Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2007
БАТЬКО МАХНО VS ТОВ. ФРУНЗЕ

Не встиг В╕ктор Андр╕йович як сл╕д почати всеукра╖нську в╕йну з пам’ятниками "тотал╕тарного стал╕нського режиму", як в Мел╕топол╕ на цьому фронт╕ на повну силу почалися активн╕ партизанськ╕ д╕╖.
М╕сцев╕ революц╕онери з парт╕╖ "Братство", керуючись лен╕нським принципом першочергового захоплення вокзал╕в, розпочали наступ на пам’ятн╕ знаки б╕ля станц╕╖ "Мел╕тополь". Спочатку д╕сталося бюсту наркома з в╕йськових ╕ морських справ товариша Фрунзе.
"Хто такий Фрунзе ╕ що в╕н зробив для Мел╕тополя? - говорить один з л╕дер╕в "Братства" Як╕в Орлов. - Свого часу комун╕стична пропаганда оголосила його геро╓м громадянсько╖ в╕йни. Але в нашому м╕ст╕ цей "герой" прославився, в першу чергу, масовими розстр╕лами "ворог╕в революц╕╖" на площ╕ б╕ля собору Олександра Невського. До реч╕, серед ╕нших там були розстр╕лян╕ ╕ найближч╕ соратники легендарного батька Махна".
За словами Якова Орлова, батько Махно, визволивши Мел╕тополь в╕д б╕лих ╕ червоних, намагався налагодити в нашому м╕ст╕ мирне життя. Орган╕зовувалися комуни, профсп╕лки, система допомоги б╕дним, налагоджувалися виробництво ╕ товарообм╕н. Продовжували видаватися газети, що допускали (немислима, здавалося б, справа) критику махновсько╖ влади. Батько твердо стояв за свободу слова. Б╕льш╕сть мел╕топольц╕в тод╕ щиро симпатизувала йому.
Проте ╕дил╕я зак╕нчилася з появою в наших краях товариша Фрунзе. Так ╕сторично склалося, що Махно, загони якого усп╕шно брали участь в операц╕ях Червоно╖ арм╕╖ з визволення Криму, в╕дмовився влитися в лави роб╕тничо-селянського в╕йська. За це загонам Нестора ╤вановича радвлада оголосила тотальну в╕йну.
- У боротьб╕ проти повстанц╕в було зад╕яно 2/3 ус╕х червоних в╕йськ, що перебували в Укра╖н╕. В районах можливого руху махновц╕в спалювали села, сп╕вчуваючих повстанцям селян розстр╕лювали, знищували пос╕ви, забирали худобу, отруювали воду в колодязях. Ц╕╓ю кривавою вакханал╕╓ю керував командуючий П╕вденним фронтом Михайло Фрунзе, - стверджу╓ л╕дер "Братства".
- Нав╕ть якщо не брати до уваги сп╕рн╕ ╕сторичн╕ моменти д╕яльност╕ Нестора Махна, все одно виходить дуже непривабливо, - вважа╓ Як╕в Орлов. - На привокзальн╕й площ╕ - в╕зитн╕й картц╕ нашого м╕ста - сто╖ть пам’ятник так званому герою громадянсько╖ в╕йни - в╕йни сво╖х проти сво╖х. Х╕ба це геро╖зм - знищувати земляк╕в ╕ побратим╕в - укра╖нц╕в, рос╕ян - т╕льки за те, що вони не визнавали ╕дею панування св╕тового пролетар╕ату? ╤дею, яку булгаковський Шариков назвав просто: "узяти ╕ под╕лити". Монумент такому "герою" - ганьба для нашого м╕ста.
"Братство" заявило, що буде вс╕ма засобами добиватися знесення "ганебного" бюста Фрунзе з Привокзально╖ площ╕, перейменування ╖╖ в площу Нестора Махна ╕ встановлення пам’ятника або хоча б мемор╕ально╖ дошки легендарному отаману.
За оф╕ц╕йною верс╕╓ю час╕в СРСР, бюст Фрунзе був встановлений на згадку про неспок╕йн╕ роки громадянсько╖ в╕йни, коли штаб П╕вденного фронту, очолюваний Михайлом Фрунзе, перебрався з-п╕д Харкова в Мел╕тополь.
Катерина ЖУК,
Артем МАЛИНОВСЬКИЙ.
Газета "Наш Город",
№ 46, 2007 р.
* * *
"У Мел╕топол╕ на м╕ськ╕й площ╕ б╕ля собору Каретников, Осипенко та ╢мельяненко (найближч╕ соратники Нестора Махна, - ред.) були розстр╕лян╕ ротою московських курсант╕в з див╕з╕╖ т. Павлова. Як мен╕ передавали, особливо т. Шитов, розстр╕л був влаштований дуже урочисто. Спочатку прочитали наказ з подякою махновцям за боротьбу проти б╕лих (причому курсанти в╕ддали честь, тримаючи гвинт╕вки "на караул!"), а пот╕м - за виступ проти Рад - ╕менем РРФСР розстр╕ляти (причому гвинт╕вки були вже "до ноги!")".
(З╕ спогад╕в колишнього начальника 2-╖ Донсько╖ стр╕лецько╖ див╕з╕╖ Червоно╖ арм╕╖ генерал-лейтенанта у в╕дставц╕ Б. Колчиг╕на.)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5374

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков