Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 02.11.2007
«ТАКА ГАНЬБА БУЛА НЕМОЖЛИВОЮ НАВ╤ТЬ П╤Д ЧАС ПРАВЛ╤ННЯ КУЧМИ...»

 ПРЕЗИДЕНТУ УКРА╥НИ В╤КТОРУ ЮЩЕНКУ
Шановний пане Президенте!
 На бриф╕нгу 29 жовтня 2007 р. голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин пов╕домив, що «Севастополь ╕ Одесу заснувала Катерина ╤╤ указом 1783 року», хоча чесн╕ ╕ неупереджен╕ ╕сторики кажуть про 500-л╕тню ╕стор╕ю м╕ста Хаджибей на м╕ст╕ сучасно╖ Одеси, ╕ знають, що фактичним засновником м╕ста ╓ адм╕рал Мекенз╕, у червн╕ 1783 року справедливо святку╓ться День м╕ста, а указ про заснування фортец╕ Севастополь цариця п╕дписала у лютому 1784 р. Також представник президентсько╖ вертикал╕ влади висловив думку, що в кра╖н╕, яка розрива╓ться пол╕тичним чварами, «потр╕бно шукати не те, що нас роз’╓дну╓, а те, що об’╓дну╓» ╕, у зв’язку з цим, про нам╕ри встановити в м╕ст╕ одночасно з пам’ятником Катерин╕ ╤╤ пам’ятники гетьманов╕ Сагайдачному ╕ депортованим народам.
 На наш погляд, саме встановлення монументу царствен╕й шльондр╕ ╕ ╓ тим способом для розпалення м╕жетн╕чно╖ ворожнеч╕ ╕ с╕яння розбрату в Укра╖н╕ та Севастопол╕. Адже Тарас Шевченко нав╕ки визначив роль Катерини ╤╤ в ╕стор╕╖ —
 Тая цариця —
 Лютий ворог Укра╖ни,
 Голодна вовчиця!
 На наш погляд, прагнення домогтись м╕жетн╕чного миру шляхом торг╕вл╕ моральними ц╕нностями, — адже постать Катерини ╤╤ ╓ не т╕льки суперечливою для рос╕йського народу, злочинною для укра╖нського та кримськотатарського, а до того ж ╓ аморальною та од╕озною — ╕ спроба куп╕вл╕ прихильност╕ об╕цянками збудувати пам’ятники представникам нац╕ональних меншин в Севастопол╕ – укра╖нцям та кримським татарам - ╓ неприпустимими. Неможливим ╓ досягнення «балансу» м╕ж «голодною вовчицею», флотоводцем та жертвами депортац╕╖ – це ╓ ф╕гури ╕ под╕╖ абсолютно р╕зних площин. Н╕яких компром╕с╕в у цьому питанн╕ не може бути.
 Очевидно, що ╕дея ╕ еп╕дем╕я встановлення пам’ятник╕в од╕озн╕й рос╕йськ╕й цариц╕ та пам’ятник╕в антиукра╖нським ╕ антикримськотатарським постатям ╕стор╕╖ ма╓ московське походження – вперше ╕з нею виступили в 1998 роц╕ ╕деологи Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як╕ з мовчазно╖ згоди м╕сцево╖ влади вже незаконно встановили б╕льше двох десятк╕в мемор╕альних табличок ╕ пам’ятник╕в. Мета цього масштабного заходу – показати, хто ╓ справжн╕м координатором руйнуючих Укра╖нську державу процес╕в на П╕вдн╕ та Сход╕ Укра╖ни. Виконавцями цього московського замовлення ╓ поставлен╕ Вами кер╕вники – як в Одес╕ – п. Гурв╕ц, так ╕ в Севастопол╕ – п.п. Куницин та Казар╕н. Додамо, що ця ганьба була неможливою нав╕ть п╕д час правл╕ння Л. Кучми.
 Суперечлив╕ погляди на д╕яльн╕сть ╕сторичних персонаж╕в можуть бути предметом обговорення ╕сториками, а зведення монумент╕в од╕озним та негативним ╕сторичним постатям – пам’ятник╕в Г╕тлеру нема╓ нав╕ть в Н╕меччин╕! – в жодному раз╕ не повинн╕ бути знаряддям для прикриття ╕нших, матер╕альних, ╕нтерес╕в обрано╖ та призначено╖ влади при торг╕вл╕ укра╖нською землею прибережно╖ зони ╕ в╕двол╕канням уваги громадськост╕ в╕д ц╕╓╖ та ╕нших проблем нашого м╕ста. За словами л╕дера Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ Юр╕я Костенка, «Не ╓ та╓мницею, що сьогодн╕ волевиявлення в Севастопол╕ дуже важко формувати, тим б╕льше, демократично, тому що в Севастопол╕ д╕╓ практично антиукра╖нська система, вплив яко╖ сьогодн╕ неможливо зупинити» ╕ в м╕ст╕ практично в╕дсутн╕ альтернативн╕, тобто державницьк╕ погляди. Вся пропагандистська машина м╕ста – газети, телебачення, рад╕о ╕ доступ до них нео╕мперц╕в та неомонарх╕ст╕в – продовжу╓ жорстко керуватись з Москви.
Ми, представники нац╕онально-демократичних орган╕зац╕й м╕ста Севастополя, висловлю╓мо сво╓ р╕зко негативне ставлення до спроб ув╕ков╕чити пам’ять тирана укра╖нського, рос╕йського та кримськотатарського народ╕в в незалежн╕й Укра╖нськ╕й Держав╕. Заклика╓мо Вас, В╕кторе Андр╕йовичу, вжити необх╕дн╕ заходи ╕ демонтувати пам’ятник Катерин╕ II в Одес╕. Просимо звернути увагу на зростання сепаратистських настро╖в в Севастопол╕ ╕ припинити антидержавне блюзн╕рство та антиукра╖нський фарс, спрямований на загострення пол╕тично╖ ╕ м╕жетн╕чно╖ ситуац╕╖ в м╕ст╕, пов’язан╕ ╕з намаганнями вшанувати ката в сп╕дниц╕, та радикально ╕ назавжди вил╕кувати ╕мперську сверблячку у ваших п╕длеглих.

Громадський ком╕тет «Укра╖нський Севастополь»
Громадська орган╕зац╕я «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя»
Севастопольський кур╕нь Укра╖нського козацтва
Севастопольська Л╕га «Матер╕ ╕ сестри – молод╕ Укра╖ни»
Севастопольське товариство б╕лорус╕в iм. Максима Богдановича «Пагоня»
Севастопольська орган╕зац╕я всеукра╖нсько╖ Л╕ги укра╖нських ж╕нок
Севастопольська орган╕зац╕я всеукра╖нського товариства ╕м. Олени Тел╕ги
Севастопольська м╕ська Сп╕лка оф╕цер╕в Укра╖ни
Севастопольське в╕дд╕лення всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в
Союз укра╖нок м. Севастополя
Севастополь, майдан Нахимова, 30 жовтня 2007 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5255

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков