Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2007
У СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ╢ МАЙБУТН╢!

Ми й не чекали на те, що на ╕дею в╕дновлення додатка в╕дгукнеться творча молодь з ╕нших куточк╕в Укра╖ни. З „Будьмо!” хочуть сп╕впрацювати художники, серед них Св╕тлана П╕рожкова, яка навча╓ться в Полтав╕ та вже в╕дв╕дувала Крим. У липн╕ цього року Св╕тлана знову нав╕далася до нас у гост╕ з батьками та братом Владиславом. Я запропонувала зустр╕тися б╕ля редакц╕╖ „КС”. Там ми вперше побачили одна одну, до того знайом╕ лише за фотограф╕ями та листами. П╕рожковим було ц╕каво знати все про Крим ╕ про С╕мферополь зокрема, тож я була ╖хн╕м г╕дом. ТНУ також вразив гостей, особливо розар╕й. У фонтан ми вс╕ кинули по монетц╕, щоб знову повернутися сюди.
 Мабуть, гост╕ уявляли соб╕ Крим як Чечню: сполохано спитали про ексцеси, як╕ буц╕мто влаштовують кримськ╕ татари. Я пояснила, що не треба робити з мухи слона, ╓диний ексцес ул╕тку – це жахлив╕ затори на дорогах. Гостям було при╓мно почути з уст кримчанки укра╖нську мову – адже вони думали, що в наших школах ╖╖ не вивчають. У свою чергу, Св╕тлана розпов╕ла про сво╓ навчання та стосунки з однокурсниками. У Полтавському ВНЗ навча╓ться багато при╖жджих ╕з с╕л. Почувши, що Св╕тлана з Житомира, майбутн╕ арх╕тектори упереджено сказали: „А, Зах╕дна Укра╖на!” „Хоча Житомир – це взагал╕ п╕вн╕ч”, - зазначила Св╕тлана. „Ось бачиш, географ╕╖ не знають, а ворогують”, - сказала я. Якби ми вс╕ дружили домами та ╖здили в гост╕, ц╕ упередження зникли б сам╕ собою.
 А дал╕ хай Св╕тлана розпов╕сть про себе сама.
 - Св╕й шлях художника я почала, як ╕ вс╕ в дитинств╕ – у художньо-декоративн╕й студ╕╖ при одн╕й ╕з шк╕л Житомира: малювала фарбами, ол╕вцем, робила писанки, апл╕кац╕╖, вироби з б╕серу. Пот╕м була художня школа Житомира, де мо╖м вчителем ╕ наставником був Шкуринський В╕ктор Миколайович – заслужений художник м╕ста. Якраз п╕д його кер╕вництвом ╕ заклався фундамент мо╓╖ творчо╖ д╕яльност╕, творчих пошук╕в та натхнення. Навчалася в художн╕й школ╕ п’ять рок╕в.
 Зараз навчаюся в Полтавському нац╕ональному техн╕чному ун╕верситет╕ ╕мен╕ Ю. Кондратюка. Перейшла на ╤╤╤ курс арх╕тектурного факультету за спец╕альн╕стю „Арх╕тектура буд╕вель ╕ споруд”.
 Мен╕ подобаються так╕ художники, як Шишк╕н, Айвазовський, Р╓п╕н, Ге, Леонардо да В╕нч╕, Мар╕я Башкирцева та ╕нш╕. ╤з сучасних – акварел╕сти Полтави Бернадський, Рожковська та ╕нш╕. Подобаються р╕зн╕ художн╕ стил╕ – як реал╕зм, так ╕ абстракц╕я, футуризм, сюрреал╕зм ╕ под╕бн╕, адже в кожному стил╕ ╓ щось сво╓ особливе та ц╕каве.
 Працюю аквареллю та ол╕йними фарбами, ╓ граф╕чн╕ роботи ол╕вцем ╕ пастеллю.
 З виставок можу назвати так╕. Перша персональна в╕дбулася в обласн╕й б╕бл╕отец╕ для дорослих у Полтав╕ (близько 50 роб╕т). Пот╕м св╕т побачили ще дек╕лька картин у загальн╕й виставц╕ художн╕х роб╕т молод╕ Полтави у дитячо-юнацьк╕й б╕бл╕отец╕; пот╕м – в ╤нститут╕ зв’язку м. Полтави (теж у склад╕ загально╖ виставки).
 Черпаю натхнення в р╕дн╕й природ╕, музиц╕, близьких друзях, як╕ под╕ляють мо╖ вподобання та завжди п╕дтримують.
 У Крим я при╖хала на етюди – планую зробити цикл кримських пейзаж╕в та замальовок. На р╕дному Пол╕сс╕ також з’явилися нов╕ картини.
 Ставлення до сучасного мистецтва таке: подоба╓ться, коли автор розкрива╓ себе в сво╖х роботах, дару╓ тепло ╕ затишок, не штампу╓ роботи – „аби б╕льше” – ╕ для галочки. Це стосу╓ться вс╕х вид╕в мистецтва. Не подоба╓ться, коли автор просто намага╓ться когось коп╕ювати або викону╓ роботу, на яку подивився й забув. Робота, якщо вона ц╕кава й хороша, довго не забува╓ться. У сучасного мистецтва ╓ майбутн╓, як ╕ взагал╕ у мистецтва. Доки ╓ людина – доти ╓ мистецтво. Воно лише може дещо зм╕нюватися.
 На жаль, чомусь у сусп╕льств╕ склалася думка, що художник – це щось „нижче”, далеке та дивне, неправильн╕ люди. Нав╕ть у мо╓му арх╕тектурному оточенн╕ в деяких випадках чу╓ться таке твердження.
 Але я спод╕ваюся, люди зрозум╕ють, що в будь-як╕й творч╕й
(╕ не лише) профес╕╖ ориг╕нальн╕ше та краще викона╓ роботу людина, яка в душ╕ художник, музикант, тобто митець. Ми трохи по-╕ншому сприйма╓мо та анал╕зу╓мо св╕т.
 Побажання юним художникам: твор╕ть, старайтеся, ╕ з натхненням у вас усе вийде. Не треба боятися перешкод!
 П╕рожковим лишилися при╓мн╕ спогади про Крим („Це справжн╕й рай!” – захоплено в╕дгукнулася Св╕тлана), сувен╕ри та номери „КС”. Св╕тлана стала читачкою „Будьмо!” ╕ бажа╓ подальшого розвитку нашо╖ газети. Що ж, у добрий час!
Ольга СМОЛЬНИЦЬКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5285

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков