Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2007
ПОТЕРПИМО ЩЕ Р╤К?

 Наступного року р╕вень ф╕нансування сфери осв╕ти, зокрема загально╖, повинен бути п╕двищений на 35%, а зароб╕тна плата вчителя - на 40%. Про це пов╕домив Президент В╕ктор Ющенко п╕д час урочистого в╕дкриття в Ки╓в╕ спец╕ал╕зовано╖ школи № 329 з поглибленим вивченням ╕ноземних мов «Логос», переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Глава держави зауважив, що головною метою влади ╓ радикально зм╕нити статус учителя. «Для цього треба в╕дновити ефективне рац╕ональне ф╕нансування школи», - п╕дкреслив в╕н.
 Президент також в╕дзначив, що укра╖нська школа форму╓ основи для набуття серйозних профес╕йних знань. На переконання В. Ющенка, саме осв╕та та знання технолог╕╖ сьогодн╕ лежать в основ╕ перспектив будь-яко╖ нац╕╖. «Змагання нац╕й у сфер╕ осв╕ти - це ключ до людського прогресу», - наголосив Президент.
 Глава держави зазначив, що сьогодн╕ в Укра╖н╕ в╕дкрива╓ться 35 нових шк╕л. В. Ющенко також акцентував увагу на проблем╕ комп’ютеризац╕╖ шк╕л. За його словами, сьогодн╕ загальна комп’ютеризац╕я вс╕х укра╖нських шк╕л становить 74%, а середн╕х шк╕л - 100%. Кр╕м того, наголосив Президент, завданням держави ╓ забезпечити стов╕дсоткове в╕дв╕дування д╕тьми дошк╕льних навчальних заклад╕в.
 Ключовою проблемою, за словами глави держави, в ус╕ роки була «проблема чесних ╕спит╕в». В. Ющенко нагадав, що два з половиною роки тому була прийнята загальнонац╕ональна програма щодо запровадження незалежно╖ атестац╕╖ знань випускник╕в та аб╕тур╕╓нт╕в. «Наступного року вс╕ ╕спити у вищ╕ та середн╕ спец╕альн╕ навчальн╕ заклади проводитимуться виключно на тестов╕й основ╕», - наголосив Президент Укра╖ни.

 ВЧИТЕЛ╤В НЕ ВИСТАЧА╢
 Найближчини роками Н╕меччина з╕ткнеться з гострою проблемою нестач╕ квал╕ф╕кованих кадр╕в, передус╕м бракуватиме молодих ╕нженер╕в та вчител╕в. Такий прогноз зробили експерти Орган╕зац╕╖ економ╕чного сп╕вроб╕тництва ╕ розвитку (ОЕСР) у сво╖й щор╕чн╕й допов╕д╕, представлен╕й журнал╕стам у Берл╕н╕, пов╕домля╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМУ в ФРН.
 Незважаючи на певн╕ пол╕пшення в систем╕ осв╕ти Н╕меччини, ╖╖ рейтинг в м╕жнародному пор╕внянн╕ продовжу╓ знижуватися. ОЕСР присудило ╖й цього року лише 22-ге м╕сце (пор╕вняно з минулор╕чним 10-м). За останн╕ десять рок╕в к╕льк╕сть студент╕в у ФРН зб╕льшилася лише на 5 в╕дсотк╕в, тод╕ як в 29-ти ╕нших пров╕дних кра╖нах цей показник зр╕с в середньому на 41 в╕дсоток.
 За оц╕нкою ОЕСР, у Н╕меччин╕ замала к╕льк╕сть аб╕тур╕╓нт╕в ╕ академ╕к╕в. Вже через к╕лька рок╕в тут н╕кому буде зам╕нити стар╕ кадри ╕нженер╕в та осв╕тян, як╕ п╕дуть на пенс╕ю, стверджують м╕жнародн╕ експерти.
Орган╕зац╕я економ╕чного сп╕вроб╕тництва ╕ розвитку щороку склада╓ рейтинг сво╖х 30 кра╖н-член╕в за станом системи осв╕ти. При цьому проводиться об’╓ктивний анал╕з за такими основними категор╕ями, як усп╕хи в навчанн╕, витрати на осв╕ту, умови для учн╕в, студент╕в та викладач╕в, можлив╕сть пожитт╓вого навчання.

А У НАС?
ПРОФЕС╤Я ВЧИТЕЛЯ ПОСТУПА╢ТЬСЯ ЛИШЕ ДВ╤РНИКАМ ╤ ПРИБИРАЛЬНИКАМ - З К╤НЦЯ
 Найпрестижн╕шою укра╖нц╕ вважають профес╕ю юриста – такою ╖╖ назвали 14,4% опитаних консорц╕умом «Менеджмент Консалтинг Груп».
 Опитування було проведене консорц╕умом на замовлення журналу «Проф╕ль». На другому м╕сц╕ – профес╕я л╕каря (9,7%), а трет╓ м╕сце розд╕лили менеджер ╕ банк╕р (8,5%). Найменш престижними укра╖нц╕ вважають профес╕╖ дв╕рника ╕ прибиральника. Третьою в рейтингу найменш престижних виявилася профес╕я вчителя з 9,8% (при цьому у рейтингу престижних профес╕й вчител╕ одержали 2,6%).
 Опитування проводилося шляхом телефонного ╕нтерв’ю в м╕стах Ки╖в, Харк╕в, Дн╕пропетровськ, Донецьк, Одеса, Льв╕в, С╕мферополь.
 Усього опитано 1200 респондент╕в старших 18 рок╕в за квотами в╕дпов╕дно до чисельност╕ дорослого населення в кожному м╕ст╕.
В╕дб╕р респондент╕в (телефонних номер╕в) у кожному м╕ст╕ зд╕йснювався випадковим чином.
Джерело: www.ПРАВДА.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5291

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков