Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6053)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...


ВИДАЧА ТИМУРА ТУМГО╢ВА
Чи не найп╕ков╕шою под╕╓ю цього тижня були протести, спровокован╕ безпрецедентним за сво╓ю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2007
«В╤ДВЕРТЕ ╤ ЦИН╤ЧНЕ ЗНУЩАННЯ НАД ПАМ’ЯТТЮ НЕВИННО ЗАГИБЛИХ...»

╤СТОР╤Я

Голов╕ Верховно╖ Ради АРК
Гриценку А. П.
Голов╕ Ради м╕н╕стр╕в АРК
Плак╕д╕ В. Т.
Кер╕внику Головного управл╕ння державно╖ служби Укра╖ни Мокренко Т. В.
В. о. М╕н╕стра МВС Укра╖ни
Корн╕╓нку М. В.

 На превеликий жаль, пом╕тна частина кримського сусп╕льства, представник╕в орган╕в влади та самоврядування в Криму не позбавилися типу мислення та психолог╕╖, що насаджувалися силою тотал╕тарним режимом впродовж десятил╕ть. Вони й дос╕ не навчилися визнавати правду про т╕ колосальн╕ жертви, до яких призвело насильницьке впровадження комун╕стично╖ ╕деолог╕╖, а тим б╕льше, як не прикро, г╕дно вшановувати пам’ять м╕льйон╕в невинно загиблих жител╕в СРСР, зокрема – кримчан.
 Останн╕й в╕дверто дикий випадок стався 2 листопада, коли група актив╕ст╕в КПУ на чол╕ з головою фракц╕╖ «Комун╕сти» В. Захаровим намагалася силою з╕рвати «круглий ст╕л», присвячений вшануванню в Криму пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й та голодомор╕в. Пол╕тична оц╕нка екстрем╕стських д╕й актив╕ст╕в КПУ очевидна – це в╕дверте ╕ цин╕чне знущання над пам’яттю невинно загиблих д╕тей, ж╕нок, старих та чолов╕к╕в, моральна п╕дтримка злочин╕в, намагання в╕дб╕лити ╖х орган╕затор╕в та виконавц╕в.
 Проте тут варто зазначити, що ╕сну╓ ще й правовий аспект проблеми. Представники нашо╖ орган╕зац╕╖ направили заяви до правоохоронних орган╕в про правопорушення, ско╓н╕ актив╕стами КПУ, ╕, переконан╕, правоохоронц╕ виконають сво╖ обов’язки г╕дно та принципово.
 Зверта╓мо Вашу увагу, що один ╕з орган╕затор╕в правопорушень В. Захаров ╓ головою Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з санаторно-курортних, рекреац╕йних комплекс╕в та туризму ВР АРК, а в╕дпов╕дно ╓ державним службовцем.
 П╕д час орган╕зованих незаконних д╕й щодо зриву «круглого столу», громадянин Захаров вигукував антидержавницьк╕ гасла, пор╕внюючи представник╕в вищо╖ державно╖ влади з фашистами, керував д╕ями приведено╖ групи ос╕б щодо вчинення насилля над учасниками заходу. Св╕дками цього були вс╕ учасники «круглого столу» та понад десять присутн╕х журнал╕ст╕в.
 З огляду на це, вимага╓мо проведення службового розсл╕дування щодо в╕дпов╕дност╕ громадянина Захарова званню державного службовця та надання правово╖ оц╕нки його вчинкам.
 Проте, на жаль, не лише комун╕сти демонструють в╕дсутн╕сть цив╕л╕зованого п╕дходу до заход╕в, пов’язаних з жертвами тотал╕таризму. Для прикладу, можна згадати нещодавн╓ визнання Президентом Укра╖ни незадов╕льною роботи голови Ради м╕н╕стр╕в АРК в цьому напрям╕, проведення органами самоврядування С╕мферополя одразу дек╕лькох святкових заход╕в 3-4 листопада, як╕ указом глави держави ще навесн╕ було визнано часом проведення траурних м╕тинг╕в, тон ╕ фактаж деяких статей в тиражних ЗМ╤ Криму щодо голодомор╕в та пол╕тичних репрес╕й.
 Тому очевидно, що для нашого посттотал╕тарного сусп╕льства, яке поки що не стало справд╕ демократичним, ╕сну╓ потреба якомога активн╕ше долати тотал╕тарний спадок. ╤ органи влади Криму мають брати в цьому участь, як для виконання свого морального обов’язку перед громадою, так ╕ для виконання вимог нормативно-правових акт╕в. З огляду на це, пропоную прийняти р╕шення про надання в один з дн╕в з 13 по 16 листопада 2007 р. сес╕йно╖ зали ВР АРК для проведення науково-практично╖ конференц╕╖: «Несплачений борг: вшанування в Криму пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й та голодомор╕в». Це питання треба вир╕шити терм╕ново, як з огляду на ситуац╕ю, що склалася в АРК, так ╕ в зв’язку з тим, що наближаються 75-роковини найстрашн╕шого Голодомору в ╕стор╕╖ Укра╖ни. (Нагадаю, що День пам’ят╕ жертв голодомор╕в в╕дзнача╓ться зг╕дно з указом Президента в останню суботу листопада).
 З повагою,
 виконавчий директор ВГО «Наша Укра╖на»
В. В. КАМ╤НСЬКИЙ.

ТИМ ЧАСОМ...
 В Криму н╕хто не завадив прихильникам КПУ в╕дсвяткувати 7 листопада 90-л╕ття «Велико╖ жовтнево╖ соц╕ал╕стично╖ революц╕╖». Щоправда, як пов╕домило Рад╕о Свобода, у С╕мферопол╕ на м╕тинг з нагоди ц╕╓╖ дати прийшло найменше за останн╕ десятил╕ття прихильник╕в л╕вих ╕дей: за р╕зними оц╕нками, в╕д 400 до 700 ос╕б. Вт╕м, це не завадило л╕деру кримських комун╕ст╕в Леон╕ду Грачу нав╕ть з такими малими силами закликати до повалення Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка.
Найб╕льше обурення у Леон╕да Грача викликав президентський указ про л╕кв╕дац╕ю пам’ятних знак╕в тотал╕тарно╖ епохи ╕ пам’ятник╕в тим д╕ячам, як╕ причетн╕ до злочин╕в радянських час╕в...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5275

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков