мистецькому арсенал╕ в╕дкри╓ться виставка «Дивовижн╕ ╕стор╕╖ Криму».


УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2003
ЇМ ПОТРІБНА ТУРБОТА, А НЕ СПІВЧУТТЯ
Тетяна УСПЕНСЬКА

Кількість інвалідів у Криму за останні 10 років зросла з 80,8 тисячі до 117 тисяч чоловік, в тому числі дітей відповідно з 4 176 до 5 294. За даними на 1 січня 2003 року, в республіці налічується 11 635 інвалідів І групи, 37 768 - ІІ групи (непрацездатних), 5 294  - інваліди по зору і 1 886 - по слуху.
Цю статистику навів під час засідання ради у справах інвалідів при голові Верховної Ради АРК Борис Дейч. Він наголосив, що очолюваний ним орган повинен в цьому році, який оголошений Роком людей з інвалідністю, зосередитися на аналізові стану соціального захисту громадян з особливими потребами і реалізації в усіх регіонах автономії Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також розробці рекомендацій з цього приводу для місцевих органів влади.
На жаль, проблем у інвалідів не поменшало. Далеко не всюди працює рішення Верховної Ради АРК, яким відновлені в 2002 році 50-відсоткові пільги для інвалідів загального захворювання при оплаті за житлово-комунальні послуги. Не прийняті відповідні рішення місцевих Рад в Сімферополі, Роздольненському, Сакському, Красноперекопському, Красногвардійському, Первомайському районах. Такій байдужості збирається покласти край президія ВР АРК, де розмова з винуватцями тяганини обіцяє бути доволі жорсткою.
Нинішні підходи Верховної Ради автономії у вирішенні питань соціального захисту інвалідів високо оцінив народний депутат України, голова Національного комітету "Інваспорт" Валерій Сушкевич, який брав участь в засіданні кримської ради у справах інвалідів. Він зазначив, що досвід республіки вартий представлення в Кабінеті Міністрів України і знадобиться при роботі над Податковим кодексом.
Попри таку високу оцінку, до забезпечення необхідним мінімумом людей з обмеженими фізичними можливостями ще далеко. Не забезпечені спеціальними лікувальними препаратами хворі на гемофілію (так звану "царську хворобу", від якої на генному рівні потерпають лише чоловіки). І хоча їх в Криму не так вже й багато - 125 дорослих і 37 дітей, їхнє лікування на рік потребує 27 млн. грн. З бюджету республіки на ці цілі хіба що виділять 9 млн. грн., решту необхідно шукати у спонсорів. Але згідно з рішенням ради у справах інвалідів все ж таки планується відкрити в Криму спеціалізований центр з проблем гемофілії, організувати літній відпочинок хворих на неї дітей та профінансувати централізовану закупку ліків.
Цього року особливу увагу в автономії буде приділено підтримці та розвитку інвалідного спорту та параолімпійського руху в Криму, для чого Реском фізкультури і спорту повинен розробити спеціальну програму. В бюджеті на 2003 рік закладаються кошти для фінансування республіканського центру "Інваспорт". Передбачається відкриття в регіонах автономії дитячо-юнацьких спортивних шкіл з сучасним спеціальним обладнанням для інвалідів.
Не лишились поза увагою членів ради у справах інвалідів проблеми, пов'язані з навчально-виробничими підприємствами УТОС та УТОГ, наданням житла для інвалідів по зору та слуху, зміцненням матеріальної бази товариств і закріпленням за ними орендованих приміщень з безплатним оформленням документів.
У Рік інвалідів в Криму міським і районним органам влади рекомендовано посилити роботу, спрямовану на покращання життя людей з обмеженими фізичними можливостями, їхнього лікування та реабілітації, працевлаштування тощо. Підтримана також пропозиція громадських організацій інвалідів про проведення в травні - червні 2003 року в районі Алушти міжнародного авторалі "Срібна стріла", в якому візьмуть участь не лише кримчани, а й спортсмени-інваліди з країн СНД, Польщі, Румунії.
Хочеться вірити, що все задумане на Рік інвалідів в АРК здійсниться. Принаймні з першого ж засідання ради у справах інвалідів при голові ВР Криму завданий такий відчутний поштовх для послідовної в цьому напрямку роботи органів місцевої влади, що не дозволить їм "розслаблятися". У всякому разі голова ВР АРК Борис Дейч не пообіцяв керівникам на місцях спокійного життя. Адже інвалідам потрібна постійна турбота, а не співчуття.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=491

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков