Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 02.11.2007
«КИ╥В» - ЖУРНАЛ ДЛЯ ВС╤Х

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ
 Нещодавно в гостях у редакц╕╖ нашо╖ газети побував в╕домий укра╖нський поет ╕ проза╖к, секретар Нац╕онально╖ Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, заслужений д╕яч мистецтв, головний редактор часопису «Ки╖в» В╕ктор Федорович Баранов. В╕дбулася д╕лова, непарадна розмова про сучасне становище укра╖нсько╖ л╕тератури, р╕дного слова, укра╖нсько╖ пер╕одики.
 Пропону╓мо нашим читачам коротке ╕нтерв’ю з гостем.
 - В╕кторе Федоровичу, ви були делегатом V з’╖зду письменник╕в Укра╖ни. Як╕ враження винесли з нього?
 - Найперше - укра╖нська л╕тература нин╕ живе повнокровно й потужно, до не╖ прийшли молод╕ таланти, далеко не вичерпали сво╖х творчих можливостей л╕тератори старшого покол╕ння. А найголовн╕ше - сусп╕льство в╕дчува╓ величезну потребу в наш╕й книжц╕, нашому слов╕. Бо, як сказав на з’╖зд╕ наш видатний проза╖к Юр╕й Мушкетик, Укра╖на ╕снуватиме доти, доки житиме бодай один укра╖нський письменник.
 - Чи означа╓ сказане вами, що красне письменство сьогодн╕, т╕шачись здобутками, ма╓ право почивати на лаврах?
 - Н╕ в якому раз╕! Ми вже не перший р╕к ╕з великою тривогою зверта╓мо увагу на упосл╕джене становище ╕ укра╖нсько╖ книжки, неприродно затиснено╖ навалою набагато дешевших та ще й низькопробних видань з Рос╕╖, ╕ укра╖нсько╖ мови, яка дос╕ не здобула в незалежн╕й держав╕ сво╖х законних, закр╕плених у Конституц╕╖ прав.
 Твори наших проза╖к╕в, поет╕в, публ╕цист╕в (про драматург╕в ╕ критик╕в я вже мовчу) виходять м╕зерними тиражами, та й вони часто-густо не доходять до читач╕в, адже колишню систему книгорозповсюдження фактично знищено, ╕ влад╕ до цього нема╓ н╕якого д╕ла. Значною м╕рою цю прогалину заповнюють л╕тературно-художн╕ журнали, як╕ висв╕тлюють сучасний л╕тературний процес (принаймн╕ - його найяскрав╕ш╕ стор╕нки), знайомлять широкий загал ╕з новими здобутками його найактивн╕ших ╕ найяскрав╕ших учасник╕в.
 - Чим вир╕зня╓ться на тл╕ ╕нших л╕тературних журнал╕в очолюваний вами «Ки╖в»?
 - Наш часопис пор╕вняно молодий (виходить ╕з 1983 року), але вже встиг здобути читацький авторитет. Ще за радянських час╕в ми повернули ╕з забуття в актив нашо╖ л╕тератури так╕ репресован╕ тотал╕тарною системою твори, як роман В. Винниченка «Сонячна машина», недрукован╕ опов╕дання Г. Косинки, А. Заливчого, В. П╕дмогильного, А. Головка, роман В. Сосюри «Третя Рота» ╕
його поеми «Ка╖н» та «Мазепа». П’╓су М. Кул╕ша «Зона», пов╕сть ╤. Багряного «Огненне коло» та М. Руденка «У черев╕ дракона». Уперше до читача сам╕ з╕ стор╕нок журналу прийшли у реставрованому вигляд╕ Ки╖вський л╕топис, л╕тописи Аскольда, Сам╕йла Величка, «Слово про закон ╕ благодать» митрополита ╤лар╕она.
 Знаковою не т╕льки для журналу, а й для всього сусп╕льства стала повна публ╕кац╕я в «Ки╓в╕» фундаментально╖ прац╕ нашого видатного вченого державотворця М. Грушевського «╤стор╕я Укра╖ни-Руси» та його «Спомин╕в». Якщо ж говорити про сучасну л╕тературу, то в нашому часопис╕ в╕дбулися «прем’╓ри» переважно╖ б╕льшост╕ твор╕в П. Загребельного, А. Д╕марова, Д. Павличка, Ю. Мушкетика, В. Шевчука, В. Дрозда, ╢. Гуцала, М. В╕нграновського, ╤. Драча, Б. Ол╕йника, М. Слабошпицького, багатьох молодих л╕тератор╕в. У пол╕ зору нашого видання - визначн╕ под╕╖ в сусп╕льно-пол╕тичному, культурно-мистецькому й духовному житт╕ Укра╖ни, проблеми нац╕онального в╕дродження, утвердження державност╕ й соборност╕.
 - Чим пораду╓ «Ки╖в» сво╖х читач╕в у наступному роц╕?
 - Принаг╕дно хочу нагадати, що в с╕чн╕ 2008 року нам виповню╓ться 25 рок╕в ╕з дня заснування. Отже, це вже в╕к зр╕лий, поважний, г╕дний достойно нести естафету нашо╖ сучасно╖ л╕тератури. Сл╕д зауважити, що ми лиша╓мося практично ╓диним «товстим» л╕тературно-мистецьким журналом, який збер╕г щом╕сячний вих╕д, кольоров╕ художн╕ стор╕нки, вс╕ жанри - поез╕ю, прозу, публ╕цистику, критику, л╕тературознавство, мистецтво, ╕стор╕ю Ки╓ва, сатиру та гумор, виплату авторського гонорару. У нас - довол╕ невелика передплатна ц╕на, отже, його може читати кожен передплатник Укра╖ни в╕д учителя, студента, ╕нтел╕гента, ╕нженера до фермера, пенс╕онера чи учня с╕льсько╖ школи.
 Друкуватимемо продовження спогад╕в академ╕ка, Героя Укра╖ни ╤вана Дзюби «Не окремо взяте життя»; цього разу автор детально спиня╓ться на тем╕ ш╕стдесятництва, розпов╕сть про драматичн╕ перипет╕╖ довкола його в╕домо╖ прац╕ «╤нтернац╕онал╕зм чи русиф╕кац╕я?» Публ╕цист В. Стадниченко присвячу╓ сво╖ досл╕дження надзвичайно гострим проблемам еколог╕╖ Дн╕пра та Дунаю. Пост╕йним нашим автором буде в╕домий л╕кар Володимир Берсен╓в ╕з практичними порадами на щодень ╕ на вс╕ випадки життя. Триватиме ун╕кальна публ╕кац╕я лист╕в Ганни Барв╕нок (дружини Пантелеймона Кул╕ша) до черн╕г╕вського адвоката ╤лл╕ Шрага - згодом одного з активних д╕яч╕в УНР. Також у редакц╕йному «портфел╕» - нов╕ романи Юр╕я Мушкетика, Василя Захарченка, Михайла Слабошпицького, Василя Шкляра, В’ячеслава Медведя, Мар╕╖ Мат╕ос, пов╕ст╕ та опов╕дання Брон╕слава Грищука, Григор╕я Кримчука, Василя Портняка, Галини Тарасюк, Людмили Таран, поетичн╕ доб╕рки Степана Пушика, Наталки Б╕лоцерк╕вець, ╤рини Жиленко, Василя Герасим’юка, Дмитра Кременя, Теодоз╕╖ Зар╕вно╖, Дмитра ╤ванова, Павла Г╕рника... Друкуватимуться кращ╕ зразки сучасно╖ заруб╕жно╖ новели. У розд╕лах «Народознавство», «Арх╕в», «Незабутн╕» - матер╕али, що в╕дкривають новий, часом неспод╕ваний погляд на нашу ╕стор╕ю та видатн╕ постат╕ нац╕╓- ╕ державотворення. Майже в кожному номер╕ рубрика «Ки╖в у мо╓му житт╕» - поетичн╕ та прозов╕ дебюти нашо╖ творчо╖ молод╕. «Книжковий калейдоскоп» подаватиме ╕нформац╕ю про нов╕ л╕тературн╕ видання. Одне слово, ма╓мо з чим приходити до нашого вимогливого читача.
 - Про що мр╕╓ться вам особисто?
 - Про те, аби з кожним днем Укра╖на ставала все б╕льше укра╖нською. Мр╕╓ться, аби р╕дне слово повноголосо залунало з уст нашо╖ молод╕. Аби в кожному м╕ст╕ й сел╕ були книгарн╕ з укра╖нською книжкою, а в кожн╕й б╕бл╕отец╕ - пер╕одичн╕ видання Сп╕лки письменник╕в, зокрема й журнал «Ки╖в». А читачам вашо╖ газети бажаю жити не т╕льки заможн╕ше, а й духовн╕ше. Для цього й працю╓мо.
- Дяку╓мо за розмову й разом спод╕ва╓мося на краще!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5257

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков