Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2677)
З потоку життя (5748)
Душі криниця (3242)
Українці мої... (1420)
Резонанс (1428)
Урок української (984)
"Білі плями" історії (1618)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛИНЬ В╤ДКРИВА╢ ТА╢МНИЦ╤
Синьоока Волинь осп╕вана у п╕снях ╕ поез╕ях. Ц╕каво, що назва «Волинь» як означення...


«Р╤ДНА ШКОЛА» ТВОРИЛА УКРА╥НСЬКИЙ СВ╤Т В УМОВАХ БЕЗДЕРЖАВНОСТ╤
Важко переоц╕нити внесок подружжя в розбудову укра╖нсько╖ справи. Ут╕м, найб╕льше вража╓ той...


СМОЛЕНСЬКА КАТАСТРОФА: КРИЛО Л╤ТАКА ЗНИЩИВ ВИБУХ ЗСЕРЕДИНИ
Про це йдеться в висновках польсько╖ п╕дком╕с╕╖, що займа╓ться повторним розсл╕дуванням...


ТР╤УМФ «ЧЕК╤СТ╤В» - ТРАГЕД╤Я РОС╤╥
Твор╕ння б╕льшовизму стол╕тньо╖ давност╕ – «ВЧК-ФСБ» – впевнено трима╓ за...


ПОМ╤ЧНИК КОМАНДУВАЧА ВМС РОЗПОВ╤ЛА ПРО ЗАВЕЗЕНИХ У 2014 «ЗЕЛЕНИХ ЧОЛОВ╤ЧК╤В»
Першими блокували в╕йськов╕ частини ╕ адм╕нбуд╕вл╕ Криму в лютому 2014 року спец╕ально привезен╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2007
ФАКТИ ПЕРЕЖИТО╥ ╤СТОР╤╥

 Шановн╕ читач╕, мушу при╓днатися до питання: чи повинн╕ примиритися ветерани в╕йни 1941 - 1945 рр. з ветеранами Укра╖нсько╖ Повстансько╖ арм╕╖, як╕ боролися за незалежну Укра╖ну.
 Сьогодн╕ в╕тренк╕вц╕, симоненк╕вц╕, грач╕, голуби звинувачують во╖н╕в УПА в тому, що вони були на боц╕ г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини ╕ допомагали ╖м боротися з радянськими в╕йськами. Це наклеп на укра╖нських партизан╕в (якими були во╖ни УПА), як╕ бажали ╕ боролись т╕льки за те, щоб Укра╖на стала незалежною. Ця боротьба за незалежн╕сть коштувала життя сотням тисяч укра╖нц╕в. Вони вели боротьбу на два фронти - ╕з фашистськими в╕йськами ╕ з радянськими в╕йськами, в╕рн╕ше, з енкаведистами.
 Мен╕ 82 роки, я пройшов велике життя. В цей час, коли я визволяв Укра╖ну в╕д фашист╕в, м╕й батько, З╕нченко ╤ван Павлович, був на каторз╕ в Мар╕йських ╕ Кемеровських концтаборах (10 рок╕в за 58-ю статтею). До цього ще 5 рок╕в на Соловках, бо не хот╕в записуватись в колгосп ╕ в╕ддати туди коней, корову. Сьогодн╕ комун╕сти звинувачують безп╕дставно в ус╕х гр╕хах бандер╕вц╕в. ╤ н╕коли не чув в╕д комун╕ст╕в про передво╓нн╕ роки, коли Молотов ╕ Р╕ббентроп (в╕рн╕ше, Г╕тлер ╕ Стал╕н) уклали угоду ╕ почали д╕лити Польщу, Бессараб╕ю, прибалт╕йськ╕ держави - Естон╕ю, Латв╕ю, Литву. Радянський Союз до останнього дня перед в╕йною вивозив в Н╕меччину хл╕б, м’ясо, метал ешелонами (а у нас за п’ять колоск╕в давали п’ять рок╕в). 22 червня 1941 року, коли останн╕й ешелон з хл╕бом перетнув зах╕дний кордон, Г╕тлер почав в╕йну. З нашого металу на заводах Круппа будував танки, л╕таки, забезпечив свою арм╕ю на багато рок╕в.
 В роки в╕йни склались так╕ обставини, що люди опинились хто на одн╕й, хто на друг╕й сторон╕. Чомусь в Рос╕╖ прощають царських генерал╕в, не чутно про «Русскую освободительную армию - РОА», яка воювала на боц╕ г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини. Ц╕ солдати - власовц╕ - опинились у ц╕й арм╕╖ не по сво╖й вол╕, а через обставини того часу, а також не бажали в╕ддавати сво╓ життя за державу, котра нищила св╕й народ в роки розкуркулення, колектив╕зац╕╖, голодомор╕в, репрес╕й.
 У Чехословаччин╕ в 1945 роц╕ ми вели бо╖ за станц╕ю Прухна, яку захищали солдати РОА, мене там поранило. Вони бились до останнього. Г╕тлеру вони були дуже потр╕бн╕. Здаватись в полон боялись, бо знали, що ╖х чека╓ в Союз╕ - трибунали ╕ Сиб╕р. Так що я мушу сьогодн╕ звинувачувати тих солдат╕в, як╕ мене поранили? Н╕, я цього соб╕ не дозволю, як ╕ не хочу, щоб бандер╕вц╕в комун╕сти звинувачували безп╕дставно ╕ несправедливо.
 Дал╕ я хочу розпов╕сти про под╕╖, в яких я брав участь в 1945 - 1946 роках. П╕сля зак╕нчення в╕йни наша 129-та гвард╕йська стр╕лецька Житомирська див╕з╕я прибула в Черн╕вецьку область.
 9 лютого 1946 року мали в╕дбутися перш╕ п╕сляво╓нн╕ вибори до Верховно╖ Ради СРСР. Для проведення цих вибор╕в нас (м╕нометну роту) направили в с. Винятинц╕ Зал╕щицького району Терноп╕льсько╖ област╕. Дек╕лька дн╕в село було «мертве». Люди боялись виходити з хат, думали, що знову в село при╖хали каральн╕ органи НКВС. Але нашим основним завданням було провести вибори. Як проходили ц╕ вибори - це окрема тема.
 Дал╕ хочу зупинитись на методах боротьби з бандер╕вцями (партизанами) радянських каральних орган╕в. Один з метод╕в був такий: енкаведисти переодягались в форму во╖н╕в УПА ╕ в н╕й чинили зв╕рства в Зах╕дн╕й Укра╖н╕.
 Для п╕дтвердження цього хочу навести т╕льки три приклади. Через дек╕лька дн╕в п╕сля нашого прибуття в село на огорож╕ було пов╕шено три чолов╕ки: д╕вчина, хлопець ╕ чолов╕к. Це було зроблено енкаведистами, переодягненими в форму УПА. Другий приклад: з╕ штабу над╕йшов наказ, що в сус╕дньому сел╕ безчинствують бандер╕вц╕ ╕ потр╕бно негайно ╖х л╕кв╕дувати. Цей б╕й таки в╕дбувся т╕льки не з бандер╕вцями (як пот╕м з’ясувалося), а з червонопогонниками, переодягненими в форму УПА. Трет╕й приклад, коли я навчався в Москв╕ у вищому навчальному заклад╕ (1953 - 1957 рр.), з╕ мною на курс╕ вчився Борис Кузн╓цов, так в╕н розпов╕дав таке. ╥х спец╕ально готували для боротьби з бандер╕вцями в зах╕дних областях. Нер╕дко ц╕ спецзагони переодягали в форму во╖н╕в УПА ╕ в н╕й вони вершили чорну справу.
 А днями прочитав у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» за 26 жовтня ц. р. в╕двертост╕ Тетяни П. Вона пише, що у нас сьогодн╕ переписують ╕стор╕ю на св╕й лад. Ось ╖╖ слова: «Як можна признавати героями людей, як╕ вбивали д╕тей, забивали колодяз╕ трупами д╕вчат, ж╕нок, старик╕в...»
 На хутор╕ Вигода ми також знаходили в колодязях вбитих д╕вчат. Т╕льки це була робота не бандер╕вц╕в, а енкаведист╕в у форм╕ ╕ без форми. Це була спланована стратег╕я знищення укра╖нц╕в радянськими каральними органами. А т╕ люди, що боролись за незалежну Укра╖ну, мають бути визнан╕ героями Укра╖ни нар╕вн╕ з ветеранами Друго╖ св╕тово╖ в╕йни 1941 - 1945 рр.
 В╕рю, що прийде той час, коли Верховна Рада Укра╖ни ухвалить закон про визнання во╖н╕в УПА ветеранами в╕йни. Це може в╕дбутися т╕льки тод╕, коли в парламент╕ не буде комун╕ст╕в, в╕тренк╕вц╕в, соц╕ал╕ст╕в, а будуть депутати-патр╕оти Укра╖ни.
 Ю. З╤НЧЕНКО,
 ╕нвал╕д в╕йни.
м. С╕мферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков