Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 04.01.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 04.01.2008
УКРА╥НА ВХОДИТЬ У НОВИЙ Р╤К З ОПТИМ╤ЗМОМ


 Верховна Рада Укра╖ни ухвалила закон Укра╖ни про Державний бюджет на 2008 р╕к та про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в. За зазначене р╕шення проголосували 235 депутат╕в.
 Це перший серйозний результат сп╕впрац╕ м╕ж Президентом Укра╖ни, демократичною парламентською коал╕ц╕╓ю та новосформованим урядом. Так В╕ктор Ющенко прокоментував прийняття народними депутатами Закону «Про Державний бюджет на 2008 р╕к», пов╕домили УКР╤НФОРМу в прес-служб╕ глави держави.
 Президент наголосив, що при доопрацюванн╕ головного ф╕нансового документа кра╖ни були врахован╕ вс╕ його соц╕альн╕ ╕н╕ц╕ативи. Водночас в╕н зауважив, що бюджет не можна вважати повн╕стю допрацьованим ╕ збалансованим.
 На думку В. Ющенка, документ потребуватиме зм╕н в окремих статтях. Зокрема, потр╕бно врахувати аспект вступу Укра╖ни до СОТ, а також вдосконалити окрем╕ питання ╕нвестиц╕йно╖ пол╕тики ╕ м╕жбюджетних в╕дносин. Глава держави засв╕дчив готовн╕сть п╕дписати Закон «Про Державний бюджет Укра╖ни» одразу п╕сля завершення в╕дпов╕дних юридичних процедур.
 * * *
 Новому уряду вже за 10 дн╕в вдалося докор╕нно зм╕нити ситуац╕ю в кра╖н╕. Про це заявила, в╕дкриваючи 29 грудня зас╕дання уряду, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко. «Хочу вам подякувати за 10 дн╕в. Як правило, уряди зв╕тують за 100 дн╕в. Але в нас виходить все краще. Ми багато що встигли за 10 дн╕в», - заявила вона.
 За словами Юл╕╖ Тимошенко, новому уряду вдалося п╕дготувати бюджет держави, прийняти його у парламент╕, вир╕шити ряд кадрових питань. «Наш уряд дав над╕ю на покращення життя простим людям. ╤ я в╕дчула, що наша команда потужна, здатна виконувати висок╕ завдання», - заявила вона.
 * * *
 Укра╖на входить у новий р╕к з оптим╕стичними економ╕чними показниками, вважа╓ директор ╤нституту економ╕чних досл╕джень ╤гор Бураковський. Як в╕дзначив експерт, на сьогодн╕ зростання валового продукту становить 7,2%. За його словами, це досить пристойний показник. Експерт вважа╓, що й наступного року показник зростання ВВП може залишитися досить непоганим ╕ становити приблизно 6,6%. За словами Бураковського, також збережуться достатньо висок╕ темпи ╕нвестиц╕й.
 Експерт перерахував ряд загрозливих тенденц╕й в укра╖нськ╕й економ╕ц╕. Серед них в╕н назвав прискорення ╕нфляц╕йних процес╕в, прогнозуючи, що в 2008 роц╕ середн╕й показник ╕нфляц╕╖ може становити 14,6%.
 Також серйозною загрозою, за його словами, залиша╓ться невизначен╕сть економ╕чно╖ пол╕тики нового уряду в 2008 роц╕. Зокрема, сказав Бураковський, залиша╓ться нев╕домим, як╕ уроки винесла новий Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко з╕ свого попереднього досв╕ду в 2005 роц╕.
 Також нев╕домою залиша╓ться доля соц╕альних об╕цянок нового уряду. На думку експерта, вир╕шення цих питань залежатиме в╕д того, як будуть побудован╕ стосунки всередин╕ владно╖ команди, а також, наск╕льки стаб╕льною буде парламентська п╕дтримка урядово╖ д╕яльност╕.
 * * *
 Перше зас╕дання Нац╕онально╖ конституц╕йно╖ ради (НКР) заплановане на початок лютого 2008 р. Про це пов╕домила заступник глави Секретар╕ату Президента, пост╕йний представник Президента у Центрвиборчком╕ ╕ Конституц╕йному суд╕ Марина Ставн╕йчук.
 За ╖╖ словами, на першому зас╕данн╕ НКР Президент Укра╖ни виступить з╕ сво╖м новим концептуальним баченням ряду положень ново╖ Конституц╕╖, як╕ враховуватимуть ╓вро╕нтеграц╕йн╕ прагнення держави. В╕ктор Ющенко, п╕дкреслила Ставн╕йчук, наполягатиме на тому, щоб нова редакц╕я Основного закону була позбавлена ряду застар╕лих радянських норм. Тому, за ╖╖ словами, опрацьовуватиметься весь текст Конституц╕╖.
 Президент також закликав врахувати пропозиц╕╖ ╕ зауваження ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ «За демократ╕ю через право».
 Зараз трива╓ вивчення ╓вропейського конституц╕йного досв╕ду, зокрема, Франц╕╖, Чех╕╖ та Польщ╕.
 * * *
 В Укра╖н╕ повинна бути одна державна мова - укра╖нська. Таку думку  висловив п╕д час прес-конференц╕╖ «Нац╕ональн╕ пр╕оритети» Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
 «Я, як ╕ будь-який громадянин, який шану╓ положення чинно╖ Конституц╕╖, вважаю, що ╓дина державна мова - укра╖нська. ╤ так чинить кожна держава, ╕ майже кожна нац╕я», - сказав глава держави.
 Президент наголосив, що кожний громадянин нашо╖ держави, незалежно в╕д свого нац╕онального кор╕ння, ма╓ право сп╕лкуватися як укра╖нською мовою, так ╕ будь-якою ╕ншою.
 * * *
 Розпочати наведення ладу в укра╖нсько-рос╕йських в╕дносинах, зокрема в питанн╕ тимчасового базування в Укра╖н╕ Чорноморського флоту РФ, об╕ця╓ з 4 с╕чня м╕н╕стр закордонних справ Володимир Огризко. Про це в╕н заявив журнал╕стам, коментуючи пропозиц╕╖ Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ до проекту програми д╕яльност╕ Кабм╕ну в частин╕ встановлення св╕тових ставок оренди за базування ЧФ РФ на територ╕╖ Укра╖ни.
 Огризко уточнив, що 4 с╕чня в Москв╕ в╕дбудеться зас╕дання в╕дпов╕дно╖ п╕дком╕с╕╖. В╕н нагадав, що вже проведено к╕лька раунд╕в консультац╕й, з’ясовано вс╕ позиц╕╖, зокрема, ╕ рос╕йсько╖ сторони. Укра╖на, за його словами, визначила ╕ сво╖ сильн╕ сторони. «Я думаю, що ми найближчим часом ц╕ сво╖ позиц╕╖ реал╕зу╓мо в дуже ч╕тких ╕ конкретних р╕шеннях. Чи будуть вони такими, як написано в пропозиц╕ях УНП, - покаже час», - сказав Огризко.
Питання, що стосуються перебування ЧФ РФ в Криму, регулюються Угодою м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю про статус ╕ умови перебування Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни, ратиф╕кованою парламентами Укра╖ни та Рос╕╖. У травн╕ 2017 року Чорноморський флот ма╓ залишити територ╕ю Укра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 04.01.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5442

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков