Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 18.01.2008
"В╤Д Р╤ЗДВА - ДО ВОДОХРЕЩ╤"

Севастопольськ╕ новини

"В╤Д Р╤ЗДВА - ДО ВОДОХРЕЩ╤"

 Нац╕онально-культурн╕ товариства м. Севастополя, а ╖х зараз б╕льше 30-ти, 13 с╕чня з╕бралися в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ на тематичний веч╕р "В╕д Р╕здва до Водохрещ╕". Були присутн╕ понад 250 людей р╕зних за в╕ком, нац╕ональн╕стю, соц╕альним статусом. Протягом чотирьох рок╕в УК╤Ц гостинно в╕дкрива╓ сво╖ двер╕ для дорогих гостей. Люди р╕зних нац╕ональностей краще порозум╕ються, коли будуть знати звича╖ та традиц╕╖ одне одного, посп╕лкуються у тепл╕й, доброзичлив╕й атмосфер╕, обм╕нюючись знаннями з ╕стор╕╖ свого народу.
 Новор╕чн╕ свята багат╕ сво╖ми традиц╕ями та обрядами. На Р╕здво обм╕нюються святою вечерею та обдаровують колядник╕в ласощами.
 От ╕ наш╕ гост╕ до свята готувалися заздалег╕дь. Вс╕ товариства оформили сво╖ столи нац╕ональними стравами. У слов’янських народ╕в обов’язково на стол╕ була кутя - варена пшениця з маком та медом.
 Традиц╕йно веч╕р розпочався з укра╖нського обряду святкування Р╕здва. Р╕здво ╕ Водохреща - саме ц╕ свята складають р╕здвяно-новор╕чну обрядов╕сть ╕з численними д╕йствами та розвагами, щедрими гостинами.
 Сво╖м виступом прикрасили свято сол╕стки центру Людмила Казм╕рчук та Тетяна Матар, в╕д ╖хн╕х п╕сень на душ╕ стало затишно ╕ тепло. Народний фольклорний ансамбль УК╤Ц п╕д кер╕вництвом А. Тер-Акопян виконував обрядов╕ п╕сн╕ та колядки. Також прийшли прив╕тати гостей маленьк╕ артисти зразкового вокального ансамблю "Маленький принц" (кер╕вник Т. Тур╕к) та зразковий ансамбль бального танцю "Ахт╕ар" (кер╕вники Д. Чусов, Г. Олекс╕╖вський).
 А якого колориту в свято внесли колядники! Вони п╕дходили до кожного столу, молодь з п╕снями ╕ танцями бажала господарям здоров’я, добробуту, багатства. А т╕, в свою чергу, пригощали ╖х нац╕ональними стравами ╕ розц╕ловували, як це заведено у слов’ян.
 Представники нац╕ональних товариств теж п╕дготували концертн╕ номери. ╤ в п╕снях, що виконувалися р╕дною мовою, прославляли св╕й народ, культуру. Бо в св╕т╕ поважали ╕ поважатимуть людей, як╕ дбають про сво╓ нац╕ональне кор╕ння, де б вони не жили.
 Проведене свято приваблю╓ не т╕льки християн. Присутн╕ в зал╕ кримськ╕ татари, казахи, кара╖ми, кримчаки ╕з задоволенням знайомилися з християнськими традиц╕ями, бо вже в╕дсвяткували сво╖ зимов╕ свята. У ц╕й же зал╕ 23 грудня в╕дбувся кримськотатарський Курбан-Байрам, на який також було запрошено людей р╕зних нац╕ональностей. ╤ не було н╕яких непорозум╕нь, вс╕ знаходили сп╕льну мову. Саме через так╕ заходи, сп╕льн╕ справи намага╓мося ми по╓днувати людей. Головне, що було досягнуто орган╕заторами й учасниками, - це та духовна атмосфера, духовн╕ ц╕нност╕, виявлен╕ любов’ю, пошаною до ╕сторичних та культурних традиц╕й вс╕х учасник╕в свята. Вс╕ присутн╕ брали активну участь, в╕дбувся марш-парад ансамбл╕в, як╕ виступали з╕ сво╖ми концертними номерами. Свято завершилося парадом костюм╕в та побажаннями щастя у Новому роц╕.
 Наталя ПРАВДА,
 методист ╕нформац╕йного в╕дд╕лу УК╤Ц
у м. Севастопол╕.

"ЩЕДРИЙ ВЕЧ╤Р, ДОБРИЙ ВЕЧ╤Р, МАТИ-УКРА╥НО!"

 14 с╕чня севастопольська громадська орган╕зац╕я "Батьк╕вщина" запросила м╕сцеве укра╖нство на святкування новор╕чних та р╕здвяних свят до Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру.
 Сьогодн╕ у лавах севастопольських бют╕вц╕в нарахову╓ться близько 700 член╕в. П╕сля позачергових вибор╕в народних депутат╕в до Верховно╖ Ради та обрання Юл╕╖ Тимошенко Прем’╓р-м╕н╕стром Укра╖ни к╕льк╕сть ╖хн╕х прихильник╕в у м╕ст╕ зроста╓. На запрошення в╕дсвяткувати новор╕чн╕ та р╕здвян╕ свята разом з "б╕ло-сердечними" в╕дгукнулися громадськ╕ д╕яч╕, депутати м╕ськради, кер╕вники ВНЗ Севастополя, журнал╕сти. Блискучу святкову програму п╕дготували творч╕ колективи Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру. Присутн╕ мали змогу побачити справжн╕ театральн╕ д╕йства, що в╕дтворювали зимов╕ свята в укра╖нських селах з давн╕х-давен: готували святковий ст╕л, "водили Козу", колядували та щедрували. Тод╕ ще щиро в╕рили: хто до р╕здвяного Д╕духа доторкнеться, тому таланитиме увесь р╕к.
 Правдиво в╕дтворен╕ традиц╕╖ та звича╖ переконливо доводили ╕снування древньо╖ культури у народ╕в, що населяли земл╕ сучасно╖ Укра╖ни протягом тисячол╕ть, вселяли над╕ю на ╖х в╕дродження, збереження та передачу нащадкам.
 До святкового заходу кер╕вництво м╕сцево╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ "Батьк╕вщина" приурочило вручення грамот, медалей, значк╕в та ╕менних годинник╕в найактивн╕шим членам громадсько╖ орган╕зац╕╖, як╕ проявили себе п╕д час проведення позачергових вибор╕в до Верховно╖ Ради Укра╖ни.
 Директор Севастопольського укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру Олександр Коротун поздоровив з╕брання з новор╕чними та р╕здвяними святами й висловив побажання, аби укра╖нство м╕ста збиралося част╕ше у ст╕нах Центру. На його переконання, так╕ заходи гуртуватимуть укра╖нську громаду, залучатимуть до активного сусп╕льного життя, сприятимуть в╕дродженню укра╖нсько╖ мови та культури.
 Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.


ПРОЕКТ «ЛЬОДОВИКОВИЙ ПЕР╤ОД»
 Новор╕чн╕ свята запам’ятаються севастопольцям двома знаменними под╕ями: у м╕ст╕ в╕дкрили перший льодовий каток. Приблизно тод╕ ж у дом╕вки перестали подавати гарячу воду. Севастополь ╓ тупиковим пунктом газопроводу й не може в╕дбирати паливо у необх╕дн╕й к╕лькост╕: при потреб╕ в 1200 тис. куб╕в м╕сту д╕стаються неповн╕ 900, стверджують фах╕вц╕. У 24-х багатоповерх╕вках м╕ста сьогодн╕ повн╕стю в╕дсутн╓ опалення.

ХЛ╤Б ДОРОЖЧА╢ КОЖН╤ ДВА М╤СЯЦ╤

 З 8 с╕чня у Севастопол╕ в середньому на 20% подорожчав хл╕б. Передостанн╓ здорожчання було 25 жовтня. До таких непопулярних заход╕в севастопольськ╕ хл╕бопекар╕ вдалися п╕сля здорожчання закуп╕вельних ц╕н на борошно та п╕двищення тариф╕в на електроенерг╕ю.

ХТО ПОДБА╢ ПРО УКРА╥НСЬКУ МОВУ?

 На виконання 5-р╕чно╖ програми п╕дтримки рос╕йсько╖ мови, прийнято╖ м╕ськрадою Севастополя у березн╕ 2007 року, за минулий р╕к у м╕ст╕ осво╖ли м╕льйон гривень: на 625 тисяч гривень були поповнен╕ книжков╕ фонди б╕бл╕отек, в╕дпов╕дно близько 400 тисяч гривень д╕сталося осв╕тянам. Щодо п╕дтримки укра╖нсько╖ мови у м╕ст╕ таких довгострокових проект╕в ще не було.

ПУШК╤Н ПРОТИ САГАЙДАЧНОГО

 Севастопольськ╕ депутати вир╕шили встановити в центр╕ м╕ста пам’ятник рос╕йському поету Олександру Пушк╕ну, на тому самому м╕сц╕, де м╕ська держадм╕н╕страц╕я збира╓ться встановити пам’ятник гетьману Петров╕ Сагайдачному.
 Як переда╓ кореспондент УН╤АН, в ухваленому 16 с╕чня на сес╕йному зас╕данн╕ м╕ськради р╕шенн╕, зокрема, зазнача╓ться, що пам’ятник поету буде встановлено, „враховуючи величезну духовну ╕ культурну значим╕сть видатно╖ творчост╕ Пушк╕на, його нерозривний зв’язок з ╕стор╕╓ю ╕ культурою Севастополя”.
 Депутати доручили Севастопольськ╕й м╕ськ╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖ провести конкурс на кращу проектну пропозиц╕ю пам’ятника ╕ забезпечити створення еск╕зного проекту за рахунок кошт╕в м╕ського бюджету. М╕ськрада також вважа╓ за необх╕дне передбачити при формуванн╕ бюджету на 2008 р╕к вид╕лення в╕дпов╕дних кошт╕в на проектну пропозиц╕ю пам’ятника.
 Як пов╕домляв УН╤АН, перший заступник голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Володимир Казар╕н ран╕ше заявляв про те, що виконавча влада м╕ста вивча╓ питання щодо встановлення навпроти Палацу дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ пам’ятника гетьману Сагайдачному.

У ПОШУКАХ ДУДОЧКИ ЩУРОЛОВА

 У Севастопол╕ п╕д Новий р╕к був проведений конкурс краси, в╕рн╕ше, “Конкурс крысы”. Перем╕г пацючок на ╕м’я Майк╕. В╕дтод╕ цим тваринкам у м╕ст╕ особлива шана. Схоже, ╖м скоро в╕ддадуть всю прибережну зону. Якщо в курортний сезон на м╕ських пляжах хоч ╕нколи прибирали, то зараз вони перетворилися на суц╕льний см╕тник, де правлять бал гризуни. Через канал╕зац╕йну систему щури почали проникати нав╕ть у помешкання севастопольц╕в.
 За п╕вроку до конкурсу на кращого щура пройшов конкурс на краще комунальне п╕дпри╓мство, яке визволить Севастополь в╕д см╕ття. На час╕ конкурс на кращого щуролова...
Л╕д╕я СТЕПКО.

СТУДЕНТСЬКЕ БРАТСТВО ЗАКЛИКА╢ СБУ ЗНАЙТИ ВИННИХ У ПЛЮНДРУВАНН╤ ПАМ’ЯТНИКА УКРА╥НСЬКОМУ ФЛОТУ В СЕВАСТОПОЛ╤

 Всеукра╖нська молод╕жна громадська орган╕зац╕я «Студентське братство» звернулося ╕з заявою до Служби безпеки Укра╖ни, у як╕й заклика╓ знайти винних у плюндруванн╕ пам’ятника «10 рок╕в Укра╖нського флоту» на проспект╕ Нах╕мова у м. Севастопол╕, що облили пам’ятник чорною фарбою та написали на ньому «За безнаказанность Студенческого братства». Про це пов╕домив голова Всеукра╖нсько╖ молод╕жно╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Студентське братство» Олег Яценко.
 В╕н також заявив, що «Студентське братство» не виключа╓, що за под╕бними антиукра╖нськими д╕ями сто╖ть рос╕йський Чорноморський флот, який нада╓ оф╕сн╕ прим╕щення та ╕ншу п╕дтримку для кримських сепаратистських орган╕зац╕й, як╕ виступають за виведення укра╖нського флоту ╕з Севастополя та за продовження правопорушень з боку рос╕йських в╕йськових на кримському п╕востров╕.
 Олег Яценко також зазначив, що 11 с╕чня 2008 р. у прокуратур╕ та м╕л╕ц╕╖ Севастополя, МВС та Генпрокуратур╕ Укра╖ни було заре╓стровано запити, направлен╕ за зверненнями «Студентського братства» в╕д депутат╕в з фракц╕й «Блоку Юл╕╖ Тимошенко» та «Нашо╖ Укра╖ни – Народно╖ самооборони», в яких м╕ститься вимога порушити крим╕нальн╕ справи за фактом використання з боку ЧФ РФ без договор╕в оренди тисяч об’╓кт╕в держмайна Укра╖ни у Криму. Тому «Студентське братство» вважа╓, що д╕╖ вандал╕в ╓ спробою загальмувати повернення умов базування ЧФ РФ в Севастопол╕ у законне русло, чим нарешт╕ готова зайнятися нова укра╖нська влада.
 На думку Олега Яценка, психолог╕чний почерк тих, хто зробив напис «За безнаказанность Студенческого братства», вказу╓ на представник╕в пов’язаних з ЧФ РФ пророс╕йських орган╕зац╕й, як╕ вже неодноразово силою перешкоджали мирним демонстрац╕ям «Студентського братства». Так╕ люди, за словами Яценка, мають антидемократичний св╕тогляд, нетерпимо ставляться до незалежност╕ Укра╖ни й вважають, що окрема громадська орган╕зац╕я не ма╓ права захищати нац╕ональний суверен╕тет, проводити демонстрац╕╖ проти незаконного використання без договор╕в оренди тисяч об’╓кт╕в держмайна Укра╖ни з боку рос╕йського флоту.
Голова «Студентського братства» висловив переконання, що СБУ вдасться знайти орган╕затор╕в та виконавц╕в акту вандал╕зму так само швидко, як це було ╕з под╕ями на Говерл╕ у жовтн╕ 2007 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5480

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков